Werkmaatschappijen Elke week een BI-LO erbij mm Bourgondisch Eindhoven „AC Bestek terug van weggeweest pagina 10 Flitsen BI-LO Albert Hejjn Remode- lingsplan Albro ssnv '.'é1 AC restaurants Een expansieprogramma onder het mot to „Elke Week Een BI-LO Erbij" betekent ook in de Verenigde Staten werken op volle toeren. Althans dat blijkt uit berichten die wij ontvingen van onze, uit Nederland afkomstige, „correspondent" Erik Verhoeven. In het begin van dit jaar werd iedere 3 weken een nieuw filiaal geopend; op dit ogenblik wordt met man en macht gewerkt aan de voorbereiding van de zgn. „Grand Opening"- festiviteiten van 1 filiaal per week. Onder het motto „Bourgon disch Eindhoven" organi seerde de vereniging „Bin nenstad Eindhoven" enige tijd geleden een groots straatfeest. Tijdens dit fes tijn, dat drie dagen duurde, werden in het centrum circa 150 kramen opgesteld. Een van die kramen werd „be mand" door een zevental medewerkers van de ver schillende Albert Heijn- filialen uit de Eindhovense regio. Met o.m. vruchten, ka zen en wijnen maakten zij het publiek duidelijk dat Albert Heijn ook op het ge bied van Franse lekkernijen z'n mannetje staat. De A/bert Heijn-medewerkers in Bourgondische kledij voor hun kraam op de hoek van de Eindhovense Demer en het 18 September plein. Om precies te zijn: tussen 1 september en 3 novem ber jl. een periode van slechts 10 weken wer den 10 nieuwe BI-LOs aan het winkelbestand toegevoegd. Slechts één van die filialen diende als vervanging voor een an dere. Wanneer alles vol gens de plannen verloopt, zal BI-LO, een van Ahold's Amerikaanse winkel werkmaatschappijen, aan het einde van 1982 147 fi lialen hebben met een ge middelde oppervlakte van ongeveer 1.600 m2. Vergeleken met de 129 win kels waarmee 1982 werd ge start. betekent dat een uit breiding met 18 vestigingen. Daarbij komt dan nog een drietal filialen dat werd ge opend om te dienen als ver vanging van winkels die „uit hun jasje groeiden". Behalve aan de voorberei ding voor nieuwe vestigin gen werd dit jaar ook hard gewerkt aan het remode- lingsplan voor de winkels. Vorig jaar werd begonnen aan het tot uitvoer brengen van een meerjarenplan dat o.m. voorzag in een remode ling voor alle BI-LO-winkels. Dat hield op de eerste plaats in het invoeren van een nieuwe huisstijl. Daarbij kwamen dan nog de vervan ging van koel- en diepvries- apparatuur, toevoeging van een zelfbedieningsafdeling voor vlees, toevoeging van bier en wijn in het assorti ment op die plaatsen waar dat toegestaan en wenselijk was en tot slot het aanmeten van nieuwe uniformen voor de medewerkers. Tot nu toe hebben meer dan 40 winkels een facelift on dergaan, terwijl vanzelfspre kend ook de nieuwste 25 winkels in de nieuwe stijl zijn uitgevoerd. Dat bete kent dat bijna de helft van het totale bestand met dit nieuwe gezicht de komende jaren tegemoet gaat. De reacties van de klanten wa ren over het algemeen posi tief, getuige de omzetstijging van 20% tot 30%. Dat lijkt voldoende om voortzetting van de huidige plannen te rechtvaardigen! Hij komt, hij komt.Nog even geduld dan schijnt de maan weer door de bomen en de makkers staken hun wild geraas. Vorig jaar ontvingen wij uit filiaal 1256 deze foto van een echte Nuenense Zwarte Piet Helaas te laat, maar wij beloof - den in 1982 aandacht te besteden aan het Sinterklaasfeest en de extra activiteiten die dit kinderfeest voor de filialen meebrengt. Enthousiaste berichten ontvingen wij ditmaal uit het „ver re" zuiden van het land. „De Trompetter" besteedde ruime aandacht aan de uitbreiding die onlangs plaatsvond in fi liaal 1019 (Geleen). In dat artikel verteldeBL Jo Deusing o.m. de mogelijkheden die kaas ons biedt. Dat kon hij natuurlijk gemakkelijk aan gezien dit Albert Heijn-filiaal - volgens de auteur - het grootste kaasassortiment van de regio heeft. Op de foto het goedgevulde kaaswinkeltje van filiaal 1019. In IJsselmuiden werd op 15 september een nieuw Albert Heijn-filiaal geopend Ter gelegenheid daarvan poseerde de BL met tal van medewerkers „In 'tAH Groentewinkeltje" voor Flitsen. Met een leuk idee komt dit jaar weer de Albro Bakkerij uit Zwanenburg. Hoewel de kerstdagen dit jaar op zater dag en zondag vallen, leek het de Zwanenburgers een goed idee klanten te helpen bij het doorkomen van de feestdagen. De bodem van de doos waarin Albert Heijn-klanten hun kerststol meenemen, werd bedrukt met een originele Kerst Ral ly. Met deze rally, die dwars door „Krakelingenstad" loopt en werd ontwikkeld door Albro Bakkerijen zelf, wordt weer een gezellig spel toegevoegd aan die laatste dagen van december. Begin september kwam, na jarenlange afwezigheid, het tweede nummer uit van „AC Bestek", het personeelsblad van AC Restaurants. De redactie bestaat uit Cas Jenster, Herman Over- beek, Asta Nol en Frans Hagens. In-alle vestigingen beschikt de redactie over zgn. vestigingscorrespon denten van wie wordt ver wacht dat zij kopij aandra gen. Eind oktober kwamen redactie en corresponden ten bijeen in AC Restaurant Meerkerk om zich daar tij dens een studiedag te buigen over het hoe en waarom van AC Bestek. Duidelijk kwam tijdens deze dag naar voren dat het blad in een behoefte voorziet. AC Bestek werkt motiverend en versterkt de gedachte dat AC één grote familie is. Bovendien vraagt een horeca-activiteit om een geheel eigen personeelsblad. Redenen te over om een ou de traditie voort te zetten, zo vindt de redactie die van plan is volgend jaar zes num mers uit te brengen.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 10