Economische teruggang staat plannen AC Restaurants niet in de weg Nieuwe stap op weg naar emancipatie u o Extra depositorente 6,20% UITBREIDING COLLECTIEVE ONGEVALLENVERZEKERING J I S3 érjrf< B 1 15.000,— 15.000,— 2 25.000,— 25.000,— 3 25.000,— 50.000,— 4 50.000,— 100.000,— 5 75.000,— 150.000,— 6 5.000,- 15.000,- 5.000,— 25.000,— 8 5.000,— 50.000,— 9 5.000,— 100.000,— 0 5.000,— 150.000,— 0,81 1,35 2,02 4,03 6,06 0,54 0,81 1,48 2,83 4,17 SPAARFONDS pagina 2 FLITSEN Nederland haalt de broekriem aan. Dat is te merken op allerlei gebied en zeker daar waar het de wat luxere sector betreft. "Uit eten gaan "bijvoorbeeld. "We klagen niet, maar 't is allemaal we! minder dan we de laatste jaren gewend waren", vertelt de heer W.J. van den Heuvel, directeur van AC Restaurants. Op die constatering laat hij echter onmiddellijk een soort strijdkreet volgen: "Maar reken er niet op, dat wij nu met onze armen over el kaar blijven zitten en afwachten. Nee, we zijn met agressieve plannen bezig die - ondanks de economische terugval - onze positie in de horecasector zullen versterken. En hij on derstreept die uitspraak door te wijzen op de recente overnemingen van twee restaurants, de nieuwbouw te Sliedrecht en de vernieuwde aanpak van drie vestigingen. Met assuradeuren is overeenstemming bereikt met betrekking tot een interes sante uitbreiding van de polis collectieve ongevallenverzekering, ten behoeve van medewerkers Ahold. Tot voor kort was deelname aan deze verzekering uitslui tend mogelijk voor personeelsleden en voorts voor de echtgenotes van verzeker de mannelijke personeelsleden. Voort aan kunnen ook de echtgenoten van ver zekerde vrouwelijke personeelsleden via de collectieve polis worden mee verzekerd. Dit is een belangrijke uitbreiding, waar van de invoering door velen reeds lang werd gewenst. Personeelsleden die van deze uitbreiding gebruik wensen te maken kunnen hun wijziging opgeven via het W-formulier computerbestand door tussenkomst van de bedrijfsleider van het filiaal waarin zij werkzaam zijn. danwel door bemidde ling van de desbetreffende personeels functionaris. die over de nodige instruc ties (personeelshandboek) beschikt. Informatie Omdat er nog veel personeelsleden zijn die nog nooit gehoord hebben van de nu reeds 21 jaar bestaande mogelijkheid tot deelnemen aan deze collectieve ongeval lenverzekering. wordt hieronder enige informatie met betrekking tot deze ver- ze keringsvorm gegeven. Alvorens de heren Van den Heuvel en marketing-manager J.A.A. de Zwart meer over die vernieuwde aanpak vertel len wijzen ze op de ontwikkeling van de laatste jaren. Zo'n tien jaar geleden ging een kwart van de Nederlandse bevolking met enige regelmaat uit eten. Dat is in middels gestegen tot 75%. AC Restau rants heeft op die ontwikkeling inge haakt door het restaurant langs de weg. vanouds vooral gericht op zakelijk ver keer, ook voor de particuliere gast aan trekkelijk te maken. Vanaf vorig jaar is men zich bovendien in versterkte mate gaan wenden tot het zogenoemde achter land van de vestigingen. Entourage De heer Van den Heuvel: "Niet meer uit sluitend de zakelijke service maar ook de vier- en versierkunst, die het uit eten gaan in een AC Restaurant tot een sfeer volle, gezellige gebeurtenis maakt." Dat gezelligheidselement gaat ook een belangrijke rol spelen bij de nieuwe plannen. De heer Van den Heuvel: "Je hoort vaak zeggen, dat het eten in feite het enige is waarop een gast let. Nou, vergeet dat maar. Alles wat er omheen hoort, de sfeer, de service, de hele entou rage van een restaurant is van opmerke lijk belang. Dat is trouwens terug te vin den in de cijfers: van elke, in een restau rant bestede gulden vertegenwoordigt de waarde van het eten een kwartje, ligt het bedrag aan lonen iets daar boven, maar vormt het overblijvende - grootste - deel de speelruimte om je in de concurrentie waar te maken." De heer De Zwart wijst er in dat verband op, dat de eisen van de gast met betrek king tot de sfeer steeds strenger worden. "Geen kunststof meubelen, geen koude neonverlichting, maar gezelligheid en warmte." In de keuken kijken AC Restaurants speelt daar op in, getui ge de nieuwe opzet van AC Pesse. In deze, ruim een halfjaar geleden overge nomen. vestiging is een aantal nieuwe ideeën verwerkt. Het komt er op neer, dal de inrichting van dat restaurant vol ledig is aangepast aan de eigentijdse wensen en waarbij het selfservice- concept is vastgehouden. Of, zoals de heer Van den Heuvel 't zegt: "We heb ben daar een gezellige zaak gemaakt, waar de gasten door enige zelfwerk zaamheid profiteren van een aantrekke lijke prijsstelling." En de heer De Zwart voegt daar aan toe: "Die zelfwerkzaam heid ervaart de gast bovendien niet als onplezierig. Hij kan in de keuken kij ken, waar de kok voor hem bezig is, hij merkt dat alles vers wordt klaar ge maakt. En de prijs? Ja, we zijn het ni veau van het Chinese restaurant, dat be kend staat als goedkoop, wel heel dicht genaderd." In navolging van Pesse, waar in een half jaar de omzet nagenoeg is verdubbeld, krijgen ook de onlangs overgenomen "Vale Ouwe" in 't Harde en het in aan bouw zijnde AC Sliedrecht de gezellig- heidsaanpak. Ombouwplan Maar daar blijft het niet bij. Er is inmid dels een plan ontwikkeld, gericht op de ombouw van de overige 14 AC vestigingen. De eerste drie (Zurich, Lei derdorp en Grevelingen) zijn volgend jaar aan de beurt. Eind 1983 moet de to tale operatie zijn afgerond. Zurich, aan de Friese kant van de Af sluitdijk, is een betrekkelijk kleine vesti ging met in totaal 220 zitplaatsen, ver deeld over een Truckstop, een zelfbedie ningsrestaurant en een Eethuisje. De heer Van den Heuvel: "Dat was teveel voor een vestiging van deze omvang. Er was duidelijk sprake van een versnippe ring. We zijn nu gekomen tot één con cept: alleen een zelfbedieningsrestaurant met een nachtservice voor o.a. he; vrachtverkeer." "We richten ons nu duidelijker op de vraag van de markt", vertelt de heer De Zwart. "In Zurich komen voornamelijk grote gezelschappen in autobussen. Met het oog daarop komen er nu scheidings wanden om meerdere ruimten te kunnen creëren." AC Leiderdorp is een van de oudere vestigingen en heeft een duidelijke con current gekregen in het brugrestaurant nabij Schiphol. De Zwart: "We hebben hier een marktonderzoek in het achter land laten uitvoeren. Een interessant ge bied. maar met bijvoorbeeld strenge eisen aan sfeer en inrichting. We gaan daar ingrijpend verbouwen ten gunste van entree, toiletgroepen, Eethuisje met open grill, en de selfservice a la Pesse." Van den Heuvel: "We gaan in Leider dorp lekker terugvechten." Vakantieseizoen De vestiging te Grevelingen moet het vooral hebben van het vakantieseizoen: 's winters is het er veel rustiger. "Als we daar de service willen verlenen door in die stille periode open te blijven, dan Ruime dekking Op de polis collectieve ongevallen is ver zekerd: a. een uitkering bij overlijden b. een uitkering bij blijvende invalidi teit. Beide als gevolg van een ongeval. De ver zekering is van kracht 24 uur per dag en over de gehele wereld. De polis dekt het risico van vliegen als passagier in elk ty pe motorvliegtuig (excl. militaire vlieg- Combinatie A B premie per 4 weken fen folder kan men op aanvraag verkrijgen bij de afdeling Verzekeringen, kamer 1323 (tel. 075*592902/592245) op het hoofdkantoor Ankersmidplein, Zaandam. tuigen), alsmede het berijden van motor voertuigen. fietsen e.d. zowel als bestuurder, inzittende of (duo) passagier (doch niet bij deelneming aan races). Voorts verleent zij dekking tegen prak tisch alle overige ongevallen, waaronder ook die tijdens herhalingsoefeningen in vredestijd met uitsluiting van ongevallen door oorlog, zelfmoord, opzettelijke zelf- verwonding, moedwillig blootstellen aan bijzonder gevaar (tenzij om mensen te redden). Het risico met betrekking tot winter sportactiviteiten is eveneens gedekt onder de polis. Tien combinaties Voor de te verzekeren bedragen kan men kiezen uit een tiental verschillende com binaties, waardoor zowel aan gehuwde als aan ongehuwde personeelsleden een passende mogelijkheid wordt geboden. Medeverzekering van de echtgenoot/ echtgenote van verzekerde personeels leden is mogelijk. Men heeft keuze uit de volgende combi naties (zie staatje) waarbij A uitkering ingeval van overlijden en B uitkering bij algehele blijvende in validiteit. Bij gedeeltelijke blijvende invaliditeit wordt een bepaald percentage van het B-bedrag uitgekeerd. Personeelsblad Ahold nv Januari 1982 39-ste jaargang no. 1 verschijnt 10x per jaar Oplage: 30.(XX) Redactiesecretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1701 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-593026 Redactie: Mevrouw T. Plooijer (075-593026) E. Muller (075-592519) Contactpersonen: F. Bosch Albert Heijn (075-592223) J. Breeschoten Distributie (075-592220) W. v. Dijk Albert Heijn-zelfbediening (075-592006) J. van Eik Simon (075-592766) W. Haeser Levensmiddelen Industrie Ahold (075-592369) Mw. T. Harder Personeelszaken (075-592726) P. Hesp Albert Heijn-filialen (023-330016) J. G. Jager Miro (075-593009) A. W. Kuipers Simon-filialen (01899-19669) H. Malag Albert Heijn-buitendienst D. Rövekamp Alberto (075-592184) Redactie en vormgeving in samen werking met PR Bureau van Hulzen, Voorschoten - A. de Roo. vereist dat een meer gecentraliseerde aanpak. Die gaan we nu doorvoeren, waarbij medewerkers meer dan één taak krijgen en meer dan op één punt inzet baar moeten zijn. Je kunt je daarbij voorstellen dat de kok, in rustige tijden natuurlijk, het gerecht voor de gast klaar maakt, het de gast overhandigt en ver volgens de kassa bedient." AC Restaurants legt zich dus niet bij de economische teruggang neer. Directeur Van den Heuvel: "We krijgen jaarlijks acht a negen miljoen mensen over de vloer. En dat aantal willen we uitbrei den. Daarom zijn we bezig met steeds nieuwe dingen, met nieuwe organisatie vormen. We barsten van de plannen. En. we hebben dit jaar vijf nieuwe mana gers kunnen benoemen die wij zelf opge leid hebben: wie kan ons dat nazeggen?" De depositorente over het jaar 1981 is vastgesteld op 6,20%. De berekening van de extra rente wordt gebaseerd op het gemiddeld depositotarief bij de AMRO-bank over deposito's van 100.000,- op jaartermijn. Uitgegaan wordt van het gemiddelde van de rente tarieven, zoals geldend in de eerste week van de vier kalenderkwartalen. De uit komst hiervan was voor 1981 10,75%. Het percentage van de depositorente wordt gevonden door deze uitkomst te verminderen met het vaste rentepercen tage zoals dal voor het Spaarfonds geldt, oftewel 10,75% 4,55% 6,20%. De depositorente wordt aan het einde van het jaar gegeven over de laagste stand van de spaarrekening gedurende het gehele kalenderjaar, nadat deze is verminderd met een franchise, die voor 1981 is vastgesteld op 3.500,-. Ter verduidelijking moge het volgende voorbeeld gelden. Stel een spaarder heeft een normale en een bijzondere spaarrekening. De laagste stand van het totaal van het saldo van zijn normale en het saldo van zijn bijzondere rekening op enig moment was in 1981./' 4.700,-. De depositorente wordt nu berekend over dit laagste saldo verminderd met ƒ3.500,- oftewel 1.200,- en bedraagt voor 1981 6,20% xf 1.200.- 74,40.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 2