Witte merken PROEF MET NIEUW DIEPVRIESBROOD Ahold start met part-time banen voor werkloze jongeren Verder in Flitsen Marvelo in opmars Muntsloten INTER VIEW Albro Zwanenburg lllllllllllllillll Oplage: 33.00U Personeelsblad Ahold nv 39e jaargang no.6 augustus 1982 Advies gevraagd over N ettomarkten AC Restaurant Sliedrecht geopend SAH002000447 Fliisen Landelijk augustus 1982 DO Flitsen Het marktaandeel van Marvelo in de koffiebran- che zal dit jaar verder toe nemen. Men verwacht zelfs een stijging van 1 miljoen kilogram meer dan in 1981. Het zal dus geen verwondering wek ken dat Marvelo bij moet blijven in de fabrieksuit- rusting en dat een tafe reel als op bijgaande foto langs de Zaan niet zo vreemd is. Een van de twee nieuwe koffiesilo's gaat als een raket naar bo ven om een plaatsje te vinden op het terrein van Marvelo. Wanneer deze twee silo's geïnstalleerd zijn zal de verwerkingscapaciteit bij Marvelo, in samenwer king met de nieuwe ver pakkingsmachine, met 70% toenemen. Zoals in het jaarverslag over 1981 al stond vermeld, is de gang van zaken bij de Netto- markten teleurstellend. On derzocht is welke toekomst mogelijkheden er voor de verschillende vestigingen zijn. Uit dit onderzoek is de conclusie getrokken dat het in de huidige stagnerende markt niet mogelijk is het rendement op bevredigende wijze te verbeteren. De Raad van Bestuur heeft dan ook moeten besluiten tot het voornemen Verbrumar- activiteiten - Verbrumar bv exploiteert de Nettomarkten - over te dragen aan andere winkelwerkmaatschappijen binnen Ahold, resp. aan der den. Aan de OR van Verbru mar en aan de Dienstenbon den FNV en CNV is dinsdag 29 juni jl. advies gevraagd in zake: het voornemen tot over dracht van de Verbrumar- vestigingen in Eindhoven en Bergen op Zoom aan Nettorama Verbruikers- markten bv te Ooster hout; het voornemen tot over dracht van de vestiging te Nieuwegein aan Toko Re- kreatie Service bv, die de exploitatie onder de naam „Nettomarkt" zal voortzetten; het voornemen tot over dracht van de „food- afdeling" van „De Lunet" te Breda aan Albert Heijn bv. Met betrekking tot de Ver- brumar-vestigingen in Zwol le en Rotterdam worden nog voorstellen uitgewerkt. Ahold gaat 200 werkloze jongeren aan een part-time baan helpen en bovendien een nieuw te openen filiaal „bemannen" met vooral jeugdige werknemers. Een en ander werd met de bonden afgesproken tijdens het CAO-overleg voor 1982. Houdt Ahold zich aan die afspraak en hoever staat 't met de uitvoering ervan? De heer Chr. van Gent, hoofd Arbeidszaken bij Ahold, laat weten al een behoorlijk stuk te zijn opge schoten en verwacht zeker dit jaar concrete resultaten te kunnen melden. Koffie-omzet Mar velo stijgt (pag. 2 Verschil in inko men en VUT- uitkering slinkt (pag. 3). Acht uur met Fred Opmeer in de Wil- sumer Berge (pag. 4). CORRELATIE (pag. 6/7). Personalia (pag. 8). „Ombudsmanzaak" in beweging (pag. 9). Van de Werkmaat schappijen (pag. 10). Medewerkers HK krijgen „eigen" fi liaal (pag. 11). Zo maar een filiaal (pag. 12). „Zoals zo vaak lag ook hier het voornaamste probleem in de voorbereiding. Wan neer je werkloze jongeren een deeltijdbaan bezorgt is natuurlijk de eerste vraag: wat gebeurt er dan met zijn of haar uitkering? Het heelt geruime tijd geduurd voor we daarop een antwoord hadden en dat antwoord dekt nog niet eens alles", vertelt de heer Van Gent. Portemonnee Concreet komt het er op neer, dat jongeren die een uitkering volgens de WW hebben en een deeltijdbaan krijgen, nauwelijks iets in hun portemonnee zullen merken. Het bij Ahold ver diende geld wordt namelijk aangevuld met een uitkering over de niet gewerkte uren. Moeilijker ligt het voor de genen, die een uitkering van de gemeentelijke sociale dienst ontvangen (Bijstand, WWV, etc). De heer Van Gent: „De gemeenten Vervolg op pagina 3. Het winkelwagenprobleem bestaat al laren. Ook voor Ahold Is het een steeds weer terugkerende schadepost. Is het muntslot wellicht de op lossing? Pagina 3. Dik Pronk, be drijfsleider van het Simon-filiaal Frede- rik Hendriklaan in Den Haag sprak met de redactie van Flit sen over nü met een Simon-pet en zegde toe over een poosje weer een interview te geven wanneer hij de Albert Heijn-pet op heeft. Meer hier over op pagina 5. Miro voegt nog een aantal produkten toe aan het „witte merkenplan" nu Is gebleken dat het publiek witte merken als positief ervaart. Pagina 5. Rond 60% van de klanten van Albert Heijn blijkt meer dan eens per maand brood in te vriezen. Dat is het opmerkelijke resultaat van een marktonderzoek onder circa duizend broodkopers bij AH. In de wetenschap, dat het invriezen van „gewoon" brood lichtelijk ten koste van de kwaliteit gaat, heeft Albro Zwanenburg een speciaal diepvriesbrood ontwikkeld, waarmee thans in 20 filialen een proef wordt genomen. „Wij wisten wel, dat steeds vriezen van het normale, meer mensen in de winkel om een plastic zak vroegen om brood in te verpakken voor de vriezer, maar dat liefst 60% van onze klanten brood invriest was voor ons verse brood heel goed mo gelijk is, maar dat bij het ont dooien de knapperige korst wat taai is. De nieuwe broodsoort, die toch een openbaring", ver- onder de naam „Drie Ster- telt Albro-directeur T. Win- ren" bij 15 SM's en 5 ZB's in kei. Hij wijst erop, dat het in- het werkgebied van Albro Zwanenburg te koop is, heeft een andere receptuur en bakwijze. Resultaat daar van is, dat het brood (wit en bruin) zich probleemloos laat invriezen en na het ont dooien uitstekend van smaak is, maar zich bovendien pri ma voor directe consumptie leent. Of, zoals de heer Winkel het zegt; „Zowel voor als na het invriezen smaakt dit brood even lek ker." De prijs is te vergelijken met die van Zweeds wit en bruin brood. De proef in twintig fi lialen gaat drie maanden du ren, waartoe Albro Zwanen burg dagelijks 4.000 broden in „Driesterren"-kwaliteit bakt. Burgemeester Hendriks van Sliedrecht legt met een ferme hand een meertros om een bolder en verklaart AC Restau rant Sliedrecht voor ge opend. Meer daarover op pagina 3.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 1