AH Amsterdam organiseerde grote sterrenslag Dankbetuigingen Flitsen pagina 9 Geslaagde sportdag met honderden supporters J Tachtig procent Ziek zijn - beter worden Frank Tros kan tevreden zijn. Het groots opgezette sport- en spelspektakel, dat hij op 23 mei voor negen Amsterdamse Albert Heijn-filialen organiseerde in Zandvoort, was een daverend succes. Maar liefst vijftienhonderd mensen sloegen de sportieve prestaties van de ruim tweehonderd deelnemers gade. Kees lag amechtig op zijn bed, Hij lag daar echter nog maar net, Hij had niets meer te willen. Het werd zijn corpus veel te dol, Want dat zat tjok- en tjokke-vol Met vele griep-bacillen. Oh, oh, wat was dat Keessie ziek, De bacillen lachten zich een kriek, En haasten zich te laven Aan Keessie's slijmvlies-darmkanaal. Waardoor Kees als een heerlijk maal, Finaal werd ondergraven. Belast met 't financieel beheer, Moest mama Kees steeds vaker weer Geld bij de bank gaan halen. Omdat zij, zoals duid'lijk bleek, Aan 't brood van arts en aap-oh-teek. Zeer fiks moest meebetalen. En toen kwam 't eerste ziekengeld, Ving daar dat Keessie welgeteld, Zo'n vier-, vijfhonderd minder. En daarvan kreeg toen Keessie toch Véél meer dan van zijn griepie nog Zo veel, zeer veel meer hinder. Hij kroop het bed dus maar weer uit, en terwille van de hom en kuit Hees hij zich in de kleren, En sjokte nog zeer traag helaas. De daagse gang weer naar de baas. Zijn jam-kaas-worst-broodheren. Dat deed „den bacil" zeer veel deugd, Want wie schetst nochtans hunner vreugd, Toen deze griep-proleten Ontdekten dat in dat bedrijf Zo veel aan kost'lijk mensenlijf Nog was om op te vreten. Zij schransden zich dan ook ongans, Waardoor, zo luidt 't bericht althans, De griep éé-péé-die-meerde. En het bedrijf ging toen teloor, Omdat 't gehele werruk-koor, Vergriepend eel'mineerde. Kees zit nu in de Wéé-aa-óóóh, Zijn longen zijn nog maar „zo-zo," Hij kan dus nóóit meer werken, En ook het verd're personeel „Geniet" soosjaale weet-ik-veel, 't Was niet meer in te perken. Wat is nu eig'nlijk de moraal Van dit zo treurig griep-vërhaal, Wat heeft dat nu te zeggen? Bekijk 't van links, bekijk 't van rechts Als resultaat wist men dus slechts Méér-kosten te verlèggen. Slechts één remedie rest ons toch, Dat is dat wij zeer snel alsnog Een nieuwe pil ontdekken, Die een and're eep'demie bestrijdt, Waaraan een deel der mensheid lijdt: HET ONTERECHTE TREKKEN. Heintje Rozijntje moeide spelers en suppor-' ters. Voor de kinderen was een speciale hoek met speel goed ingericht en ze konden zelfs een ritje op een pony maken. Op het podium zorg de de populaire groep Druk werk voor de muziek. Frank Tros was dan zelf twee maanden bezig met de voor bereidingen, hij wist ook heel wat anderen aan het werk te zetten. Hij ronselde bijvoorbeeld vrijwilligers bij de voetbalvereniging Zand voort '75 en de handbal- en volkstuindersvereniging uit de badplaats. Chef-slager Verhoef van het Buiksloter- meerplein was de hele vrij dagavond met enkele mede werkers in de weer voor de barbecue en een paar dames van Albro besteedden hun vrije zondag aan het smeren van duizend broodjes. Zo waren er nog veel meer vrij willigers die zich inzetten voor de sportdag en het feest. „Het is geweldig hoeveel medewerking ik van ieder een heb gekregen", ver zuchtte de organisator tij dens het feest. „De hele dag werd betaald door alle filia len bij elkaar in samenwer king met diverse leveran ciers. Op zich is het zeker voor herhaling vatbaar, al leen niet door mij, hoe wel het is wel heel leuk. Je kunt het best in je eentje organiseren, maar dan heb je minstens drie weken vakan tie nodig." De bedrijfsleider van het Buikslotermeerplcin wist van te voren niet precies waar hij aan begon. Tijdens een dineetje van zone 8813 werd het idee voor een sport- en speldag geopperd en Frank Tros riep meteen enthousiast: „Dat regel ik wel effe." Hij heeft het gewe ten. Ruim twee maanden vergden de voorbereidin gen, maar het resultaat was er dan ook naar: een voetbal toernooi en een sterrenslag met aansluitend een feest, waar deelnemers, vrijwilli gers en publiek met veel ple zier op terug kunnen kijken. De sterrenslag trok uiteraard de meeste toeschouwers. Niet dat de voetballers hun best niet deden, integendeel zelfs, maar er stonden zulke spectaculaire onderdelen op het programma, dat menige voetballer zelf vergat op tijd in het veld te zijn. De goed van de tongriem gesneden speaker Jack Borsjes moest de spelers regelmatig om roepen en het kostte Jan Al- tcnaar, die de gang van zaken 6 januari 1936; daar sta je dan in je eerste Simon de Wit-filiaal. Vele jaren later, daar ga je dan uit je laatste filiaal; 65 jaar, dus een af scheid. Mede namens mijn vrouw neem ik afscheid met hartelijke dank aan directie, personeelszaken, collega's en oud-collega's voor alle bloemen, cadeaus, welge meende woorden en de en veloppe met inhoud. In het bijzonder onze dank aan de heer Blüm en mijn collega's voor de feestelijke verras sing en cadeaus die wij op 12 mei jl. kregen aangebo den. Wij wensen u allen veel goeds en gezondheid toe voor de toekomst. J.A. Louw, Beverwijk In verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd, moest ik helaas op 14 april jl. afscheid nemen van leiding en personeel van Simon-filiaal 0204 aan de Verlengde Hereweg te Gro ningen. Bij dit afscheid mocht ik vele geschenken in ontvangst nemen zoals prachtige plantenbakken uit „Zaandam" en van leiding en personeel van filiaal 0204, enveloppen met inhoud, enz. Allen die deze dag voor mij onvergetelijk hebben ge maakt, zeg ik nogmaals har telijk dank. Vele groeten en tot ziens! Mw. B. de Vries-Walstra. Leek Gaarne wil ik directie en col lega's bedanken. Zij hebben mijn 65ste verjaardag tot een onvergetelijke dag ge maakt. Bovendien een woord van dank aan mijn di recte chef, de heer Andringa, voor de morele steun in een voor mij zeer moeilijke tijd. Het ga u allen goed! Mw. C. Ritter, Den Haag Langs deze weg wil ik graag directie en oud-collega's en alle andere bekenden van AC Restaurants van harte bedan ken voor hun felicitaties in wat voor vorm dan ook op 27 maart jl. Ook degenen die die dag niet aanwezig kon den- zijn, wil ik toch hartelijk bedanken voor hun goede bedoelingen. Ik wil besluiten met de hartelijke groeten voor allen waarmee ik zo fijn en intens heb samengewerkt en met de wens dat een goe de gezondheid en een pretti ge werksfeer voor hen is weggelegd. F. Franke, Gouda 12V2-jarig zakenjubi- leum Mw. C. M. Hoogland-Vronik - Amsterdam 25-jarig zakenjubi- leum P. Harsveld - Zaandam W. Kooijman - Nijmegen 40-jarig jubileum P. Brinkkemper - Zaandam 25-jarig huwelijk De heer en mevrouw M. G. Vermaak-v.d. Heijden - Amsterdam Het Osdorpplein bad als enige balteam. aan mankracht, ook vijf da mes vertegenwoordigd en de ploeg eindigde niét op de laatste plaats! Zelfs het scheidsrechters- team van de sterrenslag stond onder leiding van een vrouw: Rina Stout van het Buikslotermeerplein. Ze gaf na ieder onderdeel de stand door en bewaarde onder de meest vreemde situaties haar kalmte. Vreemde situaties waren er genoeg. Om maar iets te noemen: de skilatten-race, waarbij tien personen op één paar latten de finish moesten zien te bereiken; de standaardfust-race, waarvoor het sterteam Dolly-Catesse en Motormuis van het Gel derlandplein aan de start verscheen; de brancard-race, waarbij verplegers met reu zenhoofden een kerngezon de, giechelende patiënt ver voerden. Helaas kwam het spel, waar bij de bedrijfsleiders halsbre kende toeren moesten ver richten, wegens tijdgebrek te vervallen. Het onderdeel spuitbal maakte dat gemis echter ruimschoots goed. Geen van de teams kon daar bij scoren, maar het leverde wel fraaie beelden op van kletsnatte spelers en omstan- Hliaal ook vrouwen in bet voet- ders en een scheidsrechter met watervrees in een door zichtige plastic regenjas. Als laatste stond de van de televisie bekende zeephel- ling op het programma; altijd goed voor vermakelijke tafe relen. Terwijl de laatste spe lers al glibberend de helling probeerden te bestormen, werd één van de voetbal wedstrijden in de laatste ronde gestaakt. Het elftal van het Gelderlandplein was het niet eens met een beslissing van de scheidsrechter en stapte op. Het gaf daardoor de eerste plaats uit handen aan het Buikslotermeerplein en werd zelf derde. De Helmholtzstraat werd twee de bij het voetballen en het Osdorpplein eindigde op de vierde plaats. Na veel rekenwerk van het schei». htersteam kwam het Osv ein bij de ster renslag i. >este uit de bus, gevolgd aoor de Helmholtz straat en het Buikslotermeer plein. Na vieren trok een duizend koppige menigte op naar de manege van het Ruitersport- centrum Zandvoort voor het afsluitfeest. Dertien markt- kraampjes vol eten en drin ken en een reuzebarbecue stonden klaar voor de ver- Klauteren en glibberen bij de zeephelling. Organisator Frank Tros met in zijn kielzog de speaker Jack Borsjes-, ze probeerden de bele dag overal tegelijk aanwezig te zijn. bij het voetballen in het oog hield, heel wat moeite de elf tallen steeds weer bij elkaar te krijgen. Elk sterrenslagteam bestond uit acht dames en vier heren; speciaal zó samengesteld om nu ook de dames eens aan bod te laten komen. Filiaal 1033 uit de Molukkenstraat had voor dat laatste een heel eigen methode. In hun voet balelftal waren, bij gebrek

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 9