Miro breidt assortiment witte merken uit FOLKLORE OP DE ZAANSE SCHANS Flitsen pagina 5 KOFFIE Richtlijnen Flitsen Na succesvolle eerste maanden SIMON-BL DIK PRONK: Overgaan naar AH is meer dan een paar borden verhangen tstenkuwv Laatste PICKWICK De integratie van Simon binnen Albert Heijn is in volle gang en vlak voor de zomervakan tie is de helft van de operatie voltooid. In de komende maanden zullen nog een dertigtal filialen een grondige metamorfose moeten ondergaan. Volgens plan is dan eind 1982 de integratie afgerond. Redactie Flitsen had een gesprek met Dik Pronk, bedrijfsleider van Simon, Frederik Hendriklaan in Den Haag, over hoe hij denkt over de integratie van „zijn" filiaal die op 18 november een feit zal zijn. In december gaan we nog een keer pra ten over hetzelfde onderwerp maar dan te rugblikkend. Als je helemaal bij het begin wilt beginnen dat moet je natuurlijk niet het moment overslaan dat wij als donder slag bij heldere hemel te ho ren kregen dat Simon zou worden geïntegreerd binnen Albert Heijn. Je speelde al lang met de gedachte dat het zou gaan gebeuren, maar toen dat bericht dan einde lijk kwam, moest ik wel even gaan zitten en dit verwerken. Er rijzen direct allerlei vra gen bij je over hoe nu verder en zullen de klanten wel blij ven komen en kan ik wel binnen Albert Heijn functio neren," aldus de Haagse be drijfsleider die nu optimis tisch gestemd is over de overgang naar Albert Heijn: „Een paar van mijn collega's hier in Den Haag varen al on der de AH-vlag en dat gaat Flitsen is een per soneelsblad dat, zoals bekend, vrij wel iedere maand verschijnt. Het blad heeft een op lage van ruim 30.000 exempla ren en bereikt daarmee een groot lezerspubliek. Al geruime tijd bleek er behoefte te be staan aan een handleiding waar in werkzaamhe den en daarbij be horende verant woordelijkheden zijn geregeld. Niets bijzonders overigens want elk regelmatig ver schijnend blad be schikt over een dergelijke hand leiding. Mocht u belangstelling hebben voor „Richtlijnen voor Flitsen" dan kunt u een exemplaar aanvragen bij het Redactiesecreta riaat Flitsen, An- kersmidpleln 2, Kamer 1703, 1506 CK Zaandam. bijzonder goed. Zij realise ren op dit moment al omzet ten die tienduizenden gul dens hoger liggen dan voor de integratie. Daarmee wil ik de Simon-verkoopstrategie niet afvallen want Simon werkte duidelijk volgens een ander concept. Eén van de leden van de Raad van Be stuur zei eens: ,Je moet het dak repareren als de zon schijnt", en dat is van toepas sing want het is voor Simon gewoon beter dat AH zich over hem „ontfermt". Samen sterk zeg ik maar." Bordjes Overgaan naar Albert Heijn betekent niet simpelweg aan de buitenzijde van een pand een paar borden verhangen. AUes moet op z'n kop. Je as sortiment verandert, de win kel moet worden verbouwd en gemoderniseerd, alle me dewerkers moeten her schoold, je moet nieuw per soneel aannemen, weten hoe je bij AH moet bestellen en hoe de administratie bij AH in elkaar zit. Dan maar te zwijgen over het order- Op veel niveaus binnen het bedrijf is de afgelopen pe riode hard ge werkt om binnen het schema te blij ven dat is opge steld voor de Simon-integratie. De stand van za ken bij het uitko men van deze Flit sen was: 31 filialen zijn verbouwd tot Al- bert Heijn, 16 filia len zijn gesloten en 4 filialen zijn verbouwd tot Etos. entrygebeuren dat voor ons nieuw is. De kassagroep wordt ineens geconfron teerd met zegels, waarde bonnen en obligaties." Eén van de ingrijpendste dingen vindt Dik Pronk dat hij er binnen zijn groep ineens een aantal collega's bij krijgt: ,Je moet maar afwachten of het „klikt", al heb ik daar alle vertrouwen in." Ingewijd Inmiddels is in het kader van de integratie al heel wat ge beurd. De nieuwe lay-out staat definitief op papier (hoe de winkel er in zijn to taliteit uit moet gaan zien). Dik Pronk heeft in het Shera ton Hotel in Geldrop een omscholingscursus gevolgd waar hij is „ingewijd in de geheimen" van AH. Ook het „urenplaatje" is rond: „Men heeft berekend dat ik na de integratie een bepaalde om zet moet gaan draaien en op grond van die omzet heb je een aantal uren (mensen) te verdelen. Je moet dan gaan schuiven met je medewer kers in relatie tot je assorti- mentsgroepen. Binnenkort ga ik daar met m'n mensen over praten en als dat is ge beurd vindt er nog een ge sprek plaats met de Simon- districtsleider en Albert Heijn-zonemanager, alsmede de Regionale Personeels- en Opleidingsfunctionaris (RPOF). Dan is dat chapiter ook afgehandeld." Vertrouwen Bang voor al die veranderin gen? „Nee, waarom? Tot nu toe hebben we alle proble- Miro heeft zijn enige maanden geleden ge lanceerde assortiment witte merken uitge breid. Maandag 26 juli jl. werden dertien nieuwe artikelen toegevoegd, waaronder als opvallendste witte filtersigaretten en shag, respectievelijk voor de prijs van 2,50 (25 stuks) en 2,10 (50 gram zware of half-zware shag). In de loop van dit jaar worden nog eens twintig a dertig produkten opgenomen in het „witte merkenplan" van Miro, waar mee het totale assortiment de honderd arti kelen ruim passeert. De witte merken van Miro blijken de klanten - oude en nieuwe - aan te spreken. Na de introductie van 72 artike len in maart jl. is het aantal aankopen in de sector krui denierswaren met maar liefst men kunnen oplossen en ge lukkig is er van de kant van Simon en Albert Heijn altijd een open en welwillend oor en is er de bereidheid om een helpende hand uit te ste ken. Dat is een hele gerust stelling. Zoals ik al eerder zei heb ik alle vertrouwen in de toekomst bij AH, meer als m'n klanten. Als ik bijvoor beeld een paar dagen vrij ben, vragen ze al of ik in het kader van de integratie ben vertrokken. Of ze straks te rugkomen als er AH op de deur staat? Daarvan ben ik heilig overtuigd. Gezien de ervaringen van mijn Haagse collega's kan ik alleen maar zeggen dat ik er een hele boel klanten bij ga krijgen", besluit een optimistische Dik Pronk. Zaterdag 21 augustus as. vindt weer de jaarlijkse Folklore- dag plaats op de Zaanse Schans te Zaanstad Tijdens deze dag die duurt van 10.00 tot 17.00 uur en die in voorgaande jaren werd bezocht door duizenden bezoekers, vindt o.m. een ambachtenmarktplaats Verder komen in het program ma diverse attracties voor zoals een zgn. Street Parade en de mogelijkheid tot deelname aan rondvluchten boven Noord- Holland Hoogtepunt van deze Folkloredag vormt onge twijfeld de grote vlootschouw op de Zaan. Deze schouw vindt plaats naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van de zeilvereniging „De Onderlinge Ook de Albert Heijn museumwinkel is die dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. vijftien procent gestegen. Het witte merkenplan van Miro komt erop neer dat le vensmiddelen en niet- levensmiddelen worden aan geboden in een speciaal voor Miro ontworpen, witte verpakking voor prijzen, die tot tientallen procenten la ger liggen dan die van verge lijkbare merkartikelen, ter wijl de kwaliteit gelijkwaar dig is aan die van het merkar tikel. De verpakking is ech ter niet „wit" in die zin dat men er geen informatie op aantreft. Integendeel, behal ve de gebruiksaanwijzing wordt uitvoerige informatie gegeven over receptuur en houdbaarheid. Vertrouwen Over het algemeen is geble ken dat de klanten - ge steund door het vertrouwen in de kwaliteit die het bedrijf biedt - het begrip witte mer ken als positief ervaren. Meer dan eentiende van alle levensmiddelen die ze bij deze hypermarkt-organisatie kopen zijn van het witte merk. Dat is meer dan bij de introductie werd verwacht. In het totale pakket witte merken vindt men aan le vensmiddelen onder meer koffie, thee, koek, soep, broodbeleg, margarine, be schuit en sauzen. Aan niet- levensmiddelen treft men o.m. aan wasmiddelen, toi letpapier, kaarsen, aanste kers, motorolie, koffiefilters, folie, shampoo, toiletzeep, watten en lucifers. Alle ge noemde artikelen zijn in de winkel pal naast de vergelijk bare merkartikelen opge steld, zodat de klant in één oogopslag het prijsverschil kan aflezen. De Miro- organisatie, die onlangs nog twee nieuwe hypermarkten (Tilburg en Weert) aan zijn filialenbestand toevoegde en nu dertien vestigingen telt, ziet zijn klantenbezoek nog steeds stijgen.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 5