EERSTE SIMON-BL's KLAAR VOOR HUN TAAK BINNEN AH Slagerij Miro Nijmegen boekt recordomzet Flitsen pagina 5 Teamgeest, acceptatie en goede sfeer zakelijke afstandelijkheid maar een menselijke werkelijkheid en dat waar deer ik ten zeerste." Piet van Trigt van filiaal 302: „In het verleden was er nog al wat rivaliteit tussen Simon en Albert Heijn en die ging zelfs zover dat de één zich beter achtte dan de ander. Daardoor was de kloof tus sen Simon en AH naar mijn idee altijd vrij groot. Tijdens de eerste fase hebben we ge merkt dat die afstand vrijwel verdwenen is. We hebben tijdens onze praktijk van de kant van de Eindhovense AH-ers altijd een bijzonder welwillend oor gehad voor al onze problemen en reken maar dat we ze het af en toe misschien best moeilijk heb ben gemaakt." Etos Jan Lubbers van filiaal 216 merkt op dat de meeste AH- bedrijfsleiders in Eindhoven afkomstig zijn van Etos. (Tot Etos behoorden vroeger ook levensmiddelenwinkels, red.). Zij hebben jaren gele den dezelfde problematie- ken doorgemaakt als wij nu. Ook zij zijn geïntegreerd binnen AH en als we zien hoe zij nu „draaien", dan hebben we naast dat we verzekerd zijn van een goe de steun van onze aanstaan de collega's alle vertrou wen in de toekomst. De heer A. J. Vermeulen van filiaal 739 vult aan: „Het is natuur lijk wel zo dat we al lang kruidenier zijn en dat we evenals elke AH- bedrijfsleider weten wat ver kopen is. Ook ik heb alle ver trouwen in de steun die we zullen ontvangen om de AH- procedures onder de knie te krijgen. Eén ding heb ik trou wens jammergenoeg gemist. In de werkgroep zat geen be drijfsleider van Simon en achteraf is dat aan een aantal praktische kanten van de eerste fase duidelijk te mer ken. Verder ben ik echter bijzonder positief." „Het doel van ons plan is om straks de Simon- bedrijfsleiders en hun ver vangers zonder problemen te laten meedraaien in het AH-systeem. We praten in dit verband over zeventig Si- mon-vestigingen met een honderdveertig kaderleden. De groepen die we hier zes maal achter elkaar twee da gen in het Sheraton ontvan gen, bestaan uit een man of vijftien en de eerste groep begon in week tien met de opleiding die we de eerste fase noemen." Aan het woord is Gerard Tigchelaar, hoofd Opleidingen AH, die zich met de omscholing van Simon-medewerkers bezig houdt. In het kader van de integratie van Simon bin nen Albert Heijn werd begin november van het vorig jaar een werkgroep gestart, waarin een aantal medewerkers van Simon en Albert Heijn zitting nam. Opdracht aan de werk groep was de opleidingsbehoeften per func tie te inventariseren en een opleidingssche ma voor Simon-medewerkers op te stellen. Op grond van praktische overwegingen werd als eerste een herscholingsplan voor Simon- BL's én vervangers opgesteld. Dit plan heeft tot doel dat straks na de integratie van Simon binnen AH het kader volledig kan meedraai en in de AH-procedures. Door de afdeling Opleidingen van AH werd in nauw overleg met Simon een twee-fasen opleiding opge zet, waarvan de eerste inmiddels is afgerond. De redactie van Flitsen sprak in het Sheraton te Geldrop met Gerard Tigchelaar, hoofd Op leidingen AH en zes Simon-bedrijfsleiders over hun bevindingen. Het plan ziet er als volgt uit: De eerste fase bestaat uit een periode van zes tweedaagse bijeenkomsten waar de Si- mon-BL's, na een uitgebreide introductie, via allerhande lesmateriaal en lezingen worden geïnstrueerd over de bedrijfstechnische en commerciële procedures die bij AH worden gevolgd. De ze theorie wordt over het al gemeen 's morgens gegeven terwijl de BL's 's middags het opgedane in diverse AH- filialen te Eindhoven aan de praktijk kunnen toetsen. „De tweede fase treedt in wer king als straks de voormalige Simonvestigingen een paar maanden „draaien" onder AH-vlag. Bij de BL en zijn ka der gaan we dan inventarise ren wat voor opleidingen verder nodig en/of mogelijk zijn. Afhankelijk daarvan wordt een studiepakket sa mengesteld. Ook komt dan aan de orde welke opleidin gen door de overige mede werkers kunnen worden ge volgd en hoe eventueel reeds gestarte opleidingen verlopen. In dit verband denk ik bijvoorbeeld aan de assortimentsgroepen die niet of niet overal door Si mon werden gevoerd, zoals delicatessen, vers vlees en Tijdens de middagpauze genieten de Simon-BL's van bet prille voorjaarszonnetje op het terras van het Sheraton te Geldrop. verse groenten en het daar mee verband houdende Be- dien-Uzelf-systeem (BUZ)", besluit Gerard Tigchelaar. Ervaringen Tijdens de middagpauze sprak de redactie van Flitsen met zes bedrijfsleiders over hun ervaringen tijdens de eerste fase. Karst Tombroek van Simon-filiaal 706 vertelt dat hij een heleboel nieuwe zaken heeft geleerd tijdens de eerste fase, maar dat er ook een aantal overeenkom sten is met de Simon- procedures. Ook was het volgens hem zo dat zij pro cedures vanuit de Simon- praktijk kenden die bij de af deling Opleidingen niet vol doende bekend zijn. Zijn collega Evert van Haaren van filiaal 619 merkt op dat dit soort zaken tijdens de eva luatie naar voren dienen te komen zodat de volgende groepen daar baat bij zullen hebben. Tevreden Tom de Kivet, bedrijfsleider van filiaal 318 te Bussum één van de eerste Simon vestigingen die zal overgaan naar AH is enorm tevreden over de wijze waarop de eer ste fase is verlopen. „Ik vind dat de cursusleiding de cur sus prima heeft voorbereid en dat de sfeer tijdens die zes blokken van twee dagen uitstekend was. Er was geen Vaktechnisch heet het „onmogelijk" te zijn, maar in de praktijk blijkt het tóch te realiseren. In de week vóór Pasen is in de Nijmeegse Miro ruim acht tien ton vlees over de toonbank gegaan. Een record, niet alleen qua volume maar ook in guldens 200.000,-), dat uiteraard aanleiding vormde voor een bescheiden feestje. Omdat een volumestijging in de ze sector in de Nijmeegse vesti ging al geruime tijd merkbaar was, heeft de slagerij er onlangs een interne verbouwing onder gaan. Het vloeroppervlak van 72 vierkante meter werd weliswaar niet vergroot, maar wel efficiën ter benut. O.a. door een betere routing en aangepaste appara tuur, waaronder de aanschaf van een dubbele gehaktmachine met proportioneerkop is de produkti- viteit aanzienlijk verhoogd. Binnen een maand Dat dit echter binnen een maand al zou leiden tot een record omzet had chef-slager G. Venne- ma misschien wel stilletjes ge hoopt maar toch niet direkt ver wacht. „Zo'n 150.000,-" zegt hij „leek mij een redelijk streef bedrag, maar toen dat al na een Zij presteerden het. paar dagen was gerealiseerd drong tot me door dat we best eens in de buurt van de 200.000,- zouden kunnen ko men. Vooral ook omdat ik hier met een geweldig team werk, dat goed op elkaar is ingespeeld. Dat moet ook wel, want laten we eer lijk zijn, 72 vierkante meter voor negentien mensen is natuurlijk niet veel. De routing is wel aan zienlijk verbeterd, maar je blijft elkaar desondanks voor de voe ten lopen. En dat wel voortdu rend met een mes in je handen. Teamgeest, acceptatie en sfeer is dan bepalend als er druk op de ketel komt te staan, zoals in die week voor Pasen. Juist omdat die teamgeest en acceptatie bij ons goed en groot is hebben wij die druk kunnen weerstaan en die omzet kunnen realiseren." Kwaliteit Vennema wil bovendien nog even kwijt dat die omzet natuur lijk alléén maar te realiseren is als ook de kwaliteit van het gebode- ne niet alleen goed maar ook constant is. „Ik hecht aan die kwaliteit erg veel waarde. De consument ook, anders hadden wij de laatste maanden nooit een zo'n grote volumestijging kun nen realiseren." Vennema wordt in zijn mening bijgestaan door Miro verkoop chef, de heer Luyt en algemeen bedrijfsleider de heer Beekman, die „de slagerij" op woensdag morgen 14 april onder het genot van een kopje (witte?) koffie en gebak uitgebreid in de bloe metjes zette.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 5