Betrouwbare wijnen bij Alberto Wijnmaand '82 in teken van spektakel INSCHRIJVING OPERATION ENTERPRISE- CURSUSSEN Flitsen pagina 5 OKTOBER WIJNMAAND Naast de overige interessan te aanbiedingen hebben we voor de zgn. wijnavonturiers totaal twaalf wijnpartijen ge- Goede wijn behoeft geen krans, maar aan de andere kant kan het geen kwaad een „goed en smaakvast" wijntje voor het voetlicht te halen. Zo ongeveer moeten de „wijnmensen" van Alberto gedacht hebben toen ze besloten de wijnen van Cuvée de la Maison op een voet stuk te plaatsen tijdens de oktober-wijnmaand. allure rf.-f. Een huiswijn met allure, zo luidt het oordeel van de ken ners. Wijn die door de jaren heen een constante smaak zal houden. Een geruststel lende gedachte voor klanten die zekerheid kiezen, vindt de heer D. van Baren, assis- tent-merchandiser van Al berto. .Je hebt bijvoorbeeld een lekker wijntje. Op een gegeven moment is de voor raad uitgeput en dezelfde wijn van een oogst later blijkt dan plotseling van min dere kwaliteit te zijn. Reden waarom zo'n wijn dan niet meer door onze wijnkopers wordt ingekocht. Veel men sen vinden het dan verve lend om uit ons ruime assor timent weer een wijn te moeten zoeken die het meest aan de vorige wijn doet denken. Door de goede relaties van onze vakbekwa me wijninkopers in de ver schillende wijngebieden hebben we dit probleem on dervangen. Ze bezoeken de wijngaarden en zoeken net zolang tot ze er voor kunnen zorgen dat die Bordeaux Su périeur van vorig jaar dezelf de smaak heeft als die van dit jaar. Bijkomend voordeel van de Cuvée de la Maison- wijnen is dat zij bij aankoop reeds op dronk zijn. Een kel der om de wijn thuis te laten rijpen is dus niet nodig. Een betrouwbare wijn bieden, dat is het." selecteerd uit zes verschil lende landen. Voor iedereen wat wils natuurlijk. Feit is dat Alberto een ver trouwd adres voor ze is. Straks in de tweede week van oktober zetten we de bijzondere Oostenrijkse wij nen in het zonnetje." De prijzen van de wijnen van Cuvée de la Maison schommelen tussen 4,95 en 6,95. „En daar voor hebben de mensen een wijn die „oogst in oogst uit" een constante smaak heeft," besluit de heer Van Baren. Drukke tijden voor de plukkers en pluksters, niet alleen in Frankrijk maar in heel Europa. Nadat in voorgaande jaren nogal eens voor één bepaald thema werd gekozen (Califomische wij nen, Spaanse wijnen), staat AH's wijnmaand 1982 geheel in het teken van het spektakel. Inhakend op zijn forse aandeel in de Nederlandse wijnmarkt (maar liefst 26 procent van de levensmiddelen markt in 1981) zal AH zich dit jaar meer dan ooit presenteren als 's lands grootste wijnkoper, die in de periode 30 september t/m 16 oktober maar liefst 54 verschillende aanbiedingen het licht zal doen zien. Ter gelegenheid van de wijn maand oktober is het toch al niet geringe AH-assortiment andermaal uitgebreid met maar liefst vijftien nieuwe Vorig jaar presenteerde Al berto de eerste „telgen" uit het huis van Cuvée de la Mai son: de rode Bordeaux Supé rieur en de droge witte Bor deaux. In het afgelopen voorjaar kwam de Cötes du Rhöne villages (rood) bij Al berto uit. In de laatste week van september en de eerste van oktober worden de Vin de Pays des Bouches du Rhö ne (een „broertje" van de Cötes du Rhone), de Pinot blanc Vin d'Alsace (wit) en de lichtzoete Bordeaux (wit) aan de Albertoklanten voorgesteld. VOOR IEDER WAT WILS Van Baren: „We komen in die promotieweek (39) met een vier pagina's tellende folder uit waarin alle zes wij nen van Cuvée de la Maison extra aandacht krijgen. We hebben met die zes wijnen een volwassen huisassorti ment, maar er komen wel licht nog meer wijnen bij. Reeds enkele jaren spon sort Ahold de zgn. Opera tion Enterprise-cursussen van het Management Cen tre Europe te Brussel. Het betreft twee weken du rende cursussen die ge houden worden in de zo mer en openstaan voor mannelijke en vrouwelij ke studenten tussen de 20 en 25 jaar. Afgelopen zomer werd de cursus bezocht door de heer M. Bode, part-timer uit Vlis- singen die economie in Rot terdam studeert en die, blij kens een zeer enthousiaste reactie, gericht aan het hoofd van de afdeling Mana gement Development, me vrouw drs E. van de Wiel, zeer tevreden was over het geen geboden werd. Ook voor volgend jaar is het de bedoeling dat Ahold weer steun verleent aan deze acti viteit. Die steun bestaat uit de sponsoring van één cur susplaats. Daaronder valt ook vergoeding van reis- en verblijfkosten. Het doel van de cursus is dat tijdens de 14 dagen de stu denten een goed inzicht krij gen in taak en functie van het management en in de op zet van de vrije onderne mingsgewijze produktie. Op dit moment is de exacte aan vangsdatum en plaats van de cursus nog niet bekend. Om in aanmerking te komen voor de cursus zijn een aan tal voorwaarden gesteld. Men moet voldoen aan de volgende punten: ten minste 1 jaar voltooi de universitaire - in welke richting dan ook - studie. leeftijd tussen 20 en 25 jaar. in staat zijn actief deel te nemen aan casestudies, groepsdiscussies e.d. zeer goede lees-, luister en spreekvaardigheid in de Engelse taal zelf werkzaam bij Ahold of zoon/dochter van een Ahold-medewerker( ster Bij meerdere kandidaten die voldoen aan de eisen, zal het lot beslissen. Ieder die belangstelling heeft wordt uitgenodigd zich schriftelijk te melden vóór 1 januari 1983, onder vermelding van de volgende, gegevens: naam en voornamen leeftijd en m/v adres en postcode telefoon universiteit studierichting aantal jaren voltooid in 1983 Verder is het de bedoeling dat op maximaal één pagina A4 de motivatie wordt aan gegeven, waarom men aan deze cursus zou willen deel nemen en waarom men meent geselecteerd te moe ten worden. Voor verdere inlichtingen en aanmelding: Management Develop ment Ahold nv t.a.v. mw drs E. van de Wiel HK 1713 Ankersmidplein 2 1506 CK Zaandam. wijnen (zes rode, zes witte, twee nieuwe top-sherry's in de Conqueror-serie en een hooggekwalificeerde Port wijn). Opvallend is dat ne gen van deze wijnen niet uit Frankrijk komen, maar uit Italië, Spanje en Bulgarije. En daarmee wordt dan opnieuw ingehaakt op recente markt ontwikkelingen die aanto nen dat de Nederlandse wijnconsument steeds meer oog krijgt voor wijnen uit andere traditionele wijnlan- den als Frankrijk en Duits land. UITVOERIGE PRE SENTATIE In volgorde van opkomst zullen respectievelijk rode, witte en apéritief-wijnen (sherry, port, vermouth) elk één week centraal staan. De presentatie van dit alles is uitvoeriger dan ooit. Onder het motto .Albert HeijnT heeft de wijn" zullen acht verschillende plafondhan gers wijzen op de diverse ge bruiksmogelijkheden van wijn ('n Frans avondje, een eigen keldertje beginnen, een cadeautje voor de bu ren, enz.). Voorts zullen veel wijnmaandaanbiedingen in aantrekkelijke geschenkver pakkingen de deur uitgaan. Om enkele voorbeelden te noemen: er zijn sierlijke draagkartons, fraaie cadeau- zakken, bedrukte geschenk dozen met glazen en niet te vergeten bewaarwijnen in houten kistjes, waarvan er één zelfs gebruikt kan wor den voor de opbouw van een wijnrek. Nieuw dit jaar is ook de op stelling in de winkels van kant-en-klare pallet-displays, voorzien van een stemmige omranding en een dito prijs kaart. Speciale aandacht ver dienen daarnaast nog het aanbieden van rode en witte wijnen in halve flesjes en een werkelijk spectaculaire prijsstelling van een hoogge kwalificeerde Grand Cru Bordeaux, die normaal niet beneden de twintig gulden te koop is en nu voor 14,95 gulden wordt aangeboden. En zelfs voor deze topwijn geldt wat gedurende de drie campagne-weken voor elke wijn van toepassing is: de twaalfde fles is gratis. KLEINE CHATEAUX Rest tenslotte nog het ver melden van de zoveelste op merkelijke wijnactiviteit. Onder de etiketnaam „Mon- détour" presenteert AH een serie uitstekende Bordeaux wijnen die afkomstig zijn van kleinere wijngaarden. In vroeger jaren waren derge lijke wijnen wat moeilijk in een campagne in te passen, omdat de oogst van een klein chateau doorgaans te gering is om er echt mee uit de voeten te kunnen. Daar is nu een oplossing voor ge vonden door een aantal van deze kleine chateau-wijnen samen te brengen onder de noemer „Mondétour", dat als vast etiket gehandhaafd blijft met in het hart telkens de naam van het desbetref fende chateau. Al met al een bundeling van activiteiten, die terecht als een wijnspektakel mogen worden gekwalificeerd. Let ten we ook nog even op de nog steeds stijgende wijn consumptie in Nederland (van 184 miljoen liter in 1980 naar 188 miljoen in 1981), dan is de verwach ting gerechtvaardigd dat AH's wijnmaand 1982 dit maal weer een groot succes zal gaan worden. Uiteraard met ieders medewerking.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 5