ALBERTO - ROZENGRACHT VIERT EERSTE LUSTRUM AC Sliedrecht in trek bij sollicitanten Afdeling Logistiek winnaar FLITSEN pagina 11 Bijna 3 maanden geleden al weer, maar toch een foto waard; de heropening op 27 november jl. van filiaal 1171 aan het Evertsenplein te Hellevoetsluis. Op de foto BL C. Duerink temidden van zijn medewerkers. Links op de foto de heer C. v.d. Graaf, technisch project coördinator van DTP. Voor AC medewerkers zyn er jaarlyks byscholingscursussen. Naast een aantal management opleidingen worden ook, ten be hoeve van de service in de Eet huisjes, enige cursussen per jaar georganiseerd met als voor naamste doel het vergroten van de vakkennis (serveermethoden, gastencontacten by verkoop, etc.)- Voor de medewerkers uit de zelfbedieningsafdelingen is zo'n cursus er ook. AC Restaurants gaat dit jaar voor het eerst aan "training on the job" doen. Daarbij krijgen de medewerkers op hun eigen werkplek een ver dere opleiding, één en ander in samenwerking tussen de oplei dingsfunctionaris en het hoofd van de desbetreffende afdeling. "Het zal eerder een kwestie van selecte ren worden dan dat wij ons druk moeten maken over het plaatsen van wervings advertenties", zegt Rob de Jong, hoofd Personeelzaken van AC Restaurants. Opleidingsfunctionaris Aad Smit voegt daaraan toe: "Dat heeft in ieder geval het voordeel dat we met goede mensen aan de start zullen verschijnen." Hoofdkantoor Najaarszaalvoetbaltoernooi Op 19 december jl. werd in de nieuwe sporthal te Wormer het halfjaarlijks zaalvoetbal van het hoofdkantoor van Ahold gehouden. Onder grote belangstelling werd op spor tieve wyze gestreden naar een plaatsje op het ere-schavot. Logistiek werd na een spannende strijd onbetwist winnaar door in de finale CLA (Creatieve Logica Ahold) te verslaan met 2-0. Met deze einduitslag werd CLA afgehouden van de zege die dit team vorig jaar behaalde. Er werd door acht ploegen in twee poules gespeeld en via kruisfinales kwam de finale-poule tot stand. Half mei Die start vindt waarschijnlijk half mei plaats: dan gaan namelijk bij AC Slie- drecht de deuren gastvrij open. Vóór het echter zo ver is, valt er voor de afdeling Personeelzaken nog veel te doen. "We hebben voor de bemanning van nieuwe vestigingen een vast stramien. Voor het hoofdkader: manager, chef kok en afdelingshoofden worden AC medewerkers benoemd. In die functies heb je namelijk mensen nodig die de manier van werken bij AC door en door kennen", aldus Rob de Jong, die bovendien verwacht dat zich ook voor andere functies mensen vanuit de AC organisatie zullen melden. "Zo'n spiksplinternieuwe vestiging trekt nu eenmaal altijd." Hij verwacht in totaal ongeveer 40 men sen (inclusief part-timers) nodig te heb ben. Hiervoor hebben er zich al spon taan zo'n 20 gemeld, zowel van binnen als buiten de eigen organisatie. Opleiding "De opleiding van de medewerkers van AC Sliedrecht zal", aldus Aad Smit, "volgens het geëigende patroon verlo pen." Alle medewerkers, zowel in volledige als part-timedienst, krijgen een stageperio de bij een ander AC Restaurant. Deze opleiding varieert per functie van één week (voor part-timers) tot vier we ken. Ze is gericht op het zowel wegwijs maken in de eigen functie als op het al gemeen overzicht, zodat de medewerkers op verschillende gebieden inzetbaar kunnen zijn. Een onderdeel vormt een zesdelige cas setteserie en de bespreking van zaken als "werken bij AC" en uitleg over hoe de organisatie in elkaar zit. Gastgericht Veel aandacht krijgt in de opleiding ook het contact met het publiek. "Dat geldt vanzelfsprekend voor het Eethuisje, maar ook voor het zelfbedieningsgedeel te. want daar ook moet een contact gast gericht zijn", betogen De Jong en Smit. "We zijn een gastgericht bedrijf en dat vergt een 100% motivatie van onze medewerkers." Na de stageperiode worden de medewer kers niet zonder meer "in het diepe ge gooid". De hoofden van afdelingen zor gen voor een verdere opleiding: daarbij blijven mentoren voor een individuele begeleiding zorgen. Glunderend nam Huib Kalkman op die vrieskoude avond van de dertiende januari de talloze felicitaties in ontvangst. "Huib jongen, de beste wensen en dat er nog maar heel wat jaartjes mogen bijkomen, klonk het veelvuldig. En de beheerder keek steeds maar weer met een opgewekt gezicht 'zijn Alberto-zaak in, die bijna uitpuilde van de vaste klanten. Ze waren massaal naar de Amsterdamse Rozengracht gekomen en onder het ge not van een glaasje vierden ze met hem het eerste lustrum. Huib had de gezellige avond zelfs een zeer apart tintje meegegeven door hal verwege de bijeenkomst een 'veiling' in te lassen. Zo werd er ondermeer een prachtige Chateau Beychevelle van om streeks 1924 geveild, terwijl zijn klanten verder ook een bod mochten uitbrengen op een Chateau La Cabanne Pomerol van 1926 en twee flessen Cötes De Bourg van omstreeks 1920. Rasecht Met licht Utrechts accent verklaarde de wijnkenner in zijn rasechte Amsterdam se zaak: "Ik wilde dat eerste lustrum niet ongemerkt voorbij laten gaan. Voor anderen betekent vijf jaar misschien niets, maar voor mij toevallig wel. Dit is een bijzonder gezellige buurtzaak en ik vond het gewoon leuk iets voor m'n klan ten te doen. Nou en het idee van een soort receptie en daarbij een veiling heb ik op een gegeven moment verder uitge werkt." De Alberto-zaak van Huib staat in een echte Amsterdamse buurt, in de scha duw van de Westertoren. Toen Huib vijf jaar geleden de deuren opende, kwamen de klanten aarzelend binnen, nadat ze eerst wat informaties over dat "grootwin kelbedrijf" bij de bakker van twee pan den verder hadden ingewonnen. En nu, vijf jaar later, vragen zijn klanten hem advies, zo van: "Zeg Huib, verderop zijn een paar nieuwe zaken gekomen, is het wat? Valt er met die vent te praten?" Vertrouwen Huib glimmend: "Dat maakt het hier zo heerlijk werken. De buurt klit aan el kaar. Ik krijg in mijn zaak van alles bin nen. Veel artiesten ook, maar ik ken ze haast alleen van gezicht en wat ze ge woonlijk drinken. Dat vergeet ik niet. Klanten komen binnen en dan zeggen ze: ik wil hetzelfde hebben wat hij van bijvoorbeeld Jansen drinkt." Maar ik ken geen Jansen, oh, die man met die baard, nee die drinkt dat en dat. Zo gaat dat hier." Als Huib zijn klanten een bepaald wijn tje adviseert gebeurt het wel eens dat er een bij is die Huibs woorden wantrouwt. Maar steevast springen dan andere klan ten bij. "Als je Huib niet vertrouwt moet je naar een ander gaan," zeggen ze dan. Huib weer: "Als je eigen klanten dat Over gebrek aan personeel zal AC Sliedrecht niet hebben te klagen. De plannen tot nieuwbouw waren nauwelijks bekend, of de eerste sollicitanten dienden zich al aan. zeggen, dan ben je lekker bezig, of niet soms?" Huib. die samen met vier medewerkers de zaak runt. kan bijna lyrisch over zijn assortiment praten. Echt veel drinken doet-ie niet, wel proeven. "Je moet toch weten wat er onder de kurk zit. Je moet je klanten eerlijk voorlichten daar heb ben ze recht op." Toen die dertiende januari naderde, werkte Huib zijn idee van een receptie met veiling verder uit. "Ik dacht aan leu ke originele dingen, een jerrycan jonge jenever en zo. Ik heb wat moeten praten en telefoneren om anderen een beetje warm te laten lopen voor mijn idee. Zon der hulp ging het niet hoor. Van het hoofdkantoor kreeg ik medewerking en Dick van Baren van de Alberto-zaak aan het Gelderlandplein bijvoorbeeld sprong ook bij. Ik kreeg bijvoorbeeld twee schit terende Beerenauslese van 1976." En de klanten, die allen een bordeauxglas kre gen, boden op de jubileumavond naar hartelust. Zo verdween er ondermeer een Trockenbeerenauslese voor 105 en 'vochten' twee echtelieden om een heuse Het mijnen is begonnen. "Afslager" Huib Kalkman brengt met verve zijn wijn aan de man. Martell V.S.O.P. (cognac), die uiteinde lijk ook voor 105 de deur uitging. Huib Kalkman tot slot: "Bij het tienjarig bestaan? Da's nog ver weg maar het ligt in de lijn der verwachting dat we dan weer iets zullen doen." Op 10 december jl. vond de heropening plaats van filiaal 5944 te Heeze. Bij die gelegenheid kreeg BL F. Verhoeven van één van zijn dankbare klanten, de heer L. Verhoeven, zijn in koper geslagen portret aangeboden.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 11