Jacques Borel Catering ook te vinden in de 'Theaterwereld" t 1 De juiste man op de juiste plaats pagina 6 FLITSEN Bezoekers aan het Cultureel Centrum te Amstelveen kijken er wel eens vreemd van op: Jacques Borel Catering, voor de meesten toch bekend als bedrijfscateraar, voorziet ook in dit Centrum de gasten van hun natje en droogje. Drie seizoenen al duurt de samenwerking met het Cultureel Centrum. Het overgrote deel van de projecten van Jacques Borel Catering omvat bedrijfs kantines. Een ander, kleiner maar niet minder belangrijk deel, wordt gevormd door de commerciële restaurants. Zo'n commercieel project is ook het Cultureel Centrum aan het Amstelveense Plein 1960. Districtsmanager Johan Roem vertelt: "Het restaurant hier is dagelijks ge opend van 11.00 uur tot 01.00 uur. We werken in totaal met 22 medewerkers, waarvan er slechts 4 full time in dienst zijn. De pieken, die vanzelfsprekend in een commercieel project regelmatiger voorkomen dan in bedrijfsrestaurants, het aantal bezoekers is daar meestal het zelfde, vangen wij op met een grote groep part-timers. De vaste kern in Amstelveen bestaat uit de heer A.A. Bree, die in december de heer P.L.M. Friederichs opvolgt als be heerder. Hij wordt bijgestaan door een assistente, mevrouw M. de Boer, die hem bij afwezigheid vervangt en de lei ding heeft over de part-timers. De heren G. Lohuis en E.J. Ong-Alok complete ren het viertal; zij vormen de gecombi neerde keuken/bedieningsgroep. Tevreden Directeur W.H.J. Bary van het Cultureel Centrum in Amstelveen steekt zijn tevre denheid over de samenwerking met Jacques Borel Catering niet onder stoelen of banken. Volgens hem is het succes van het Amstelveense Centrum het resultaat van het samenstellen van een totaalpro- dukt. "Wij trachten een flitsend pro gramma te brengen; produkties blijven over het algemeen maar één avond in ons theater; vijf avonden, zoals onlangs met Jos Brink het geval was, is een uitzonde ring. Wat echt onderdeel van ons programma is. is dat wij het publiek, samen met JBC, de mogelijkheid bieden om voor de voorstelling gezellig te dineren en na af loop nog wat na te praten onder het ge not van een afzakkertje: de openingstij den van het restauratieve gedeelte zijn daar op afgestemd. Wij merken dat het publiek die moge lijkheid steeds meer ontdekt en op prijs stelt." Aantrekkelijke acties Een van de aantrekkelijkheden die het Cultureel Centrum zijn gasten biedt is het "Menu Spectacle du Théatre", dat op vrijdag- en zaterdagavond wordt ge serveerd. Het menu wisselt per maand en wordt op de normale kaart via een wisselkaartje bekend gemaakt. Op die kaart is ook ruimte gereserveerd voor het bekendmaken van de speciale culinaire acties. Deze acties zijn dan meestal aangepast aan het theatergebeu- ren. Zo bood het CCA in de afgelopen tijd o.m. het Zuidamerikaanse buffet toen "Brasil Tropical" op bezoek was, en een Amerikaans buffet toen de musi cal "America, America" op bezoek was in het Cultureel Centrum. Een actie die binnenkort gevoerd wordt is een Zweeds buffet, wanneer een Zweedse folklore- avond het theater vult. Kerstdagen Vanzelfsprekend laat deze Jacques Borel vestiging ook de kerstdagen niet zonder meer voorbij gaan: Tweede Kerstdag, na de voorstelling van het Scapino-ballet, wordt een Familie-kerstdiner verzorgd. Een bijzondere attractie vormen de re gelmatig terugkerende sherry-cabarets op de zondagmiddag. De aanvang van deze pauze-loze korte voorstellingen van ca. 1 uur is 4 uur 's middags. Na het ca baret kan men van een glaasje sherry ge- Loopbaanbegeleiding AHZB-bedrijfsleiders Op byna fluisterende toon verklapt de heer J. Purmer, belast met het project loopbaanbegeleiding van AHZB-bedrijfsleiders, zyn "tactiek": "Vertrouwen opbouwen tijdens een gesprek is het allerbelangrijkste, dat betekent in eerste instantie goed luisteren. Pas als het vertrouwen aanwezig is, kom je tot verhel derende gesprekken. De heer Purmer voert wekelijks tal loze gesprekken die uiteindelijk moe ten leiden tot een passende werksitu atie voor iedere ZB (zelfbediening)- bedrijfsleider en voorts wordt er gesproken over diens huidige situatie en zijn toekomst. Project De heer Purmer: "Dit project is 3V6 jaar geleden gestart toen was geble ken dat bij ZB-bedrijfsleiders behoef te bestond aan meer inzicht in hun mogelijkheden nu en in de toekomst als gevolg van veranderingen in de ei sen die aan de functie gesteld wor den. Er zijn ongeveer 160 bedrijfslei ders en voor het grootste gedeelte wordt in groepen gewerkt, maar ik besteed de meeste tijd aan individue le gesprekken. Bijvoorbeeld als een bedrijfsleider vindt dat hij op een te hoog of te laag niveau werkzaam is. Gesprekken vinden haast altijd plaats samen met de groepsleider, die feitelijk weer de baas is van een aan tal bedrijfsleiders. Uitgangspunten van het project zijn dat de man zich "lekker" voelt in zijn werkomgeving en dat bij de ZB-organisatie de juiste man op de juiste plaats zit." De inhoud van de gesprekken tussen de bedrijfsleider, groepsleider en de loopbaanbegeleider bevat steevast de mening van de bedrijfsleider over zijn eigen functioneren en zijn mogelijk heden in de toekomst en de mening van de groepsleider over het functio neren van de bedrijfsleider. Resultaat De heer Purmer: "Het gehele plan is destijds getoetst bij diverse instan ties. o.a. de OR. De gesprekken zijn in ieders belang. Er is uit de gesprek ken een aantal vaste uitkomsten te verwachten, bijvoorbeeld: de be drijfsleider zou in aanmerking kun nen komen voor promotie of er zou juist een functie voor hem moeten worden gezocht die meer passend is. Ik schakel dan een andere perso neelsfunctionaris in of de opleidings coördinator. Ik vind het een interes sant project vooral omdat je resultaat van het werk ziet." Loopbaanbegeleiding als project is over ongeveer zes maanden ten ein de. Daarna zal dit in het normale PZ- werk worden geïntegreerd. De heer Purmer tot slot: "Je kan niet zeggen, we sturen elke bedrijfsleider naar een soort eenheidscursus met als gevolg een "betere" bedrijfsleider. Zo'n in dividuele loopbaanbegeleiding geeft een beter zicht op de individuele situ atie van de bedrijfsleider, zijn moge lijkheden en zijn kwaliteiten. Nee, voor supermartbedrijfsleiders bestaat zo'n project niet. Vooralsnog consta teerden we dat er voor een dergelijk iets meer behoefte bestond bij de over het algemeen wat oudere ZB- bedrijfsleiders. Maar wat er straks gaat gebeuren, ik weet het nog niet." Op de foto v.l.n.r. Ed Bree, Peter Friederichs, Mara de Boer. Eus Ong-Alok en Gerard Lohuis nieten; het eerste glas is in de toe gangsprijs begrepen. De sherry-cabarets vormen een soort tegenhanger van de be kende koffie- of lunchconcerten. Gevraagd naar eventuele verdere acties zegt de heer Roem: "Het ligt in de be doeling binnenkort van start te gaan met een bruidsparenactie. Er trouwen in Amstelveen per week zo'n 12 bruidspa ren. Daarvan proberen wij er twee binnen te krijgen. Daarom zoeken wij contact met bruidsleveranciers, om sa men tot een aantrekkelijke actie te ko men. In de geest van: als u bij ons uw bruiloft komt vieren, dan krijgt u bij een aantal leveranciers (fotograaf, bloemist e.d.) leuke kortingen." Succesvolle formule Het gaat dus goed in Amstelveen. Vol gens de heer Roem niet in het minst om dat het interne produkt de toets van de kritiek alleszins kan doorstaan. Daarbij komt dat niet alleen de bezoekers van het theater het naar hun zin kunnen hebben. Ook aan de artiesten is gedacht. Gingen deze vroeger gewoontegetrouw naar buiten voor hun drankje, nu blijven ze na de voorstelling in het Centrum zelf, in hun eigen artiestenfoyer, die wel zo gerieflijk is. Het brengen van een totaal pakket blijft een succesvolle formule. Klaar voor de toekomst, deze medewerkers uit het Albert Heijn fdiaal aan De Meer 21 te Someren. Na veel voorbereidend werk is deze nieuwe vestiging 30 september jl. geopend. Ook dat kan een reden zijn voor een plaatsje in Flitsen. Rechts op de foto bedrijfsleider A. Beimans, die met 18 medewerkers verantwoordelijk is voor dit filiaal.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 6