„Mijn taak is onder steunen en adviseren" JXlStmmm pagina 4 Flitsen Acht uur met AH Area-verkoopleider Matti Emondts Matti Emondts werd in 1953 te Haarlem gebo ren. Na zijn HBS-A deed hij een Vi jaar commer ciële economie in Lon den waarna hij ging stu deren aan de HEAO te Rotterdam. Tijdens zijn stagejaar werkte hij drie maanden bij Albert Heijn. Na assistent verkoopleider te zijn geweest en bij Market ing Services van AH te hebben gewerkt, is hij nu anderhalf jaar area- verkoopleider. Matti is woonachtig in Haarlem, hij is ge trouwd en zijn vrouw is logo/akoepediste. Hob by's van Matti, die hij in tensief beoefent, zijn tennis, windsurfen en skiën. Het laatste boek dat hij gelezen heeft is „Het Holcraft Pact" van Robert Ludlum. Daar naast is er nog tijd over om op part-timebasis te doceren bij het ISW. Onlangs heeft hij met twee collega's (W. van der Ster/Hoofd Market ing Services en J. Hun- feld/Franchise Mana ger) een boek geschre ven onder de titel „Mo dem zaken doen". Voor de Coentunnel in de richting Zaandam staat 's morgens rond kwart voor negen een behoorlijke file. Via de verkeersin formatie die door de radio wordt uitgezonden, horen we dat er een file in tegenovergestelde richting staat. Gezien het feit dat wij stilstaan moeten we helaas concluderen dat die mededeling niet correct is en dat die drie kilometer óns betreffen. In de praktijk betekent dat dat we ruim te laat bij Ahead zullen arrive ren waar Matti Emondts, AH Area-verkoopleider, inmiddels wel aan het werk zal zijn. Als we het kantoor van Rob Slijpen, Senior AE van Ahead Advertising, betreden is daar reeds een drukte van belang. Fotograaf Johan Weemhoff is al aanwezig en brengt zijn fo- to-apparatuur in stelling om een paar plaatjes te schieten voor de rubriek „Acht uur met..." Inmiddels ligt ook de tafel vol met werktekenin gen van AH-advertenties waarover Matti Emondts staat gebogen. In de area waar hij werkt, en die Gel derland, Overijssel en de 3 Noordelijke provincies be slaat, worden twee nieuwe filialen geopend en wel in IJsselmuiden en Veenendaal- West. Matti Emondts had voor zijn vakantie Ahead de opdracht gegeven een publi citeitsplan te ontwikkelen dat vandaag zal worden be sproken. Tot het plan beho ren o.m. een achttal adver tenties (voor elk filiaal vier). Rob Slijpen neemt ze met Matti door wat betreft opzet, tekst en aanbiedingen. Daar na worden de budgetten be keken in het kader van even tueel te verwezenlijken be sparingen. Doodsverachting Om kwart over elf vertrek ken we in gezwinde draf, richting het hoofdkantoor aan het Ankersmidplein. Na de gebruikelijke pasjes te hebben ingevuld bij de por tier gaat het slagboompje omhoog - „Kijk uit voor uw arm" - en zoeven we met één van de liften naar de zesde etage waar Matti een kort ge sprek zal hebben met Frans Bosch, senior medewerker „Nog telefoontjes van Marketing Services, over de proef met grootverpak kingen die in drie van zijn fi lialen wordt gehouden. Sa men bespreken ze de ont wikkelingen en de voortgang van de proef en sturen het één en ander bij, op grond van een onlangs via een marktonderzoek verrichtte enquête. Op de gang komen we AH-inkoopassistente Joke Sluis tegen die enthousiast begint te vertellen over haar paravakantie op Texel. Al snel komen de foto's te voor schijn waarop te zien is hoe ze zich met ware doodsver achting uit een vliegtuig stort in de hoop dat de para chute zich zal openen. Daar na stappen we de kamer van Tom den Hertog, commer cieel manager Vers, binnen met wie de afspraken betref fende een aantal werkbezoe ken voor de volgende dag worden doorgenomen. Deze werkbezoeken vormen een onderdeel van een produkt- groep-analyse in area 8820. We zijn klaar in „De toeter" - zoals het Hoofdkantoor van Ahold wel wordt genoemd. Dan rijden we achter elkaar Zaandam uit in de richting van het Hilton in Amsterdam waar we één van de auto's achterlaten om gezamenlijk naar Zwolle te vertrekken waar Matti zijn onderkomen heeft in het area-kantoor. Onderweg hebben we alle tijd uitgebreid te praten over de functie van Matti Emondts. „Om precies te be grijpen wat ik doe en waar ik in het organisatieschema van AH Supermarts sta, is het goed alles even summier op een rijtje te zetten. Boven aan staat de directeur Opera tions aan wie vier area- managers rapporteren. Elke area-manager heeft weer vijf of zes zonemanagers en daar onder ressorteren de be drijfsleiders. Elke area heeft zijn eigen staf die bestaat uit een area PZ-fiinctionaris, een area-controller en een area- verkoopleider. Deze staf staat onder leiding van de area-manager en in ons geval is dat de heer J. Manuel." Ondersteunend "Je zou je kunnen afvragen waarom de area nu een ver koopleider heeft, terwijl op het hoofdkantoor een hele afdeling „Verkoop" zit. Die afdeling stippelt een lande lijk verkoopbeleid uit en draagt daarvoor de verant woordelijkheid. Zij kunnen daar natuurlijk niet direct in spelen op alle lokale behoef ten en specifieke problemen bij AH-filialen. De taak van de area-verkoopleider is dan ook om juist die behoeften en specifieke problemen in goede banen te leiden. Ei genlijk dus een soort onder- Zo komen de advertenties voor IJsselmuiden en Vee- nendaal er uit te zien links Rob Slijpen van Ahead). en lay-out van de winkel etc. Ook ben ik verantwoordelijk voor de individuele promo tie van filialen - daarom was ik vanmorgen bij Ahead - en ik voer lokale marktanalyses uit wat betreft het filiaal of specifieke produktgroepen." Ondertussen is het twee uur geworden en rijden we al weer een poosje op de snel weg. Ter hoogte van Harder wijk remt Matti plotseling sterk af want een radardetec tor geeft aan dat het even verderop niet helemaal pluis is. Even later passeren we een appelgroen Volkswagen busje dat langs de kant van de weg staat... Matti Emondts geeft advies aan één van „zijn" filialen steunende functie voor het management in de area." Adviserend Inmiddels zijn we bij Motel Restaurant „De Witte Ber gen" in Laren aangekomen waar we de lunch zullen ge bruiken. Matti vertelt: „Als je vraagt wat ik dan vanuit mijn functie precies allemaal doe, dan is dat eigenlijk te veel om op te noemen. Ik zal een voorbeeld geven: als een fi liaal bijvoorbeeld omzetpro- blemen heeft, kunnen de BL en de zonemanager de hulp inroepen van de area- verkoopleider die op zijn beurt commerciële hulpmid delen kan aandragen op het gebied van lokale adverten tie-ondersteuning, assorti mentssamenstelling etc. Ver der adviseer ik het lijnmana gement (BL, zonemanager en areamanager) over het nemen van commerciële be slissingen op de lokale markt; ik geef advies over de vestiging van een nieuw fi liaal; over de warenindeling imoet :3j jgtfatate» i !Kto iraatlZud) J «itet. ondertas nptóe Superman. Stagiaire Omstreeks kwart voor drie stappen we het areakantoor binnen. Matti kijkt op zijn bureau of er nog briefjes lig gen met daarop telefoon nummers van mensen die hij moet bellen. Dan gaan we een paar uur in de slag met Han Willemsen, stagiaire van de HEAO uit Zwolle. Hij heeft drie maan den stage gelopen bij het areakantoor in Zwolle. Tij dens zijn periode daar heeft hij een zestal AH-filialen on derzocht op hun Deli- afdelingen Delicatessen). Over dit onderwerp heeft hij een stagerapport geschreven en areamanager Manuel heeft hem gevraagd van zijn bevindingen verslag uit te brengen tijdens een bijeen komst met de zonemanagers uit de area en de verkoopaf deling uit Zaandam. Het is de bedoeling om dat met be hulp van een overheadpro jector te doen en Matti advi seert Han over de opbouw van zijn betoog en welke punten er op de slides moe ten komen. Advertenties Rond een uur of vijf vertrek ken we naar AH-filiaal 1220 in Zwolle. Daar is de heer J. Emmink vandaag voor het laatst BL. Met ingang van morgen zal hij zich geheel gaan wijden aan het nieuw te openen filiaal in IJsselmui den. Matti neemt met hem de advertenties door die we 's morgens bij Ahead hebben gezien. Het betreft een ope ningsadvertentie in week 37 terwijl in de weken 38, 39 en 40 de diverse versgroe- pen aan bod komen. Klokslag half zes verlaten we het filiaal aan de Dobbe in Zwolle en gaan terug naar het areakantoor waar Matti nog het één en ander moet regelen. Daarna gaat het huiswaarts. Bij het Hilton- hotel in Amsterdam schei den onze wegen zich en op de motorkap van de auto schrijven we nog snel Matti's privé-adres op, want hij wil graag vóór publikatie in Flit sen, lezen wat we van deze „Acht uur met...." hebben „gebrouwen".

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 4