Flitsen pagina 12 •»»- Bedrijfsleider Jack van Hoof „Sommige klanten kopen meer dan tien dozen wijn te- gelijk. In zijn kantoor verhaalt be drijfsleider Jac van Hoof zijn loopbaan binnen het concern. Na de start in Roosendaal in de jaren vijftig, zouden dertien andere filialen volgen voor hij in 1978 op deze plek terecht kwam. „Bij ons thuis hadden we al een win kel. Van kindsaf aan leer je dan vriendelijk om te gaan met men sen. Dit houd ik de medewerkers ook altijd voor. Een vriendelijk woord kost niks. En het wordt door de klanten enorm gewaar deerd." In zijn vrije tijd leest hij veel, hij kaart en verzamelt munten, is vaak in de tuin te vinden of luis tert naar muziek. „Binnen enkele dagen begint in Breda weer het oude stijl jazzfestival", vertelt hij. „Ik heb ooit zelf eens geprobeerd te spelen. Maar na twee weken worstelen met een tuba, heb ik de moed opgegeven." Familiebedrijf Voor het gezin Wadners lijkt Albert Heijn een soort eigen fa miliebedrijf. Van de vier kinde ren werken Ronald (22), Harald (20) en Erwin (16) als part timer. Zus Yvonne werkte totdat ze trouwde op de brood- en ban ketafdeling. „Op zaterdagavond is Albert Heijn zowat het enige gespreks thema bij ons thuis. Het begon allemaal zeven jaar geleden toen ik voor mijn moeder boodschap pen moest doen. Ik zocht een baantje en vroeg of er geen plaatsje vrij was. Het was toen erg druk in de winkel, ik kon ge lijk beginnen. Tja, mijn enthou siasme sloeg aan bij de rest van ons gezin", vertelt Ronald. Hij werkt nu part-time in de sla gerij: „Prima chef. Mart van As. Ik kan het overigens met iedereen goed vinden hier. Ik werk lekker ontspannen. Voor het geld alleen zou ik het niet doen. Wat niet wegneemt dat die zakcent best meegenomen is want ik houd van reizen. Met name wintersport." Op 12 juni neemt hij afscheid: „Ik ga in militaire dienst. Daarna hoop ik een baan als onderwijzer te vinden. Het is dus een ge dwongen afscheid, dat zeker niet geruisloos zal verlopen. Jammer dat ik weg moet", zegt hij met een spijtig gezicht. Meubelstuk Ook Eric Danicki neemt binnen kort afscheid. De 25-jarige do cent biologie werkte niet minder dan tien jaar als part-timer. „Ik kan me het afscheid niet voor stellen. Ik ben hier een meubel stuk. Ik hoor al zo'n beetje bij het filiaal gereden. Maar de hobby is bijna onbetaalbaar. Ik ben sinds kort overgestapt naar de fiets. Elke zondag wedstrijdje bij de Bra bantse Federatie van Wielren ners. Ach, resultaten zijn er nog niet zo. Maar het bevalt prima." Motor Albert Heijn-filiaal 1045 aan het Valkeniersplein in Breda kan veel leden van het „Genootschap Vrienden van de Goede Wijn" tot zijn vaste klan tenkring rekenen. Dat betekent niet alleen dat deze klanten terzake kundig oordelen over de wijnvoorraad van dit filiaal, maar er ook graag hun wijninkopen doen om de voorraad in de wijnkelder op peil te houden. Deze maand een portret van een filiaal dat zich in Sportief tweetal, volleybalster Doris Nagtegaal en wielren ner Jack Sins Op de voorgrond hoofdcais sière Nankie Dekkers-Beekers met haar collega's. het kader van de actie „Samenspel" periode kampioen mag noemen. Op vrijdag 28 mei is aan het kampioensteam de trofee uitgereikt. (Zie foto) Sinds een half jaar komt hoofd caissière Nankie Dekkers- Beekers elke dag op haar 250 cc Yamaha naar het werk. Haar De heer Maillé (zonemanager) overhandigt de KDH-trofee aan be drijfsleider J. van Hoof (lin het bijzijn van de areamanager de heer H. van der Putten en de medewerkers van het winnende filiaal. Schaken broer en man blijken ook mo torfanaten en dat was aansteke lijk. „Mijn broer doet vaak mee aan internationale wedstrijden in de zijspanklasse. Mijn man is zijn manager, dus reizen we in de bus altijd mee", legt ze met een glim lach uit. „Mijn werk ligt op een heel ander vlak. Je moet toch wel veertig uur per week uiterst geconcen treerd werken", zegt de 23-jarige hoofdcaissière, „maar die afwis seling bevalt mij uitstekend." torchef. „Ik wil vooruit komen", zegt de 27-jarige medewerker daarover. Hij werkt vijf jaar bij het concern waarvan de laatste twee jaar in dit filiaal. Op 3 september stapt hij in de huwelijksboot met caissière Toos Lankhuizen. „Die leerde ik hier kennen. Het was echt liefde op het eerste gezicht", zegt hij la chend. Door zijn studie en de koop van een huis is zijn hobby, het motorcrossen, erbij inge schoten. „Ik heb nog met jongens als Wol- sink en Rond in de 500 cc-klasse Volleybal Voor mevrouw Doris Nagtegaal (part-time werkzaam op de cos metica- en drogisterij-afdeling) is de volleybalsport haar lust en haar leven. „Ik speel in het tweede. Een team met wat oudere speelsters. Maar door onze routine zijn we beter dan het eerste. Ik speel al een he le tijd. Natuurlijk, je conditie wordt minder. Dat kun je door je inzicht echter goed opvullen." Maar haar sportieve inzet is niet beperkt tot het spelen van wed strijden. Ze is actief bestuurslid, fungeert vaker als arbiter en coachet iedere zaterdag de jon gens van 12-14 jaar. „Die jongens geven je altijd de schuld als ze verliezen. Maar als ze winnen, vliegen ze om je nek. Ik vind dat trainen erg leuk, de jeugd leert erg snel. Het is best wel dankbaar werk." Doris Nag tegaal is verder vaak op de ten nisbaan te vinden („Als ik stop met volleybal, ga ik me daar meer op toeleggen") en druk in de weer met haar hobby's. Toch zou ze haar baan niet willen missen: „Ik heb er veel contact met de klanten. Ze waarderen je mening en vertrouwen op je ad vies. Ik heb het best naar mijn zin. Mijn man is vertegenwoordi ger in farmaceutische produkten dus thuis lezen we alle vakbladen op dat gebied. Mijn zoons zijn groot, dus de baan kan ik makke lijk aan." Ronald Wadners in het wit geflankeerd door zijn broers Erwin (links) en Harald (rechts). Uiterst links cljefsla ger Mart van As. interieur. Dat zal een pijnlijk mo ment worden", vertelt hij. Ook hij wordt onder de wapenen geroepen. Collega's zullen dan voorlopig geen beroep op zijn di dactische hulp kunnen doen. Want Eric spijkerde in zijn vrije tijd menige collega bij in wiskun de, scheikunde of biologie. „Maar ik hoop hier in de buurt een baan te vinden en dan kunnen ze weer bij mij terecht", zegt hij hoopvol. Voorlopig kan hij zich aan zijn niet alledaagse hobby wijden: het verzamelen van schedels en op zetten van dieren. „Daar loop je gewoon tegenop. Je vindt wei eens een dode vogel. Nou, die kan ik later als lesmateriaal ge bruiken", besluit hij. Wim van Bilsen, chef van de afde ling vers, is een fanatiek schaker. Als voorzitter van de schaakclub Alphen zit hij aan bord twee van de zestien borden. „En maar een half puntje achter nummer één", zegt hij met pretogen. „Schaken is een kwestie van geduld. Veel studeren op stellingen doe ik niet meer. Ik heb ook geen ambitie om hogerop te komen." De 28-jarige Wim van Bilsen wil graag mensen helpen. „In 1979 ben ik de pechvogel van het jaar geweest, dat heeft nog in „Flit sen" gestaan. Op de terugweg van het boeken van mijn vakantie raakte ik betrokken bij een zwaar auto-ongeluk. Ik zag er vreselijk uit, wég vakantie. Als pleister op de wonde kreeg ik van Albert Geheel rechts Wim van Bilsen geflankeerd door Eric Danic ki en de overige afdelingsme dewerkers. Heijn een weekend naar Parijs aangeboden met mijn vrouw. Dat heb ik zo gewaardeerd dat ik toen besloot me meer te gaan in zetten voor mensen. Ik heb mijn EHBO-dipIoma gehaald en dat is al vaak van pas gekomen in de zaak." Binnenkort doet eerste verkoper Jack Sins zijn examen voor sec-

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 12