KOEKJES ALBRO NAAR JAMIN AHGV verwerkte 265.000 feestpakketten In 1981 Ahold in het nieuws ■iiiiiiiiinii personeelsblad ahold n.v. Positief advies van OR Sterovita en Melkunie Holland verder in Flitsen PI it sen I DO SAH002000442 Flitsen Landelijk januari 1982 39ste jaargang no. 1 - januari 1982 Hel jaar 1981 zal nog lang in de herinne ring van veel Aholdmedewerkers blijven. Hel was een jaar met veel veranderingen op allerlei gebied. Albert Heijn startte 1981 met zyn prijzen acties, Miro wijzig de de verkoopstrategie en nam 2 Famila vestigingen over, Giant Food Stores werd in Amerika aangekocht, de Le vensmiddelenindustrie Ahold verander de aanzienlijk en tot slot werd in de laatste maand van 1981 het voornemen bekend gemaakt Simon op te nemen binnen Albert Heijn. Ahold stond in het nieuws in 1981. Bui ten dat gevolg, had het ook veel verande ringen in petto voor de medewerkers. Flitsen is een personeelsblad en daarom trachten wij alles nog eens op een rij te zetten en de balans op te maken. W'u gingen daarvoor ondermeer praten met leden van de Raad van Bestuur. Het resultaat vindt u in deze eerste Flitsen van het nieuwe jaar. Een artikel over de situatie in de Le vensmiddelenindustrie Ahold stond ai in het november-nummer. Wij hadden daarvoor een uitgebreid gesprek met de heer R. Zwartendijk. Vandaar dat hij bij deze gesprekken niet aanwezig was; im mers in november al gal' hij te kennen dat, hoewel binnen de Levensmiddelen industrie Ahold probleemsectoren aan wezig waren, Ahold zeer zeker de pro- duktiebedrijven niet kwijt wil. (vervolg op pag 6 en 7) Vrijdag 18 december jl. leverde de wijnbottelarij van Marvelo te Zaandam de 10.000.000ste in 1981 geproduceerde titer wijn aan Alben Heijn. Bij die gelegenheid ontving de heer A. ter Schure. o.m. verantwoordelijk voor de inkoop van wijnen bij Albert Heijn. een herinneringsfles. Op de foto v.l.n.r. J. Kelderman, directeur Marvelo bv, A. ter Schure en D. Onrust, verkoopleider houdbaar bij Albert Heijn. Pagina drie van deze eerste Flitsen van het nieuwe jaar staat voor een groot deel in het teken van de feestpakketten die door Albert Heijn Grootverbruik worden samengesteld en verkocht. Tijdens een interview vertellen AHGV-directeur A. C. C. M. van Meerwijk en Joke van Ruiten, manager Pakkettenservice AHGV, één en ander over de afzetmoge lijkheden van feestpakketten voor de toekomst en gaan uitgebreid in op de Polen-actie die half december vorig jaar werd gehouden en waarbij AHGV een order voor de samenstelling van ruim 130.000 kerstpakketten ontving. Tevens is op de derde pagina een artikel te vinden over een bliksemactie van een aantal AH-filialen die/ 1600,- opleverde voor Polen. "We kwamen in contact met de stichting Zuid Oost Brabant die zelf de pakketten naar Polen brengt. Daar door weten we zeker dat de spullen aan komen bij de mensen waarvoor ze zijn bedoeld," aldus Ben Cremers van AH-filiaal 1175 te Tegelen. Door zijn initiatief hebben veel AH-medewerkers hun cadeaubonnen ingeleverd voor voed sel voor de zwaar getroffen Polen. Het Truckers-convooi (122 vrachtwagens) met aan boord de ruim 150.000 voedsel pakketten voor Polen werd door tien duizenden belangstellenden uitgewuifd. Bij het ter perse gaan van dit nummer van Flitsen werd bekend dat de Onder nemingsraad van Melkexport Sterovita bv, een werkmaatschappij van Ahold nv, en de Ondernemingsraad van Melkunie Holland een positief advies hebben uit gebracht over de overname van Melk export Sterovita bv door de Melkunie Holland. De overdracht vond eind december vorig jaar plaats. Op 19 november jl. werd aan de OR van Albro Tilburg advies gevraagd over de voorgenomen beslissing om de koekjes- en biscuitproduktie van Albro aan Jamin bv in Oosterhout over te dragen. Inmiddels is zowel door de betrokken vakorganisaties als door de OR Albro positief advies gegeven. Naar verwachting zal de overdracht van de machines in de periode maart tot mei 1982 plaatsvinden. Parallel daaraan zul len de betrokken 53 medewerkers van Albro bij Jamin in Oosterhout aan het werk gaan. Tussen de bonden en Albro is een sociaal plan overeengekomen waarin de gevol gen van de reorganisatie voor het betrok ken personeel geregeld zijn. De onder handelingen over dit sociaal plan hebben in hoog tempo en met een beiderzijds constructieve opstelling tot een overeen komst geleid. Albro verwacht van deze transactie een verbetering van het resultaat. Minstens even belangrijk is echter dat de reorgani satie zonder gedwongen ontslagen kan plaatsvinden en dat de betrokken mede werkers meer zekerheid hebben als het gaat om de continuïteit van hun werk gelegenheid. Uitbreiding collectieve ongevallenverzekering Pag. 2 Jubilea Pag, 8 Zes jaar AHuispost Pag. 9 Dirigent Engele Südmeier Pag. 10 Rene Koekoek in "Kwistig met muziek" Pag. 11 Een nieuw jaar, een nieuw begin en een nieuwe rubriek. In elf afleverin gen onder de naam "Acht uur met.." zal één van de Fiitsenverslaggevers gedurende acht uur elf mede werksters volgen die uit diverse wcrkonderdelen afkomstig zfo'n. Wat deze mensen tijdens hun werkdag doen en hoe hun afdeling in elkaar zit, komt in deze rubriek uitgebreid aan de orde. In dit januari-nummer van Flitsen bijl de heer N. Hupkens, hoofd AH filiaienbureau, de spits af in het eerste deel van "Acht uur met....". Zie pag. 4 en 5.

Personeelsbladen | 1982 | | pagina 1