„Twee nieuwe vestigingen kroon op één jaar Miro Nieuwe Stijl" Ostara start surfschool voor het hele gezin Miro Witte Merken vallen in de smaak Flitsen pagina 3 F.W.I. Lachotzki en W. Vansenne tijdens openingen: In vakantiepark 't Strandheem „Wij beschouwen de twee openingen van vandaag - te Tilburg en Weert - als een kroon op de in het afgelopen jaar geleverde presta ties. De circa 3-500 medewerkers van Miro hebben hard moeten werken, maar dat de den ze met groot enthousiasme. Met ons al len hebben we bewezen dat in economisch Met Miro Nieuwe Stijl wil Miro, aldus bovengenoemde woordvoerders, op drie pun ten scoren: een groei van het aantal klanten, een vergro ting van het gemiddelde per klant bestede bedrag en een eind maken aan de verliessi- tuatie bij Miro. Het succes van „Er kan er maar één de goedkoopste zijn" leverde 25 procent meer klanten op. Alleen al in de kruideniers- warensector is het marktaan deel van Miro van februari 1981 t.o.v. februari 1982 toegenomen met ruim 41%. Bij deze groei bleven de „hard goods" uit de non food-sector (foto, film, ste reo en tv) achter. Hierop heeft Miro het afgelopen jaar ingespeeld door het aantal meters voor deze non-food- artikelen terug te brengen ten gunste van de food- en textielgroepen. De verwach ting dat Miro dit jaar uit de rode cijfers zal komen lijkt volgens de heren Lachotzki en Vansenne bewaarheid. De resultaten van de eerste twee maanden zijn volgens de begroting verlopen; een begroting die voor het jaar 1982 tot een positief resul taat kan leiden. Met de vesti gingen te Tilburg en Weert zal Miro zijn omzet met to taal zo'n 100 a 150 miljoen gulden op jaarbasis vergro ten. Landelijke faam Op de openingsrecepties in Tilburg en Weert namen na de heren Lachotzki en Vansenne de bedrijfsleiders van de nieuwe vestigingen, de heer H. Roest (Tilburg) en de heer Th. van Hooff (Weert) het woord. Zij schil derden in kort bestek de to tale verbouwing van de voormalige Famila- vestigingen (Schuitema) naar Miro. Zij gingen uitge breid in op de mogelijkhe den voor beide hypermark- ten in hun vestigingsplaat sen. De twee Miro- bedrijfsleiders spraken de verwachting uit dat Miro het in beide plaatsen goed zou doen en dat Miro, voor zover zij het tot op dat moment konden bekijken, reeds voor de opening bij de Tilburgers en Weertenaren een goede naam had. Dit zou te danken zijn aan de landelijke faam die Miro geniet. De heer Roest overhandigde luite nant-kolonel der Lucht macht, de heer G. Pladet, coördinator van het comité ter redding van de Tilburgse voetbalclub Willem II, een cheque van 5000.-. Dit is ongeveer 15.- per Miro- medewerker. De heer Roest had namelijk berekend dat als iedere Tilburger 15.- zou opbrengen, Willem II voorlopig uit de zorgen zou Massale drukte bij Miro Tilburg toen de poorten opengingen. sombere tijden heel wat kan worden be reikt." Deze woorden spraken de heren F.W.I. Lachotzki, algemeen directeur Miro, en W. Vansenne, directeur Operations Miro, op 30 maart 's middags om vier uur in Til burg en Weert tijdens de officiële openings recepties voor genodigden. sprak: „Miro verovert Til burg, maar liever zie ik nog dat Tilburg Miro verovert." Ook hier werd weer een groot aantal Witte Merken- pakketten uitgedeeld aan de „eerste" klanten. Naast de eerdergenoemde wieler ploeg en fanfare traden de Dolly Dots en Lee Towers op, hetgeen een paar dui zend belangstellenden trok. „Even leek het erop", aldus de heer Roest, „dat het par keerterrein volledig zou worden afgebroken." Tij- 31 maart voor het eerst dens de koopavond konden door de overweldigende be langstelling de deuren van Miro Tilburg niet op tijd slui ten. Rond kwart over negen kwam een politie-auto met gillende sirene en zwaailicht de hypermarkt binnenrijden, gevolgd door de Weertse fanfare. „Van de zijde van de Tilburgse politie hebben we op alle fronten geweldige medewerking gekregen. Ook toen bleek dat ons parkeer terrein voor 500 auto's op de openingsdag veel te klein was." zijn en dat er zo ruimte is voor een verdere gezondma king van deze voetbalclub. In zijn dankwoord vertelde luitenant-kolonel Pladet dat dit initiatief van Miro door diverse andere Tilburgse be drijven was opgevolgd. Goed doel De heer Th. van Hooff be drijfsleider van de Miro- vestiging te Weert, overhan digde namens zijn hyper- markt ook een cheque van 5000.- maar nu aan burge meester J.L. Matti. De ge meente Weert zal nader be kijken welk goed doel met dit bedrag ondersteund kan worden. Na de openingsreceptie werd van zeven tot negen uur in beide vestigingen een personeelsreceptie gehou den waar het voltallig perso neel met gezinsleden aanwe zig was. Op 31 maart gingen de deu ren van de Miro-vestigingen van Weert en Tilburg open voor het publiek. De gehele dag werden er tal van festivi teiten gehouden die bij de plaatselijke bevolking enorm in de smaak vielen. Weert Toen om tien uur de deuren van Miro Weert opengingen, stroomden ongeveer 2.500 belangstellenden binnen. Hierop begon de volledige kassagroep spontaan te ap- plaudiseren. De eerste twee honderd klanten ontvingen een pakket Miro Witte Mer ken. Om ongeveer half elf verschenen vijftig carnava lesk geklede tieners in de vestiging die een polonaise uitvoerden onder het zingen van „Lang zal Miro leven". Deze spontane actie van de plaatselijke tieners overdon derde met name Miro- directeur F. Lachotzki die een bezoek bracht aan de nieuwe vestiging in Weert en die er volgens eigen com mentaar „een rilling van over zijn rug kreeg". Om kwart voor tien 's morgens vertrok een wielerploeg, ge huld in Miro-shirtjes, naar de vestiging in Tilburg, terwijl in Tilburg een ploeg de pe dalen in beweging bracht richting Weert. Op de ope ningsdag traden Maywood en Oscar Harris op. Tijdens de koopavond trok er een fanfare uit Tilburg door Weert die Miro-vaandels met zich meedroeg en in Tilburg trad een fanfare uit Weert op. Tilburg Ook Miro Tilburg mocht zich verheugen in een grote belangstelling die tijdens de openingsreceptie reeds werd verwoord door de be drijfsleider Roest toen hij Nu, twee maanden na de introductie van de ruim zeventig Witte Merken van Miro, blijkt dat deze produkten een vaste plaats hebben veroverd in het Miro- assortiment. De indruk is dat deze produkten ook een vaste plaats gaan inne men bij de consument. De klanten van Miro hebben een groot vertrouwen in de kwaliteit van het assortiment. Dit bleek na de introductie direct al uit het feit dat grootverpak kingen van „kritische" produkten als koffie en waspoeder zonder aarzelen werden gekocht. Weinig consumenten probeerden deze Witte Merken eerst eens in een kleinere verpakking. De vraag naar de Witte Merken was bij enkele produkten in het begin zo groot dat binnen enkele dagen de voorraden waren uitgeput zodat fabrikanten tussentijds extra artikelen moesten produceren. Inmiddels heeft men bij Miro de belevering volledig in de hand gekregen en kan men blijvend aan de groeiende vraag voldoen. Letterlijk en figuurlijk heeft de surfsport de laatste tijd de wind in de zeilen. Dat ontging ook Ostara niet, de werkmaatschappij die zich bezighoudt met de exploitatie van vakantieparken. Een van die vakantieparken is 't Strandheem te Opende (tussen Drachten en Groningen). Bij het park hoort een grote, kunstmatig ontstane plas en, zoals overal in Nederland, wil ook déar de wind nogal eens waaien. „Dat alles leent zich ideaal voor de surfsport", vertelt de heer J.A. Fijn van Draat, werkzaam op de Ostara- kantoren te Zaandam. „Wij wilden het park eigenlijk al lang een nieuwe attractie ge ven. Na een aantal gesprek ken is toen het idee van een surfschool geboren. We gaan er in ieder geval op 1 mei mee starten. We verwachten van deze attractie toch een „flinke uitbreiding in ver huurde campingplaatsen." Uitgangspunt bij de „Surf- school-Strandheem" is dat de leerling zich redelijk op de plank kan redden. „We willen er geen snelcursus van maken", zegt de heer Fijn van Draat, „we geven een knipkaart uit. Daar kun nen dan, eventueel zelfs door verschillende perso nen, drie lessen voor wor den genomen. Bij gewone surfscholen moet alles in één dag. Dat willen wij echter voorkomen. Men kan les ne men op de dag dat het het beste uitkomt." Op het droge Het surfproject werd samen met een combinatie, waarin een aantal watersportdetail listen zit, ontwikkeld. Ostara heeft op dit ogenblik 50 planken, 60 zeilen en 80 surfpakken beschikbaar. Wanneer de wind te hard over de plas blaast kunnen de leerling-surfers ook droogoefeningen doen in de grote tent op het park. Het totaalpakket is daarmee dus echt ideaal voor de begin nende surfer. Buiten het feit dat de prijs zo aantrekkelijk mogelijk wordt gehouden, ziet het ernaar uit dat het surfproject in „het noorden" een succes zal worden; aan de stormachtige ontwikkeling van het surfen is nog altijd geen einde geko men. Potentiële leerling surfers voldoende in ons land. De heer Fijn van Draat ten slotte: „We gaan optimis tisch van start en ons surfsei- zoen zal tot 13 september duren. Mensen die willen lessen, met bekwame in structeurs natuurlijk, kun nen het beste even reserve ren. Bedrijfsleider J. J. Roelfsing zal zijn gasten dan graag willen ontvangen." Degenen die meer willen weten over het surfen op Vakantiepark 't Strandheem, kunnen bellen met de heer J.A. Fijn van Draat, tel. 075 - 592835 of rechtstreeks met 't Strandheem, Parkweg 2, Opende (Gr), tel. 05946 - 9555.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 3