mm N ONDERNEMINGS RAADSVERKIEZING AH GROOTVERBRUIK Het bos in met de bestuurders! pagina 6 Flitsen *•88 y''i g li i V lo£ •v.B TJ In tegenstelling tot het uniform houden van Onder nemingsraadsverkiezingen van alle werkmaatschap pijen van Ahold, heeft Grootverbruik een jaar dispen satie gekregen in verband met het feit dat de werk maatschappij per 1 januari 1981 is overgeplaatst van Zaandam naar Breukelen en daarbij een groot deel nieuwe werknemers in dienst moest worden geno men, die dus niet kiesgerechtigd zijn. De groep waar uit moest worden geput was te klein geworden en daarmee ging de „oude" OR zijn vierde jaar in. Half januari al werden de werkne mers van onze werkmaatschappij geconfronteerd met de 15 april te houden verkiezingen en tegelijker tijd werd meegedeeld dat het kies- grocpenstelsel, zoals werd gehan teerd. overhoord was gezet. Na in stemming van het Hoofdbedrijfs schap voor Detailhandel, bleven nog twee kiesgrocpen over, t.w. magazijn en administratie, dit in te genstelling met voorheen, toen vertegenwoordigde de OR de vol gende kiesgrocpen: 2 vanuit het magazijn. 1 vanuit het kaderperso neel. 1 vanuit de administratie en 1 vanuit de commercie. De verdeling nu zou worden: 2 uit het magazijn en 3 uit de admi nistratie. Er werd verondersteld dat er meer kandidaten de gelegenheid kregen of meer kans van slagen hadden, gezien de belangstelling van de achterban in het verleden. Na een aardige campagne via de publika- tieborden was er een behoorlijke kandidatenlijst van: 6 personen voor 2 zetels uit het magazijn en 7 personen voor 3 zetels uit de admi nistratie. Later vielen van de laatste groep 3 kandidaten weg door di verse omstandigheden. De verkie zingscommissie heeft z'n best ge daan de verkiezing zo origineel en officieel mogelijk te laten verlopen hetgeen resulteerde in een nage noeg optimale opkomst, zoals uit bijgevoegde uitslag blijkt (6 perso nen waren ziek, 1 werknemer ver koos niet te stemmen). Toen de stemmen geteld waren bleek dat er in de kiesgroep maga zijn voor de laatste zetel 2 kandida ten met een gelijk aantal stemmen waren. Conform artikel 12 van het OR-reglement moet dan het lot be slissen. De verkiezingscommissic heeft besloten deze loting te doen plaatsvinden d.m.v. het trekken van 2 loten waarop vermeld stond: gekozen/niet gekozen. De loting geschiedde in het bijzijn van de he ren N.H.J. Algera (voorzitter OR), K. Visser (lid OR) en de verkie zingscommissie, de heren J. Mul der en H. Heeroma. De loten wer den getrokken door de heren A. v.d Veen en W. v.d. Kroef. Het lot viel op de heer A. v.d. Veen. De Verkiezingscommissie H. Heeroma J. Mulder De OR AIl-Grootverbruik is nu als volgt samengesteld, van links naar rechts de beer N. Schoenmacker, mevrouw S. Zijderveld, de heer C. van Doesburg en de heer B. van Halen. Qe heer A van der Veenwas door ziekte verhinderd. Deze kreet kom je in het OR-land steeds meer tegen. Er is blijkbaar iets aan de hand. Anders kwam je deze vraag niet tegen. Als je de verslaggeving in de krant mag geloven over bijv. een gemeenteraadsvergade ring, dan vliegen de vonken daar vanaf. Of het werkelijk zo is, is wel een vraag! Nu bij ons gaat het anders. Tussen een gemeenteraad en een onder nemingsraad zit wel degelijk een verschil; niet alleen door de plaats die ze inneemt. OR'en worden in de overlegvergaderingen met de bestuurder steeds meer in een for mele rol gedwongen, veelal eisen de spelregels van de wet dal. Die rol wordt niet als plezierig ervaren - niet door OR-Ieden en ook niet door veel bestuurders. Uit die situatie komen, kun je al leen door eens informeel met de bestuurder aan de bak te gaan. Dat wil niet zeggen een paar dagen aan de bar hangen om te kijken wie het meeste kan drinken of de meeste moppen weet. Nee, nu eens zon der al die officiële verslaglegging in een wat minder formele sfeer onderwerpen doorpraten met el kaar en tot afspraken komen. Je merkt het al aan dit stukje: „nuttig en nog eens nuttig" zo'n babbel. Of komt er nog een kritische noot of een vraag die alles weer in het drijfzand zet. We zullen zien. Eerst een paar ervaringen die ikzelf heb opgedaan in zo'n informele sessie (dat is het dure woord ervoor) de vertaling is „een paar dagen het bos in met de 3 dagen COR in Mierlo Bij het noemen van die plaats zijn mijn huisgezin en ik al redelijk ont regeld. Vanuit Leeuwarden naar Mierlo, reken maar uit, meer dan drie uur rijden. Autorijden is niet bepaald mijn allergrootste hobby. Maar ja, voor de goede zaak: spul letjes inpakken en vertrekken naar het Zuiden. De maandagmiddag is vrijgemaakt voor het commissie werk, bekend werk dus. De avond wordt al wat moeilijker. De COR komt bij elkaar om zijn eigen func tioneren eens goed onder de loupe te nemen. Nu kun je van twee kan- tep naar een OR kijken (dus ook «en COR). Je werkt prettig sociaal met elkaar of je gaat eens naar de resultaten kijken. Over die beide punten (die elkaar niet hoeven uit te sluiten) kun je pittige discussies hebben. Die kregen we in de COR dan ook op die avond- Van ver schillende kanten werd een be hoorlijke duit in het zakje gedaan. Maar zoals met alles: met goede wil kom je er ook met z'n twintigen uit. De COR heeft nu naast de werk groepen (commissies) ook een groepje uit de gespreksleiders van diverse werkgroepen samenge steld om wat doelmatiger en meer aan de bal het OR-spel te kunnen spelen. Ik wil hierover nu niet alles (de voordelen en nadelen) uitleggen, dat gebeurt wel op een andere plaats. Voor de COR vind ik het een zeer goede zaak. Met zo'n on derwerp ben je niet snel klaar, vooral niet als alle gezichtspunten boven tafel moeten komen. En het lukt in een paar uur om ieder volle dig overtuigd te krijgen. Gelukkig vindt zo'n gesprek niet alleen in een afgesloten vergaderzaal plaats. Ook een welvoorziene bar en met een aantal consumptiebonnen op zak kunnen we in de duistere hoek goed toeven. Praatjes over puur persoonlijke zaken, een paar nieu we moppen en voor je het weet, is het al laat (of misschien wei te laat)! Dinsdag Slecht geslapen en op tijd uit bed. De dag begint voor mij dus „goed". Negen uur beginnen. We praten een aantal vragen door die de COR de gebroeders Heijn willen voor leggen. Ik moet zeggen, goede vra gen, ik had ze niet beter kunnen bedenken. Om 10 uur komen de heren Heijn. We besluiten om in

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 6