PERSONALIA In memoriam w^miÊÊmm m m Muntslot geïntroduceerd pagina 8 Flitsen ^mÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ^^^^m HK-huwelijk Op 15 oktober 1957 trad de heer J. van de Poel in dienst van de voormalige werkmaatschappij Sterovita. In 1963 werd de heer Van de Poel opgenomen in het decoratieteam van de AHZB- organisatie in het district Arnhem. In de loop der jaren was hij ook werkzaam in de verschillende Supermarts. In 1971 volgde de opening van de allereerste Miro, nl. te Vlissingen. Ook daarbij werd de heer Van de Poel ingeschakeld. Na een poos kwam hij echter weer terug bij Albert Heijn totdat hij eind 1973 de overstap maakte naar Etos, alwaar hij zich bezighield met de decoratie van de Etos-drogisterijen. Sinds maart 1979 is de heer Van de Poel echter verbonden aan het Miro-fïliaal te Veenendaal, alwaar hij zich ook met de decora tie bezighoudt. Het jubileum zal thuis gevierd worden. Op 28 september 1982 is het 40 jaar ■geleden dat de heer D. Bruijn zijn loop baan startte als jongste bediende in het kantoor van het centraal magazijn van Albert Heijn. Een jaar later volgde zijn overplaatsing naar het hoofdkantoor op de kostprijsafdeling. In 1950 werd de heer Bruijn benoemd tot chef van de inkoopadministratie, waar toen tevens de factuur- en prijzencontrole waren on dergebracht. Deze afdeling werd ge splitst als gevolg van de uitbreiding van het bedrijf. In 1956 werd de heer Bruijn benoemd tot chef van de afdeling fac tuurcontrole. Vanaf 1966 tot en met 1979 werd hij achtereen volgens chef van de afdeling rechtstreekse zendingen kruide nierswaren en non food en chef afdeling bestandenbureau. Sinds december 1979 is de heer Bruijn werkzaam op de afde ling administratieve organisatie als stafmedewerker. De heer Bruijn is enige jaren lid geweest van de kantinecommissie en vanaf 1964 tot 1975 lid van de ondernemingsraad Albert Heijn en Centrale Ondernemingsraad Ahold nv. Tevens was hij lid van de contactcommissie kantoren Zaandam. Het jubi leum wordt gevierd op 28 september a.s. op het hoofdkan toor, Ankersmidplein 2 te Zaandam. In 1955 is de heer A. de Groot in dienst getreden als administrateur bij het Pak- station Veiling Zuid Hollandse Eilanden te Rotterdam. Dit bedrijf werd in 1957 overgenomen door Albert Heijn. Op 7 oktober 1957 trad de heer De Groot in dienst van Albert Heijn en werd be noemd tot chef bedrijfsbureau met 20 medewerkers. Zijn chef was de heer Th. P. A. M. Ruijs. In 1975 werd de AH Groothandel opgeheven en er werd een Dag Distributie Centrum geopend in Tilburg. De meeste per soneelsleden, waaronder de heer De Groot, werden overge plaatst naar Tilburg. Hier werd hij chef bedrijfsbureau met 2 medewerkers. In november 1980 is het DDC gescheiden van het DC en ging door als zelfstandige vestiging „Groentecen trale Tilburg" onder de filialenorganisatie. De heer A. de Groot kwam op dat moment naar het DC en werd afroeper op de afdeling koel/vers van het DC te Tilburg. Het jubileum zal gevierd worden op 7 oktober a.s. ten huize van de jubilaris. Op 7 oktober 1982 is het 25 jaar gele den dat de heer B. van Iperen zijn loop baan begon als winkelbediende bij Albert Heijn op de Stadionweg. Daarna werd hij overgeplaatst naar de Beetho- venstraat. Na beëindiging van zijn mili taire dienstplicht in augustus 1962 keer de de heer Van Iperen terug als assistent in de Stadionweg. Van 1964 tot begin 1965 werd de heer Van Iperen assistent chef in de ZB. Per 4 januari 1965 werd hij benoemd tot reserve-chef, waarna in juli 1965 de benoe ming volgde tot ZBBL in de Jan Evertsenstraat te Amsterdam. Daarna heeft hij als bedrijfsleider in verschillende filialen te Amsterdam gewerkt. Per oktober 1968 volgde zijn benoe ming tot kruidenierswarenchef in de supermart te Amstel veen. Per 16 september 1970 werd hij benoemd tot be drijfsleider in Bussum. Deze functie bekleedt de heer van Iperen nog; alleen de filialen waaraan hij leiding geeft zijn verschillend geweest, nl. supermart Weesp, Baarn en momen teel Bussum, Koekoeklaan. Op 7 oktober 1982 is het 25 jaar gele den dat de heer G. Horst bij Meester Wijhe bv in dienst trad. De heer Horst is gedurende 23 jaar werkzaam geweest op de knakworstafdeling, waarvan ongeveer 16 jaar als voorman/groepsleider. Nadat de knakworst uit de produktie was geno men, werd de heer Horst overgeplaatst naar de „kruidenkamer", waar hij zich tot op heden bezig houdt met het klaar maken van de diverse kruidenmelanges voor de verschillende vleeswaren- en worstsoorten. Naast zijn normale werk in de produktie vervult de heer Horst nog een rol bij het personeelsvervoer, waar hem de zorg is toever trouwd voor een busje, waarmee hij dagelijks een aantal me dewerkers van huis naar het werk en terug vervoert. De da tum en de plaats van de viering van het jubileum worden nog nader bekend gemaakt. Op 19 oktober 1982 is het 40 jaar gele den dat de heer W. Krom als hulp- deegmaker in de koekbakkerij van Mar- velo in dienst is getreden. Dit hield in dat hij assisteerde bij het gereedmaken van de voordegen. Na deze functie onge veer een half jaar bekleed te hebben, is de heer Krom overgegaan naar de bis cuitafdeling waar hij ongeveer twee jaar heeft gewerkt. In 1945 is hij overge plaatst naar de bandovens waar hij werk zaam is geweest bij het invoeren van de degen. Op deze afde ling, waar o.a. Zaanse koeken en speculaas werden geprodu ceerd, is hij tweëeneenhalf jaar gebleven. Daarna, in 1947, kwam de heer Krom terecht op de beschuitafdeling waar hij op diverse plaatsen werd ingezet. Na sluiting van deze afde ling in 1973 keerde de heer Krom terug naar de bandovens waar hij opnieuw ingezet werd bij het invoeren van de degen. Nadat alle activiteiten in 1977 op de koekbakkerij zijn stopge zet, is de heer Krom naar de inpakafdeling van de koffiefabriek gegaan. Hier worden produkten ingepakt als poederkoffie en bonenkoffie. Deze functie bekleedt de heer Krom nog. Het 40-jarig zakenjubileum zal worden gevierd op 19 oktober as. Bijzondere bescherming privégegevens Vervolg van pagina 7 Trouwplannen werden werkelijkheid op 22 juli jl. voor Ton de Heij, werkzaam op de afdeling Perso neelsregistratie van het hoofdkantoor in Zaandam, en Brigitte Hamminga, werkzaam op de afdeling Boekhouding DC, eveneens van het hoofdkantoor in Zaandam. Wij wensen het bruidspaar, waarvan de bruidegom secretaris is van de OR Centrale Diensten en af gevaardigde in de COR, veel geluk in de toekomst! neming stap voor stap en in nauw overleg met de betrok kenen plaatshebben. Ais toe komstige gebruikers van PIPS noemt de heer Vastenou de personeelsafde lingen van de werkmaat schappijen en het Directo raat P. en O. In de werkmaat schappijen (die eigen aan sluitingen kunnen krijgen) zal PIPS hulp bieden bij het overzien van het personeels bestand, de jaarverslagge- ving en het leveren van een bijdrage aan de beleidsvor ming. Naast de inbreng van market ingdeskundigen en bedrijfs economen, zullen ook perso neelfunctionarissen nu meer cijfermatige informatie kun nen overleggen, „en dat is geen overbodige luxe nu kosten en baten steeds beter in de gaten gehouden moe ten worden", meent Wim Engels. In het Directoraat P. en O. kan men nu - via een vraag- en antwoordspel met de computer - onmiddellijk alle gewenste informatie krijgen over bijvoorbeeld de gevolgen van gewijzigde ar beidsvoorwaarden (bij CAO- onderhandelingen), terwijl ook zaken als ziekteverzuim, functiewaardering, de posi tie van part-timers in het personeelsbestand etc. beter zichtbaar kunnen worden gemaakt. ENTHOUSIAST De heren Engels en Vastenou zijn enthousiast over de tot nu toe geboek te resultaten en zien dan ook de invoering van PIPS als een aanzienlijke ver betering voor de perso neelsafdelingen. Angst voor een onpersoonlijke aanpak, uitsluitend geba seerd op kille computer gegevens, noemen zij vol ledig ongegrond. Wim Engels: „De computer is een hulpmiddel en niet meer dan dat. Voor perso neelfunctionarissen blijft de menselijke factor nummer één. Voor ons is de computer een tech nisch hulpmiddel, net als een schrijfmachine." Op 1 augustus jl. overleed in de leeftijd van 72 jaar, de heer A. Rustenburg gepensioneerd medewer ker DC Zaandam Op 7 augustus jl. overleed in de leeftijd van 85 jaar, de heer H. G. Stuurman gepensioneerd medewer ker Meester Wijhe bv Op 13 augustus jl. over leed in de leeftijd van 59 jaar, de heer T. F. G. Wolsink oud-medewerker Marvelo Zaandam. Mogen zij rusten in vrede Op 20 augustus 1982 overleed op bijna 63- jarige leeftijd de heer A. Gunneman Sedert 2 november 1959 was hij in dienst bij Mees ter Wijhe bv, aanvankelijk in de functie van vleesbe werker. De laatste jaren deed hij om gezondheids redenen dienst als postbe zorger. Gunneman was blij met de geboden mogelijkheid om deel te nemen aan de rege ling Vervroegd Uittreden. Per 1 september 1981 maakte hij daarvan dan ook dankbaar gebruik. He laas heeft hij er maar korte tijd van kunnen profiteren. DANKBETUIGING 12V2-jarig jubileum Mw. J. H. M. de Vries - Quarz - Zaandam Mw. J. van Ofwegen Heemskerk - Leidschendam Tot ons leedwezen over leed op 26 juli jl. plotse ling, in de leeftijd van 42 jaar, onze zeer gewaar deerde collega J. L. van der Meer, medewerker van de afde ling emballage. Wij wensen zijn vrouw en dochtertje veel sterkte toe. Medewerkers Ahold- distributiecentrum Zaan dam. Albert Heijn heeft in Beverwijk bet muntslot voor win kelwagentjes geïntroduceerd en daarmee de eerste stap gezet om het probleem van de zwervende winkel wagentjes in de Beverhof te beteugelen. Het systeem werkt heel simpel. Men werpt een gulden in een appa raat dat aan de wagens zit verbonden en de wagen schiet los van de rij. Na gebruik kan de wagen weer bij de rij worden aangesloten en de klant krijgt de gulden terug. Op de foto wethouder F. Kaebisch van Beverwijk die het nieuwe systeem officieel in gebruik stelt.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 8