"Persoonlijke benadering valt in de smaak" Nieuw restaurant is altijd een uitdaging AH FILIALENBUREAU FLITSEN pagina 5 A. van Klinkenberg, manager AC Restaurant Sliedrecht: Op 11 november jl. werd, in het bijzijn van de plaatselijke Carnavalsvereniging "De Breihappers", door Prins Carnaval van Sliedrecht de eerste paal geslagen voor wat binnen een jaar het 17e AC Restaurant in Nederland moet worden. De geplande datum van ingebruikneming zal waarschijnlijk 1 juni 1982 zijn. Manager van deze nieuwe vestiging wordt de heer A. van Klinkenberg, thans nog manager van het vier jaar geleden geopende AC Restaurant Meerkerk. Wij vroegen hem hoe de begeleiding van zo'n nieuwbouw in zijn werk gaat en hoe hy aankijkt tegen "zijn" nieuwe restaurant. De heer Van Klinkenberg is nog zo'n manager die het vak door ervaring geleerd heeft. Na zijn hbs-tijd begon hij zijn horeca-loopbaan bij het Amsterdamse Hilton Hotel. Door veel zelfstudie wist hij zich daar op te werken. In 1970 trad hij in dienst van AC Restaurants. Hij zegt: "Al doe ik de begeleiding van een nieuw restau rant nu voor de tweede keer in dienst van dit bedrijf, het blijft een uitda ging. De ervaring die ik tijdens de voorbereidingen voor AC Meerkerk opdeed, kan ik nu mooi gebruiken voor AC Sliedrecht. Start Ik ben nu al 1 dag per week in Slie drecht om bouwvergaderingen bij te wonen en om een start te maken met verkoopactiviteiten. Daar kun je per slot van rekening nooit vroeg genoeg mee beginnen. Ik ga de in de buurt liggende bedrijven persoonlijk bezoe ken om ze alvast met de nieuwe vesti ging bekend te maken en te vertellen wat de mogelijkheden zullen zijn. Die persoonlijke benadering valt in de smaak. Over een tijdje zal ik 2 tot 3 dagen ter plaatse moeten zijn. want dan moeten de medewerkers worden aangetrokken. Arbeidsplaatsen Gelukkig valt het mee om personeel uit de regio te halen. Uiteraard is de gemeente Sliedrecht best gelukkig met ons. want we scheppen met ons AC Restaurant werkgelegenheid voor in totaal ongeveer 65 mensen. Dat is dan natuurlijk inclusief part-timers: alleen aan full-timers zouden we on geveer 30 mensen nodig hebben." Intiemer AC Restaurant Sliedrecht komt te liggen in een regio met ongeveer 150.000 inwoners. Verder wordt ge rekend met 60 tot 70.000 auto's die per dag gebruik maken van deze autosnelweg (A15, Gorinchem-Rot terdam), waaronder wel veel woon/ werkverkeer. Tel daarbij dan nog het grote aantal autobussen dat gebruik maakt van deze weg, dan geeft dat alles bij elkaar een interessant perspectief. Mede gezien het feit dat AC Sliedrecht op een zgn. bedrijven terrein komt te liggen, zal er een nieuwtje voor AC Restaurants aan worden toegevoegd: een bar. De heer Van Klinkenberg daarover: "Het moet aantrekkelijk zijn voor za kenmensen om, als ze bij ons komen eten, vooraf nog even gezellig een drankje te drinken. Daarna kunnen ze dan aan tafel in ons Eethuisje: de gasten vinden dat nu eenmaal gezelli ger." Koper Er wordt veel aandacht besteed aan die gezelligheid in het nieuwe AC Restaurant. Zo zal in de bar met veel koper worden gewerkt: dat geeft een warmere aanblik dan het nogal koele chroom. Daarnaast natuurlijk een open keu ken en. in vergelijking met de situatie van nu in de andere AC Restaurants, een nieuw soort meubilair. Er zal ook meer met planten worden gewerkt, met afscheidingen en met luifeltjes. Daardoor krijgt alles een gezelliger aanblik. Verder wordt formica ver vangen door blank hout en heeft de kleurstelling een verandering onder gaan. Er wordt nu uitgegaan van licht- en donkerbruin, die worden aangevuld door diverse tinten groen. Nieuw AH filiaal in Utrecht Donderdag 10 december jl. werd een nieuwe Albert Heijn vestiging geopend aan de Hondsrug 10 te Utrecht. Dit filiaal komt in de plaats van de tijde lijke Albert Heijn vestiging die de afgelo pen twee jaar aan de Lunettenbaan was gevestigd. Dit nieuwe filiaal heeft een oppervlakte van 550 m2. Bedrijfsleider is de heer F. Sleddens. die wordt geasssisteerd door 45 medewer kers, inclusief part-timers. "Deze afdeling kent een breed scala van werkzaamheden. We houden ons bezig met bijvoorbeeld ongedicrlebestrijding tot en met hel verzorgen van de secreta riaatswerkzaamheden van de ideeënbus voor filialen van Albert Heijn. Kijk, hier heb je ook typisch iets dat bij Operatio nele Zaken hoort." Uit een lade haalt hel hoofd filialen- bureau een enveloppe met een paar foto's. Altijd zijn er problemen met klan ten die hun winkelwagentjes verder mee nemen dan het parkeerterrein. In Frankrijk heeft men daar iets op gevon den. Door bepaalde tegels te gebruiken, kunnen de winkelwagentjes niet meer dan een paar honderd meter van hel fili aal worden verwijderd, anders lopen ze vast tussen de stenen. Met dit idee kwam een klant aan en dan moeten wij aan de gang om zoiets bespreekbaar te maken binnen de AH organisatie." Operationele Zaken houdt zich verder o.m. bezig met coördinatie bedrijfsbe- veiligingsaspectenkeuringsdienstbe- zoekmeldingen. regelen van glasschades filialen, verkeers- en hinderproblemen en allerlei zaken die om de hoek komen kijken bij bijvoorbeeld de toetreding van franchisers, vervalsingen en allerlei actu ele. niet te voorziene voorvallen rondom een filiaalbedrijf. Verzamelpunt "We hebben een zeer sterke binding met de filialen en dat is dacht ik vandaag wel duidelijk geworden. Daarnaast werken we zeer nauw samen met de andere afde lingen binnen Albert Heijn bv en met de staf- en steunafdelingen binnen de De- tailhandelsgroep Ahold. Immers, het filialenbureau is verzamelpunt van acti viteiten, al dan niet coördinerend met betrekking tot de dagelijkse bedrijfsvoe ring in de filialen en de verbetering daar van", stelt Nico Hupkens, van wie tij dens "Acht uur met blijkt dat hij veel kleurrijker is dan hij doet voor komen. Claus Slegt (I) en Gerard van Wester hoven buigen zich over nieuwe handboeken. Op het filialenbureau van Albert Heijn zijn werkzaam: mevrouw A. Koenen, telefonische communicatie van en naar filialen; Wil Wijt, schriftelijke communicatie (filiaalberichten, etc.); Mirjam van Beek, klantencorrespondentie; Claus Slegt en Gerard van Westerhoven, samenstelling van handboeken en handleidingen; Jouke Schaafsma, operationele en filiaalzaken; Nico Hupkens, hoofd filialenbureau. zijn la. waar precies op staat waar bui tendienstfunctionarissen zich bevinden. Dc persoon die werd gezochtwas verge ten aan het begin van de week op te ge ven welke filialen bezocht zouden wor den. maar mevrouw Koenen heeft dit reeds uitgezocht en kon haarfijn vertel len waar de eerdergenoemde functionaris zich bevond. Handboeken Achter het bureau van Nico Hupkens be vindt zich een kastenwand. Daarachter zitten Claus Slegt en Gerard van Wester hoven te werken aan het zoveelste hand boek. Nico loopt even naar hen toe om een probleem met de pagina-indeling te bespreken. Eén van de laatste handboeken die is verschenen is tot stand gekomen in nau we samenwerking met de verkoopafde ling AGF. De heer Hupkens haalt het lijvige exemplaar uit de kast. Er is van alles in te vinden over de groentenafde- ling van een AH supermart. Bovendien staat het boek "barslens vol" produktin- formatie. Als een nieuwe medewerker op de AGF-afdeling dit boek grondig door neemt, weet hij of zij precies hoe hel ver kopen van AGF in zijn werk gaat en ook kan de medewerker een klant uitgebreid informeren over het assortiment. Naast de handboeken maken de heren Slegt en Van Westerhoven ook handlei dingen. Gerard van Westerhoven legt Nico Hupkens een correclieprobleem voor en de laatste vindt dat hierover maar contact moet worden opgenomen met de "CTV". een afdeling waar een aantal typistes de tekst verwerkt en opslaat in het geheugen van een compu ter. Na correctie kan de tekst dan fout loos worden uitgeprint. Na nog een paar wijzigingen voor de handboeken te hebben doorgenomen, geeft Nico Hupkens opdracht tot verdere verwerking. Gerard en Claus kunnen aan het werk. Zij zorgen dat alle filialen de correcte nieuwe tekst krijgen. Ook zorgen beiden voor de samenstelling van introductie-instructies voor nieuwe as- sortimentsgroepen. Duidelijk is dat bei den in nauw overleg werken met de heer Hupkens. 'Geen probleem, lossen we voor u op". Operationele zaken Recht tegenover Nico Hupkens zit Jouke Schaafsma, een stoere Fries die driftig bezig is met de verzending van KDH- kalenders (Klantgericht Denken Han delen. red.). "Eigenlijk is dat zijn werk niet. maar hij is de grote regelaar van het filialenbureau. Jouke verzorgt alles wat tussen directe communicatie en hel sa menstellen van handboeken valt", ver telt Nico terwijl hij er aan toevoegt dat Jouke samen met hem de afdeling Ope rationele Zaken "runt".

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 5