in de schijnwerper "DE ZONNIGSTE ZWART/WITFOTO" Ahead Advertising Goed voorbeeld doet goed volgen Uitslag fotowedstrijd FLITSEN pagina 3 rvv - 3e prijs daan aan een kruiwagenrace en daarbij was het de bedoeling dat iedereen er zo gek mogelijk uitzag. De race werd geor ganiseerd in een straat met vier kroegen en die werden allen door de deelnemers "bezocht". Deze man kwam behoorlijk aangeschoten de laatste kroeg uitgeslin gerd en was zelfs zijn kruiwagen verge ten!" KDH (fase twee): "Goed voorbeeld doet goed volgen". On der dit motto is de tweede fase van Klantgericht Denken en Handelen (KDH) bij Albert Heijn van start ge gaan. Nadat in eerste aanleg het accent lag op het leren omgaan met KDH, staat nu het blijven doen en het doorvoeren op alle niveau's centraal. Nog even voor de niet Albert Heijners: KDH is een vorig jaar oktober gestarte actie met als doel iedereen binnen de AH-organisatie nóg bewuster te maken van het belang van een extra stuk dienst verlening ten opzichte van de klant. In deze tijd, waarin alles onpersoonlijker en killer dreigt te worden, betekent klant gericht handelen een duidelijk gewaar deerd pluspunt bij het winkelend pu bliek. Het leren daarvan kwam o.a. tot stand door middel van een omvangrijke, maar duidelijke handleiding voor alle betrokken AH-medewerkers en via groepsgesprekken in de filialen. De alge mene beoordeling na afloop van het eerste deel van de actie was gunstig, al waren er hier en daar wat op- en aanmer kingen. Als die kritiek al terecht is, zal deze zeker worden ondervangen in het nu gestarte tweede deel. Medewerkers van HK, DC's, personeelszaken, opleidin gen, iedereen moet ervan worden door drongen, dat KDH belangrijk is voor een ieder binnen de organisatie. "KDH hoort gewoon bij ieders dagelijks werk", zo wordt gesteld. Fase II, die loopt tot en met september '82, omvat o.a. het maandelijks uitgeven van een bulletin met KDH-wetenswaar- digheden uit eigen en andermans "keu ken" (ook andere bedrijven doen aan KDH). Een vaste rubriek daarin krijgt o.a. de TV-presentatrice Judith Bosch, die interviews met personeel en klanten gaat houden. Andere actie-ingrediënten zijn o.a.: een KDH-puzzelposter per kwartaal en een KDH-kalender met il lustraties van tekenaar Peter van Straaten. Daarnaast wordt nog aan an dere activiteiten gewerkt. Allerbelang rijkste onderdeel is echter het elkaar stimuleren door steeds het goede voor beeld te geven. KDH krijgt pas écht in houd als iedereen van de noodzaak ervan is doordrongen. le prijs 2e prijs Tracht Ahead Advertising zoveel moge lijk de schijnwerper te richten op de werkmaatschappijen van Ahold, nu was het dit reclamebureau zelf dat in het middelpunt van de belangstelling kwam te staan. Tijdens een feestelijke bijeenkomst op 10 september jl. werd namelijk in het restaurant van het Ahead-gebouw te Zaandam, door Agfa-Gevaert het 100.000e copyproof-apparaat afgele verd. Dit apparaat, waarvan Ahead er al meerdere in gebruik heeft, wordt in de reclame gebruikt voor de vervaardiging van afdrukken, vergrotingen en verklei ningen. Het vormt een vitale schakel bij o.m. de produktie van advertenties en winkelmateriaal. Vooral gezien de strik te sluitingstijden die gelden bij de aanle vering van reclamematerialen, moet snel en betrouwbaar gewerkt kunnen wor den. De copyproofmachine, geprodu ceerd te Miinchen, werd aan Ahead gele verd door een der belangrijkste Neder landse importeurs, de firma Granada. De overhandiging door de heer Mole naar, verkoopleider van Agfa-Gevaert, werd bijgewoond door o.m. de heren J. Müller en H. Havik, resp. Chef Traffic en Hoofd Doka, alsmede door de gehele studiogroep van Ahead. De vakantiefotowedstrijd van Ahold, die het thema "De zon nigste zwart/wit-foto" droeg, bleek een succes. Er werden dit jaar weer heel wat foto's ingezonden en de jury heeft na lang wikken en wegen drie foto's uitgezocht die naar onderwerp en compositie het dichtst bij het thema van de fotowedstrijd kwa men. Derde prijs Part-timer Peter van der Kraaks die op zaterdag bij Miro Heerhugowaard werkt, bleek zeer verrast toen hij hoorde dat hij de derde prijs had gewonnen in de fotowedstrijd. "Regelmatig maak ik wel foto's, maar aangezien ik nog op school zit kan ik nog geen professionele "spullen" aanschaffen. Ik werk dan ook met een simpel spiegelreflexcameraatje, waarbij je alles zelf nog moet instellen. Dat fotoboek komt mij uitstekend van pas," aldus Wouter, die beloofde dat hij het boek zal spellen om er zoveel moge lijk tips uit te halen. De foto maakte hij op een kermis in Dumpelselt (Dtsl.). "Er was in dat straatje een kermis en dat gaat daar anders dan hier in Nederland. Er worden allerlei activiteiten georgani seerd. De man die ik kiekte, had meege- Kwalitatief waren de inzendingen over het algemeen niet geweldig, maar dit kan worden toegeschreven aan het feit dat veel inzend(st)ers van een kleurenfo to een zwart/wit-vergroting hebben laten maken en dat houdt nu eenmaal auto matisch een kwaliteitsverlies in. Tijdens de jurering werd dan ook besloten hier mee rekening te houden. Eerste prijs De eerste prijs, een Minolta Weathermatic-camera, werd gewonnen door de heer H. Hueskens, bedrijfsleider van AH-filiaal 5706 in Amsterdam. De heer Hueskens over zijn inzending: "We hadden een paar Duitse vrienden op be zoek en het weer was niet geweldig. Je kunt natuurlijk wel de hele dag binnen zitten, maar dat is ook niet alles. We zijn toen naar het strand geweest omdat onze vrienden nu niet elke dag de Noordzee zien. Kinderen trekken zich over het al gemeen niets aan van nat worden en die liepen dan ook vrolijk door de branding te dartelen, met volle laarzen als gevolg. Op zo'n moment moet je een plaatje schieten, want zoiets is zeer typerend voor een strandwandeling." Tweede prys "Hartstikke geinig!" was de spontane reactie van AH-parttimer Wouter Schreuder uit Geldrop, toen de redactie Flitsen hem opbelde met de mededeling dat hij de Afga Optima 335 had gewon nen. Wouter, die als part-timer werkt bij AH-filiaal 1255 in Geldrop, vond het niet zo belangrijk wat hij had gewonnen, maar vond het veel leuker dat hij in de prijzen was gevallen. "Fotograferen is een grote hobby van mij en ik volg dan ook een cursus fotografie. Ontwikkelen en afdrukken doe ik zelf. De foto die de tweede prijs opleverde heeft Wouter tij dens zijn vakantie in Zuid-Afrika ge maakt. "Tegenwoordig is het vrij nor maal dat vrouwen zonder bikini liggen te zonnen, maar je ziet nog veel mannen stiekem kijken en het verrekijkerverhaal is ook niet onbekend. Dat bracht mij op het idee om deze foto te schieten. Voor het verrekijker-idee heb ik een filter ge bruikt." Wouter schreuder heeft on langs ook de tweede prijs gehaald in een fotowedstrijd die in Geldrop werd geor ganiseerd.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 3