Werkmaatschappijen m a Banket en speculaas alweer in trek pagina 10 Flitsen AC restaurants AC BELGIË LEGT GASTEN CULINAIR IN DE WATTEN Albert Heijn Twee ploegen Miro Wie tegenwoordig in een Belgisch AC Restaurant culinaire verpozing zoekt, wordt wel bijzon der in de watten gelegd. Vriendelijk zijn voor de klant krijgt in België niet alleen gestalte in de vorm van een gezellig ingerich te eetgelegenheid, maar vooral ook in een ver nieuwde presentatie van het assortiment. Met het accent op kwaliteit heb ben Belgische meester koks zich over de recep tuur gebogen en samen met de AC-keuken- meesters de gerechten letterlijk en figuurlijk een culinair sausje gegeven. Dat alles in het streven om de slogan, dat AC geen wegrestaurants heeft maar restaurants aan de snelweg, in daden om te zetten. Dat laatste houdt dan weer in dat men het AC-concept voor alle gas ten aantrekkelijk wil ma ken, of dit nu toevallige passanten op de autoweg zijn of degenen die spe ciaal vanuit de omgeving het AC Restaurant komen opzoeken. De grootste verandering brengt deze omvorming voor de self-service in de AC Restaurants mee. Men is af gestapt van het systeem om de „koude" gerechten op twee etages te etaleren. Nu kan de gast de schotels be wonderen terwijl ze mooi opgemaakt op ijsgruis rus ten. Zoals bekend wil het oog ook wat! Presentatie In de warme sectie is ook aan een betere presentatie gewerkt. In plaats van het vroegere „kale" stukje vlees kan de gast nu een keus ma ken uit gerechten, waarbij de hoofdschotel in haar tota liteit, aangekleed met groen te en andere „accessoires", zich voor het oog ontvouwt. Deze manier van werken bracht echter enkele prakti sche problemen mee die te maken hebben met de snel heid. waarmee de gast zich kan bedienen. Zo zijn de ge rechten voor 90 procent „gekookt" alvorens ze op de schotel belanden; de reste rende 10 procent gebeurt na de bestelling. Verder blijkt de kassa een bottleneck in het streven zo weinig mogelijk tijd tussen halen en eten te laten verlo pen. AC België-directeur Rob Ruisch wil deze moei lijkheid oplossen door in drukke tijden meer kassa's in te schakelen. „Omdat self service onze grootste omzet vormt moeten we daar heel goed in zijn. Een uitgelezen keuze, grote variëteit en om loopsnelheid en vooral het brengen van kwaliteit, zijn. de argumenten waarmee we de gast tegemoet treden", laat Rob Ruisch weten. In de praktijk ziet dat er als volgt uit: wat de warme schotels betreft, bestaat het dagelijks aanbod uit 7 scho tels waarvan er elke dag 3 wisselen. Die wisselgerech ten hangen sterk samen met het seizoen en zijn niet zel den culinaire specialiteiten. Het glaasje wijn erbij tapt de gast uit een tonnetje. „Dat le vert niet alleen een leuke be zigheid op en een aardige aanblik van het buffet, maar het beperkt ook het drankge bruik van de automobilist. In dat opzicht voelen we wel degelijk onze verantwoorde lijkheid", aldus Rob Ruisch. Gastvrouw Vriendelijk ontvangen wor den is iets waarover de gast in de AC België Restaurants zich straks niet kan beklagen. Speciale gastvrouwen zullen tijdens de lunch- en dinertij den de binnenkomers per soonlijk binnenloodsen. Ver der houden ze een oogje in het zeil of alles voor de gast naar wens verloopt en zijn ze te allen tijde bereid vra gen te beantwoorden en in formaties te geven. Het on persoonlijk aspect van self service krijgt daarmee letter lijk een vriendelijk gezicht. Dat de formule, zoals die in België wordt toegepast, werkt, kan Rob Ruisch volmondig beamen. „Er komt een bepaalde accep tatie van het wegrestau rant als alternatief voor andere eetgelegenheden. Je merkt dat de mensen echt wel op zoek zijn naar een alternatief voor het dikwijls veel duurdere restaurant in de stad. Ver der is het soms ook be langrijk dan men snel kan eten", zo luidt zijn erva ring. Heeft een eerdere actie al uitgewezen dat de gast de AC-formule een waarderingscijfer boven de 8 toebedeelt, in okto ber start een campagne die hierop een vervolg is. Via bonnen die bij benzi nestations (gelegen bij de AC Restaurants) worden uitgedeeld, kunnen nieu we gasten tegen reductie de nieuwe AC-receptuur gaan proeven. Wanneer men bedenkt dat het maar liefst 8 miljoen bon nen betreft en dat AC Bel gië de interieurs, met na me het zitgedeelte, van haar restaurants nog ge zelliger gaat maken, dan ligt daar een belofte voor de toekomst... Nieuwe presentatie van fjet assortiment. De voorraadopname in filiaal 1031 te Deventer werd vorige maand als experiment gedaan door leerlingen van bet LEAO. De leerlingen toetsten hun kennis in de praktijk, na dat bedrijfsleider A Reijnders de klas in 2 lesuren theore tisch op de hoogte had gebracht over het „hoe en waarom". Eind augustus. Terwijl buiten nog volop wordt genoten van het fraaie zo merweer komen in de Al- bro-bakkerij te Zwanen burg alweer gevuld spe culaas en banketstaven uit de oven. Opnieuw een week eerder dan het jaar ervoor, maar ook nu weer bewijzen de eerste ver koopcijfers, dat het sei zoenbanket al volop in trek is. Bij Albro maakt men zich op voor de ex tra drukte van de komen de maanden, waarvoor ook weer extra personeel moet worden ingescha keld. De produktie van seizoen banket vertoont een redelijk voorspelbare lijn. Na de in troductie via een actieweek volgt een geleidelijk toene mende vraag met als onbe twiste pieken de weken voor St. Nicolaas en Kerst. Of, in cijfers uitgedrukt: aan vankelijk 4 wisselingen per dag, hetgeen neerkomt op 32.000 staven per week, om vervolgens over te gaan op 5 wisselingen per dag of 55.000 staven per week. Het produktieschema voor ge vuld speculaas vertoont een vergelijkbaar beeld. De planning voorziet voor het komende najaar een pro duktie van 600.000 stuks ge vuld speculaas en nog eens 280.000 stuks in roomboter- kwaliteit, 350.000 banketsta ven en 165.000 kerststaven (roomboter met amandel- spijs). Om deze aantallen te kun nen vervaardigen moet in twee ploegen worden ge werkt, terwijl bovendien ex tra krachten worden inge schakeld. Zo is er een con tract met een uitzendbureau dat voor drie maanden ne gen man levert. En verder verschijnen ook dit jaar weer de „Zwanenburgse da mes", een groepje van vier, dat al jaren in vrijwel dezelf de samenstelling bij Albro wordt ingeschakeld. Er is nóg een belangrijk as pect waarin geen verande ring is gekomen. „We zijn er ook dit jaar weer in geslaagd de kwaliteit van onze pro- dukten in alle opzichten te handhaven", vertelt de heer A.J. van Velsen, hoofd van Al- bro's afdeling „kwaliteit en produktontwikkeling". „Elk jaar is het, onder druk van de concurrentie, voor ons weer een gevecht om de inkoop prijzen van grondstoffen zo laag mogelijk te houden zon der daarbij op de kwaliteit iets te moeten inleveren. We kunnen ook nu weer, onder het AH-huismerk, met een prima produkt tegen een aantrekkelijke prijs voor de dag komen." Om eens te kijken wat Ahold in Nederland zoal voor de klanten doet, was afgelopen maand Mary Stone, Manager Consumentenzaken van Bl-LO, op bezoek Tijdens haar be zoek dat slechts enkele dagen duurde, bezocht zij een aan tal Nederlandse Ahold-onderdelen, waaronder de Miro in Purmerend Op de foto begroet ABL R Evers zijn Amerikaanse gaste.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 10