Flitsen pagina 12 filiaal DIERENVERZORGING De 19-jarige Renate Beket wilde vroeger dierenverzorgster wor den. Van die gedachte is weinig te recht gekomen: ze volgde de sla gersvakschool en werkt nu met veel overgave in de slagerij. „Mensen kijken raar op als ze ho ren dat ik dierenverzorgster wilde worden en nil slager ben. Een meisje als slager is eigenlijk al bui tengewoon. Toch heb ik het op school prima naar mijn zin gehad. Alleen het uitbenen is zwaar. Maar voor de rest stonden de jongens bijna te bekvechten om me te mo gen helpen." Bij afwezigheid van de chefslager neemt ze ook de organisatie van de slagerij voor haar rekening: „Dat gaat me goed af. Ik vind het boven dien erg leuk en de sfeer in het team is prima." Soms staat ze achter de toonbank. „Als het daar te druk wordt", legt ze uit. „Dat contact met de klanten is belangrijk. Je moet als slager we ten wat de mensen willen. Klanten staan wel raar te kijken als ze om de slager vragen en ik dan ant woord: Dat ben ik." Een stralende glimlach verschijnt. Dat haar vriend een tijdje in dezelfde slage rij werkte, was voor haar geen pro bleem. „Natuurlijk praten we thuis wei eens over Albert Heijn, maar het werk is zeker niet het enige onder werp", vertelt ze. Windsurfen is haar grote hobby. Van april tot oktober is ze vaak met haar vriend op de plank te vinden. „Ik ben nog niet zo goed om aan wedstrijden mee te doen. De fabri kant van onze planken, Wayler, or ganiseert eigen wedstrijden. Daar gaan we wel naar toe", legt ze uit. Je ziet steeds meer mensen met een surfplank, maar er is nog vol doende ruimte hoor." AMERIKA Nathalie Smits is voor menigeen een onbekende naam in het filiaal. Maar „Pip" kent iedereen: een Atheneum-scholiere - altijd goed lachs die op zaterdagen en in haar vakantie achter de kassa zit. „Gisteren zat ik voor het eerst in de melk", zegt ze lachend, „ik had nog nooit op de zuivelafdeling ge werkt. Dat was best leuk." De 18- jarige Pip (afgeleid van Pippy Lang kous, een bijnaam die ze vanaf de brugklas heeft) doet dit schooljaar eindexamen. Daarna wil ze naar Amerika:Als au pair en dan kijken of ik er film- en toneelwetenschap pen kan studeren. In Boston of aan de andere kant in San Francisco. Daar woont familie. Ik ben er nog nooit geweest, maar het lijkt me een geweldige ervaring." Voordat het zover is zal Pip iedere dag om kwart voor zeven haar kilo meter zwemmen. Naast hockey is dat haar favoriete hobby: „Dan zie ik er 's morgens tenminste uitgesla pen uit." Met pretogen en een gul le lach gaat ze weer aan de slag. „Het zonnetje in huis", typeerde iemand haar in het filiaal. Een rake omschrijving. best naar zijn zin.Je hebt veel contact met de klanten. Ze vragen je vaak wat je van hun foto's vindt en hoe ze eventueel beter kunnen fotograferen", zegt hij. Voor een dergelijk advies zijn ze bij hem aan het juiste adres. Hij heeft niet al leen de fotovakschool gevolgd, maar fotografie is ook zijn grote hobby. „En natuurlijk met vakantie gaan' vertelt hij, „ik kom net terug uit AH-Jiliaal 1197 in het Zwijndrechtse winkelcentrum Walburg heeft geen ruim tegebrek. Brede winkelpaden kenmerken de netto-verkoopruimte van 1700 vierkante meter. De oppervlakte biedt ruimte voor nieuwe initiatieven. Zo heeft dit filiaal een eigen volwassen foto-filmafdeling. Menig AH-medewerker mag zijn of haar collega's benijden om de riante oppervlakte, daartegenover staat dat de concurrentie in Zwijndrechtgroot is. Bedrijfsleiderjohn Kleijne (33, getrouwd en vader van twee kinderen) zit ontspannen ach ter zijn bureau. Enthousiast laat hij de geschiedenis van het filiaal de revue passeren. Roeri ge en soms moeilijke tijden. „Ik werk hier nu vier jaar", zegt hij, „daarvoor zat ik onder an dere in Eindhoven en in Waal- re. Ik ben geboren Limburger en getogen Brabander. Toen ik hier naartoe ging waren de mensen sceptisch. Natuurlijk, er zijn verschillen tussen de mensen hier en de Brabanders. Maar ik heb er geen moeite mee. We hebben een leuk team." Twee jaar geleden ver woestte een brand het hele fi liaal. Binnen twee weken werd het weer heropend. John Kleijne herinnert zich die pe riode als de dag van gisteren: „Zoiets is verschrikkelijk. Maar het vormt ook een uitdaging. Je moet improviseren, flexibel zijn. Dat ligt me wel. Dat rumoerige zit een beetje in het beestje. Ik zie mezelf soms als een marktkoopman: Waar handel is, moet gewerkt worden. Die sfeer hangt hier ook in het fi liaal." Privé is hij een ander type: „Ik ben wat je noemt een huisman. Ik werk graag in huis met hamer en nijp tang of ik doe wat in mijn tuin. Ver der lees ik graag romans en boeken over schilderkunst. Lekker rustig." ANTIEK Bedrijfsleider John Kleijne: „Die brand vormde een enorme uitda ging" De 25-jarige Adda Hermse-Labee is ook een rustig type. Ze zal zichzelf nooit nadrukkelijk in de schijnwer per plaatsen. Wat niet wegneemt dat ze vriendelijk en enthousiast vertelt. „Ik zat hier eerst achter de kassa. Toen kreeg ik last van mijn arm. Dat werk mocht ik niet meer doen. Nu sta ik op de delicatessenafde- ling. Heel ander werk, maar het be valt me uitstekend." Naast handwerken en naaien, tui nieren en de verzorging van kat ten, leest Adda veel boeken. En sa men met haar man verzamelt ze antiek. „Niet erg best voor de por temonnee", zegt ze haast blozend, „we proberen op rommelmarkten leuke dingetjes te vinden. Maar ook daar zijn de prijzen vaak pittig. Gelukkig kunnen we zelf redelijk goed bepalen wat echt antiek is en wat niet. Het grappigste tot nu toe vind ik wel een hele grote zaag, die nu thuis aan de muur hangt." FOTOGRAFIE Onno Kemperman is verantwoor delijk voor de foto- en filmafdeling. Een behoorlijk grote afdeling. De 20-jarige Onno heeft het er Adda Hermse-Labee voorgrond) met haar collega's van de delica- tessenafdeling. Onno Kemperman: „Herinneringswaarde is een belangrijk facet inde fotografie Spanje. Voor het vierde jaar ben ik naar een dorpje in Noord-Spanje geweest. Je leert de mensen er kennen en zij jou. Bovendien kan ik op die manier iets aan mijn talen doen. Duits en Engels dat gaat van zelf, maar het Frans en het Spaans moet ik op peil houden. Gister avond heb ik nog een Franse brief geschreven aan een van de meisjes die ik daar ontmoet heb." Onno is niet ongevoelig voor de charmes van jongedames. „Ik vind het erg leuk om met meisjes op stap te gaan of te corresponderen", besluit hij lachend. Renate Beket: van dierenverzorgster naar slagerij.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 12