ZOMAARLfilVAN DE FILIALEN pagina 12 FLITSEN ft Zelfs voor de plaatselijke bevolking is de Van Hogendorp- laan in Hilversum moeilijk te plaatsen. Wie echter naar de Heigalerij vraagt, wordt zonder aarzeling geholpen. Alben Heijn filiaal 5543 maakt deel uit van het gezellige winkelcentrum van deze buurt. Een buurt waar menig be kende Nederlander woont. Het Hilversumse omroepkwar- tier ligt immers op steenworp afstand. Bekende gezichten, ook bij de klantenkring van het Albert Heijn filiaal 5543. Bedrijfsleider Peter Molleman noemt ze moeiteloos op: 'Chiel Montagne van de Tros, zangeres Marga van Luv, Ron Brandsteder, Mieke Telkamp en tennisster Betty Stöve. Verder heel wat mensen die je wel met naam, maar niet direct van de televisie kent. Dan zit ik voor de televisie en dan komt de aftiteling. Dan denk ik vaak: Hé, klant bij ons. Stuk voor stuk aardige mensen. Altijd een vriendelijk woord, geen kapsones. "Daar ben ik toevallig ingerold. Ik heb nooit gevoetbald, maar als handbalkeeper heb je veel ervaring. Je hebt een goede reflex en dat is een groot pluspunt bij het zaalvoetbal. Op die manier blijf ik ook zelf actief bezig in de sport," Zwemles Sportiviteit op een heel ander vlak zoekt caissière Marcia Grovell. Schoolzwemmen heeft ze nooit gehad. Dat heeft ze als gemis ervaren en daarom zit ze nu op zwemles. "Ik heb geen last gehad van watervrees," vertelt de 22-jarige, "maar ik kan het nog niet echt. Ik ben wel van plan zwemdiploma's te halen. Ik heb me nooit te oud gevoeld om het te Ieren. Je ziet ook veel ouderen op de zwemles. Het is best leuk." Voorlopig werkt Marcia Grovell nog voor halve dagen achter de kassa. In januari gaat ze echter voor hele dagen werken. "Dat heb ik bij mijn vroegere baas ook gedaan. Dat is best te combineren met het huishouden. Ik heb het hier naar m'n zin. Je kunt een praatje maken met de klanten. Er is een goed contact," zegt ze. Naast lezen ("Sensatieverhalen van Alistair McLean") is ze ook nog actief volleyballster. Maar niet in competitieverband. "Ik heb geen zin om elke week een wedstrijd te spelen. Lekker met de recreanten bezig zijn, zonder dwang. Dat is beter," besluit ze lachend. Bedrijfsleider Peter Molleman: "Ik leef me helemaal uit bij het handbal. Peter Molleman werkt nu ruim twee jaar als bedrijfsleider van dit filiaal. Twaalf en een half jaar werkt hij bij Albert Heijn. Hij begon in de vulploeg in Uithoorn, werd verkoper en kwam via Aalsmeer in Bussum terecht. Twee jaar werkte hij daar op de Huizerweg als bedrijfsleider: "Prima. Maar na twee jaar had ik een nieuwe uitdaging nodig. Toen kwam deze kans. Hier wil ik voorlopig niet weg. We hebben net een ingrijpende verbouwing achter de rug. Paar maanden met een wat rommelige zaak gewerkt. Maar de klanten hadden er begrip voor en het personeel werkte goed mee. Het assortiment is nu breder. De winkel is wat ruimer opgezet. We hebben een paar nieuwe mensen erbij zodat het totale bestand op 21 personeelsleden komt. Ik zie het na de verbouwing als een nieuwe start, een nieuwe uitdaging. Dat ligt me wel," vertelt hij enthousiast. Handbal De 28-jarige bedrijfsleider (gehuwd, vader van de 16 maanden oude dochter Jessica), is veel met sport bezig. "Ik heb vroeger altijd handbal gespeeld. Als doelman heb ik zelfs een tijdje in het Nederlandse jeugdteam gestaan. Maar ik ben ermee gestopt omdat ik trainer werd. Dit jaar voor het eerst. Bij EMM hier in Hilversum. Dat is eerste klasse heren. Maar ze willen hogerop. Eén van de eerste dingen die ik gedaan heb is het aantal trainingen van één naar twee avonden per week brengen. Het gaat niet slecht: Vijf punten uit drie wedstrijden. Ik vind het heerlijk ontspannend. Vooral als je een moeilijke dag hebt gehad. Je kunt je dan helemaal uitleven en dan onder de douche gaan. Je voelt je gelijk een ander mens." Naast zijn trainersactiviteiten is Peter Molleman actief als doelman bij zaalvoetbalclub UBA Sport: Robbert Koek: "Ik rijd liever met een motor dan met een auto het water in. Motor De 18-jarige Robbert Koek is geen man van veel woorden. Hij zal in een gezelschap nooit ais gangmaker fungeren. Maar in datzelfde gezelschap heeft hij op zijn manier veel plezier. Robbert werkte aanvankelijk in Bussum in het filiaal Huizerweg als lid van de vulploeg. Een vaste aanstelling bij de inmiddels naar Hilversum overgeplaatste bedrijfsleider Molleman zag hij wel zitten. "Er zijn wel grote verschillen tussen de filialen. Je hebt een ander soort klanten. Hier moetje wat meer op je woorden letten. Maar je hebt heus wel klanten die je al bij je naam kennen. Ik werk hier nu twee maandendus erg veel kan ik er nog niet over zeggen," vertelt hij. Vriendin Monique leerde hij kennen bij Albert Heijn. Hij trekt veel met haar op. "Naar de disco? Nee, dat is op den duur vervelend. Bioscoop van tijd tot tijd is wel leuk." Sinds kort heeft hij een splinternieuwe motor, een Kawasaki KLX 250 cc. "Ik mag nog niet rijden want ik ben nog bezig voor mijn rijbewijs. Het is eigenlijk een off-the-road motor. Hij bevalt prima. Ik voel me er veiliger op dan in een auto. Als ik nu het water in zou rijden heb ik nog een redelijke kans. In een auto bijna niet," zegt hij lachend. Caissière Marcia Grovell: "Zwemles is best gezellig. Johan Donker, le verkoper A Vakbond Halve dagen werkt Liesbeth van Rooyen in de winkel De andere helft van de dag werkt ze op de administratie van het filiaal. Een combinatie die goed bevalt: "Het is half om half. Je hebt geen vaste functie. Ik heb ook wel eens een tijdje kassa gedraaid. Dat vond ik niet zo leuk. Hier is het werk afwisselend. Met het openbaar vervoer duurt het soms twee uur voordat ik thuis in Naarden ben. Maar dat geeft niks. Ik zou er weinig voor voelen om in een supermarkt in Naarden te werken, dat is mij te groot." Ze werkt veel in haar tuin. Verder breit ze graag of ze haakt iets. Misdaadboeken vormen een andere hobby: "Maigret, Ellery Queen. Agatha Christie vind ik wat minder," zegt ze. Een deel van haar vrije tijd gaat in vakbondswerk zitten. Ze is kaderlid van de FNV en bezoekt trouw de vergaderingen: "Ik weet wel dat mensen zeggen dat het niks uithaalt. Maar als we er allemaal zo over denken, dan gebeurt er niks. Je moet je mond durven open doen als je iets wilt bereiken. Daar heb ik geen moeite mee. Bovendien geloof ik niet dat het niks uithaalt. Er wordt rekening met jouw mening gehouden bij CAO- onderhandelingen. Opkomen voor je rechten, dat heb ik erg sterk van huis meegekregen. Daar hebben ze altijd gezegd: Wie zwijgt, stemt toe. Zo denk ik er ook over." Elektronica Erik Zieltjens (20) begon als part timer maar is na zijn afgebroken MTS-studie nu als full-timer in dienst. "Het ging niet meer op school. Nou, jammer dan. Ik heb er in ieder geval een leuke hobby aan overgehouden," verhaalt hij opgewekt. Elektronica is een vaag begrip. Erik vertelt: "Dat gaat van een Erik Zieltjens: "In de zaak repareer ik ook wel eens wat. computerje tot het repareren van een stofzuiger. Onze familie is niet van de sloperige, dus het repareren valt best mee. Ach, in feite heb je niks aan zo'n huiscomputer. Echt nodig is hij niet. Leuk speelgoed. Ik kan er een loonadministratie mee bijhouden, maar aangezien we thuis niemand in dienst hebben, heb je daar weinig aan," vertelt hij lachend. De laatste jaren heeft hij zich ontwikkeld tot wijnkenner. Hij heeft zijn wijnbrevet gehaald en staat menig klant met advies bij: "Ik drink zelf graag een rode Bordeaux. Twee flessen per week, ik weet niet of je dat veel moet noemen. Verder nog wel eens een witte Moezelwijn, Dat drink je echt als water. Maar de gevolgen blijven niet uit als je teveel op hebt." Een gedeelte van het personeelsleam hij elkaar om de heropening na de ingrijpende verbouwing te vieren.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 12