J Onderhandelingen met Dienstenbonden ALBRO HEEFT EUROPESE PRIMEUR OP GEBIED VAN DIEPVRIESGEBAK Miro introduceert 'witte' merken Vijf AH Groentecentrales geopend ifiitiiniinnii personeelsblad ahold n.v. INTERN JAARVERSLAG '81 VERSCHIJNT OP 6 APRIL Let op vervaldatum cadeaubonnen Onveranderd dividendvoorstel Ahold NV over 1981 SAHC02000444 Flitsen J Albro Bakkerijen Tilburg is onlangs gestart met een voor Europa unieke diepvries methode voor gebak. Half januari kon de consument voor het eerst kennismaken met "freeze flo"; zacht, direct snijdbaar en binnen het half uur serveerklaar diepvries gebak. De bereidingswijze is, evenals het uiterlijk en de smaak gelijk aan het gewone diepvriesgebak, alleen de techniek is verschillend bij freeze flo. Albro is nu dus van start gegaan met een proefperiode voor de verkoop van vier zachte gebaksoorten (advocaat, slag room, Sehwarzwalderkirch en mokka taart) in de AC Restaurants en voorts een achttal typen gebak in een aantal Exclusief voor Nederland heeft Albro, één van de werkmaatschappijen bin nen de divisie Levensmiddelen In dustrie Ahold, een produktie- én ver kooplicentie voor de eerstvolgende 10 jaar verworven van het freeze flo- patent. dat in handen is van de Amerikaanse Rich-corporafion, een bedrijf dat is gespecialiseerd in diep- vriesbakkeryprodukten. AH-filialen. Daarbij zijn negen filialen die verkopen zonder verdere ondersteu ning en negen filialen met reclame, cam pagnes en proeverijen. (Vervolg op pag. 10) zal de kwaliteit immers wel goed zijn." Bij het testen van de individuele produk- ten bleek dat de witte Miro-merken op kwaliteitsgebied een verwachtingspa troon opriepen van het leidende A-merk. Op prijs lag de verwachting in de rich ting van het in die produktgroep aanwe zige C-merk. Dit sloot helemaal aan bij de Miro-image: "goede kwaliteit en lage prijs". Zodra wij het woord Miro in de test als afzender op de verpakking weg haalden, dacht men dat het kwaliteits niveau lager was. De les die je hier uit kan leren is dat het slagen van een witte merkenintroductie nauw verband houdt met de kwaliteitsimage van het bedrijf dat het introduceert. Vervolg op pag. 2 Op de cadeaubonnen die u in 1981 hebt ontvangen, staat als vervaldatum 1 april 1982. Ze moeten dus vóór die datum worden ingeleverd. Hebt u nog cadeaubonnen liggen, controleer ze dan even. Wie meent dat het na de be- zichtbaar verslechterende economische situatie in Nederland, gewezen op de dringende noodzaak de totale stijging van het pakket niet meer te laten zijn dan gemiddeld 6 a 6Va%. Ook voor een bedrijf geldt natuurlijk dat alles afhankelijk is van de zogenaamde ruimte, dat wil zeggen of er voldoende geld is om alle wensen te kunnen inwilli gen. Het is toch immers zo dat het niet verantwoord zou zijn om te optimistisch nu dingen te doen die wij over enkele ja- (Vervolg op pag. 10) Op 2 en 3 maart jl. hebben de Dienstenbonden via de landelijke pers de huidige stand van zaken van de onderhandelingen danig aangescherpt, door te spreken in termen van "muurvast" en "doodspoor". Naar onze mening is het overleg nog steeds gaande. We betreuren het dan ook, dat van de zijde van de vak beweging al over acties wordt gesproken. Daarom achten wij het noodzakelijk in dit artikel informatie aan u te geven over enkele achtergronden. Evenals voorgaande jaren vinden in deze maanden gesprekken plaats tussen de Raad van Bestuur en de Dienstenbonden FNV/CNV over de arbeidsvoorwaarden. Het betreft hier het personeel dat valt onder de HK rechtspositieregeling 1 t/m 7, de bedrijfsleiders van de filialen en het personeel van de Distributiecentra. Zoals u weet uit de vele berichten uit kranten, TV en radio staan de onder handelingen dit jaar vooral in het teken van de discussie m.b.t. de wijziging in de ziektegeldbetaling en de wijze waarop arbeidstijdverkorting tot stand zou moe ten komen. Daarbij heeft de overheid, gelet op de Ahold heeft over 1981 een gecombineer de omzet behaald van ruim 7,- miljard (vorig jaar: 5,8 miljard), een toename van ruim 21%. Het bedrijfsresultaat over 1981 bedroeg ƒ92,1 miljoen (1980: 90,9 miljoen), hetgeen overeenkomt met 1,30% (vorig jaar: 1,56%) van de gecombineerde om zet. De gecombineerde nettowinst is met 3,7% gestegen tot 53,8 miljoen (vorig jaar: ƒ51,9 miljoen). In procenten van de omzet bedroeg de nettowinst 0,76 (1980: 0,89). Behalve door het hogere bedrijfsresul taat is de nettowinst, ondanks hogere interestlasten, toegenomen door hogere dividenden van deelnemingen, WIR- premies en een lagere belastingdruk. De winst per aandeel en de daarmee ver bonden participatie in Ahold Internatio naal bedraagt 18,- (vorig jaar: 19,10; gecorrigeerd voor agio-stock- dividend 17,86). Bij de cijfers over 1981 dient in aanmer king te worden genomen dat hierin zijn opgenomen omzet en resultaat geduren de zeven weken van Giant Food Stores. Bovendien is van invloed de 16% hogere verrekenkoers van de dollar. Voor de nettowinst betekende dit koerseffect een verbetering van 2,7 miljoen. Het boekjaar 1981 telde 53 weken, in tegenstelling tot 1980 dat 52 weken omvatte. Het bestuur van Ahold zal aan de op 23 april 1982 te houden algemene vergade ring van aandeelhouders voorstellen het dividend per gewoon aandeel van 20,- nominaal over het boekjaar 1981 onver anderd vast te stellen op 6,40, waarvan wederom 4,40 in contanten en 2,- in aandelen ten laste van de fiscaalvrije agio-reserve. Met uitsluiting van mogelijke valuta effecten verwachten wij vooralsnog voor 1982 dat de totale winst die van 1981 minimaal zal evenaren. Het jaarverslag 1981 verschijnt op 6 april 1982. Zo zijn Miro's witte merken in de winkel opgesteld. roering van een jaar geleden stil is geworden bij en rond Miro, heeft 't mis. Na de suc cesvolle, spraakmakende ope ratie "er kan er maar één de goedkoopste zijndoet Ahold's hypermarktdochter nu de volgende stap in de strijd om de gunst van de con sument. Vandaag wordt het "Witte merkenplan" gelan ceerd. Ruim 70 artikelen zo geheten snellopers) gaan in een gloednieuwe verpakking en met een zeer lage prijsstel ling fungeren als belangrijke trekkers voor het winkelend publiek. Op 4 maart jongstle den werden te Baren- drecht de vijf Albert Heijn Groentecentra les door de heer F.I. Ahlqvist, alge meen directeur van Albert Heijn en tevens lid van de Raad van Bestuur van Ahold, of ficieel in gebruik gesteld. Met de ope ning van de vijf centra les is tevens een einde gekomen aan de reor ganisatie van de groentedistributie van Albert Heijn. Bijna twee jaar geleden, op 19 mei 1980 begon deze met de start van de Groentecentrale in Nieuwegein. Op pagina 3 een uitgebreid artikel over deze historische dag uit de geschiedenis van Albert Heijn als groenteboer Het is een logische stap, vindt Miro- directeur Fred Lachotzki. "We hebben vorig jaar in één klap allerlei verbeterin gen aangebracht. Winkels, organisatie, prijs en kwaliteit zijn thans zoals men van een echte hypermarkt mag verwach ten. En die formule is aangeslagen. Na de veranderingen steeg de omzet fors. Het aantal klanten neemt nog steeds toe, bij consumententests scoren we het schoolcijfer 8 voor kwaliteit, ter wijl het publiek dat in de buurt van een Miro woont ons aanwijst als het goed koopste adres. Nu gaat dat beeld nog completer worden door onze witte mer ken." Op pagina 2 van deze Flitsen wordt het begrip "witte merken" nader verklaard. Hier kan al worden gezegd dat termen als witte pompen, witte jenever etc. al lang een vrij algemene bekendheid heb ben Hoewel ze in kwaliteit en prijs veel al waren bedoeld voor "de onderkant van de markt" en verkocht werden in "witte schuren" blijkt het negatieve ima go van deze merkloze produkten inmid dels te zijn verdwenen. Projectleider Ronald Gans: "We hebben daar uitvoerig onderzoek naar laten doen. Op zichzelf blijkt dat witte mer ken niet meer automatisch een slechte klank hebben. Toch moetje wel oppas sen. Uit het onderzoek kwam naar voren dat de mensen vanwege het hoge kwali teitsimage van Miro dachten dat de witte merken uit dezelfde fabriek kwamen als het bekende merk. "Als Miro het voert

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 1