Werkmaatschappijen familie in Spanje Drie maal derde prijs voor AC Leiderdorp Een Nederlandse pagina 10 Flitsen Albert Heijn APCO Nu ruim een jaar geleden werd Wout Kranenburg benoemd tot controller van Ahold Espana te Madrid. Deze benoeming hield in dat de familie Kranenburg moest verhuizen naar Madrid. Leven in Spanje ver eist heel wat aanpassing en in een telefo nisch interview vroeg redactie Flitsen aan Mieke Kranenburg hoe dat eerste jaar in Spanje is bevallen, als echtgenote van een Aholder. Op 29 maartjl. werd er, na afloop van de jaarlijkse bijeen komst voor alle beheerders en stafmedewerkers van het hoofdkantoor van APCO een Hongaars buffet verzorgd De „De start hier was niet alle maal even vlekkeloos, want toen we aankwamen ston- circa 100 aanwezigen lieten zich de Hongaarse specialitei ten, verzorgd door APCO zelf, uitstekend smaken. den onze spulletjes allemaal nog „keurig" in de douane loods en er was voorlopig geen zicht op dat we die zouden krijgen. Onze eerste inventaris bestond dan ook uit een paar tandenborstels, borden en kopjes. We heb ben twee weken hard moe ten knokken om de spullen in huis te krijgen", aldus Mie ke Kranenburg, die zich ove rigens direct na aankomst in Spanje op een twee weken durende cursus Spaans had geworpen. Dit leverde naar haar zeggen direct de eerste onontbeerlijke contacten op. Op dit moment is Mieke op pianoles en bezoekt de universiteit voor buitenlan ders waar cursussen worden gegeven over de Spaanse cultuur. Leerlingen van zes openba re scholen uit Zaanstad hebben eind maart, ter gele genheid van de heropening van restaurant De Kraai in De Zaanse Schans, hun krachten gemeten wie de beste pannekoek kon bak ken Er stond ook wel bet een en ander op het spel De winnende school mocht voor een jaar de wisselbeker mee naar school nemen en de drie beste scholen kregen een donatie. Iedere deelne mer kreeg nog een leuke herinnering mee naar huis Onder luide aanmoedi- gingskreten iverden de jon ge pannekoekenbakkers op gezweept om het mooiste en het beste exemplaar te bak ken. Dat er af en toe weieens een koksmuts over de oren zakte mocht de pret niet drukken. De „witte brigade" van chef kokjan Hollands van AC Res taurant Leiderdorp heeft zich onlangs tijdens een jaar lijks terugkerende kokswed strijd weer eens van de goe de kant laten zien. Met niet minder dan drie derde prij zen en een eervolle vermel ding toog de ploeg van Jan Hollands in opperbeste stemming huiswaarts. Al het fraais dat door de koks tijdens de „Salon Culinaire" werd vervaardigd, verdween niet in de mond maar in de afvalcontainers van de Bern- hardhallen. Tafels vol werk stukken van onder meer Jan Hollands, Leo de Vos, Her man Wolting en leerling-kok Bert Visser. Chef-kok Hol lands veroverde een derde prijs met zijn spaghettimo- del van de bekende Leider- dorpse molen „De Munnik" daar heb ik wel mooi tachtig uur aan gewerkt"). Ook ging een derde prijs naar „Charlotte Pina-Colada a la Carnaval de Brasil", een hele mond vol dessert van kok Herman Wolting. In de categorie koude schotels be haalde leerling-kok Bert Visser zijn eerste succes in zijn nog korte koks-carrière met zijn hors d'oeuvre varié Jacobus". Bovendien be haalde hij in dezelfde catego rie ook nog even een „eer volle vermelding" voor „Oe- teldonks Carnaval". Een prachtig succes voor de jon ge keukenbrigade van AC Leiderdorp die in een eerder nummer van Flitsen in de ru briek „Zo maar één van de filialen" te kennen gaf te streven naar de eretitel „Meesterkok". Nederland deed, is hier nu te enen male onmogelijk." Ook het levensritme van de Spanjaarden vergt heel wat aanpassing. „Ontbijten doen ze in Spanje eigenlijk niet. Men nuttigt er meer een uit gebreide koffietafel, 's Mid dags om drie uur volgt dan een warme lunch. Terwijl 's avonds om tien uur pas echt warm wordt gegeten. Dan kom ik dus duidelijk in de knoei met onze vijfjarige Mark. Om acht uur beginnen de kinderprogramma's pas op het Spaanse net en Marks vriendjes vinden mij een „idiota" als ik hem „al" om negen uur naar bed stuur." Mieke vertelt dat zij voor de verhuizing het meeste inzat over hoe het de vijfjarige Mark op school zou vergaan. „Een Nederlands jongetje op een Engelse school die Spaans moet leren, terwijl hij het Nederlands nog niet zo machtig is. Het is verwon derlijk hoe snel kinderen zich kunnen aanpassen want nu spreekt hij beter Spaans en Engels dan Wout en ik. Natuurlijk heeft hij het er de eerste tijd wel erg moeilijk mee gehad, want niemand op school begreep hem als hij wat wilde zeggen." Wat betreft het weer heeft de familie Kranenburg niets te klagen. „De hele vorige zomer hebben we buiten on der een strakblauwe hemel geleefd en eigenlijk in janua ri werd het pas een beetje koud. Net zo als in Neder land het in half oktober kan zijn. De Spanjaarden klagen dan steen en been, want de temperatuur verandert heel plotseling. We slaan in Span je dan ook eigenlijk de lente en de herfst over. Het weer is er net als de mensen zijn: gauw warm en gauw koud." De medewerksters en medewerkers van filiaal 1251 uit Beverwijk - totaal 104 - samen trots op de foto. Daar is dan met recht alle reden voor. Met z'n allen hebben ze het geklaard één dag vroeger te openen dan was gepland Uiterst rechts de bedrijfsleider, de heer Waardenburg. „Ik vind het frappant hoe snel je weer nieuwe vrien den maakt en je leven eigen lijk gewoon doorgaat in een nieuw land, met andere ge woonten en mensen." Mieke vertelt dat ze eigenlijk nog steeds wat moeite heeft met de positie van de vrouw in Spanje: „Een vrouw hoort hier in huis, in de keuken met het liefst een grote kin derschaar. Dat is gewoon zo en daar komt voorlopig, voor zover ik dat kan bekij ken, geen verandering in. Part-time werken, wat ik in

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 10