Den Bosch schopt de klanten buiten maar niet echt sport Jacqueline Engelen: „Op de motor voel ik me altijd gelukkig" flitsen Flitsen pagina 11 AH-filiaal maakt KDH-film AH-sportdag voor het hele gezin AH- DRIESLAG I vruchts™ „Zegels mijnheer?" De klant schudt het hoofd. „Wat?!?!?!?" roept de kassier veront waardigd, „geen zégels?!?!?!?" Hij vliegt over eind en tilt de arme jongeman zowat uit zijn jas. Met een sliert zegels van twee meter om de nek verlaat hij aangeslagen het pand. Echt gebeurd! In filiaal 1219 in Den Bosch, om precies te zijn. En bleef het daar maar bij Om zes uur valt het rolluik voor de ingang dicht, blijkt er een klant onder te liggen. Ja mijnheer, we zijn nu echt geslóten hoor!" krijgt het slachtoffer bits te horen en wordt vervolgens met de voet naar buiten gewerkt. Dicht is dicht, zes uur is zes uur! deelnemers te elfder ure ver stek laten gaan. De perso neelscommissie zit dan met de financiële strop. De film is echter, zo bleek al gauw, een daverend lachsuc ces geworden. Goed, tech nisch mag er dan heel wat aan mankeren, het is alles bij elkaar toch een heel accepta bel stukje huisvlijt gewor den. Een maand of zes heb ben ze eraan gewerkt. Vele woensdagavonden en zelfs vrije zondagen heeft de ver vaardiging gekost, maar gela chen dat ze hebben! Alleen het geluid bezorgde ons filmteam slapeloze nachten, want op de feestavond van de personeelsvereniging moest alles pico bello voor elkaar zijn en het wilde maar niet lukken de zaak van A tot Z synchroon te krijgen. Jos Soors en Eric van Heugten, die grotendeels verantwoor delijk zijn voor de keuze van het gebruikte geluidsmate riaal en de montage ervan krijgen dan ook koude rillin gen bij de gedachte een nieuwe film te moeten ma ken. Slik uw boosheid snel in, beste lezer(es), want het mag dan allemaal echt ge beurd zijn, er stond natuur lijk wél een camera bij te draaien. Met andere woor den: filmopname. De perso neelscommissie van filiaal 1219 wilde iets origineels doen en besloot het motto „Klantgericht denken en handelen" een wat vrijere vertaling te geven. Dat werd dus parodie van jewelste, met de gekst mogelijke situa ties. Maar ja, alleen de ster ken durven het aan zichzelf belachelijk te maken, dus zou het positieve effect van deze amateurfilm wel eens groter kunnen zijn dan ver wacht. Dubieus „We wisten tóch wel hoe je de klant moet behandelen", zegt gelegenheidscineast Huub van Zandvoort, „maar op zo'n film zie je nog eens goed hoe het niét moet." Het is dan ook de bedoeling via Flitsen bekendheid aan het werkstuk van de Bosschena ren te geven, opdat het el ders in den lande kan wor den vertoond. In besloten kring waarschijnlijk, want lang niet iedereen zal het op prijs stellen bepaalde inside- grapjes ook buitenshuis te la ten circuleren. En zeker de wat pikantere „hoogtepun ten". Of zou de buitenwacht het óók leuk vinden wan neer bananenmolens al draaiende een voorraad maandverband onthullen? Dubieus hoor. De rolprent is ontstaan nadat de personeelscommissie op nieuwe ideeën had zitten broeien - „Er zijn nog té veel mensen geen lid", ver duidelijkt Vincent Boersma - en zo kwam al schertsen derwijs een serie spottende opmerkingen over reclame slogans die regelmatig in pers en supermarkt opdui ken. Dat Albert Heijn op de De filmploeg uit Den Bosch die KDH in beeld bracht. Mét scriptgirl Carola Deter- man, producer Hans Ko ningstem, de reeds eerder genoemde leden van het team en een groot aantal fi guranten is echter vol idea lisme gewerkt aan dit eerste produkt Wie het produkt óók eens wil bekijken moet Jack Oreel maar even bellen: tel. 073- 41.59.06. De Brabanders zouden niets liever zien dan dat ook elders in Nederland om de grollen van filiaal 1219 wordt gelachen. Want' goed voorbeeld doet goed volgen, en slecht voor beeld Tja, dat heeft toch kennelijk geen averechts ef fect. De omzet van be drijfsleider Roovers en zijn mensen is ten minste in één jaar tijd met ruim 20 procent gestegen en de sfeer mag for midabel heten. kleintjes past is nu wel zo'n ingeburgerd begrip dat het automatisch in de film terug keerde. Een huisvrouw ziet zich dan ook tijdelijk bevrijd van haar kroost dat achter de „tralies" wordt gezet. En naast de AH-tip plantten de filmmakers natuurlijk een aanprijzing van de concur rentie. De al eerder genoemde Vin cent Boersma is degene die zo te horen - de meeste problemen heeft met de ge ringe animo voor de perso neelsvereniging. Deze be staat nu ruim een jaar en telt zo'n vijftig leden. In het machtig mooie filiaal 1219 gevestigd in het overdekte winkelcentrum De Rompert werken echter honderd- twintig mensen. Als verzach tende omstandigheid wordt aangevoerd, dat de vulploeg uit maar liefst dertig man be staat en dat je die mensen tóch heel moeilijk bij een personeelsvereniging zal krijgen. „Vroeger was dat an ders", zegt Jack Oreel, „toen waren die mensen door gaans wat ouder en had je er wat beter contact mee, maar nu zijn het vooral scholie ren." Originele dingen Een stuk of veertig mede- werk(st)ers van het Bossche filiaal maken dus nog géén deel van de personeelsver eniging uit. „Ze denken na tuurlijk", begrijpt Vincent Boersma, „dat het nog altijd zo'n gezapige toestand is bingo, kaarten maar wij proberen juist met originele dingen te komen. We heb ben al eens 'n fietsrally ge houden Voor Jack Oreel aanleiding om op te merken dat zoiets vrij riskant is, om dat je prijzen e.d. voor een bepaald aantal deelnemers inkoopt, terwijl je nog maar moet afwachten of er, door slecht weer bijvoorbeeld, niet heel wat potentïele Jacqueline Engelen op haar Norton in het Noordbrabantse Sterksel. Iedere morgen rijdt Jacqueline Engelen (21) naar haar werk in het Albert Heijn-fïliaal in Heeze. Voor velen een normale gang van za ken. Jacqueline onderscheidt zich door de keuze van haar vervoermiddel: een zware 850 cc Norton-motor. Bijna iedere dag is ze met haar machine bezig. Je raakt eraan ver slaafd", vertelt ze lachend over haar hobby. De voorliefde voor de mo- „Een motor vraagt veel on- torsport kreeg ze van thuis mee. Ze had zelf dan ook maar één droomwens: zo snel mogelijk een eigen mo tor. „Toen ik achttien werd ben ik direct naar de bank gegaan. Ik kocht van mijn spaargeld een motor. Op mijn bankrekening stond nog maar één gulden. Mijn moeder verklaarde me voor gek, maar ik heb er nooit spijt van gehad." „Ga ik met mijn verloofde uit, dan gaan we met zijn motor", zegt Jacqueline. „Ik rijd dan. In het begin vonden ze dat vreemd. We zijn vaak door de politie aangehouden omdat ze dachten dat ik geen rijbewijs had. Maar ze kennen me inmiddels en we ten dat alles in orde is." derhoud. Dat doe ik samen met mijn vriend. Ach, er zijn weieens weekenden waarin we hem helemaal uit elkaar halen en weer in elkaar zet ten. Dat vind ik leuk Alleen moet ik altijd erg op mijn handen letten. In het filiaal in Heeze sta ik op de delica- tessenafdeling. Daar kun je je het natuurlijk niet veroorlo ven om olie-handen te heb ben. Je handen moeten goed schoon zijn. Dat kost wei eens een middag schrobben,, maar dat heb ik er graag voor' over." Vakantie Schotland, Engeland, Portu gal, Turkije, Joegoslavië en Hongarije zijn maar een paar van de landen waar Jacqueli ne op haar motor haar vakan tie heeft doorgebracht. „Mensen staan daar echt met open mond te kijken naar zo'n motor. Zoiets hebben ze nog nooit gezien. Boven dien is een meisje dat op de motor rijdt al helemaal vreemd. Ik kwam eens bij een douanepost waar men erop stond dat niet mijn vriend, maar ik, wegreed. Toch wel aardige dingen." Schuiver Jacqueline bevalt haar hobby uitstekend, dat is duidelijk. „Als ik me neerslachtig voel, stap ik op de motor. Dan voel ik me zó weer gelukkig. Bang ben ik niet. Ik heb één keer een schuiver gemaakt omdat mijn motor niet in or de was. Kreeg ik dat ding van 200 kilo bovenop me. Ja, toen schrok ik wel even. Maar ik ben opgekrabbeld en weer, zover dat mogelijk was, verder gereden." Sleutelen De liefde voor de motor sport beperkt zich niet enkel tot het rijden. Jacqueline: Op 23 mei a.s. wordt door 9 filialen van Albert Heijn, zone 8813 (Amsterdam) op de sportvelden van Zand voort '75 een grote sport- en speldag georganiseerd voor de medewerkers en familie leden van deze negen filia len, t.w. 1006, 1027, 1033, 1080, 1105, 1106, 1110, 1156 en 1164. Elk filiaal vaardigt een voetbalteam af voor de heren en een ster- renslagteam van 12 perso nen, waaraan ten minste 4 heren en de rest dames mee doen. Er wordt gevoetbald om de Mokum '82-trofee. Voor de sterrenslag zullen er kracht- en behendigheids spelen worden uitgeschre ven. Ook de kinderen worden niet vergeten. Een reuze sjoelbak, tafelvoetbal, pop penkast en allerlei ander kin- dervermaak zal die dag op luisteren. Dus echt een sport- en speldag voor het hele gezin. Voor de BL's van genoemde filialen heeft men nog een „apart spel" in petto. Verzocht wordt badkleding mee te nemen. Als afsluiting van deze dag wordt in de manege van Rui tersportcentrum Zandvoort een groots afsluitfeest geor ganiseerd met medewerking van een Amsterdamse band, zeer bekend uit de TOP 10. De innerlijke mens wordt hierbij uiteraard niet verge ten. Deze sport- en speldag is al leen bestemd voor de mede werkers en hun familieleden van de negen genoemde fi lialen, wat niet betekent dat andere Aholders niet wel kom zouden zijn. Maar dan als publiek wel te verstaan. Het AH-Drieslag voetbaltoer nooi, georganiseerd door fi liaal 1108 te Arnhem op donderdag 20 mei a.s., heeft zoveel belangstellenden ge trokken, dat inschrijvingen helaas niet meer kunnen worden geaccepteerd.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 11