„STREEPJESCODE" WORDT SERIEUZE ZAAK Miro opent twee nieuwe vestigingen Flitsen nieuwe stijl Verder in Flitsen Oplage: 35.000 Personeelsblad Ahold nv 59e jaargang no. 4 - mei 1982 SURFEN IN 'T STRAND- HEEM EEN AH RPOF nm Binnenkort scanning in negen AH-filialen MOTOR- RIJDSTER Tegelijkertijd in Weert en Tilburg GANG VAN ZAKEN AHOLD 1982 CO Flitsen In het Ostara vakantiepark 't Stnndheem te Opende in Groningen is een surfschool gestart. De heer J. A. Fijn van Draat weet er het fijne van en vertelt er alles over op pag. 3. Een functie-omschrijving als RPOF zal veel Ahold- medewerkers volkomen als abacadabra in de oren klin ken. Ineke Zwueste (33) is één van de RPOFs van Albert Heijn en navraag leert dat het bij RPOF gaat om de functie van Regionaal Perso neels- en Opleidingsfunctio naris. Op pagina 4 van deze Flitsen volgt één van de redacteu ren Ineke Zwueste voor de vierde aflevering van „Acht uur met Elektronika in de detailhandel: streepjescodes op de verpakking, scanners bij de kassa's. Al enkele jaren van experimenteren liggen achter ons, maar nog steeds is het niet tot een „doorbraak" gekomen. Daarin komt nu verandering. Twee factoren dragen daartoe vooral bij: de technische vervolmaking en de stroomversnelling in het ver melden van de Uniforme Artikel Codering (de streepjescode) op ver pakkingen. Albert Heijn-directeur A. F. Constandse: „Het wordt nu ook voor ons een serieuze zaak." Het filiaal te Heemskerk ge niet in het kader van de auto matisering een zekere faam. In allerlei publikaties wordt het opgevoerd als de plek waar Albert Heijn ervaring opdoet. „En zo is het ook", vertelt de heer Constandse. „Heemskerk is ons laborato rium, onze proeftuin waarin we proefondervindelijk heb ben kunnen vaststellen waar voor onze organisatie de plus- èn de knelpunten zit ten. Bewust hebben we de bedrijfseconomische aspec ten daar géén rol laten spe len en ons alleen beperkt tot de vraag: Wat kan zo'n sys teem in de winkel voor ons betekenen." Duidelijke handicap hierbij was het betrekkelijk geringe aantal artikelen, dat tot vorig jaar de streepjescode op de verpakking had. Dat bleef be perkt tot 15 a 20% en daar bij waren nog niet eens de snellopers uit het kruide niersassortiment zoals koffie en suiker. Nu eind 1982 het Aanduidin genbesluit van kracht wordt (waardoor fabrikanten meer informatie over hun produk- ten moeten verstrekken) hebben velen deze gelegen heid benut om ook de streepjescode op de nieuwe verpakking af te drukken. De heer Constandse verwacht dat mede hierdoor het aantal gecodeerde artikelen eind dit jaar gestegen zal zijn tot 60% van het totale levens middelenpakket en tot 90% van de sectoren „houdbaar" en „vers". Dat laatste overi gens weer met uitzondering van de artikelen met een va riërend gewicht, zoals kaas, vlees, vacuüm vleeswaren, agf, e.a. waarvoor weer een aparte problematiek geldt. „Nu die vóór-codering zo hard gaat, valt een belangrijk deel weg van onze barrière bij de invoering van het sys teem op grotere schaal en is het moment aangebroken om ook te bepalen wat de fi nanciële en andere economi sche aspecten zijn. We heb ben nu besloten om in negen filialen van verschillende grootte het scanningsysteem - het werken met kassa's die (Vervolg op pag. 2) Jacqueline Engelen heeft haar hart verpand aan haar Norton 850 cc. Toen ze achttien werd heeft zij haar spaargeld opgenomen en is een motor gaan kopen. „Als ik somber ben stap ik op de motor en voel me in een mum weer gelukkig", zegt ze lachend op pagina 11 AH-medewerkers filiaal 1171 leerden elkaar beter kennen pagina 2 Eerste Simon-BL's klaar voor hun taak binnen AH pagina 5 CORRELATIE pagina 6 7 Personalia pagina 8 Nieuws van de werk maatschappijen pagina 10 AH-Sportdag pagina 11 Zo maar een filiaal pagina 12 Burgemeester J. L. Matti van Weert, die een dankwoord spreekt en de plaatselijke bedrijfsleiding belooft een passende bestemming te zoeken voor de hem aangeboden cheque. Flitsen verschijnt met ingang van dit nummer in een nieuwe uitvoe ring. De nieuwe Flitsen, die evenals de oude lOx per jaar zal verschijnen, kenmerkt zich naast een iets kleiner, hand zamer formaat door een modernisering voor wat betreft de vormgeving en de rubricering, ver doorgevoerd ter verbe tering van de herken baarheid van de soorten informatie over Ahold, werkmaatschappijen, produkten, COR, hob by's, sport, etc. Deze vernieuwingen van Flitsen voor wat be treft vormgeving zullen gepaard gaan met een in te voeren nieuwe werkwijze, welke met name betrekking heeft op de nieuwsgaring en de samenstelling van de redactie. De nieuwe redactie zal minder leden tellen maar zal nauwer be trokken zijn bij de tot standkoming van het blad. Daarnaast zullen per werkmaatschappij of dienst corresponden ten/contactpersonen worden aangesteld. Het aldus „uit het veld verkregen" nieuws, ge bracht in het „nieuwe jasje" zal Flitsen naar verwachting aantrekke lijker en dus leesbaar der maken. Vragen en opmerkin gen over Flitsen of arti kelen zijn te allen tijde welkom op het redac tiesecretariaat: Anker- smidplein 2, Kamer 1701,1506 CK Zaandam, tel.: 075-593026. Op 30 maart jl. werden 's middags om vier uur tijdens de druk bezochte recepties twee nieuwe Miro- vestigingen te Tilburg en Weert officieel geopend, res pectievelijk door de heer F. W. I. Lachotzki, algemeen directeur Miro, en de heer W. Vansenne, directeur Ope rations Miro. Beiden gingen tijdens hun openingstoe spraak uitgebreid in op één jaar Miro Nieuwe Stijl. Op pagina 3 van deze Flitsen meer over de openingen, één jaar Miro in de nieuwe aanpak en de eerste reacties op het Miro Witte-Merken- Plan. Ahold realiseerde over de eerste 15 weken van het boekjaar 1982 in vergelij king met het overeenkomsti ge tijdvak in 1982 een om zetstijging van 27,5%. Hier van komt 12,7% voor reke ning van de in het 4e kwar taal 1981 verworven Ameri kaanse deelneming Giant Food Stores, zodat de omzet stijging exclusief Giant Food Stores circa 15% bedroeg. De omzetstijging in Neder- 'and bedroeg 16%, terwijl de omzet in het buitenland (exclusief GFS) toenam met 11%. In de eerste 3 perioden (12 weken) werd een hogere winst behaald dan in het ver gelijkbare tijdvak van vorig jaar. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden verwach ten wij voor geheel 1982, mede op grond van de uit komsten tot nu toe, dat van een duidelijke winsttoename sprake zal zijn. Over de omvang van deze stijging is op dit moment geen verantwoorde uit spraak te doen. Zoals ook al in het jaarverslag staat ver meld, zijn de resultaten van Ahold door het toegenomen buitenlandse belang gevoeli ger geworden voor koers fluctuaties. Deze mededeling werd ge daan in de aandeelhouders vergadering Ahold op 23 april jl.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 1