igratie Simon ARBEIDS VOORWAARDEN INTRODUCTIE (het (inkomens-) niveau ■heden |e personeelsleden (incl. (de Ambachtsslagers die en" filiaal te herplaatsen; i bedrijfsvoering kan het ient ook in andere filialen ^mogelijkheden gezocht yoor Simon-personeel en |Vervolgens binnen andere (dien betrokkene de wens [werkmaatschappij te wil- aar rekening mee worden ptie wordt niet afgeweken [ing van de functie", [redelijk aanbod tot over- |le begeleidingscommissie (imissie brengt advies uit >asis van dit advies beslist |tslissing kan inhouden: pd geweigerd; in dat geval jplaatsingscommissie een |t werd geweigerd; in dat (alsnog in de gelegenheid nen van de nieuwe functie, zal een stelsel van opleidings-, introductie- en stageprogramma's moeten worden ontwik keld. Opleidingen, introductie en stages zullen zo veel moge lijk binnen Ahold worden gerealiseerd met behulp van de daartoe geëigende methodes en middelen. Zoveel mogelijk zullen deze activiteiten binnen de normale werktijd plaatsvin den. De kosten aan deze activiteiten verbonden, zullen door Ahold worden betaald. De gebruikelijke opleidingsprogram ma's binnen Ahold zullen gecontinueerd worden. Bij keuze problemen zullen de Simon/AH-opleidingen voorrang krij gen. A. SALARISSEN Men aanvaardt een andere functie van hetzelfde niveau De betreffende werkmaatschappij- of Ahold-salaris- schalen zullen worden toegepast. In het geval een werkmaatschappij-salarisschaal zou leiden tot een lager salaris, behoudt men gedurende 2 volle kalendeijaren recht op het oude salaris alsmede eventuele incidentele verhogingen. Gedurende deze tijd zal worden gestreefd naar een zodanige functieverzwaring dat het oude salarisniveau kan worden gecontinueerd. inctie te accepteren, tt eens zijn met de beslis- kn betrokkene in beroep Inissie. Bij negatieve uit- *ordt de functie nog één- jigering door betrokkene lg worden aangevraagd. I-oor betrokkene zal de Kcommissie een andere |ui filialen wordt door AH een for- ji wordt o.a. vermeld: eatsenplan per filiaal zal yd worden. Mocht gedu- ,!S van de betrokken OR, uatiemodellen, dan zullen laspunt voor het formatie- i de functies en eventuele len gesproken. Mogelijke pullen door middel van amma's worden aange- i filialen onroerend goed en huur- »worden vastgesteld.Zodra end gesloten kan worden, naarheen het aldaar werk- mlaatst. Mocht blijken dat aen met moment van slui- i(g prevaleren boven het $sdatum zal dan worden [i andere oplossingen wor- iatsing boven de sterkte Jden gedaan op basis van E) van de betrokken perso den zullen de overplaat- »ken. Daarbij zullen ook irhuiskosten) aan de orde am gestreefd om overplaat- riaats of regio te realiseren enbaar vervoer) te beper- iiersoneel van Simon (ken worden gevoerd over idereerst zal er zeer serieus dere functie op het HK te p dat dit niet altijd moge- iiogelijk zijn dat een func- alen. Bij het overplaatsen s rekening worden gehou- 'obereiden op hun nieuwe [ersteunen bij het uitoefe- Indien dit zonder resultaat blijft zal het salarisverschil worden afgebouwd volgens de formule genoemd in de regeling "herstructurering van de functie". Hierbij zal niet opnieuw een overgangstermijn gelden. Men aanvaardt een andere functie van lager niveau In dat geval is de regeling "herstructurering van de functie" van toepassing. De daarin genoemde overgangstermijn zal 2 volle kalen derjaren bedragen. In deze periode zal getracht worden een functie aan te bieden overeenkomstig het niveau van de oorspronke lijke functie. Indien betrokkene in een functie van lager niveau wil blijven, dan zullen de arbeidsvoorwaarden behorende bij deze (lagere) functie gelden. Met andere woorden: het bepaalde in de regeling "her structurering van de functie" is dan niet van toepassing. Toetsing van gang van zaken Na 2 kalendeijaren kan de begeleidingscommissie en/of COR-toetsingscommissie van elk individueel geval na gaan of de werkgever voldoende heeft gedaan om te be werkstelligen dat betrokkene een zodanige functie kon gaan vervullen danwel binnenkort kan gaan vervullen, waardoor toepassing van de regeling "herstructurering van de functie" achterwege kan blijven. Indien de Raad van Bestuur, na advisering, tot de con clusie komt dat in deze onvoldoende werd gedaan, zal de overgangstermijn met één kalendeijaar worden ver lengd. In dit jaar zal alsnog getracht worden de functie te ver zwaren danwel een functie aan te bieden overeenkomstig het niveau van de oorspronkelijke functie. Openbreekclausule Per 1 september 1984 zal een inventarisatie gemaakt worden van alle personeelsleden die in aanmerking komen voor toepassing van de regeling "herstructure ring van de functie", ter bespreking met de Diensten bonden. Indien dan van onverwacht zeer negatieve ge volgen sprake blijkt te zijn, zullen in overleg met de Dienstenbonden oplossingen worden gezocht, zonder dat de regeling "herstructurering van de functie" inhou delijk wordt gewijzigd. B. REISTIJD/REISAFSTAND Als redelijke reisafstand/reistijd wordt gezien 2 uur per dag woon/werkverkeer per openbaar vervoer. Indien als gevolg van overplaatsing de reistijd meer dan 2 uur per dag bedraagt, dan zal deze meer-tijd gedurende 1 jaar gecompenseerd worden in vrije tijd met een maximum compensatie van 1 uur per dag. De compensatie moet in principe per dag worden opgenomen; immers, deze is bedoeld om de totaaltijd die iemand van huis is, te be korten. Afwijkingen zijn mogelijk in overleg tussen werkgever en werknemer. Opname moet echter in alle gevallen binnen 4 weken plaatsvinden. Er wordt naar gestreefd om binnen 1 jaar een kortere reistijd te realiseren door overplaatsing. Indien dit niet lukt zal de compensatieregeling met 1 jaar worden ver lengd. Daarna is het mogelijk om in incidentele gevallen nogmaals verlenging van de compensatieregeling te doen plaatsvinden. Indien een personeelslid binnen een compensatiejaar ontslag neemt, omdat betrokkene de reisduur toch te bezwaarlijk vindt, ontvangt deze een uitkering ineens. Deze uitkering zal de grootte hebben van de geldswaarde van de door de werkgever in de resterende periode van het jaar nog te compenseren reistijd, indien het dienstverband niet zou zijn verbro ken. Deze regeling zal ook toegepast worden voor part-timers echter met inachtneming van het volgende: per dag vinden wij een redelijke reisafstand/reistijd van één uur bij gemiddeld 4 of minder gecontrac teerde uren acceptabel; de maximum compensatie bedraagt een half, uur per dag; bij meer dan gemiddeld 4 gecontracteerde uren per dag is 2 uur redelijk (de compensatie bedraagt dan ook max. 1 uur p. dag). Het gemiddelde wordt berekend door de deling: totaal aantal uren dat per week wordt gewerkt aantal dagen dat per week wordt gewerkt. Compensatie wordt slechts verstrekt voor de tijd die uitgaat boven de huidige reistijd. C. REISKOSTEN a. Indien reiskosten moeten worden gemaakt (woon/werk) met ingang van het moment van aan stelling zal de reiskostenregeling van de "ontvan gende" werkmaatschappij of centrale dienst wor den toegepast. Indien de reiskostenregeling van de "oude" werkmaatschappij of centrale dienst gunstiger was zal een verschil in reiskostenvergoe ding (maximum 15,- per periode) in 3 jaar wor den afgebouwd. Ie jaar 15,- per periode vergoeding 2e jaar 12,- per periode vergoeding 3e jaar 9,- per periode vergoeding Hierna vindt afkoop plaats door een uit kering ineens van 100.- netto. 4e jaar regeling "ontvangende" werkmaatschappij of centrale dienst. b. Als met ingang vah het moment van aanstelling door overplaatsing de reiskosten (woon/werk) bo ven de maximum vergoeding uitstijgen, zullen ook deze meerkosten worden betaald. Er zal een af bouw van deze meer-kostenvergoeding plaats vinden, en wel als volgt: le jaar 100% vergoeding meerkosten 2e jaar 75% vergoeding meerkosten 3e jaar 50% vergoeding meerkosten 4e jaar 25% vergoeding meerkosten 5e jaar geen vergoeding meerkosten ad a. pagina 7 kosten ter verwerving van het koophuis, uitgezon derd de koopprijs, worden vergoed. NB: De vergoedingen bedoeld onder a en b worden alleen toegekend indien vóórdat tot de koop wordt overgegaan hierover met de betreffende directeur overeenstemming is bereikt. c. Verhuizing van huur- naar huurhuis Medewerkers, woonachtig in een huurwoning gekop peld aan een filiaal dat zal worden gesloten, die naar het oordeel van Ahold moeten verhuizen en een andere huurwoning betrekken, kunnen in aanmerking komen voor een huursuppletie. Voor het vaststellen van de hoogte van de huursuppletie wordt uitgegaan van een eigen huurbetaling (het rede lijke huurbedrag) van 14% en 17% van het bruto- periodesalaris bij resp. een woning zonder en met CV. Het verschil tussen het redelijke huurbedrag en het bedrag van de kale huur der nieuwe woning zal door Ahold netto gesuppleerd worden. Het verschil tussen het redelijke huurbedrag en het oude huurbedrag wordt indien dit laatste lager is, als volgt door Ahold netto vergoed. filiaal-gebonden niet filiaal-gebonden huurwoning huurwoning le jaar 100% le jaar 100% 2e jaar 90% 2e jaar 80% 3e jaar 80% 3e jaar 60% 4e jaar 70% 4e jaar 40% 5e jaar 60% 5e jaar 20% 6e jaar 50% 6e jaar 7e jaar 40% 8e jaar 30% 9e jaar 20% 10e jaar 10% 11e jaar Verhuiskosten Meerkosten worden vergoed voor zover deze uit gaan boven de huidige reiskostenvergoeding. Als na het le jaar de reistijd niet is teruggebracht tot twee uur of korter en de reiskosten boven de maximum vergoeding uitstijgen, dan zullen voor deze gevallen de reiskosten ook het 2e jaar 100% vergoed worden. Voor een eventueel 3e jaar zal met behulp van de hardheidsclausule een oplossing worden gezocht. D. VERHUIZING Indien de reisduur danwel de reisafstand in relatie tot de reiskostenvergoeding volgens de regeling daartoe aanleiding geeft, kan in overleg tussen de medewerker en het bedrijf besloten worden tot verhuizing. a. Verhuizing van koop- naar koophuis Algemeen: bij overeenstemming over de gelijk waardigheid van woonsituatie (oude t.o.v. nieuwe) tussen werkgever en werknemer, zorgt Ahold er voor dat de woonlasten niet toenemen op het mo ment van de mutatie. In elk geval zullen de overdrachtskosten worden vergoed. Onder de overdrachtskosten worden verstaan: a. de kosten van royement van de hypotheek; b. eventuele boete wegens vervroegde aflossing; c. de kosten van het vestigen van een hypotheek op de voor eigen bewoning aangekochte woongelegenheid in de vestigingsplaats of directe omgeving daarvan; d. de aan de Overheid te restitueren rijks bijdrage in de kosten van eigen woonbezit; e. kosten, voortvloeiende uit royement of uit om zetting van een levensverzekering in het kader van de financiering van de te verlaten woonge legenheid; f. de kosten van de notariële koopakte; g. de overdrachtsbelasting; h. de eventueel verschuldigde makelaarscour tage; b. Verhuizing van huur- naar koophuis Voor het geval van verhuizing van een huur- naar een koophuis, zullen de niet fiscaal aftrekbare d. Indien Ahold van oordeel is dat verhuizing noodzakelijk is, zal betrokkene een tegemoetkoming worden gegeven in de verhuiskosten, alsmede de transportkosten (uit gezonderd de inpakkosten) van inboedel, volgens de bestaande regeling. Echter, indien in individuele gevallen aantoonbaar is dat de in de regeling genoemde vergoeding van inrich tingskosten ontoereikend is, kan deze vergoeding wor den aangepast tot een maximum van 10.000,-. E. REIS- EN VERBLIJFKOSTEN VERGOEDING Indien een personeelslid moet verhuizen zal deze, zolang deze verhuizing nog niet is gerealiseerd, doch in principe voor een periode van 1 jaar, een vergoeding ontvangen van de noodzakelijke reis- en verblijfkosten volgens de bestaande regeling. F. SPIJTOPTANTEN Medewerkers die als gevolg van de integratie zijn over geplaatst naar een ander filiaal of in een andere functie zijn geplaatst, kunnen binnen 9 maanden na overplaat sing of aanstelling om herplaatsing verzoeken. Binnen de regelingen van het sociaal plan zal dan naar een al ternatief worden gezocht. Indien dit niet aanwezig is, hebben de begeleidingscommissie en/of de COR- toetsingscommissie het recht de gang van zaken te toet sen. G. UITKERING INEENS BU VERTREK Indien een personeelslid een functie-aanbod heeft ge weigerd en de Raad van Bestuur komt, na advisering door de begeleidingscommissie of een uitspraak van de arbitragecommissie, tot de conclusie dat deze weigering terecht was, kan betrokkene een uitkering ineens ont vangen. Daartoe moet betrokkene te kennen geven het dienstverband te willen beëindigen en de werkgever te ontslaan van alle verplichtingen die voortvloeien uit dit sociaal plan. De uitkering zal worden berekend als volgt: som van leeftijd halve eenmalige uitkering in diensttijd weken bruto salaris gelijk of lager dan 29 4 30 t/m 39 8 40 t/m 49 10 50 t/m 59 14 60 t/m 69 20 70 en hoger 26 H. BIJZONDERE ARBEIDSVOORWAARDEN Bijzondere arbeidsvoorwaarden (individueel of voor groepen) zullen worden geïnventariseerd. Deze zullen voor zover nodig dan met de vakbonden en/of COR worden besproken, teneinde vast te stellen op welke wijze inpassing in de bij de ontvangende organisatie gebruikelijke arbeidsvoorwaarden zal kunnen plaats vinden. Te denken valt in dit verband aan bijvoorbeeld oude rechten voortkomend uit een vroeger dienstverband, balanspremie en afspraken in het kader van functie verlichting.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 7