Eerste Simon-filiaal naar Albert Heijn Jan van den Bosch Colofon KUNSTENAAR in 2ijn vak Veel aandacht voor de werkgelegenheid pagina 2 Flitsen NIEUWE BROODLIJN ALBRO Nieuwbouw DC Zwolle Vervolg van pag. 1 De heer Braam (r) overhandigt bedrijfsleider Donkers een Simon-pen. ken en aan te vullen, zat er voor ieder bedrijfslid behal ve een woord van dank en welkom ook een presentje in het vat. Zo kregen de vrou welijke medewerkers een zilveren Simon-hartje en konden de heren een fraaie Simon-ballpoint in ontvangst nemen. Het officiële afscheid van de klantenkring van dit voorma lige Simon-filiaal had al enke le dagen eerder plaats ge vonden. Via een speciale uit gave van de Simon Thuis-, krant was de klant ingelicht over de op til zijnde veran deringen en was een gratis menuboekje uitgereikt, een afecheidsattentie voor het ja renlang in Simon gestelde vertrouwen. De klanten le ken op het eerste gezicht met de overgang van Simon naar Albert Heijn weinig- moeite te hebben. Als ze straks maar weer de ver trouwde gezichten zouden aantreffen, was Albert Heijn net zo welkom als Simon in dertijd. Bedrijfsleider Hub Donkers kon dat natuurlijk beloven omdat de remode ling, wat de medewerkers betreft, geen gevolgen zal hebben. Positief Het Gemertse filiaal is in de drie kerkdorpen waaruit de gemeente bestaat, een toon aangevende supermarkt. In de zes jaar van zijn bestaan heeft dit bedrijf al een bewo gen historie achter de rug. Begonnen als Etos-winkel ging het een tweede fase in als Albert Heijn-supermart. Na een periode van enkele jaren als Simon-filiaal is Ge- mert dus nu voor de tweede keer een AH-winkel rijk ge worden. Op maandag 3 mei startte trouwens niet alleen in Gemert de ombouw tot AH. Ook in Bussum, Bever wijk, Amsterdam en Arnhem kon op die dag de ombouw beginnen zoals al tevoren in schema's was vastgelegd. Voor drie Simon-filialen be tekende 3 mei het einde van hun bestaan; ze werden ge sloten. Als het Gemertse bedrijf mo del staat voor de totale inte gratie-operatie, dan is deze door de betrokken mede werkers zeer positief ontvan gen. In die wetenschap kon districtsleider Braam dan ook in zijn korte toespraak vaststellen dat „we met el kaar gaan doorwinkelen". Met een toekomst voor de boeg die wat werkgelegen heidsaspecten betreft de beste vooruitzichten biedt. En daarvan profiteert in ie der geval ook de bevolking van Gemert. De vertrouwde gang naar de van een royale parkeerplaats voorziene su permarkt zal niet hoeven te veranderen. Vervolg van pag. 1 ren een groei van zeker 5% per jaar te verwachten." Als andere overwegingen om het plan voor een nieu we broodlijn bij de Raad van Bestuur op tafel te leggen, noemt hij: dat de bestaande oven voor klein brood (ka detjes, puntjes en krente- bollen) 12 jaar oud is en zeer intensief gebruikt, met alle gevolgen van dien; dat de landelijke distribu tie van verpakt klein brood („via de fantasti sche medewerking van de groentecentrales") nog steeds een stijgende lijn vertoont; dat de sterke concurren tie op de Nederlandse broodmarkt een zo eco nomisch en zo doeltref fend mogelijk produktie- systeem vergt. De installatie van de nieuwe broodlijn vindt plaats onder verantwoording van de- Technische Dienst van Al- bro, onder leiding van de heer P. Scheepstra. Het is de bedoeling dat dit project 1 juli a.s. afgerond is, opdat de broodlijn medio september a.s.officieel in gebruik kan worden genomen. De brood lijn is bestemd voor het bak- ken van zacht kleinbrood, van harde puntjes (tijgerbol- len, vloerkadetten) en op de vloer (dus niet in vorm) ge bakken ambachtelijk brood zoals boerenwit, bóeren- bruin en stokbrood. De oven krijgt een capaciteit van 18.000 kadetjes per uur, en FLITSEN Personeelsblad Ahold nv Juni 1982 39-ste jaargang no. 5 verschijnt lOx per jaar Oplage: 33.000 Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1701 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-593026 REDACTIE FLITSEN Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations Mw. M. van Agtmael Directiesecretariaat Miro M. Christaanse Zuurbes 7, (Bureau van Hulzen) 3069 NL Rotterdam W. Engels Directoraat P O W. Haeser Speciale Projecten LIA P. Hesp AH-filiaal 1135, Floridaplein 2 2037 AK Haarlem N. Hupkens Filialenbureau AH E. Muller Public Relations A.de Roo Postbus 189, (Bur. v. Hulzen) 2250 AD Voorschoten J. de Zwart Marketing afdeling AC Restaurants HK 1701 075 - 59.30.26 M 108 075 - 59.27.21 HK 1702 010-21.98.48 HK 1709 075- 59.25.24 P 519 075 - 59.23.69 023 - 33.00.16 HK 806 075 - 59.30.76 HK 1703 075 - 59.25.19 HK 1702 01717-4965 W 407 075 - 59.29.32 dat is 50% hoger dan de hui dige. Bij de keus van apparatuur en installatie is, in overleg met de OR, een arbeidshy- giënist ingeschakeld met wiens adviezen voor een zeer groot deel is rekening gehouden. Elementen als werkhouding, verlichting, temperatuurwisseling, tocht, lawaai- en stofoverlast zijn gebaseerd op wettelijk aan vaardbare normen. Energie besparing komt tot stand door isolatie van de oven (aan de buitenkant net zo warm als de buitenkant van een koelkast), terwijl ook een belangrijk deel van de schoorsteenwarmte wordt teruggewonnen. De besturing van de oven- branders gebeurt elektro nisch; voorts zijn er aansluit mogelijkheden voor een zgn. procescompu ter. Onlangs werden wat de finitievere plannen be kend omtrent het nieu we distributiecentrum dat in Zwolle gebouwd zal worden. Dit centrum zal de noordelijk en oostelijk gelegen filialen van Albert Heijn gaan be voorraden. Tot nu toe werden deze filialen van uit Zaandam of Tilburg bevoorraad. Begin 1983 wordt met de bouw be gonnen; 1 jaar later hoopt men het gebouw dan in gebruik te nemen. In dit nieuwe distributie centrum zullen onge veer 100 medewerkers werkzaam zijn. Jan van den Bosch (49), sous-chef van de AC-keuken in Ne- derweert, ontkent in alle toonaarden dat zijn werk z'n hobby is. Collega's zijn daar niet zo zeker van, getuige de prachtige showstukken die hij uit vet en suiker creëert Nadat hij begon in het bakkersvak, kwam Jan van den Bosch later in het koksvak terecht. Via een instellingskeuken en werk in een groot zakencentrum, trad hij op 45-jarige leeftijd in dienst van AC Nederweert. Voordien werkte hij, in zijn vrije tijd, ook nog aan allerlei opdrachten als de verzorging van bruiloften en partijen. Door de privé-opdrachten van indertijd, heeft hij zijn hobby - het maken van showstukken van vet en suiker - naar hartelust kunnen ontwikkelen. Manager Jan Leunk van AC Nederweert-Zuid: „Wij zijn erg gelukkig met zo iemand in onze gelederen. Door zijn enthou siasme heeft Jan veel invloed op de mensen om hem heen. Ondanks de technische ontwikkelingen verliezen met name de leerlingen in de keuken door zijn toedoen het ambachte lijke van het koken niet uit het oog." Foto boven, een van de pronkstukken zoals die aan bet einde van het jaar te vinden zijn in AC Nederweert. Vervolg van pag. 1 niet meer en als er nu korter wordt gewerkt, kost dat geld." Knelpunt Eén van de mogelijkheden om de sterk gestegen werk loosheid aan te pakken is een betere verdeling van de be staande werkgelegenheid. Door korter werken en eer der met pensioen gaan kun nen nieuwe banen ontstaan. Kernvraag daarbij is echter: „Wie neemt de kosten daar van voor zijn rekening?" De heer Van Dun: „Dat is in derdaad het knelpunt in de onderhandelingen met de bonden. Een landelijke en quête heeft aangetoond, dat de bereidheid om loon in te leveren voor korter werken maar zeer gering is. Maar wat moet je dan? Korter werken voor hetzelfde loon? Dat be tekent in feite verhoging van het uurloon, waardoor de prijzen omhoog gaan, de koopkracht onder druk komt, de inflatie stijgt en on ze concurrentiepositie ten opzichte van het buitenland sterk verslechtert. Dan maar genoegen nemen met een kleinere winst? Dat betekent echter minder ruimte tot in vesteren en dat komt de werkgelegenheid ook niet ten goede." Volgens de heer Van Dun is. derhalve inleveren van loon bij verkorting van arbeidstijd de enige oplossing. „De bon den waren echter alleen be reid tot een symbolisch ge baar en daarop stokten de standpunten." Dat er deson danks een akkoord uit de bus is gekomen schrijft hij toe aan de bereidheid van beide partijen om in ieder geval iets te doen. „Maar het resul taat blijft, gezien de omvang van het probleem, natuurlijk pover." Afspraken Wat gaat er, volgens de af spraak met de bonden, nu gebeuren? Ahold gaat 200, bij het Arbeidsbureau inge schreven, werkloze jongeren (tot 23 jaar) aan een baan helpen voor minimaal 16 uur per week. De ruimte hiervoor wordt gevonden in vacatures, die ontstaan door natuurlijk verloop van part timers. Belangrijk gegeven hierbij is, volgens Van Dun, dat jongeren zo een entree hebben in het bedrijfsleven en de sleur van het langdurig werkloos zijn kunnen door breken. Bij gebleken ge schiktheid krijgen zij voor rang bij vrijkomende full time-banen. Een tweede afspraak betreft het zogenoemde jongerenfi- liaal binnen de AH- organisatie. Bij wijze van ex periment gaat AH in een bin nenkort te openen vestiging in niet-leidinggevende posi ties jongeren onder de 23 jaar plaatsen. Waar het filiaal komt is nog niet bekend. Af hankelijk van de grootte van de vestiging zullen er onge veer 50 jongeren (inclusief part-timers) een baan kun nen vinden. Tenslotte is de regeling voor korter werken voor ouderen uitgebreid. Gold tot nu toe de regel dat vanaf 60 jaar één dag per week minder kon worden gewerkt met be houd van 75% salaris voor die niet-gewerkte dag, nu kunnen twee dagen onder dezelfde conditie worden vrijgenomen. Aanpassingen De overige punten uit de overeenkomst noemt de heer Van Dun louter aanpas singen van de bestaande c.a.o voor hoofdkantoor, DC- personeel en bedrijfsleiders. Hij merkt daarbij op, dat de ziekengeldregeling voor 1982 ongewijzigd blijft en dat maar moet worden afge wacht met welke plannen de regering nog op tafel komt. Met betrekking tot het DC- personeel laat hij weten, dat er nog afrondende gesprek ken komen over de nieuwe loonstructuur. Voorts zal er nog dit jaar een studie klaar zijn over de mogelijkheden de verzwarende werkom standigheden in de drieploe gendienst aan te pakken.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 2