Flitsen pagina 12 Hl filiaal Mymrmkchjc ker van de partij blijven. In zijn vrije tijd doet Han aan waterpolo en dramatische expressie. Openheid Hennie Hoonhorst (23) is werk zaam op de afdeling verse vlees waren, kaas-vers-van-het-mes en in de broodhoek. „Wat ik hier heel fijn vind is de openheid. We worden allemaal precies op de hoogte gehouden hoe het hier reilt en zeilt en er wordt dan ook nergens geheimzinnig over ge daan." Hennie werkt alweer ruim zeven jaar bij AH Raalte. Ze begon er als caissière en als het nodig is dan kruipt ze nog wel eens achter de kassa. In de vijf jaar dat Wilma Koopman (22) als caissière bij de Raaltese AH werkt, heeft ze wei nig verloop geconstateerd onder het personeel en dat vindt ze ty perend. „Ik denk dat dit een ge volg is van het feit dat we erg op elkaar zijn gesteld en precies we ten waar we elkaar tot hand en voet moeten zijn." Hennie en Wil ma vinden allebei het contact met de klant fijn. Wilma wordt, als haar plaats achter de kassa niet di rect „een must" is, ook ingezet bij het schappen vullen. „Dat vind ik prettig werk omdat je daar een ander contact hebt met de klan ten dan aan de kassa. Tijd voor een praatje is er bij de kassa nau welijks." Bij Hennie mag je niet aan haar afdeling komen want daar voelt ze zich persoonlijk ver antwoordelijk voor. Hennie volg de in een Zwols AH-filiaal een op leiding vleeswaren en ging een dag naar Utrecht om daar thuis te raken in de wereld van de kaas. Ten aanzien van de verkoop van dit zuivelprodukt merkt ze op dat de vraag naar goedkopere soorten steeds groter wordt. Dan komt Helma Hoonhorst, het schoonzus je van Hennie, nog even aan het woord. Zij draait ook alweer zo'n vier jaar mee in het groepje. Door haar worden eveneens sfeer en collegialiteit sterk benadrukt en dat lijkt kenmerkend te zijn voor een filiaal als AH Raalte. Bedrijfsleider Herman van den Berg van Albert Heijn-filiaal 5583 in de Marktstraat 17 te Raalte nam een drieëneenhalf jaar geleden een beslissing die hij niet licht zal vergeten. „Ik stapte over van een AH-filiaal in Groningen met een vloeroppervlak van 80 m2 naar de vestiging in Raalte met 333 m2. Dat betekent natuurlijk zonder meer een uitbreiding van het assortiment, maar ook dat je met meer men sen werkt in je filiaal. Dat is even wennen. Gelukkig voelde ik me als Twen tenaar snel thuis in Raalte, want de Groninger is nu eenmaal an ders dan de Sallander. Leren op de mentaliteit van de plaatselijke be volking in te spelen, kan namelijk erg moeilijk zijn." Herman van den Berg heeft na 13 jaar van omzwervingen zijn „stek kie" binnen Albert Heijn wel ge vonden. Woon- en werksfeer vindt Herman (29) van groot be lang. Niet alleen voor hem, maar ook voor zijn gezin. „Wanneer je tijdens je beginjaren van filiaal naar filiaal zwerft, kom je tót de ontdekking dat je in de ene streek „lekkerder" met je klanten kunt omgaan dan in een andere. Met de Raaltenaren ben ik erg content want die zijn amicaal." Dat geldt volgens Herman niet alleen voor zijn klanten: „De sfeer binnen ons team is erg plezierig. We voelen elkaar prima aan en springen el kaar bij waar nodig is. Niemand heeft eigenlijk een specifieke functie; we doen alles samen met uitzondering van het kassagebeu- ren en verschillende versgroe- pen." Centraal Dat bij Herman van den Berg de klant centraal staat, behoeft na tuurlijk geen betoog. Het is hem er dan ook erg aan gelegen hoe de klant over zijn AH denkt. „Door vragen en opmerkingen kom je veel aan de weet. Met die kennis en onze ideeën kwam in februari onze remodeling en uitbreiding tot stand." Dat bij het realiseren van de nieu we opzet niet over één nacht ijs werd gegaan, blijkt wel uit de om- zetresultaten. Binnen een half jaar werd een omzetstijging van 25% bereikt. De routing werd verbe terd, de groente kwam in het BUZ-systeem (Bedien U Zelf) en er werd meer ruimte gecreëerd voor de presentatie daarvan. Kaas kwam in bediening en er kwamen cosmetica en gebak-afdeling. Daarnaast werden diepvries- en koelmeubels geplaatst. Verzorgingsgebied „Ons verzorgingsgebied gaat tot een kleine tien kilometer rondorrf* Raalte. Denk aan plaatsjes als Hei- no, Heeten, Wijhe en Lemeler- veld. Het totaal aantal klanten ligt op ongeveer 4300 per week met een gemiddelde besteding over diezelfde periode van 22.-. De echte Raaltenaren hebben over het algemeen wat drempelvrees en gaan liever naar een plaatselij ke kruidenier. De importbevol king daarentegen heeft alle ver trouwen in de Raaltese AH. hier wekelijks wordt gehouden trekt veel klanten en daar doen wij op onze beurt ook weer ons voordeel mee." Als assistent-bedrijfsleider heeft men volgens Euft Verbaas (37) heel wat minder zorgen aan het hoofd en dat vindt hij belangrijk. „We wonen in Heino erg prettig en als je bedrijfsleider bent, wordt vaak van je verwacht dat je boven de winkel woont. Doordat ik in den lande al verschillende malen als plaatsvervangend be drijfsleider te werk ben gesteld, weet ik precies wat de functie van bedrijfsleider inhoudt. Daar wil ik mijn privacy niet voor opofferen," aldus Euft. „De samenwerking is optimaal en ik heb helemaal niet het gevoel dat ik een chef boven me heb. Het bedrijf spreekt me ook bijzonder aan: het is niet té groot en ook weer niet té klein. De zaak is goed te overzien, de ontwikkelingen zijn bij te houden en de resultaten zijn goed. Wat wil je nog meer?" Wat in heel Nederland het geval is, blijkt ook op te gaan in Raalte. De klant wordt steeds prijsbewus ter en heeft meer aandacht voor kwaliteit en sfeer in de winkel. Service is ook belangrijk. Herman van den Berg: „Persoonlijk vind ik het jammer dat er van bezorging geen sprake kan zijn. Zeker met de vele buitengebieden, maar in het dorp zelf zou het ook een ex tra stukje klantenbinding kunnen geven." De ligging van AH in Raal te noemt bedrijfsleider Van den Berg zeer gunstig. „De markt die V.ln.n: Rika, Herman van den Berg, Helma en Wilma Dramatische expressie Part-timer Han Jansen is derde jaars student aan de Pedagogische Academie in Deventer en om een deel van zijn studie zelf te bekos tigen, werkt hij zo'n tien uur per week in de Raaltese AH. „Dat doe ik nu al drie jaar en ik voel me dan ook al als een oud-gediende. Het is mijn eerste part-timebaan en die was gelijk raak." Han (20) houdt zich hoofdzakelijk bezig met AGF. Vooral met warme da gen heeft hij veel te doen. „Fruit en groente lopen dan snel in kwa liteit terug en het is mijn taak dat het minder goede fruit verwij derd wordt. Als de „groenteboer" hier vrij heeft, spring ik voor hem in en zorg voor het bijvullen van groente en fruit." Daarnaast ver richt Han allerlei voorkomende werkzaamheden. De werksfeer spreekt hem aan en ook het om gaan met klanten vindt hij boeiend en zolang zijn studie het toelaat, zal Han bij AH Raalte ze- Vlnr.: Dick, Or land en Euft Verbaas. Hennie Hoonhorst Han Jansen

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 12