Werkmaatschappijen m Levering aan derden mag niet ten koste gaan van afnamedeel Ahold Ostara Fietskampeerders moeten de weg naar het Noorden nog vinden Meester Wijhe AC restaurants Proef met waardebonnen voor AC Restaurant Ruisbroek Albert Hejjn Asterix en Obelix reikten prijzen uit pagina 10 Flitsen Meester Wijhe richt blik op buitenland Albert Heijn uit Viditel Bedrijfsleider JJ. Roelf- sing heeft een gastvrije fietscamping. Ostara vakantiepark 't Strand- heem in het Groningse Opende mag dan wat bui ten de gebaande fietsrou tes in ons land liggen, als de sportieve wielrijders bepakt en bezakt de cam ping aan doen, kunnen ze rekenen op een extra stukje aandacht. Roelfsing draagt de fietsers niet alleen een goed hart toe, hij behartigt ook hun belan gen als bestuurslid van de stichting GFC (Gastvrije Fiets Camping). „We komen als bestuur re gelmatig bij elkaar om plan nen te beramen voor nóg mooiere en aantrekkelijkere arrangementen voor de fiet sers. En daarnaast houden we de ruim 80 campingbe heerders warm voor deze goede zaak. Er worden infor matieblaadjes uitgegeven en we proberen op allerlei ma nieren de beheerders actief aan het denken te zetten. Fietsvakanties in eigen land: daar zit zeker toekomst in. En het is zeker ook nu al de moeite waard om daar op in gespeeld te raken." Roelfsing heeft om die reden ook het merendeel van zijn Ostara-collega's enthousiast kunnen maken tot en met de beheerder van het vakantie park Wilsumer Berge vlak over de Duitse grens toe. Streepje voor Een gastvrije fietscamping: in het kort komt het er op neer, dat kampeerders per fiets in zo'n camping een streepje voor hebben. Er is altijd wel een plaatsje voor ze en vanuit de ene GFC- camping kan een plaatsje op een volgende camping wor den gereserveerd. Vanuit en kele campings in het westen en het zuiden van ons land kun je zelfs een fiets met complete kampeeruitrusting huren om op die manier langs de verschillende cam pings te trekken. Een deel van de fietsarrangementen bevat extra activiteiten als paardrijden, zeilen, ja zelfs parachutespringen of zweef vliegen. Zo ver is Roelfsing nog niet, maar de fietser kan er wel uitstekend terecht voor het windsurfen, 't Strandheem ligt aan een fraaie recreatiepias, waar de zeiltjes door de straffe wind al snel opbollen. Bovendien heeft de recreatiecommissie van 't Strandheem inmiddels vier aantrekkelijke fietstoch ten in de buurt uitgezet. Een vijfde staat op het punt om samengesteld te worden. De routebeschrijvingen vinden gretig aftrek bij de camping- gasten. Ontdekken Een GFC-camping beoogt meer. Er moet een inspire rende werking vanuit gaan om Nederlanders te bewe gen nog veel vaker de fiets te pakken. „In het westen en het midden van het land lukt dat al aardig", vertelt Roelf sing. „Maar doordat we hier in Opende een beetje in een uithoek zitten, stromen de fietsers bij ons nog niet bin nen. Hoewel, dit jaar begint het al iets beter te lopen. De mensen moeten nog ontdek ken en ervaren, dat ze in het noorden van ons land ook uitstekend kunnen fietsen. En vanuit onze camping zijn er vijf campings direct be reikbaar, waar de fietsers al even gastvrij onthaald zullen worden als bij ons." Binnen twee jaar wil Meester Wijhe zijn om zet aan derden tot 25 procent van de totaalomzet verhogen. Dit mag echter niet ten koste gaan van het afnamedeel van Ahold dat volgens het strategische plan op gelijk ni veau moet blijven als in 1981 toen een totaalomzet werd gerealiseerd van 130 mil joen gulden. Sinds enkele jaren groeit de omzet aan derden. Zo zag Meester Wijhe kans zich een plaats te verwerven op de Duitse markt en wel door fosfaatloze hammen aan te bieden. Ook in België en En geland is Meester Wijhe ac tief, maar dan met rookworst en speksoorten. Een enorm succes lijkt de export van hammen naar de Verenigde Staten. Begin dit jaar bracht het management van BI-LO een bezoek aan Meester Wijhe. Dit leidde in februari van dit jaar tot een proeforder van 1 container met 3.400 hammen in blik. Daar bleef het niet bij want Bedrijfsleider Roelfsing geeft een goede raad voor de te volgen route. Een tafereeltje dat regelmatig te zien is op 't Strandheem in Opende. Samenwerking met het Belgische Delhaize Het succes, dat AC Restau rants in ons land boekt met de - in AH-winkels uitgereikte - waardebon nen krijgt een vervolg in België. Met de Belgische supermarktondememing Delhaize is overeenstem ming bereikt over een vergelijkbare samenwer king. De eerste resulta ten, met inschakeling van 18 Delhaize-winkels in Brussel en omgeving, zijn volgens AC's marketing manager J. de Zwart, veel belovend. Ongeveer IV2 jaar geleden startte AC Restaurants in ons land met de zogenoemde ac tieweken, waarin caissières in AH-winkels de klanten waardebonnen geven. Deze bonnen geven bij een be zoek aan het AC Restaurant in de betrokken regio recht op een aanzienlijke korting op een minimum besteed bedrag van 22,50 per per soon. „We hebben inmiddels gemerkt, dat dit systeem - gericht op meer regionale bekendheid - aanslaat", ver telt de heer De Zwart en hij onderbouwt dat met het ge geven dat vorig jaar, na acht van die actieweken, 1500 bonnen in de AC Restaurants zijn ingeleverd. Voorts heeft een onder de gasten gehou den enquête uitgewezen, dat al snel werd onderhandeld over 1 container in de 14 da gen. Inmiddels worden al twee containers per week geleverd. HetAmerikaanse avontuur" van Meester Wijhe houdt hierbij niet op, want onlangs heeft ook Giant Food Stores interesse getoond. Rendement Hoewel Meester Wijhe in vergelijking tot de concur rentie goed rendeert, vindt de directie dat het rende ment nog verbeterd kan worden. Om dit te realiseren worden nieuwe afzetgebie den aangeboord, de organi satie gestroomlijnd en waar mogelijk besparingen verwe zenlijkt. Zo werd bijvoor beeld vorig jaar een onder zoeksbureau in de arm geno men dat de opdracht kreeg een rapport samen te stellen over de gang van zaken bin nen Meester. Uit het rapport bleek dat de organisatie van de hammenafdeling en het interne transport danig dien den te worden gewijzigd hetgeen een flinke besparing zal opleveren. De directie van Meester Wijhe verwacht dat door deze besparing de produktiviteit zal stijgen, wat in een lagere prijsstel ling de concurrentiepositie van het bedrijf verder kan verbeteren. Geweldige energiebesparing bij Meester Wijhe In 1981 haalde Meester Wij he al diverse kranten met de opmerkelijke resultaten in de strijd tegen het hoge energie-verbruik. Met span ning wordt nu dan ook al uit gekeken naar de resultaten van 1982. De verwachtingen zijn hoog gespannen nu de resultaten over de eerste 3 perioden bekend zijn gewor den: Het totale bezuinigings percentage over 1981 be droeg 1,71 De eerste 3 pe rioden over 1982 gaven een percentage van maar liefst 14,28 te zien. Buiten, vanzelfsprekend, de enorme medewerking van alle Meester-medewerkers had dit ook te maken met een betere bezetting van het machinepark door hogere omzet, en door allerlei klei nere ingrepen. Eind juli vond in een aantal AH-filialen de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van de grote kleurwedstrijd die was georganiseerd door Al- bert Heijn en AC Restau rants. Onderwerp: het zo mooi mogelijk inkleuren van een plaat met de vaste be zoekers van de AC Restau rants, Asterix en Obelix. Dol le pret werd het natuurlijk toen beide beroemdheden de prijzen zelf kwamen over handigen. ruim 90% de actie op prijs stelt, dat een groot aantal voor het eerst in een AC kwam, en dat de kwaliteit van het gebodene zeer werd gewaardeerd. Eerste resultaten De eerste resultaten in Bel gië lijken al niet minder flo rissant. In de eerste drie we ken van de half mei gestarte actie kwamen ruim 400 klan ten met door Delhaize uitge reikte bonnen in een AC op bezoek. Het peil van de kor tingen ligt nog iets hoger dan in Nederland, maar dat heeft alles te maken met de wens in België een betere naamsbekendheid te verwer- ven. De naam van Delhaize, gerenommeerd om o.a. de wijncollectie, levert hieraan een belangrijke bijdrage. De proef beperkt zich voor alsnog tot 18 Delhaize- filialen in Brussel en omge ving en het AC Restaurant te Ruisbroek. De heer De Zwart is er echter van over tuigd, dat een uitbreiding van deze actie spoedig valt te verwachten. Na een tussentijdse evaluatie is de directie van AH tot de slotsom gekomen dat het ge bruik maken van Viditel niet aan de gestelde verwachtin gen voldoet. Derhalve is be sloten de medewerking met ingang van 1 september a.s. te beëindigen.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 10