Flitsen pagina 12 wSv: £v g* M.» filiaal Bedrijfsleider Cees Adriaansens: Wekelijkse omzet van duizend dozen margarine is geen uitzon dering. Paardrijden In zijn vrije tijd is hij bestuurslid van de plaatselijke ponyclub. „Mijn dochters Judith en Ruth zijn daar lid van. Zelf heb ik ja renlang paard gereden. Maar het is een dure hobby. Nu heb ik het druk genoeg met het mee- organiseren van concoursen. Verder ga ik met mijn vrouw 's winters skiën in Oostenrijk. De kinderen gaan dan niet mee. Lek ker, veertien dagen voor ons zelf', vertelt hij lachend. Het be valt hem prima in Putte: „Natuur lijk zijn er verschillen tussen Ne derlandse en Belgische klanten. Je hebt bijvoorbeeld Belgische klanten die niet gaan inkopen voordat ze mij persoonlijk goeiendag hebben gewenst. Ze vragen ook meer aandacht van het personeel. Maar daar zijn we op ingespeeld", zegt hij. Muziek Paul Bosse (16) werkt elke zater dag op de afdeling groente en zuivel als part-timer. Enthousiast vertelt hij over zijn werk: „Ik maak graag een praatje met de klanten. Dat stellen ze erg op prijs. Bij ons is de zuivelafdeling vrij groot. Veel Belgen komen hier hun margarine inkopen. Dat gaat soms met vier, vijf dozen te gelijk. Ach, dat sjouwen valt best mee." Hij zit in de vierde HAVO-klas in Bergen op Zoom. Wat hij na deze opleiding gaat doen, weet hij niet precies. „Ik denk dat ik ergens een bedrijfsopleiding ga volgen. De mogelijkheden zijn gering te genwoordig, volgend jaar eind examen. Dan zien we wel ver der." Sportiviteit kan hem niet ontzegd worden: Elke dag fietst hij vijftien kilometer heen en terug naar school. „Daar wen je aan", zegt hij laconiek. „Ik doe veel aan sport. Ik heb acht jaar tennis ge speeld. Ik speel nu liever squash, daar kun je je meer in uitleven. Verder heb ik de blauwe band in judo. Ik ben wel van plan de zwarte band te gaan halen". En na aandringen van zijn collega's in de kantine zegt hij: „Ik heb vorig jaar de Nijmeegse vierdaagse voor het eerst meegelopen. Vier keer veertig kilometer. Ik had er helemaal niet voor getraind. Het viel best mee, alleen de derde dag was zwaar. Maar dat kwam voornamelijk door slaapgebrek. Dit jaar loop ik niet mee. Maar ik ben wel van plan om het nog eens te doen." Het Albert Heijn-filiaal 1201 in Putte ligt op een steenworps afstand van de Belgische grens. De gebeurtenissen bij onze zuiderburen hebben dan ook een grote in vloed op het reilen en zeilen van dit filiaal. „Nu de Belgische franc is gedevalueerd, merk je dat wel degelijk in de omzet. Zestig procent van onze klanten komt uit België. Maar die te ruglopende omzet is tij delijk. Belgische win kels moeten produkten invoeren. Daar zullen de prijzen binnenkort vanzelf stijgen. Dan ko men de klanten wel weer", zegt bedrijfslei der Cees Adriaansens (42) vol vertrouwen. De heer Adriaansens werkt 22 jaar bij het con cern. „Ik ben in Temeu- zen begonnen in de tijd van de bakfiets. Ik heb op verschillende plaat sen in Zeeland en Noord-Brabant gewerkt als plaatsvervangend be drijfsleider. Na de ver bouwing tot supermart, negen jaar geleden, ben ik hier gestart." Eveline en Marja Smeyers: Wie is wie? Muziek speelt een belangrijke rol: „Ik luister graag naar muziek, als het maar geen klassiek is of disco of jazz. In de weekends ga ik naar de dancing. Daar valt het gehalte disco-muziek best mee." Sportief De 18-jarige René de Keijzer is net als Paul Bosse sportief inge steld. Wellicht dat de nabije aan wezigheid van de gerenommeer de wielercoryfee Jan Janssen sti mulerend werkt. René: „Ik fiets niet elke avond. Maar als het goed weer is dan trim ik toch regelmatig tientallen kilometers. Aan wedstrijden doe ik nog niet mee. Ik wil dat wel gaan doen, maar ik heb geen ech te ambities op dit punt. Het sei zoen begint weer. Ik zal nu wat minder in de sportschool te vin den zijn." Dit jaar doet hij zijn eindexamen Atheneum: „Ik ga dan economie studeren in Rotterdam. Ik hoop voorbeeld. Reizen trekt me wel. Ik ga binnenkort voor het eerst met mijn broer op pad. Twee maanden naar Griekenland. Dat lijkt me wel wat." Hij werkt als part-timer op de de- licatessenafdeling. „Dat is afwis selend werk", vertelt hij, „ook al door de verschillen tussen de klanten. Nederlanders zijn over het algemeen wat brutaler dan Belgen. Die houden zich wat meer op de achtergrond. Maar dat leer je wel op te vangen. Ik heb er geen problemen mee." René de Keijzer: Werken in het buitenland trekt me wel later in de vnje sector werk te vinden maar met economie kun vinden. Ook voor academici je veel kanten op. Ik zou best in wordt het moeilijker een baan te het buitenland willen werken bij- Patil Bosse: Ongetraind de vier daagse lopen was geen pro bleem. Tweeling Als Eveline en Marja Smeyers in het filiaal werken, ontstaat er bij klanten en collega's vaak verwar ring. Wie is wie? Zelfs collega's die al jaren met de goedlachse tweeling samenwerken hebben er moeite mee. „Wat werk jij toch hard. Je staat overal in de winkel. Hoe speel je dat klaar?" Breedlachend vertelt de 24-jarige Marja over de op merkingen van de klanten die ze vaak krijgt te horen. „We kleden ons niet altijd meer hetzelfde. Dat maakt het wat ge makkelijker", zegt ze. Alleen in de weekends als we naar de dan cing gaan in Belgisch Putte kle den we ons hetzelfde." Wat op nieuw aanleiding geeft tot ver warring, onbegrip en vooral de nodige pret. Zusje Eveline: „Wij houden van feesten. We slaan geen weekend over. Schrijf maar rustig dat uit nodigingen voor feestjes welkom zijn." Even verschijnt een rode blos op haar gezicht, die dan plaats maakt voor opnieuw een gulle lach. Eveline werkt al negen jaar in het filiaal en is op alle afdelingen in zetbaar. Nu werkt ze als eerste verkoopster B op de afdelingen brood, banket, vlees en delicates sen. Haar zusje doorliep ook vele afdelingen en werkt nu gedeelte lijk als hoofdcaissière en gedeel telijk als administratief mede werkster. „Omgaan met geld en cijfers is minder boeiend dan om gaan met mensen. Maar juist de combinatie van die twee ligt me uitstekend. Het bevalt me pri ma." Waarmee haar zus Eveline het hartgrondig eens is.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 12