OCKENBURG: GROOTSTE TOKO VAN NEDERLAND! Flitsen pagina 5 Benoeming commissaris Het gaat daar achter de duinenrij om een volwaardige supermarkt van liefst 750 m2 verkoopoppervlakte, inclu sief een tabakszaak en een geldwisselkantoor. Daarnaast heeft Ockenburg een zeer royale bar-discotheek plus aangrenzend restaurant, een midgetgolfbaan. een amuse mentshal en een tweetal strandkiosken; ook deze activi teiten worden door Toko geëxploiteerd. Ockenburg stond al jaren op het verlanglijstje van Toko. De gemeente Den Haag, eigenaar van deze camping, had zich echter twintig jaar geleden op het standpunt gesteld dat lokale (dus Loosduinse) ondernemers de zaak moes ten runnen en zo bleef de exploitatie jarenlang in han den van Lowiko bv (Loosduinse Winkeliers Kombinatie). Samenwerking Uiteindelijk bleef er echter maar één ondernemer over de heer L. A. Nederpelt eigenaar/directeur van o.a. een aantal bakkerijen die, mede gezien de steeds moeilijker wordende problematiek en de kennis op het gebied van winkels en horeca op campings, voor een samenwerking met Toko heeft gekozen. De consequentie voor Toko was een ruime investering voor het bouwen van een nieuwe supermarkt en overname van bovengenoemde activiteiten. Jan de Vries: „Wij kiezen in de toekomst steeds meer voor grote campings met vooral toeristische gasten, om dat wij menen dat er steeds meer toeristen Nederland gaan herontdekken als vakantieland en deze campingbe zoekers steeds meer gaan verlangen naar kwaliteit. Dat geldt dan niet alleen voor de camping zelf maar ook voor de voorzieningen die er te vinden zijn; denk bijvoor beeld alleen maar aan de voorzieningen bij slecht weer." Trots Sjaak van Doodewaard, een van het trio dat de dagelijkse leiding heeft, loopt trots door zijn nieuwe supermarkt. Hij heeft het toch maar geklaard dat binnen veertien Op camping Ockenburg bij Den Haag - tweeduizend plaatsen, vaak zevendui zend gasten - is dit jaar de grootste Toko- campingsupermarkt van Nederland ge opend. ,Je zal ze van deze omvang ook niet in de ons omringende landen vin den", volgens Jan de Vries, commercieel directeur van Toko Rekreatie Service bv. dagen na de verbouwing de klanten zijn gasten al konden winkelen. Dat kon gerealiseerd worden dank zij de steun van een geweldig team, voornamelijk bestaand uit part-timers, en dank zij de steun van Albert Heijn- collega's uit Den Haag. „Wij zijn hier zeven dagen per week geopend en daar hebben wij alles bij elkaar een man of vijf vaste staf voor. Ja, mijn vrouw Trudy kan je daar eigenlijk óók bij reke nen. De rest van de bezetting wordt gevormd door scho lieren en studenten." Sjaak is bedrijfsleider van de super markt, Bert Dries is verantwoordelijk voor het financiële gedeelte van zowel supermarkt, geldwisselkantoor als horeca-activiteiten, terwijl Pieter Stolze de scepter over de horeca zelf zwaait. „Ervaring" Pieter is de enige van de drie die ook vorig jaar al werk zaam was op Ockenburg; hij weet dus precies wat er gebeuren zou: „Tijdens het hoogseizoen staan de gasten om elf uur nog vijf rijen dik voor de frites-uitgifte, terwijl elke avond zo'n vier- a vijfhonderd jongeren de disco bezoeken. Dat houdt niet alleen in dat we de dorst moe ten lessen, maar we moeten er ook voor zorgen dat het gezellig blijft. Met zo'n bont gezelschap in vakantiestem ming dreigt het wel eens uit de hand te lopen. Gelukkig werken er een paar jongens bij ons die op een leuke manier de zaak gezellig weten te houden." Bert Dries heeft ook al weer ervaring achter de rug met vreemd geld, al moest hij bijvoorbeeld tijdens de paasda gen wel even wennen aan de bedragen die, vooral door onze oosterburen, gewisseld werden. „Er waren veel Duitsers die hun seizoenplaatsje wilden betalen en het eerste weekend hadden wij bijna een tekort aan guldens. Wat het wisselen betreft kunnen wij onze borst nog wel nat maken want jaarlijks komen er meer dan dertig natio naliteiten naar Ockenburg!" „Oosterburen" Sjaak van Dodewaard: „Zestig procent van de super- marktomzet wordt door de Duitsers voor hun rekening genomen. Het is dus begrijpelijk dat het assortiment voor een belangrijk deel op de behoeften van deze gas ten is afgestemd. Vijf boekenmolens extra met Duitstali ge lectuur in het populaire genre, een extra assortiment Duitse bieren en koffie, maar eigenlijk ontbreekt het de campinggast op Ockenburg aan niets: van zeep tot vers brood, van ligstoelen tot Bildzeitung, van tentharing tot zalmsalade, het is er allemaal! Een vlotte doorstroming wordt gewaarborgd door de zes kassa's die in deze campingsupermarkt staan en de aparte unit die is ingericht voor de verkoop van gasflessen." Volgens Jan de Vries mikt Toko op een omzetverhoging van meer dan 20%De heren Dries, Van Dodewaard en Stolze, uiteindelijk toch verantwoordelijk voor dit resul taat, zijn niet bang: „Wij doen ons best", klinkt het in koor, „er zullen best wat fouten gemaakt worden, maar elke dag leren we nog. Het is tenslotte de eerste keer dat wij hier op Ockenburg draaien!" - Foto boven: v.l.n.r. Sjaak Dodewaard, Peter Stolze en Bert Dries. kalfsschnitzel met roomsaus, slagroom, leidt de heer Keij- diverse groenten, gemengde zer drs. P. J. van Dun in, die salade, pommes frites en als namens de Raad van Bestuur toetje ijs met vruchten en van Ahold aanwezig is. De - De organisatoren: de beer J. Keijzer (l.) en de heer A. J. Smout heer Van Dun vertelt het één en ander over de bedrijfsre sultaten van Ahold van vorig jaar en nodigt de heer H. W. Scheffer uit naar voren te ko men, die de oudste deelne mer (82 jaar) is en voor de 22-ste keer meegaat. Hij overhandigt hem namens het organiserend comité een lederen portemonnee, die iedere gepensioneerde later blijkt mee te krijgen. Daarna neemt de heer G. van der Eng uit Den Haag het woord en dankt de organisatoren en daarmee tevens Ahold voor de onvergetelijke dag. Op de terugreis is het be hoorlijk rustig in de bus en menigeen doet een tukje om het eten te laten zakken. Me vrouw C. Ritter-Millikam - tot voor kort caissière in de AH-vestiging aan de Leijweg in Den Haag die voor de eerste keer meeging, vertelt dat de dagtocht haar stoutste verwachtingen heeft over troffen. „Ik dacht dat het al leen een dagje toeren werd met een lunch en een diner. De tocht door de Biesbos vond ik onvergetelijk. Ik ben nu 65 en door het beroep van mijn man die musicus was heb ik de hele wereld afgereisd maar ik was nog nooit in de Biesbos. Het wa ren ook een paar kleine din gen die de dag tot een suc ces maakte. Toen ons aan het begin van de trip gevraagd werd of we eau de cologne wilden, hield ik een zakdoek je klaar, maar we kregen een De heer dr. ir. AA.Th.M. van Trier is door de Raad van Commissarissen met ingang van 25 mei 1982 tot commissaris van Ahold nv be noemd. Hiermee is de vacature vervuld die door het aftre den van de heer dr. J. de Vries in april jl. was ontstaan en waarvan wij in ons vorige nummer mel ding maakten. hele fles. Dat soort kleine dingetjes bewijst wel de uit stekende organisatie achter het geheel." Net na achten rijdt de bus voor het Centraal Station in Den Haag en de tocht zit er op. De kreet „Tot volgend jaar" is niet van de lucht en dat bewijst toch wel dat de ze activiteit van Ahold enorm aanslaat. Het was „Pluck den Dagh" tot en met en toch veel meer dan zo maar „De paden op, de lanen

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 5