Feestelijke AH Bedrijfsleidersdag 1982 in Scheveningen Franchising- proef geslaagd ABC Lelystad op 22 september geopend AH-huismerk sterk concurrentie wapen Flitsen pagina 11 Nieuw soort vestiging op komst „Goeiemiddag grote Albert Heijn-familie. Weet u dat ik mijzelf ook een beetje reken tot het gezin van 's Lands Grootste Kruidenier die op de kleintjes blijft letten? Dat is niet zo vreemd want ik ben al maanden betrokken bij Klant gericht Denken en Hande len." Met deze woorden wandelde KRO- presentator Hans van Willigenburg het toneel van het Circustheater in Scheve ningen op waar de middagvergadering van de AH-bedrijfsleidersdag werd ge houden. Met zijn optreden wist Hans van Willigenburg het 1200-koppig publiek onmiddellijk in de ban te brengen, van hetgeen tijdens deze middag op een ge zellige manier naar voren werd gebracht over Albert Heijn en zijn toekomst. Maar niet alleen het optreden van de bekende radio- en tv-presentator maakte de mid dag tot een groot succes. De gehele am biance ademde de sfeer van ontspan ning en feestelijkheid. Geen wonder, want tijdens de middag bleek duidelijk dat het Albert Heijn voor de wind gaat en dat ook voor de toekomst positieve ver wachtingen worden gekoesterd. Als eerste kwam de heer F.I. Ahlqvist, alge meen directeur AH, aan het woord. Met na me heette de heer Ahlqvist de van Simon af komstige bedrijfsleiders en de franchisene mers van harte welkom. Daarna ging hij iets nader in op de strategie van de Nederlandse detailhandel, waarvan vanzelfsprekend de AH-strategie onderdeel is. „De verwachting voor de Nederlandse detailhandel is dat men voor wat betreft het volume, kan rekenen op een achteruitgang. Om hun omzet op peil te houden zullen de concurrenten daarom meer dan ooit het prijswapen gaan gebrui ken. Ons antwoord hierop kan alleen maar een zwaardere prijsconcurrentie zijn." Naar de mening van de heer Ahlqvist zullen alleen de sterkste formules overblijven. De Ahold detailhandelsstrategie is gebaseerd op de stelling: in elk segment kan men aanwezig zijn, mits men een dominante marktpositie denkt te kunnen opbouwen, welke een goed rendement voor deze formule oplevert. In een opsomming welke ondernemingen in de verschillende segmenten rendabel zijn, noemde de heer Ahlqvist, naast Albert Heijn, ook Alberto, Etos, Toko en Miro op langere termijn. De Nettomarkten en Simon waren dat niet en zouden dat zeker op langere ter mijn ook niet zijn geworden. Reden waarom Simon is geïntegreerd in Albert Heijn en er voor de Nettomarkten naar oplossingen wordt gezocht. Simon-filialen die nu onder de AH-vlag draai en kunnen meer omzet realiseren. Dit kun nen we bij de eerste cijfers al meteen consta teren. Om de continuïteit van de verschillen de formules te kunnen garanderen moet enerzijds een verdere omzetgroei worden gerealiseerd om de kosten een beter draag vlak te geven (kosten die automatisch stijgen door inflatie) en moeten anderzijds de kos tenstijgingen nauwkeurig gevolgd worden. Verder kan groei worden bereikt door: assor timentsuitbreiding in bestaande winkels, via nieuwe vestigingen (dit jaar 14 en volgend jaar ook), nieuwe winkeltypes (AH Extra en ABC), via overnames, integratie Simon en AH-franchising. Vervolgens kwam de heer A.F. Constandse, directeur AH en verantwoordelijk voor ope rations ZB-filialen, aan het woord. Hij gaf een toelichting over de integratie van Simon bin nen AH. Diep ging hij in op de noodzaak en aanpak van de integratie die eind dit jaar moet zijn voltooid (zie ook pag. 5). een beetje verliefd....". Het was te verwachten met onze vaderlandse ster André Hazes. RvB en OR AH positief ad vies In zijn betoog ging de heer A.F. Con standse in op de nieuwe activiteit van AH-franchising. „In de zestiger en ze ventiger jaren ontwikkelde AH zich snel tot een landelijke organisatie met een groei van zo'n 10 tot 25 filia len per jaar. Nederland is qua bewin- keling nu zo ongeveer vol en verdere uitbreiding moeten we dus voor een groot deel zoeken in het overnemen van bestaande winkels of het onder AH-vlag halen van zelfstandig blijven de ondernemers." Afgelopen jaar startte een proef met franchisene mers en die is inmiddels afgerond. Op grond van het succes wilde AH doorgaan met deze nieuwe activiteit. Inmiddels hebben de RvB en de AH OR hierover positief geadviseerd. De omzet van de franchisenemers die in middels onder AH-vlag opereren ligt tot bijna veertig procent hoger dan voorheen. Na een periode van passie ve werving gaat AH nu over tot een actieve. Dat wil zeggen dat nu naar potentiële franchisers wordt gezocht en dan met name in de „witte vlek ken" (plaatsen waar AH geen vesti gingen heeft). AH zal de franchisers intensief begeleiden en zorgdragen voor opleidingen. drietal (voormalige) Simon-bedrijfsleiders naar voren die hij interviewde over hun be vindingen. Over het algemeen waren de he ren positief over de gang van zaken en waren eensluidend van mening dat de begeleiding door AH zeer goed te noemen is. Ook von den zij dat ze goed waren opgevangen door collega BL's van AH. Na de drie ex-Simonners kwamen ook twee .franchisers" aan het woord die zich positief uitlieten over AH. Eén van hen ging zover dat hij zei dat het een eer is onder AH-vlag te mogen varen. Deze korte interviews werden gevolgd door een inleiding van de heer Constandse op een film over scanning, waarin de heer A. Heijn aan het woord kwam over dit inmiddels be kende systeem wat binnen afzienbare tijd op grote schaal zijn intrede zal doen in het Ne derlandse bedrijfsleven. Naast de inmiddels zes jaar durende proef bij AH Heemskerk zul len binnen niet te lange tijd tien winkels worden ingericht met scanning-apparatuur. De heer R.LH. Beijers, directeur SM-filialen, gaf allereerst een toelichting met betrekking tot de resultaten van AH in het eerste halfjaar van 1982. Deze zijn uitzonderlijk goed te noemen. Naast dat AH zijn marktaandeel aan het versterken is, is de omzetgroei ruim bo ven verwachting uitgekomen. Ook is er een duidelijke tendens in de richting van een rendementsverbetering waar te nemen. Vol gens de heer Beijers is dit voor een groot deel te danken aan kostenbesparingen. De heer Beijers ging ook in op de KDH- campagne die zeer bevredigend verloopt. In de toekomst zal deze daarom worden voort gezet, maar in een decentrale vorm, waarbij de BL's hun eigen KDH-plan maken. Na de heer Constandse nam Hans van Willi genburg weer het woord en nodigde een Menige BL zal gewenst hebben dat zijn zaak op de stille uren zo vol zou zijn Aan de hand van een diapresentatie schetste de heer Beijers een beeld van de ABC-formule. Het betreft hier een klein-warenhuis-concept waarin Albert Heijn, Blokker en C&A zijn vertegenwoordigd. De eerste vesti ging is op 22 september jl. te Lelystad geopend. De reden tot het starten van deze nieuwe formule is enerzijds de be hoefte van de consument aan alles onder één dak en de behoefte van ge meenten naar een klein warenhuis. Anderzijds bestond bij de drie part ners behoefte aan groei. Volgend jaar zal de tweede ABC-vestiging worden geopend en wel in Spijkenisse. Na een korte muzikale onderbreking van het combo Cees van Doorne en de zangeres Conny Kamp volgde een audio-visual over het Albert Heijn-huismerk. Daarna nam de heer K. Dorsman, commercieel directeur, het woord en sprak over de verdere com merciële en promotionele activiteiten van AH voor de rest van het jaar. In de toekomst zal, volgens de heer Dorsman, meer en meer het accent worden gelegd op de verkoop van het AH-huismerk. Deze produkten, die producenten van A-merken voor AH produceren, zijn van AH-kwaliteit, maar zijn qua prijsstelling uiterst aantrekkelijk voor de consument. Per saldo natuurlijk ook voor AH, omdat de marge op AH-huismerken veel groter is dan op merkprodukten. De zeshonderd huismerken van AH zullen in de toekomst verder worden uitgebreid. Er zal in de loop van het jaar een groot aantal radio- en TV- commercials volgen alsmede adver tenties in een aantal vrouwenbladen. Ter afsluiting van de middagvergadering na men de heren A. Heijn, president van de Raad van Bestuur, en F.I. Ahlqvist nogmaals het woord. Beiden dankten de bedrijfsleiders voor hun positieve bijdrage van het afgelo pen jaar en spraken de wens uit dat in de toekomst een verdere groei van AH zal vol gen. Als totale verrassing volgde een optreden van de Rotterdamse zanger Lee Towers. Om ongeveer 17.00 uur was de middagver gadering afgelopen en liepen de gasten van het Circustheater naar het Scheveningse uit gaanscentrum „De Parasol" (bij het Kur- haus), waar een Hollands aperitiefje kon worden gedronken. Daarna namen de AH-bedrijfeleiders massaal bezit van het wereldberoemde Kurhaus waar een groots loop-zit-en-doe-feest, onder lei ding van de andere bekende KDH- medewerker Judith Bos, werd gehouden. Overal waren standjes te vinden van leveran ciers, waaronder Albro Bakkerijen Zwanen burg, waar een hapje kon worden genuttigd. Verder was er een groot koud en warm buf fet. Men kon zich op alle mogelijke manieren bezighouden: wielrennen, roulette, rodeo, dansen, flipperen en tal van andere activitei ten. 's Avonds traden Lobo met zijn dansgroep, de dames Maywood en de jazzballetgroep van Penny de jager op. Ter afsluiting gaf de be kende André Hazes een concert van een half uur. Als letterlijke en figuurlijke klap op de vuurpijl volgde vuurwerk vanaf de Pier van Scheveningen met de laatste „brandende" woorden: „Tot ziens en wel thuis" naast het AH-huismerk-vignet. Iedereen tracht zijn of haar slag te slaan bij het Hollands appel-vis-spel

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 11