PINARD WISSELTRUC "We moesten trouwen vanwege Albert Heijn Ahold tennistoernooi ook dit jaar groot succes mmw DE HEER P. BOOGAARD VERTELT LACHEND: pagina 10 FLITSEN NKMttM Heren-enkel Naast het feit dat alle wedstrijden in dubbels werden gespeeld, konden de 16 heren in de hoogste groep een klein en keltoernooi afwerken, waarbij de finale het sluitstuk van de dag was met als fina listen Jaap Pameijer en Peter v. d. Vliet. De laatste wist de partij met het winnen van de laatste game op zijn naam te brengen. Prijsuitreiking Na ruim 120 partijen te hebben ge speeld werd de prijsuitreiking gehouden in de gezellige kantine van LTVZ, waar bij er voor de winnaars prijzen waren en nog enkele mooie prijzen werden verloot onder de deelnemers. Tevens bleken in elke groep ook enkele spelers de verwachtingen niet te hebben waargemaakt en deze werden met de z.g. poedelprijs onderscheiden. Alle deelnemers kregen na afloop een toepasselijk aandenken mee. Namens de Onlangs heelt een Veronica-filmteam opnamen gemaakt in het AH-filiaal op het Kanaaleiland te Utrecht voor het programma "Rondje Wijn". In dit programma hekelt Veronica de zogenaamde wijncultus in Neder land en vergelijkt die met Frankryk waar niet zo moeilijk wordt gedaan over wijn. In "Rondje Wijn" komt duidelijk naar voren dat Nederlanders eigen lijk helemaal niet zoveel van wijn weten. Dit bleek duidelijk toen er een zogenaamde wisseltruc werd uit gehaald met Pinard-wijn. De wijn uit de kartonnen pakken werd in flessen gegoten. Aan nietsvermoe dende "wijnkenners" onder het pu bliek werd gevraagd of zij verschil proefden tussen de (uit het pak af komstige) Pinard dat vanuit een fles werd geschonken en de Pinard die men uit het pak schonk. De klanten vonden de wijn uit de fles veel lek kerder. Vreemd eigenlijk want even tevoren zat de "flessen-Pinard" nog in het pak. Conclusie: voorzie een slechte wijn van een goede fles met een schitterend etiket en hij wordt prima verkocht, geëerd om zijn bou quet en in lyrische termen bezingt men zijn karakter. Deze satire van Veronica over de wijnkennis van de gemiddelde Ne derlander werd uitgezonden op woensdag 18 november jl. Ruim twintig jaar geleden nam de heer P. Boogaard afscheid van Alben Heijn. Na vijfendertig dienstjaren vertrok hij op zestigjarige leeftijd. De omschakeling van kruidenierswaren- winkel naar supermarl ging aan hem voorbij. 'Ik zag de noodzaak van die omschakeling heus wel in. Maar ik was mijn hele leven gewend aan het zelf bedienen van klanten. Om nou op latere leeftijd die hele overgang mee te maken. nee. dat zag ik niet zo. De jongere garde mocht het over nemen. vertelt hij in zijn gezellige Tilburgse flat. Trouwen In 1926 begon hij als bediende in het filiaal in Amersfoort. Hij wilde echter thuis weg: "Ik kom uit een gezin van zeven kinderen. Ik was de jongste, de anderen waren het huis uit en ik wil de eens wat anders. Toen heb ik om overplaatsing verzocht. Van mijn moeder mocht ik per se niet naar Amsterdam. Het werd toen Amers foort," zegt hij. Dertien maanden werkte hij daar. "Voor 23 gulden in de week. Je woonde bij je chef, dat kostte 7 gulden en het wasgeld was toen een gulden per week. Je kon niet vaak naar huis. Met Pasen en Pinksteren en de grote vakantie. Die vakantie was toendertijd drie dagen per jaar." Na Amersfoort volgde Bergen op Zoom: "In die tijd leerde ik mijn vrouw kennen. Ik kon promotie ma ken in 1929. In Maastricht bestond een vakature voor een filiaalhouder. Maar het was toen min of meer van zelfsprekend dat je getrouwd was en je vrouw meewerkte. Ik z.eg altijd: "Wc moesten trouwen." De mensen Het voormalige Alben Heijn-filiaal in de Tilburgse Molenstraat. "Er is veel veranderd. In Bergen op Zoom gingen we in de wijk van Tho- len elke week eerst de boekjes bij klanten ophalen en daarna de waren thuis bezorgen. Van deur tot deur, zeven kilometer heen-en-weer lopend met een bakkerskar. Het was hard werken, tien uur per dag. Maar als ik het nu moest overdoen, deed ik het meteen. Ik heb een fijne tijd gehad." De 80-jarige heer Boogaard is een trouw bezoeker van de jaarlijkse ge pensioneerdendag: "Heerlijk al die mensen weer te zien. Je wordt ge waardeerd. ook nu nog. "Jullie heb ben AH groot gemaakt." wordt wel eens gezegd. Dat geloof ik ook. Al leen elk jaar mis je op zo'n dag een stel oude bekenden. Overleden. Dan merk je dat je oud wordt. Maar zo lang we kunnen, gaan we er elk jaar trouw heen. in 1982 wordt het voor ons de twintigste keer." Met een record-deelname van precies 100 deelnemers ging op zaterdagmorgen 3 oktober om 9 uur weer het jaarlijkse Ahold- tennistoernooi in Zaandam van start. Na het welkomstwoord van Jaap Pameijer konden de tennissers, die in 4 verschillende groepen naar sterkte waren ingedeeld hun (tennis)hart op halen. Beginners Voor de beginners was een speciale warming-up georganiseerd, waarna de eerste tennisbeginselen werden bijge bracht in een stoomcursus door Jan Sie. Hierna konden ook zij hun partijtje spe len zonder grote kans op blessures en de puntentelling eigen maken, hetgeen hen in het algemeen uitstekend verging. De overige spelers waren onder gunstige weersomstandigheden eveneens met hun partijtjes begonnen en de kansen waren voor een ieder wisselend. Zo waren er de bekende slow-starters. die direct de kansen tot nul gereduceerd zagen. Maar we hebben ook enkele zeer voortvarende dauwtrappers aan het werk gezien die flitsend uit de startblokken schoten. spelers werd door Chris v. d. Broek nog een dankwoord uitgebracht aan de orga nisatoren Jaap Pameijer, Nico Ris en Teun Roodenburg, die met veel voldoe ning op dit toernooi konden terugzien. GROEP 1: Heren: le D. van Dyk, 2e Hr. Fleury, 3e Hr. v. Doorn. Dames: le Marion de Vries, 2e Mw. Ter Mater, 3e Mw. Bayards. GROEP 2: Heren: le Nico de Vries, 2e Ger Hulst, 3e Fred v. d. Enk. Dames: le Mw. Schotsman, 2e Joke Zweering, 3e Marjo v. d. Ven. GROEP 3: Heren: le P. Groeneschey, 2e A. Blan- kers, 3e J. van Houts. Dames: le A. Appel, 2e H. E. Wassink, 3e F. P. M. Hupkens. GROEP 4: Heren: le Nico Ris, 2e Jaap Pameijer, 3e Piet Langerhorst, H. den Hoed. Dames: le Erna van Scherpenseel, 2e Rodie Persijn, 3e Cora Ris. kijken dan een beetje geschrokken. Maar we trouwden vanwege mijn functie bij Albert Heijn." zegt hij met een stralend gezicht. Mooie stad In Maastricht bleef het echtpaar Boogaard tot 1949. "We woonden in de Brugstraat, midden in het cen trum. Een kleine, maar drukke win kel met drie interne bediendes en 4 winkeljufs. Je had klanten uit de ar beidersbuurt, maar ook klanten uit de gegoede burgerij, zoals dat toen heette. Ik bewaar goede herinnerin gen aan Maastricht, een bijzonder mooie stad." In Tilburg werd hij bedrijfsleider van het filiaal in de Molenstraat, waar hij De heer Boogaard in zijn winkel in de Maastrichtse Brugstraat. tot 1958 bleef. "Een heel ander soort winkel, maar toch ook leuk," vertelt hij daarover. "De laatste twee jaar heb ik in de buitendienst gewerkt."

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 10