pagina 12 Flitsen Collegialiteit Trompet Handicap Spierballen Rolstoelen filiaal Het is in AH-fïliaal 5666 aan de Jan van Scorelstraat in Utrecht, met een ivinkeloppervlak van 200 m2soms een benauwde boel. Maar dat schijnt bedrijfsleider Theo Raasing noch zijn medewer- kers en zelfs de klanten niet veel te deren. Met z'n allen stappen ze bovendien nog vrolijk door het zand van de opgebroken straat voor de deur. „We maken er maar een grapje over", aldus Theo Raasing, „zo in de trant van: „Zag u ook die kameel in onze woestijn vanmorgen?" Toch blijven de klanten komen, om de sfeer bij ons, al scheelt die breekpartij ons wel in de omzet. groep vertelt hij lachend: „Daar raak je alles aan kwijt. Prijs iets af en ze kopen het. Vorige week liep hier een jongen, beetje artistiek ty pe, die voor 95 cent een „diner" zocht. Ik heb hem een pakje rogge brood aanbevolen. Zit als een steen in de maag en voedt goed. Hij heeft het gedaan." John Krijnen heeft een nuchtere kijk op het zakendoen, gebaseerd op een jarenlange ervaring met zijn eigen supermarkt, vlakbij Amersfoort, die hij 10 maanden ge leden aan Albert Heijn verkocht. Sindsdien werkt hij in dit filiaal. Hij vindt het „een winkel met spierbal len". Het is een soort Hulk, gezien de omzet lo.v. de m2's. Maar die moeilijkheden vind ik juist een uit daging." Bep Goossens We laten o.ok nog even Bep Goos sens aan het woord. Full timer en al zeven jaar in dienst. Ze is erg enthousiast over haar zeep, dieren- voeding- en kindervoedings straatje, waarvoor ze verantwoor delijk is. Geroutineerd caissière als ze is, valt zij ook nog wel eens in bij de kassa, als dat nodig blijkt. Ze zegt: „Het is erg fijn werken hier, anders had ik het geen zeven jaar uitgehouden. Er is veel colle gialiteit, we hebben veel voor el kaar over en helpen elkaar als dat nodig is. Het contact met de klan ten is prettig. Iedereen vindt een praatje op zijn tijd gezellig, vooral als je elkaar wat beter kent. Daarbij komt, dat we een fijne baas heb ben." Lenie van de Tuin Lenie van de Tuin werkt nu twee jaar in het filiaal aan de Jan van Sco relstraat. Daarvoor heeft ze ge werkt in een grote supermarkt van de Spar, maar de sfeer in deze klei nere winkel bevalt haar uitstekend. Ze is caissière, maar het komt vaak voor dat ze haar collega's bij ande re werkzaamheden assisteert. Alle bei haar bezigheden, zowel aan de kassa als in de winkel, spreken haar bijzonder aan. Het contact met de klanten is prima. Lenie: „Dat kan niet beter. Als ik zelf op vakantie ben, stuur ik ze weieens een kaar tje en het gebeurt regelmatig dat ik van klanten een kaartje terugkrijg. Zelf wip ik ook nog wel eens de grens over, vooral in het weekend, want mijn grootste hobby is trom petspelen in een band. Daarvoor gaan we vaak zaterdags of zondags naar Duitsland of Frankrijk. Dat kan gelukkig met het werk, want op za terdag hebben wij part-timers in de winkel." Een positieve instelling, die wij bij alle medewerkers van dit filiaal constateerden. Het is een echte „klanten-winkel", waar 17 full timers en 19 part-timers werken, samen 14 mannelijke en 22 vrou welijke. Bedrijfsleider Raasing over zijn winkel: „Ik werk nu 32 jaar bij Albert Heijn, waarvan 14 in dit fi liaal, ik kan rustig zeggen dat ik 95 procent van mijn klanten van ge zicht ken en minstens de helft daarvan ook bij naam. Dan durf je aan een klant wel eens te vragen of er soms problemen zijn, bijvoor beeld als je hem of haar al een tijd je niet hebt gezien. En dan krijg je nog eerlijk antwoord ook. Wij heb ben hier een fantastische sfeer. Maar die zit hem natuurlijk niet in de bedrijfsleider alleen. Ik ben er nog drie maanden uit geweest door ziekte en aansluitend vakan tie en alles ging bijna net alsof ik er wél was geweest. Mijn mensen hebben in die tijd verschrikkelijk hard gewerkt Het Klantgericht Denken en Handelen is bij ons op timaal doorgevoerd: daarom zijn de klanten denk ik zo trouw." Toch is dit filiaal er één met een handicap. Theo Raasing: „Momen teel is die opgebroken straat een handicapje, maar daar komen we wel overheen. De kleine winkelop pervlakte is een groter en langduri ger handicap. De 200 m2 die we nu hebben moet, als je kijkt naar de omzet die we draaien, minstens het dubbele zijn. Het is echt te klein. Gelukkig heb- John Krijnen Theo Raasing bedrijfsleider van filiaal 5666 ben we vriendelijke klanten, die het ongemak voor lief nemen. Maar moeilijk is het wel. We ver zorgen ook zo'n groot gebied, niet alleen aan deze kant van de snel weg, maar ook aan de overkant, waar een groot nieuw Utrechts uit breidingsplan is gekomen. Een ge deelte daarvan bestaat uit luxe bungalows, in de buurt hier noe men ze dat de Goudkust ofte wel Tonnenwijk, en die mensen willen ook bij Albert Heijn kopen. Omdat daar geen supermarkt is en waar schijnlijk ook niet komt, komen die klanten naar onze winkel toe. Parkeren is ook zo'n probleem. Niet alleen voor de klanten, maar ook voor onszelf met de aan- en afvoerlijnen. Er is veel gedacht over uitbreiding, maar de buren la gen altijd dwars. Toch hebben we goede hoop dat het volgend jaar zover zal zijn, als de gemeente ten minste meewerkt." In de buurt van de Jan van Scorel straat ligt het St. Anthoniuszieken- huis. Jaren geleden besloot men dit ziekenhuis te verplaatsen naar de nieuwe stad Nieuwegein, vlakbij Utrecht In het.Anthonius" zal dan een dependance worden gevestigd van Revalidatiecentrum De Hoog straat in Leersum. Opnieuw voor ziet Theo Raasing dan problemen. „Want", zegt hij, „die mensen in rolstoelen moeten toch ook eens een lekker flesje wijn kunnen ko pen of een stukje kaas bij de borrel. Winkelen maakt zelfs deel uit van hun therapie. Maar hoe moeten we dat probleem oplossen?" Als de plannen doorgaan krijgt dit filiaal er dus een nieuwe, specifie ke klantenkring bij: patiënten. Naast de authentieke buurtbewo ners, de ziekenhuisbroeders, het verplegend personeel en een grote groep studenten. John Krijnen, verantwoordelijk voor de wijn-, koek-, koffie- en con- servenafdeling meent de klanten kring nog anders te kunnen inde len: 1/3 arbeidersinkomens, 1/3 modaal en iets erboven en 1/3 stu denten en verplegers. Volgens hem een ideale mix. Over die laatste

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 12