Albro Zwanenburg viert "De dag van het brood" Inge Plooijer: de "ombudsvrouw van Simon ALBERTO ALS SCHAAKPROMOTOR 99 DÜSw d pagina 6 FLITSEN iiiiliiiir Albro Bakkerijen Zwanenburg bv heeft dit jaar "de dag van het brood" volop aandacht gegeven. Deze dag werd gehouden op donderdag 8 oktober jl. en was een landelijke manifestatie van de Stichting Bevordering Broodverbruik in Nederland. Albro-directeur T.L. Winkel is tevreden over de aandacht die het publiek aan de dag heeft gelegd voor de Dag van het brood en de manier waarop de medewer kers van de filialen het brood in de be langstelling brachten. Maar hij is met name ook content over de wijze waarop de stichting zich tot het publiek heeft ge richt. De heer Winkel: "De dag van het brood bestaat nu driejaar. De eerste jaren heb ben wij er niet aan meegedaan en wel omdat het informatiemateriaal van de stichting o.i. onvoldoende paste in het supermarktgebeuren. Dit jaar vonden we het materiaal echter genoeg kwaliteit hebben om wel mee te doen." Enthousiast In de Albro-regio is de dag van het brood dan ook enthousiast gevierd. Die regio bestaat ruwweg uit de driehoek Alkmaar-Den Haag-Hilversum en omvat 70 zaken (filialen van AH. Simon en Miro). In de filialen is het publiek ver gast op een stukje met roomboter besmeerd tarwebrood, dat was gevuld met rozijnen. Er zijn een paar duizend van deze broden geconsumeerd. Alle filialen in de Albro-regio hebben vanuit Zwanenburg een pakket propa gandamateriaal ontvangen en sommige filialen gebruikten er zelfs twee. Posters Op donderdag 3 september startte in de 64 Aiberto-\estigingen in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Schaakbond een ruim acht weken du rende landelijke actie. Schaakliefheb bers konden via deelname aan diverse activiteiten een dagprijs winnen en te vens bestond de mogelijkheid zich te plaatsen voor een simultaanschaaktocr- nooi tegen de Nederlandse grootmeester Jan Timman dat begin van het volgend jaar wordt gehouden. In de 64 vestigingen van Alberto kon men een spaarkaart halen, waarop zes paardjes moesten worden geplakt. Deze paardjes zaten op het halslabel van een dertigtal dranken dat bij Alberto wordt verkocht. Met een volle spaarkaart kon men tegen betaling van 9,75 een koker verkrijgen met daarin een schaakspel en een deelnameformulier met schaakstu dies van Jan Timman. De vijftig beste oplossers hebben zich geplaatst voor de volgend jaar te houden simultaanpartij tegen eerdergenoemde grootmeester. In de Alberto-filialen in Rozenburg en Weert werd de succesvolle schaakactie van Alberto aangegrepen om tal van ac tiviteiten te organiseren. Rob Westphal, bedrijfsleider van Alberto Rozenburg had in samenwerking met de plaatselijke schaakvereniging ASV Indus een groots acht weken durend schaakfestijn opge zet. Zo kon bijvoorbeeld elke schaaklief hebber het zaterdags opnemen tegen een Mephistoschaakcomputer. Als men won of remise speelde, ontving hij of zij een fles Bordeaux-wijn die de fraaie naam "Chateau Rozenburg" heeft meegekre gen. De schaakwedstrijden tegen de computer werden op zaterdag onder toe ziend oog van leden van de eerderge noemde schaakvereniging gehouden. El ke zaterdag werd een absolute winnaar getrokken, die in aanmerking kwam voor een kist wijn. Tevens werd op 5 en 26 september voor de Alberto-vestiging door jong en oud driftig geschaakt. De "zaterdagwinnaars" werden uitgenodigd om op 31 oktober hun stukken op tafel te zetten tegen de simultaanspecialist Branco Belanovic. Degene die als beste uit de bus kwam, mag begin volgend jaar ook deelnemen aan de schaaksimul- taan tegen Jan Timman. Rob Westphal: "Hier in Rozenburg zit ten enorm veel schaakliefhebbers en on ze uitgebreide actie met Indus heeft heel wat belangstelling getrokken. Per zater dag kregen we zo'n tien a twaalf schaakliefhebbers, die het kwamen op nemen tegen de schaakcomputer en dat zette onze Alberto in het zonnetje en een stukje goodwill kunnen we hier in Ro zenburg best gebruiken." werden in de broodwinkels opgehangen, de verkoopsters droegen buttons, aan de klanten werd een informatiefolder ver strekt en het (volwassen) publiek kon ook een wedstrijdformulier invullen, ter wijl de jeugd in drie leeftijdsgroepen (zes en zeven, acht en negen, alsmede tien, elf en twaalf jaar) een aan brood en bak ken gewijde plaat mocht inkleuren, waarmee een aantal fietsen te winnen waren Succes "Door de medewerkers in de filialen is goed ingehaakt op de Dag van het brood en mede door de aanpak van de Stich ting Bevordering Broodverbruik vond ik de dag een succes. Er is de betreffende dag volop aandacht geweest voor het brood, zelfs een paar uur op de radio." aldus de heer Winkel, volgens wie Albro dagelijks 80 soorten brood maakt. Een aantal dat overigens voortdurend in be weging is omdat nieuwe soorten de plaats innemen van soorten die het op een gegeven moment niet zo goed meer blijken te doen. Donker brood "Er is op het ogenblik een duidelijke toe name in de verkoop van donkere brood soorten. zoals volkoren en Allinson. Dit zijn lekkere, gezonde, goed verteerbare broodsoorten en daarom lopen ze prima," zo zegt de heer Winkel. Een trend lijkt naar zijn oordeel te wor den, dat het publiek uit budgettaire overwegingen weer meer kiest voor ver pakt brood, dat goedkoper is dan los brood. Minder De "dag van het brood" is in het leven geroepen door de Stichting Bevordering Broodverbruik in Nederland omdat de broodconsumptie na de tweede wereld oorlog met gemiddeld 1 procent per jaar is teruggelopen. Momenteel wordt in ons land minder brood verbruikt dan tijdens het broodrantsoen in de oorlog. Enige maanden geleden introduceerde Simon zijn Prijsmenu-actie. Dit was één van de onderdelen van een aangescherpt verkoopbeleid waarbij lage prijzen voor de dagelijkse boodschappen centraal staan. In dit verband past ook de nieuwe Simon Thuiskrant waarover u reeds in een eerdere editie van Flitsen heeft kunnen lezen. Tegelijkertijd met de start van de Prijsmenu-actie opende Simon een speciaal telefoonnummer waar lezers terecht kunnen met vragen over de menu's en over de bereiding ervan. Simon's Prijsmenu-telefoon wordt bemand door Inge Plooijer die naast haar werk als secretaresse met veel plezier lezers van de Simon Thuis krant van dienst wil zijn. In een in terview met de Simon Thuiskrant vertelde zij over haar werk ten behoe ve van de Prijsmenu-telefoon het vol gende: Complimenten "Je krijgt de meest uiteenlopende vragen te beantwoorden, maar vreemd genoeg gaan ze zelden over de menu's zelf. Daaruit kunnen we, dacht ik, concluderen dat die helder zijn beschreven door onze voedings adviseuse Heieen Nieuwenhuis. Het gebeurt eigenlijk maar zelden dat ik een vraag van de lezer aan haar moet doorspelen. Ik heb vele complimen ten ontvangen over de menu's, zowel met betrekking tot de prijs, de varia tie als de uitvoerbaarheid, zelfs uit vakkringen." vertelt ze. Wat voor vragen worden er dan zoal gesteld. "Toen Simon met de Prijsmenu's begon, belde er bijvoor beeld een mevrouw die twee zonen heeft en die vond dat bij het sa menstellen van de Prijsmenu's te wei nig rekening werd gehouden met gro te eters. De jongens aten. naar haar zeggen, per persoon bijna een heel Prijsmenu." Inge Plooijer merkt in dit verband op dat de menu's zo zijn samengesteld dat een gemiddeld Ne derlands gezin met twee schoolgaan de kinderen er genoeg aan heeft. Ook kwam er een reactie binnen van een mevrouw die het erg jammer vond dat er weinig aandacht werd besteed aan vegetarische menu's. "Die reactie heb ik doorgespeeld aan onze voedingsadviseuse Heieen Nieu wenhuis en ook aan deze groep Simon-klanten wordt tegemoet geko men." Lage prijzen Soms ontvangt Inge Plooijer recepten van lezers. Hieruit blijkt duidelijk dat de klanten met enthousiasme in spelen op het idee van de Prijsmenu's en dat zij meedenken. "Veel mensen bellen op met de vraag of de prijzen in de advertenties in de dagbladen of de Simon Thuiskrant wel kloppen, want zij vinden ze erg laag. Meestal volgt dan direct de vraag of er bij hen ook een Simon in de buurt is. Of men vraagt of die menu's werkelijk zo goedkoop zijn als staat vermeld. Je merkt duidelijk dat de advertenties kritisch worden bekeken. Vooral als de Simon Thuiskrant net uit is of als er advertenties hebben gestaan in de landelijke dagbladen," stelt Inge Plooijer die altijd met spanning af wacht welke vragen er bij de volgende krant of advertentie zullen worden gesteld. „Beste buur" Zelf dol op koken en als verzame laarster van recepten, vindt ze het be mannen van de Prijsmenu-telefoon een leuke bezigheid. "Eigenlijk ben je een soort ombudsvrouw want de mensen bellen je soms met zeer on verwachte vragen. Zo belde onlangs een meisje dat zelf graag voedings deskundige wilde worden. Ze vroeg of ik wist w elke opleiding zij daarvoor moest volgen. Voor dit soort vragen hebben we de Prijsmenu-telefoon na tuurlijk niet in het leven geroepen. Maar als "beste buur" proberen we zulke vragen natuurlijk wel te beant woorden." "Hoe ik zelf over de Prijsmenu's denk? Het is natuurlijk vrij moeilijk om mijn oordeel als objectief te be schouwen, maar ik heb de meeste ge probeerd." En het resultaat? De "ombudsvrouw" van Simon blijkt te vreden en dat stelt gerust.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 6