Motte samenwerking met gemeente Elburg urant x i: BUITENSHUISMARKT" ONDER EEN NOEMER: HIRA Ir. R.J. van Solt nieuwe directeur Alberto bv Flitsen pagina 3 AC Restaurant 't Harde door staatssecretaris officieel geopend Op donderdag 6 mei, 's middags om half vijf, vond onder grote belangstelling de officiële opening plaats van AC Restaurant 't Harde aan de Zuiderzeestraatweg bij Elburg. De openingshandeling werd verricht door staatssecretaris P. H. van Zeil die daartoe uit handen van de beide AC-helden, Asterix en Obelix, een reusachtige sleutel ontving waar aan de sleutel van de voordeur was bevestigd. Direct na het openen van de deur was er champagne en uitbundig vuurwerk. In zijn openingswoord stel de de staatssecretaris dat het openen van het zestiende AC Restaurant in Nederland ge tuigt van durf en geloof in de toekomst: „Dit zijn eigen schappen en kenmerken die we als land en volk in de toe komst zeker behoeven." De heer Van Zeil toonde zich bijzonder positief over de metamorfose die de nieuwe voormalige Vale Ouwe AC-vestiging heeft onder gaan. „In nog geen vijf maan den is dit bedrijf als zestien de schakel aan de keten van AC Restaurants toegevoegd en door de uitbreiding van de parkeergelegenheid met ongeveer vijftig procent heeft AC Restaurants volle dig ingespeeld op wensen van de weggebruiker." Aan het eind van zijn betoog stel de de bewindsman dat. wil de horeca-ondernemer zijn positie behouden, hij zich duidelijk positief zal dienen op te stellen tegenover de gestaag veranderde leef-, eet- en drinkgewoonten van de consument. Tevens zal de gast met professioneel gast heerschap tegemoet moeten worden getreden. „En wat AC Restaurants betreft be staat daarover zeker geen onduidelijkheid. De door de ze organisatie toegepaste formule slaat aan. De positie ve reclame die een tevreden gast uitstraalt in zijn naaste omgeving onderstreept het belang van de aandacht die aan hem, zijn maaltijd en zijn drankjes wordt besteed", zo besloot de staatssecretaris. Werkgelegenheid Directeur W. J. van den Heu vel van AC Restaurants bv, ging in zijn toespraak in op het werkgelegenheidsaspect. „Binnen één jaar drie nieu we vestigingen (Pesse, 't Harde en Sliedrecht. De laat ste gaat midden juni open. Red die ons totaal in Ne derland op zeventien AC Restaurants brengen. Dit vertaald in werkgelegenheid betekent dat deze drie nieu we restaurants werk bieden aan ongeveer 130 mensen. Het totaal aantal werkne mers van AC Restaurants komt met deze drie vestigin gen op ruim 1200. Steeds meer merken wij bij onze plannen dat de plaatselijke overheden er veel aan is ge legen dat de werkgelegen heid wordt uitgebreid. Er wordt positief ingespeeld op de vestigingsplannen. Proce dures worden, als het even kan, bekort." De heer Van den Heuvel plaatste wel een kritische kanttekening bij het beleid dat de provinciale en landelijke overheid voert: „Dat het bij bijvoorbeeld be stemmingsplannen, maar ook bij simpelere zaken als het plaatsen van aandui dingsborden vlotter zal gaan, is onze vurige wens." De di recteur van AC Restaurants ging verder in op de formule van AC Restaurants waarvan mag worden gezegd dat die naar verwachting scoort. In dit verband merkt de heer Van den Heuvel op dat vorig burg, waartoe 't Harde be hoort, voor de goede samen werking waar het ging om oplossingen van problemen waarvoor vergunningen en dergelijke nodig waren en als laatste merkte de mana ger op dat op grond van de inmiddels ontstane band met de plaatselijke bevolking er alle reden bestaat om te stel len dat AC Restaurant 't Har de „een stel goede buren" heeft. Als dank voor de goede sa menwerking ontving burge meester mr. E. J. F. Wester huis van de gemeente Elburg uit handen van David ter Kuile een miniatuur „hobbeleend" die symbool staat voor een vijftal hob beleenden die in de groen voorziening van 't Harde zul len worden geplaatst. Na het officiële gedeelte van de dag volgde een uitgebrei de receptie die muzikaal werd opgeluisterd door de Sunny Side Jazz Band en na een drankje en een klein hapje volgde een groots koud buffet, samengesteld door de keukenbrigade van AC Restaurant 't Harde on der de bezielende leiding van chef-kok Willem Ver- maat en zijn collega's Henk van Ee van de AC-vestiging te Stroe en Peter Blans van AC Pesse/Hoogeveen. Op zaterdag 8 mei werd er op het parkeerterrein van AC Restaurant 't Harde een open dag gehouden, die door duizenden werd be zocht. Er was een oude am bachtenmarkt, een moon- walk, vanzelfsprekend .mu ziek en de twee AC-helden Asterix en Obelix. Boven dien was er voor de klein sten een grabbelton en ook de in 1926 gebouwde stoomwals „Hendrik Jan" was paraat. Een van de hoog tepunten van de dag was de „Ren je Rot"-kwis van de be kende TROS-presentator Martin Brozius. Dinsdag 27 april jl. hees de heer Licher, gemeentelijk project leider Centrumzone van de gemeente Lelystad, de vlag. Hij deed dit ter gelegenheid van bet bereiken van het hoogste punt van de zgn. ABC-winkel te Lelystad. Zoals al eerder vermeld in Flitsen is die ABC-winkel een geza- menlijk project van Albert Heijn, Blokker en C A. De ver wachting is dat de winkel medio september de deuren zal openen voor de klanten. Staatssecretaris P.H. van Zeil ontvangt de sleutel uit handen van Asterix en Obelix. Met ingang van 7 juni 1982 is de heer ir. R. J. van Solt benoemd tot directeur van Alberto bv. Daarmee volgt hij de heer P. J. van Wissen op die zich als zelfstandig adviseur heeft gevestigd. De heer Van Solt (34) studeerde werktuig bouwkunde en bedrijfs kunde aan de TH Twen te, waar hij in 1974 afstu deerde. Direct na zijn militaire dienstplicht kwam hij in 1976 de Ahold-gelederen verster ken. Na diverse functies in de distributie- organisatie en binnen Etos, was de heer Van Solt laatstelijk werkzaam als districtsleider van Simon. Wij wensen de heer Van Solt veel succes in zijn nieuwe functie. jaar ruim acht miljoen gasten de in Nederland gelegen AC Restaurants bezochten. Waardevol lid Manager David ter Kuile, met zijn 26 jaar de jongste AC-manager, vertelde in kort bestek wat er zoal is vooraf gegaan aan de totstandko ming van AC Restaurant 't Harde. „Dankzij de goede verstandhouding tussen de afdeling Bouw Techniek AC Restaurants onder lei ding van de heer Hagens jr. en architectenbureau Ter Veld en Hoogstra is er in vier maanden tijd onwaarschijn lijk veel gebeurd. Het laat zich raden dat het werken tijdens deze verbouwing niet altijd even gemakkelijk is geweest, maar het uitein delijk resultaat vergoedt ruimschoots alle ongemak en geeft ons de motivatie om keihard door te gaan en er voor te zorgen dat AC Res taurant 't Harde een waarde vol lid van de AC-organisatie zal worden." David ter Kuile bedankte de gemeente El- 55 De nieuwste in de rij van bij Ahold gebruikte afkortingen is HIRA. Dat staat voor Horeca-, Institutionele en Recreatie-Activiteiten en brengt daarmee de „buitenshuismarkt" van Ahold onder één noemer. „Geen aparte divisie met een eigen staf en extra kosten, wél een platform waar de afzon derlijke werkmaatschappijen eikaars activi teiten - waar mogelijk - gaan versterken", zegt de heer R. Zwartendijk, lid van de Raad van Bestuur, die de leiding over HIRA heeft. Verscheidene factoren heb ben aanleiding gegeven tot de vorming van HIRA. Bin nen de Ahold-organisatie be stond al de zogenoemde res taurant- en recreatiedivisie, waaronder AC Nederland, AC België en AC Duitsland en de Ostara-recreatie- parken ressorteerden. De heer Zwartendijk: „Maar als je de handelsactiviteiten van Ahold onderverdeelt in een „thuismarkt" (de win kels waar de klanten voe dingsmiddelen voor thuis kopen) en een „buitenshuis- markt" dan passen bij laatst genoemde natuurlijk ook AH Grootverbruik en APCO (Al- bert Heijn Professionele Ca tering Organisatie). Ze heb ben dezelfde raakvlakken, kunnen elkaar op een aantal terreinen uitstekend aanvul len en passen zo een soort kruisbestuiving toe." De per 1 april onder HIRA samengebrachte werkmaat schappijen hebben samen 1400 medewerkers, een om zet van 218 miljoen (over 1981) en een geïnvesteerd vermogen van 83 miljoen. „Inderdaad een flinke club, die we echter vooralsnog geen aparte structuur in de vorm van een besloten ven nootschap of een divisie willen geven. Wij gaan uit van de federatieve vorm, waarin de werkmaatschap pijen hun zelfstandigheid be houden. Inclusief een eigen policy en toekomstvisie." Als belangrijk voordeel voor de betrokken medewerkers noemt de heer Zwartendijk de grotere kans op doorstro ming in de promotiesfeer. „Er zullen in die grotere een heid meer kansen op verbe tering van positie zijn." De organisatie van HIRA noemt hij plat en overzichte lijk. De directeuren van de werkmaatschappijen rappor teren rechtstreeks aan de heer Zwartendijk, terwijl de heren Th. N. van Fulpen (HI- RA-controller), C. J. M. van der Ploeg en S. Eusman (HI- RA-personeelszaken) en M. Vangeel (projecten) via een dubbelfunctie bij de besluit vorming zijn betrokken.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 3