BL-dag stond in teken van: "AH blijft op de kleintjes letten" OPENING AC SLIEDRECHT IN MEI 1982 Lawson B. Saul benoemd tot president BI-LO Provincie verleent toestemming Willem Duys presenteert "AH voor de vuist weg" FLITSEN pagina 5 Precies op de plaats, die AC Restaurants had uitgezocht voor nieuwbouw, lag een grote vijver. Deze is gedempt en even verderop opnieuw aangelegd. Hij gaat dan een aantrekkelijk element vormen in het aanzicht van het nieuwe restaurant. Met ingang van 17 augustus jl. is de heer Lawson B. Saul benoemd tot president van BI-LO, de Amerikaanse dochter maatschappij van Ahold nv. De heer Saul is geen onbekende in de Amerikaanse levensmiddelendetailhan del. Hij heeft onder meer gewerkt voor A&P Stores en Allied Supermarkets. Sinds 1977 was hij als directeur werk zaam bij Food Town Stores (North Caro lina). De directie van BI-LO zal nog een wijzi ging ondergaan. De heer Frank L. Out law heeft per 1 september Bl-LO verla ten en de heer Milton O. Gillespie gaat per 2.1 november a.s. met pensioen. Hij blijft echter deel uitmaken van de Board of Directors van Bl-LO. Als alles volgens plan verloopt - alleen een bijzonder strenge winter kan nog roet in 't 'eten gooien - opent AC Restaurant Sliedrecht in mei 1982 zijn deuren. De officiële toestemming tot bouwen is binnen en het verlenen van de nodige vergunningen is een kwestie van enkele weken. "Een alles bijeen genomen toch nog vlotte gang van zaken", vindt de heer L. Hagens, hoofd van de bouwtechnische dienst van AC Restaurants. planning opening in januari 1982, niet haalbaar was", vertelt de heer Hagens. Nu de provincie haar toestemming heeft verleend zal een en ander verder vlot ver lopen. De gemeente, die optimaal heeft meegewerkt, is al bezig de grond bouw rijp te maken, terwijl door het al verrich te voorspitwerk het afgeven van de nodi ge bouwvergunningen niet langer dan enkele weken zal vergen. De aanbeste ding kan dan eind september plaats heb ben waarna de eerste paal begin novem ber de grond in kan. IJs en weder die nende zal de opening in mei, dus nog voor het vakantieseizoen, plaats hebben. In totaal is 8270 m2 grond beschikbaar waarvan 1100 m2 wordt bebouwd. In het zelfbedieningsrestaurant komen 210 zit- Een overzicht van het gebeuren in de Holidome. Duys in actie korte minidocumentaires over AH- cijfers, interviews met BL's en klanten werden vertoond, was er 's avonds een groot "doe-, zit- en loopfeest. In de Holidome, een grote overdekte tro pische tuin, speelde het grootste deel van het feest zich af. In vier andere zalen was een jazz-café, een casino, een speelauto- matenhal en een bowling ingericht. De avond werd opgeluisterd door The New Rockers, Doris D and the Pins en andere orkesten. Naast diverse bars was er een vijftiental marktkramen waar de BL's met hun partners aan het bekende natje en droogje konden komen. Acht kramen werden door leveranciers verzorgd. Als aandenken aan deze BL-dag ontvin gen de bezoekers een fles Spaanse wijn met speciaal etiket, een bierpul, een fles je parfum en roomboterkoeken. Volgens de organisatoren was deze BL-dag zeker zo geslaagd als de vorige die in 1979 in de Jaarbeurs te Utrecht werd gehouden. Zoals eerder in Flitsen vermeld, is het vinden van een vestigingsplaats voor een restaurant langs de weg een kwestie van naarstig speurwerk. Vorig jaar viel het oog van AC Restaurants op het bedrij venterrein "Nijverwaard" te Sliedrecht aan de weg Gorkum/Rotterdam. Eerste besprekingen met de gemeente leverden een positief beeld op, maar spoedig bleek ook dat enkele hindernissen over eenstemming in de weg stonden. Eén daarvan was, dat de provincie de wijzi ging in het bestemmingsplan moest goedkeuren. "Dat heeft langer geduurd, dan we ver wachtten. We kwamen dan ook al gauw- tot de conclusie dat de aanvankelijke Alleen de vissekom ontbrak. Voor het overige waren camera's, microfoons als mede Willem Duys aanwezig om de mid dagvergadering van de AH BL-dag op te luisteren met een "alternatieve" Voor de vuist weg. plaatsen, in het bedieningsrestaurant (met een open grill) 100 plaatsen, terwijl er ook (inspelend op de behoefte van een bedrijvencentrum) een bar met 30 plaat sen is gepland. Veel aandacht krijgen ook de energie-besparende aspecten (te rugwinning van warmte, isolatie en kostenbesparende verlichting) waarmee in andere AC-vestigingen al ervaring is opgedaan. Het bouwrijp maken van het terrein. Tijdens dit programma, dat overigens via beeldschermen in de zaal werd "uit gezonden", interviewde de heer Duys een aantal AH-ers. Deze interviews ga ven de aanwezigen een beeld van het door AH tot nu toe gevoerde beleid en lichtten tevens een tip van de sluier op van de toekomstige koers van AH. Dui delijk bleek tijdens deze "televisie opname" dat Albert Heijn in de toe komst zeer zeker op de kleintjes blijft letten. Deze BL-dag, die werd bezocht door ruim duizend AH-ers, werd op 26 au gustus jl. in het Holiday Inn te Leiden gehouden. Naast het officiële middagge deelte, waar via de beeldbuis ook diverse

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 5