Veel aandacht voor de werkgelegenheid JE TROUWT EN KRIJGT EEN NIEUWE ACHTERNAAM DRIE MILJOEN GULDEN VOOR NIEUWE BROODLIJN Verder in Flitsen Oplage: 33.000 Personeelsblad Ahold nv 39e jaargang no. 5 - juni 1982 Ca.o-onderhandelingen Ceremonie bij overgang van eerste Simon-filiaal naar Albert Heijn 99 Albro-Zwanenburg Flilsen Landelijk juni 1982 të) Flitsen De c.a.o.-onderhandelingen hebben een dui delijk andere invalshoek gekregen. Niet lan ger ligt het accent op verbetering van het welvaartspeil via hoger loon en meer vrije tijd. Nee, de verdeling van de werkgelegen heid over zoveel mogelijk mensen heeft thans een veel centraler plaats gekregen. Geen wonder dat ook in het tussen Ahold en de vakbonden bereikte akkoord verkorting van arbeidstijd en het daardoor scheppen van nieuwe banen belangrijke elementen zijn. „Ik ben niet ontevreden over het onder handelingsresultaat, maar we zijn nog lang niet toe aan de situatie, waarin door korter werken écht wat aan de werkloosheid kan worden gedaan," zegt drs. P.J. van Dun, lid van de Raad van Bestuur, die de onderhande lingen met de vakbonden voerde. dienen. En aan die situatie is een eind gekomen. De ar- beidsproduktiviteit stijgt Vervolg op pagina 2 SPORT EVENEMENTEN Sportminnende Ahold- medewerkers kunnen te rugzien op een aantal zeer geslaagde sportevenemen ten. Schagen organiseerde een zaalvoetbaltoernooi, Simon een veldvoebaltoer- nooi evenals Albert Heijn Zevenaar en op het par keerterrein van Miro Vlis- singen startte de wieler ronde van Midden- Zeeland. Pagina 11. Frank Tros regelde het wel even. Een grootse sport- en speldag voor negen AH- filialen in Amsterdam. In ieder geval heeft Frank het geregeld want er waren in Zandvoort bijna 2000 men sen op de been, supporters en deelnemers. Hoe het er allemaal toeging is de moeite van het lezen waard op pagina 9- Tevreden en toch ook weer niet? De heer Van Dun: „Dat ben je als onderhandelaar al tijd. Je krijgt nooit voor 100% je zin en dat weet je van tevoren. Nee, het gaat mij er in dit geval om, dat we te maken hebben met een kolossaal probleem waarvan we de oplossing wel zien kunnen." Hij wijst erop, dat de c.a.o.-besprekingen tot voor kort vrijwel altijd wa ren gericht op verbetering van de situatie van de werk nemer. „Dat was met de al maar groeiende welvaart ook niet zo moeilijk. De stij gende produktiviteit maakte het mogelijk minder te maar mentaal nog niet aan werken en toch meer te ver- ALIE 03MEDEWERKERS ZONNIGE VAKANTIE „Deze geschiedenis is uit het leven gegre pen. Je leert elkaar kennen, je gaat je verlo ven en noemt hem bij de voornaam: Simon. De volgende stap is het huwelijk. Dan krijg je een nieuwe achternaam: Albert Heijn. Samen ga je de toekomst in, waarbij van weerskan ten enige aanpassingen nodig zijn." Deze woorden richtte Simon-districtsleider W. Braam op 3 mei jl. tot de medewerkers van één van de Simon-fïlialen, die aan de om bouw tot Albert Heijn-vestiging begonnen. Eén en ander speelde zich af in het Brabantse Gemert in aanwezigheid van Simon- directielid de heer Th. van Duimen. Met eigen ogen zien wat er op zo'n eerste dag van de ombouw gebeurt was een van de motieven voor de reis naar Gemert. Een andere re den was dat de start van de daadwerkelijke integratie van Simon bij AH natuurlijk niet zonder enig ceremo nieel kon geschieden. Het werd dan ook een sfeervolle bijeenkomst in het riante fi liaal aan de Kapelaanstraat in Gemert. Terwijl het perso- De „oud" Simon-medewerkers worden toegesproken door de heer W. Braam (r), Simon-districtsleider. neel al druk bezig was het as sortiment artikelen volgens de AH-filosofie te rangschik- TOKO OCKENBURG: GEWOON HEEL ERG GROOT Tweeduizend plaatsen en vaak zevenduizend gasten. Plaats van handeling cam ping Ockenburg bij Den Haag. Geen wonder dat Toko er de grootste cam pingsupermarkt van Ne derland heeft geopend. 750 m2 verkoopoppervlak te inclusief een tabakszaak en een geldwisselkantoor. Toko exploiteert er ook de bar-discotheek, twee strandkiosken, een restau rant, een midgetgolfbaan en een amusementshal. Verantwoordelijk voor dit gebeuren zijn de heren Dries, Van Doodewaard en Stolze. Op pagina 5 vertel len ze er alles over. Albro Bakkerijen Zwanenburg bv krijgt een nieuwe broodlijn. De duidelijk met dit be sluit ingenomen directeur T. Winkel: „Een investering van zo'n 3 miljoen geeft toch wel aan, dat er binnen de Ahold-organisatie vertrouwen bestaat in de eigen bakkerij activiteiten. Dat is natuurlijk een mooi ca deau ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van ons bedrijf." Het vertrouwen in Albro- Zwanenburg wordt overi gens onderbouwd door fei ten. De omzet is het laatste jaar met 20% gestegen, aan de hoge versheidseis in de fi lialen kan - door het distribu tiesysteem - ruimschoots worden voldaan, terwijl op grond van marktonderzoek een verdere groei mag wor den verwacht. De Albro- bakkerij startte twee jaar ge leden met de zogenoemde regionalisering van de distri butie, waarbij de AH-filialen binnen een straal van 45 km twee keer per dag van vers brood werden voorzien. Dat zorgde voor een zware be zetting van de produktieca- paciteit. De heer Winkel: „Vooral het afgelopen jaar zijn we duide lijk in de lift gekomen. De klanten ontdekten in de AH- broodboetieks, dat ons am bachtelijk brood van zeer goede kwaliteit is en daar ge presenteerd wordt in een sfeer, die de warme bakker benadert. Volgens de beken de Nielsen-rapporten heb ben wij voor de komende ja- Vervolg op pagina 2 De Gen. ensioneerden Dag tocht viert dit jaar zijn zil veren jubileum. Alweer voor de vijfentwintigste keer gingen de bussen vol met enthousiaste mensen op pad. Bestemming? On bekend. Plezier? Voor tien. Verrassingen, koffie, diner en een cadeau toe. Meer over deze geslaagde dag op pagina 4. Vervolg op pagina 2 9 Sociale premies onzekere factor in het loonbeleid. Zie pag. 2 Nieuws uit COR en OR vindt u op pagina 6 en 7 onder het hoofd CorRela- 9 Familieberichten en de jubileumkalender. Zie pag. 8 9 Heintje Rozijntje over ziek zijn - beter worden. Pag. 9 Nieuws uit de werkmaat schappijen op pagina 10 Zo maar een filiaal als al tijd op pagina 12

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 1