Hapklare AH-brokken in Breia-Moerwijk WERELDDIERENDAG IN TEGELEN OVERTREFT VERWACHTINGEN Actie dank zij medewerkers mogelijk pagina 10 FLITSEN X.ajbertheijn grootste 'op este.cn. Het verband tussen deze Dierendag- markt en Albert Heijn viel voor het pu bliek duidelijk te herkennen. De looproute langs de met AH-vlaggen ver sierde kraampjes leidde direct naar het filiaal, terwijl ook het inwendige van het huisdier ongetwijfeld aangenaam werd geconfronteerd met AH-produk- ten. Jeugd Via het plaatselijke huis-aan-huisblad "Bredase Krant" had bedrijfsleider Van Dongen de jeugd uitgenodigd met hun huisdieren Werelddierendag in Moer- De beesten in hun tijdelijke kinder boerderij bij het AH-filiaal aan het Raadhuisplein in Tegelen. geserveerd in grote bakken, die in het midden van de markt waren neergezet. En ook voor ander "beestenspul" was er wat achter de hand. Kinderen die geen levende viervoeter hadden, mochten hun speelgoedbeest meebrengen en kregen zelf een "verstandige" tractatie in de vorm van een (sinaas)appel. Spreekuur Andere attracties waren demonstraties hondentrimmen, en het spreekuur van dierenarts H. J. M. de Weerd van Die- Werelddierendag 1981 werd uitgebreid gevierd in de noordelij ke stadswijken van Breda, die georiënteerd zijn op het winkel centrum "Moerwijk". Dit ondermeer door toedoen van het Albert Heijn-filiaal dat onder leiding staat van bedrijfsleider J. A. L. van Dongen. Zaterdagochtend 3 oktober verrees aan wijk te komen vieren. Voor de honden de "AH-zijde" van het grote winkelplein werd er een gratis "brok", huismerk in de Bredase "Hoge Vucht" een grote rij kraampjes, die bij elkaar een comple te "Dierendagmarkt" vormden, waarin het commerciële en het ideële aspect el kaar soepeitjes in evenwicht hielden. Zo stonden er kraampjes van een dieren speciaalzaak en een hondentrimsalon naast stands van vrijwilligers-organi- saties als Greenpeace, World Wildlife Fund, de Dierenbescherming en de ac tiegroep "Lekker Dier". Ook een toe ristische attractie als safaripark Beekse Bergen (Hilvarenbeek) was vertegen woordigd. renkliniek "Breda-Noord", dat het eve nement op Moerwijk besloot. Veel AH- klanten namen de gelegenheid te baat, eens naar hun huisdier te laten kijken tijdens dit gratis spreekuur. De entree van het filiaal was getransformeerd tot behandelkamer, waar voornamelijk hon den in de "revisie" gingen. Het was een druk bezocht en bij vlagen hoogst amu sant besluit van het Dierendagfeest ("Dokter, hij riekt al 14 dagen uit z'n weet u, hij heeft een raar bot ge geten Dat het bezoek van de dierenarts duide lijk aansloeg bij het publiek, mag alleen al blijken uit het 50-tal gevallen, dat de arts in krap één uur tijd kreeg af te wer ken. Bedrijfsleider Van Dongen was op het uitblijven van een hem toegezegde politiehondenshow na zeer tevreden over het resultaat van die dag: evenals de diverse actiegroepen, die de kans had den gekregen om een nog grotere "dier- lievendheid" te propageren. "Die vrijwilligersorganisaties hebben leuk gereageerd op ons initiatief, dat Het was vroeg dag voor de AH-medewerkers van het Tegelense filiaal 1175 op zaterdag 3 oktober. Die dag was gekozen om een werelddierendag-actie te organiseren. Dat betekende in de praktijk dat al vanaf zes uur 's morgens voorbereidingen moesten worden getroffen. In een mum van tijd werd op het Raad huisplein een complete kinderboerderij gebouwd en de dieren daarvoor werden geleend van het plaatselijke kasteel "De Holtmühle" terwijl kwekerij Leenders voor de groenvoorziening zorgde en de gelijknamige aannemer de afrastering bouwde. "Je kunt iets dergelijks alleen op basis van vrijwilligheid op touw zetten. Onze medewerkers offerden hun vrije dag op. Enkele plaatselijke ondernemers en ook de gemeente Tegelen werkten belange loos mee. Op het moment dat je de hulp van buiten je bedrijf moet betalen, kun je het wel vergeten", vertelt bedrijfslei der Paul Bertrand over de organisatie van de werelddierendag-actie van AH. "Kinderen worden vaak over het hoofd gezien bij acties. Je richt je over het alge meen op de volwassenen en we vonden het aardig om nou eens niet op directe wijze commercieel bezig te zijn. Zo laat je ook eens zien dat je als winkel zonder eigen belang iets wilt doen voor de plaat selijke jeugd. Zo'n actie laat een stukje vriendelijkheid zien dat we echt niet ten toon spreiden om meer klanten binnen te krijgen." Succes De inwoners van Tegelen waren door middel van 2500 folders en artikeltjes in de plaatselijke en regionale pers op de hoogte gebracht van de AH-actie en mede door al die publiciteit sloeg de actie aan. Al op de vroege ochtend was het behoorlijk druk voor het AH-filiaal Dierendokter Hafmans heeft het erg druk op zijn spreekuur. Groots Het "dierenfeest" werd groots opgezet, want naast de kinderboerderij was er een grabbelton, gratis botten voor de hond, een dierendokter, een dierenjury en er werden (gratis) foto's gemaakt. toch in de eerste plaats bedoeld was, om wat AH-gerichte publiciteit te maken. De verkoop kwam hierbij pas op een tweede, zoniet een derde plaats. Wat wij aardig vonden aan dit idee, was dat de kinderen hier met hun dieren naar toe zouden komen en dat is ook gebeurd. Daarom is het een leuk feest geworden", aldus de heer Van Dongen. Een gratis maaltijd is nooit weg. en toen de plaatselijke dierenarts Haf mans om 11.00 uur met zijn spreekuur begon, ontstond een ware stormloop op zijn "behandelkamer". Honden, katten, vissen, konijnen, kippen, marmotten, parkieten en kanaries werden aan een onderzoekje onderworpen. Wie zijn of haar huisdier het best verzorgde, kwam in aanmerking voor een prijs. BL Ber trand merkte hierover op: "Een vis in een mooie viskom moet evenveel kans krijgen als een mooie windhond." De geiten en schapen lieten de drukte rustig aan zich voorbij gaan. Alsof ze niet anders gewend waren, aten ze in hun tijdelijk onderkomen rustig van hun voer. "We zijn begonnen toen het nog donker was en voor alles afgelopen is was het weer donker. Ik ben dan ook een beetje trots op de inzet van alle betrokkenen. Het was niet de eerste en wat ons betreft zeker niet de laatste actie hier", aldus bedrijfsleider Bertrand.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 10