Sociaal Plan I INLEIDING II BEGELEIDING VAN BETROKKEN PERSONEELSLEDEN Ill OVERPLAATSINGS- EN BENOEMINGSBELEID VOPLEIDING pagina 6 Dit sociaal plan is overeengekomen tussen Ahold N.V. en de Dienstenbonden FNV en CNV alsmede tussen Ahold N.V. en de Centrale Ondernemingsraad. Het zal worden beëindigd in overleg tussen Ahold N.V. en de Dienstenbonden FNV en CNV. na overeenstemming hierover tussen de Centrale Ondernemingsraad en de Raad van Bestuur van Ahold N.V. Onderdelen van dit sociaal plan hebben een eigen looptijd. Dit sociaal plan geldt voor alle betrokken werknemers (direct en indirect). De integratie van Simon in Albert Heijn betekent dat 30 Simon-filialen en 3 AH-filialen zullen worden gesloten en dat 71 Simon-filialen zullen worden opgenomen in de Albert Heijn-organisatie. Van de 33 te sluiten filialen gaan 7 Simon-filialen en 1 AH-filiaal naar Alberto en Etos. De Raad van Bestuur garandeert dat alle betrokkenen een redelijk aanbod wordt gedaan, waarbij een passende functie binnen Ahold het belangrijkste criterium is. Gedwongen ont slagen worden voorkomen, tenzij een personeelslid een derge lijk aanbod afwijst. De eindverantwoordelijkheid voor dit plan ligt bij de Raad van Bestuur. Mede-verantwoordelijkheid voor het realiseren ervan is opge dragen aan de directeuren van de betrokken organisaties. Hardheidsclausule Bij de invulling van de in dit sociaal plan genoemde regelin gen is niet gestreefd naar voor ieder individu passende oplos singen. In incidentele gevallen, niet van algemene aard zijn de. waarin dit sociaal plan niet. of onvoldoende voorziet, dan wel toepassing tot individueel onbillijke of ongewenste gevol gen zou leiden, zal de Raad van Bestuur een oplossing kie zen, in de geest van dit sociaal plan. Doelstelling is om optimaal hulp te bieden aan de betrokken personeelsleden om een zo bevredigend mogelijke oplossing voor ieder van hen te realiseren. Daartoe zullen commissies worden ingesteld. a. Herplaatsingscommissies. b. Begeleidingscommissie. c. Arbitragecommissie. d. COR-toetsingscommissie. ad a. Herplaatsingscommissies 1. Met name voor de overgang van Simon-personeel naar Albert Heijn is een goede begeleiding noodzakelijk. Uit gangspunt hierbij is dat de begeleiding primair tot de functie van het aanwezige management, PZ- en oplei dingsfunctionarissen behoort. 2. Voor het begeleidingswerk ten behoeve van het perso neel in de te sluiten Simon-filialen zal één PZ-functio- naris full-time beschikbaar worden gesteld. Deze zal tevens als herplaatsingscoördinator binnen Simon op treden. 3. Voor het begeleidingswerk ten behoeve van het perso neel in de te integreren filialen èn ten behoeve van bijstand, indien gewenst, van de PZ-functionaris be doeld onder punt 2., zullen twee "integratiebegeleiders" full-time ter beschikking zijn, onder wie één PZ- functionaris. Bij integratie van die filialen waarin de Ambachtsslagers werkzaam zijn, zal gezien de speciale problematiek, specifieke begeleiding ingezet worden. 4. Mocht blijken dat de benodigde tijd voor begeleiding met deze bezetting onvoldoende is, dan zal de Raad van Bestuur voor aanvullende begeleiding zorgdragen d.m.v. het beschikbaar stellen van extra mankracht. De Simon-integratie zal eerste prioriteit krijgen. De leiding van Ahold zal ervoor zorgen dat ook het lijn management hiertoe in staat wordt gesteld. 5. Dit betekent dat er herplaatsingscommissies worden samengesteld van de onder 1 bedoelde functionarissen, waarmede de onder 2 en 3, en eventueel 4, bedoelde functionarissen nauw zullen samenwerken. herplaatsingscommissies voor filialen, per zone c.q. groep; herplaatsingscommissie HK herplaatsingscommissie DC herplaatsingscommissie Centrale Diensten. 6. Deze herplaatsingscommissies zullen rapporteren aan de verantwoordelijke lijnfunctionarissen. Vacatures binnen Ahold Per te sluiten filiaal zal een inventarisatie van mede werkers worden gemaakt. De kader-inventarisatie zal door de Simon-herplaat- singscoördinator landelijk worden bekend gemaakt. Hij zal de inventarisatie van niet-kader personeel per area bekend maken. Er zal een vacaturemeldingsplicht komen voor alle werkmaatschappijen binnen Ahold. Vacatures mogen pas dan worden vervuld door de betrokken werkmaat schappijen indien is gebleken dat hiervoor geen perso neel, dat betrokken is bij de integratie, beschikbaar is. vacatures in overhead-functies zullen gemeld wor den bij de HPZ van Simon; vacatures in kaderfuncties zullen gemeld worden bij de Simon-herplaatsingscoördinator; voor uitvoerend personeel zullen vacatures gemeld worden bij de betreffende area-personeelchef; de herplaatsingscoördinator alsmede de genoemde area-personeelchefs zullen elke aangemelde vaca ture bezien en aangeven welk personeelslid wiens functie komt te vervallen als gevolg van de integra tie, hiervoor in aanmerking komt. Afspraken ten aanzien van overplaatsingen gemaakt naar aanleiding van vroegere reorganisaties, blijven van kracht. ad b. Begeleidingscommissie Er zal een begeleidingscommissie worden ingesteld van de volgende samenstelling; één vertegenwoordiger namens de leiding van Ahold; één vertegenwoordiger namens de Dienstenbonden; twee vertegenwoordigers namens de COR. Bij problemen over het toepassen van dit sociaal plan als mede bij onenigheid over de redelijkheid van een aanbod, kan het betrokken personeelslid zich tot de begeleidings commissie wenden. Bij de behandeling van een geschil of probleem dient de begeleidingscommissie, beide partijen al dan niet door vertrouwensmensen ondersteund, te horen. De commissie zal aan de leiding van Ahold schriftelijk advies uit brengen. Een kopie van dit advies zal aan de betrokkene wor den toegezonden. Indien dit advies unaniem is, zal de leiding van Ahold conform dit advies beslissen. In de regel zal dit ook bij een meerderheidsadvies het geval zijn. De leiding van Ahold kan echter een beslissing nemen die afwijkt van een meerderheidsadvies van de commissie. In dat geval zal de be trokkene schriftelijk en gemotiveerd van de beslissing in ken nis worden gesteld. De commissie ontvangt hiervan een af schrift. Indien tussen de leiding van Ahold enerzijds, en be trokkene en/of begeleidingscommissie anderzijds, hierover verschil van mening ontstaat, zullen de leiding van Ahold en de commissie het uiterste doen om dit geschil door overleg te regelen. Ingeval zulks niet mogelijk blijkt te zijn, kan betrok kene, en de leiding van Ahold, een beroep doen op de arbi tragecommissie. Indien betrokkene advies wenst te vragen aan de begelei dingscommissie, dient hij dit te doen binnen 14 dagen na ont staan van het geschil of probleem. De begeleidingscommissie brengt binnen 14 dagen advies uit aan de leiding van Ahold. De leiding van Ahold maakt binnen 14 dagen na advies van de commissie haar beslissing kenbaar. ad c. Arbitragecommissie Bij geschillen met de begeleidingscommissie kunnen of de werkgever, of de werknemer, een beroep doen op de arbi tragecommissie. Dit beroep dient schriftelijk aangetekend te worden binnen 14 dagen nadat de leiding van Ahold haar beslissing heeft kenbaar gemaakt. Samenstelling: één vertegenwoordiger aan te wijzen door Ahold N.V., één vertegenwoordiger aan te wijzen door de COR één vertegenwoordiger aan te wijzen door boven genoemde twee vertegenwoordigers. Indien de twee vertegenwoordigers, aangewezen door Ahold en COR, binnen 4 weken na hun benoeming niet tot over eenstemming komen over de benoeming van het derde lid, zal deze, op verzoek van de meest gerede partij, worden be noemd door de president van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem. De arbitragecommissie doet binnen twee weken na beroep op arbitrage uitspraak. De uitspraak is bindend. De uitspraak wordt schriftelijk kenbaar gemaakt aan betrok kenen. Gedurende de tijd dat een conflict over een aangebo den functie bij de begeleidingscommissie of de arbitragecom missie in behandeling is, zal deze functie voor betrokkene be schikbaar blijven. ad d. COR-toetsingscommissie Samenstelling: voorzitter COR, voorzitter OR AH, voorzitter OR Simon, voorzitter OR Centrale Diensten, voorzitter Contactgroep Ambachtsslagers. Deze commissie toetst de uitvoering van het beleid door de herplaatsingscommissies, bewaakt mede de voortgang en na zorg van het integratieproces. Rapportage aan de COR- toetsingscommissie zal plaatsvinden door of namens de Raad van Bestuur. Mede hiertoe zal een intern systeem" worden opgezet. voorzover deze niet bestemd zijn voor het personeelsdossier van betrokkene, vernietigd. Benoemingsbeleid Bij de benoeming van personeel zal in alle gevallen met het volgende rekening worden gehouden: Aan de functie-eisen moet kunnen worden voldaan. Er zal getracht worden een tekort aan kennis en/of ervaring te overbruggen met opleidingsprogramma's. Leeftijd, dienstjaren, sociale omstandigheden en even tuele bestaande, bijzondere afspraken worden gezien als belangrijke uitgangspunten. Benoeming dient voor de betrokkenen plaats te vinden op het moment van integratie van het desbetreffende filiaal in AH resp. op het moment van aanvang van de werkzaamheden in de nieuwe functie. Elke benoeming geschiedt zonder proeftijd. In incidentele gevallen waarin niet vaststaat dat de betrokkene aan gewijzigde functie-eisen beantwoordt, kan de aanstelling onder voorwaarden plaatsvinden. Plaatsing boven de sterkte zal tot een minimum worden beperkt. De hieraan verbonden loonkosten zuilen per area op een aparte grootboekrekening worden geboekt. Na advies van de herplaatsingscommmissie en akkoord betrokkene zal het besluit tot benoeming worden geno men door de organisatie waar betrokkene wordt aan gesteld. Na benoeming zal men in de normale beoordelings- overeen te sté van de oude fi bijzondere pri| huidige stand» Er wordt naar gJ kader) van de Simo| overgaan naar AH met het oog op ee^ kader tijdelijk dan fc worden geplaatst, i Primair worden hg binnen de eigen orji Ambachtsslagers bij Ahold werkmaatschj te kennen geeft in e) len werken dan AHj gehouden. Bij het aanbieden vg van de regeling "hq Wanneer een persoij plaatsing afwijst, ka worden voorgelegd.) aan de Raad van Bet de Raad van Bestug dat de functie zal de betref) andere functiei dat de functie) geval wordt be) procedure worden opgenomen en behandeld worden zo als het reeds aanwezige personeel. Ieder ontvangt een aanstellingsbrief met daarin de gemaakte afspraken. rapporterings- Algemeen De commissies worden benoemd voordat de integratie van start gaat. Na opheffing van de commissies worden alle per soonlijke gegevens welke door de commissies gebruikt zijn. Inventarisatie personeelsgegevens Van elk betrokken personeelslid worden de hieronder ge noemde gegevens, voor zover nodig, vastgelegd. Deze vormen de basis voor plaatsingsbeslissingen. Een aantal gegevens komt voort uit met medewerkers te voeren gesprekken. Betrokkene ontvangt een kopie van deze gegevens direct na invulling. naam man/vrouw leeftijd aard en lengte dienstverband gecontracteerde uren huidige functie beloning(s)niveau woonplaats opleiding(en) (voltooid/onvoltooid) bijzondere gegevens zoals WAO geheel/gedeeltelijk langdurig ziek functieverlichtingsregeling persoonlijke omstandigheden (voor zover van belang) standplaats functieniveau gegevens over functieverleden functietoekomst loopbaan wensen t.a.v. functietoekomst mobiliteit beoordeling in huidige functie wensen FT/PT te gaan werken wensen t.a.v. ATV/VUT wensen om elders te gaan werken (andere WM) bijzondere arbeidsvoorwaarden zakenauto telefoonregeling vrij wonen EHBO-vergoeding koopavond- /zaterdagmiddagcompensatie huurtoeslag huurcompensatie reiskostenvergoeding persoonlijke toeslagen bijzondere oud-recht gevallen loon gekoppeld aan omzet/functie (per 1-4-1982) loonafspraken individuele afspraken moeilijkheidsfactor 5%-regeling e.d. Overplaatsingsbeleid Gedwongen ontslagen zullen worden voorkomen, tenzij een personeelslid een redelijk aanbod afwijst. Bij het aanbieden van een andere functie wordt met het volgende rekening gehouden: de functie moet zoveel mogelijk overeenstemmen met de capaciteiten van betrokkene de aard van het werk moet zoveel mogelijk aan sluiten bij opleiding en ervaring van betrokkene het niveau van de functie dient zoveel mogelijk gesteld de aang Mocht betrokke sing van de Rvl gaan bij de arbi spraak voor betj maal aangebodi zal een ontslag Bij positieve ui betreffende hei functie aanbiedi Werkwijze bij intej Voor elk der te integrerei matieplaatsenplan opgest* aantal personeelslede functies. Bij het bepalen van een ft het "rapport van Rhijn" rende het integratieproces gekozen worden voor ande ook deze modellen dienen i plaatsenplan. In persoonlijke gesprekker alternatieven met betrokke manco's in ervaring en o opleidings- en/of introdu vuld. Werkwijze bij sluiti Op grond van overweging contracten kan een sluitinj bekend is op welke termij zal worden vastgesteld wan zame personeel kan worde; tempo en/of tijdstip niet h ting, dan zal het persoi onroerend-goed belang. E gewijzigd. Indien dit onmogelijk blij] den toegepast, zoals tijde elders. Overplaatsingen zi de inventarisatie personeel neelsleden. In persoonlijk* singsmogelijkheden worde de kostenaspecten (b.v. re komen. Er zal overigens na singen naar AH-filiaal in di en de reistijd tot 2 uur per ken. Werkwijze t.a.v. ind en Centrale Dienstel Met alle betrokkenen zullei de overplaatsingsmogelijkhi geprobeerd moeten worden vinden. Echter, niet uitgesloten ma. lijk is. Om die reden kan h tie buiten het HK wordt a van buitendienstfunctionar den met de huidige standp Teneinde personeelsleden functie en/of na aanstellinj

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 6