T- Mijn medewerkers hebben het al over hun tent" V Fonds voor Bijzondere Voorzieningen toegelicht Jan van der Veen, AC-Pesse/Hoogeveen: AC-Pesse energiebewust pagina 4 "Het fe ongelooflik t«al onze mensen hier hebben gepresteerd tijdens de verbouwing van AC-Pesse/Hoogeveen. Zij hebben vaak onder zeer primitieve omstandigheden gewerkt en er werd soms een behoorlijke aanslag gepleegd op hun improvisatietalent. Uit heelt geen negatieve uitwerking gehad op de serviee die we bieden aan onze gasten. Altijd bleven ze vriendelijk en behulpzaam. Werkelijk, alle lof' Dat is kort en bondig de mening van manager Jan van der Veen van AC-Restaurant Pesse/Hoogeveen over zijn medewerkers. FLITSEN "Het is allemaal ontzettend snel in zijn werk gegaan. Op 1 april ging hotel restaurant Moes dicht en op 2 april opende AC zijn deuren voor de gasten. Op die eerste AC-dag werkte ik hier met negen mensen die wij van Moes hebben overgenomen" en met nog een aantal medewerkers die wij van andere AC- restaurants hadden "geleend". In februari van dit jaar werd bekend dat de eigenaar van hotel-restaurant Moes. de heer J. Bijker. zijn pand in Pesse aan AC Restaurants zou overdragen. Toen al hebben heel wat mensen uit de omgeving gevraagd of er werk voor hen was bij AC- Pesse/Hoogeveen. Heel wat gegadigden X De sleutel werd aangevoerd door een parachute-springer hebben toen hun namen aan de heer Bij ker doorgegeven die ze op zijn beurt weer doorspeelde aan AC. Op de sollici tatiedag, half april dit jaar, kwamen ze langs. Sommigen van hen waren de vol gende dag al in het nieuwe restaurant aan het werk." Betrokkenheid "De medewerkers zijn vanaf het begin betrokken geweest bij de verbouwing. We hebben samen heel wat dingen door genomen en bekeken. Hierdoor is zo'n band ontstaan met het reilen en zeilen van AC-Pesse/Hoogeveen dat mijn me dewerkers het niet hebben over het restaurant waar ze werken, maar over hun tent. Ze willen er dan ook geen lelijk woord over horen. Als je aan AC-Pesse komt. kom je aan hen," zegt een enthou siaste Jan van der Veen. Zoals gezegd werd er tijdens de verbou- wing getracht aan alle wensen van de gasten tegemoet te komen. Wij zijn daar de bouwtechnische dienst van AC Restaurants dan ook erg dankbaar voor. Toen men het nieuwe Eethuisje, waar de gasten worden bediend, bouwde, speelde dit restaurant-gebeuren zich af in het Zelfbedieningsrestaurant. Daarna werd het Zelfbedieningsrestaurant verbouwd en ingericht. "Onze gasten hebben altijd in alle rust hun kopje koffie kunnen drinken of een stukje kunnen eten. Eén keer zijn we een middag dicht ge weest omdat het vreselijk lekte." AC Nieuwe Stijl AC-Pesse is ook AC nieuwe stijl. Het overbekende bruin-oranje heeft plaats gemaakt voor kleuren met meer sfeer. De inrichting van de zelfbediening is ver anderd. De koelvitrines zijn direct tegen In het zelfbedieningsrestaurant van AC-Pesse/Hoogeveen heeft men een aantal koelvitrines. De koelmotoren hiervan geven heel wat warmte af. Daarmee kan men twee dingen doen: Via een schoorsteen de lucht inblazen of gebruiken voor de verwarming van water. Dat laatste gebeurt in AC-Pesse. Daarvoor is een speci aal systeem gebouwd. Deze toe passing bespaart zo'n 12.000 kW per jaar. Tevens is een nieuw soort lampen gebruikt, die stroom verbruiken als een lamp van 17 Watt maar licht geven als een lamp van 70 Watt. De vraag is wie een beroep kunnen doen op dit fonds. Het antwoord ligt vrij simpel. In principe alle werkne mers van Ahold nv, mits zij aan de hieronder gestelde voorwaarden vol doen. Zowel gehuwde als ongehuwde kostwinners en ongehuwden die zelfstandig wonen, komen in aan merking voor het Fonds voor Bij zondere Voorzieningen als zij in actieve dienst zijn bij Ahold nv. Hier geldt echter de norm dat zij een weektaak dienen te hebben van tenminste 15 uur. Ook gepensioneerden komen in aanmerking voor het Fonds Bij zondere Voorzieningen. Voor hen geldt dat zij gedurende minimaal 5 jaar een dienstverband van on bepaalde tijd van 4/5 of meer van de normale werktijd bij Ahold nv hebben gehad. Bij de vaststelling van de tege moetkoming voor een gehuwd part-time medewerk(st)er kan het inkomen van de echtgeno(o)t(e) mede bepalend zijn voor de hoog te van de fonds-bijdrage. Vertrouwelijk Het is duidelijk dat een tegemoetko ming in de buitengewone uitgaven een uiterst vertrouwelijk karakter draagt en daarom moet de betrokke ne hiervoor persoonlijk een formulier halen of aanvragen bij de secretaris van het fonds, de heer J. Keijzer (hoofdkantoor Ahold nv 'Zaandam). Nadat dit is ingevuld dient het for mulier met de betalingsbewijzen te worden ingediend bij het bestuur van het fonds. De aanvraag kan dan ge richt worden aan de secretaris. de muur geplaatst en de bekende ver lichte kleurenfoto's zijn vervangen door borden met daarop prijzen van de diver se maaltijden, drankjes, etc. De vitrines zijn vanuit het Zelfbedieningsrestaurant gezien minder opvallend. Ook de zitjes hebben een ingrijpende verandering on dergaan. "Er is hier allemaal wat luxu euzer meubilair geplaatst en de tafeltjes staan wat meer uit elkaar. Door schotten met veel plantenbakken zijn ze van el kaar gescheiden. Hierdoor hebben onze gasten in het Zelfbedieningsrestaurant Richtlijnen voor tegemoetkoming Het bestuur van het fonds zal zich in het algemeen laten leiden door de volgende richtlijnen: Voor zover de geaccepteerde kosten gedurende drie volle perioden van vier weken meer bedragen dan vier procent van het totaal van de pensi oengrondslagen in datzelfde tijdvak, komt het meerdere in aanmerking voor vergoeding. Hierbij dient te wor den opgemerkt dat er bepaalde maxi ma zijn. Voorbeeld Voorbeeld: Uw salaris over 12 weken bedraagt 10.000,- bruto. Dit be drag staat ongeveer gelijk aan het to taal van de pensioengrondslagen. Vier procent daarvan komt voor ei gen rekening. Dat houdt zoveel in als dat ongeveer 400.- (eigen risico) van die bijzondere kosten zelf zal moeten worden betaald. De verdere kosten komen dan voor rekening van het fonds. Om even op die vier procent terug te komen kan worden gesteld dat als u drie of meer kinderen hebt. er per kind boven de eerste twee een half procent af gaat. Voorbeeld: U hebt vier kinderen. Dan wordt niet vier procent van de pensioentoeslagen ge rekend als eigen risico, maar 3%. Als u nu tien kinderen heeft, zou u dus geen "eigen risico" hebben. Dat is niet het geval want ook hier is een restrictie Volgens de reglementen van het fonds betaalt u tenminste al tijd l"n van het totaal aan pensioen grondslagen De belangrijkste kosten die in "Volledige bemanning" A C-Pesse/Hoogeveen wat meer privacy. De tafels zelf hebben een rek waar het dienblad na het halen van de maaltijd kan worden opgeborgen. Dit alles is mede naar aanleiding van en quêtes, die AC onder zijn gasten heeft gehouden, gebeurd. Het bleek dat zij over het eten, de prijs en de service tevre den waren maar de zelfbedienings restaurants niet zo gezellig vonden. Daarom is hier deze nieuwe stijl toege past," vertelt Jan van der Veen. Mooiste restaurant "Iemand van de staf van AC Restau rants zei eens: "AC-Pesse/Hoogeveen is ons mooiste AC-restaurant" en daarmee zijn we het hier helemaal eens. We ho pen dat onze klanten dat ook zullen zeg gen. Tegen hen zeggen we in ieder geval op z'n Drents: "Blie daj d'r bint," besluit Jan van der Veen. Binnen Ahold bestaat het zgn. Fonds voor Bijzondere Voorzieningen. Dit fonds is bedoeld om aan de hand van een aantal normen financieel tegemoet te komen aan werknemers en gepensioneerden die door ziekte of ongeval voor meer dan normale uitgaven komen te staan die niet door andere instanties en/of instellingen geheel of gedeel telijk kunnen worden vergoed. aanmerking komen voor de 4%- regeling zijn: Volledige geneeskundige hulp van huisarts of speci alist. Apothekerskosten, voor zover op recept van een arts verstrekt. Kosten voor gezinszorg, al leen op medische indicatie en alleen dan. wanneer de eigen bijdrage is berekend via de normen van de Alge mene Bijstandswet ter plaatse, gedurende maxi maal 2 jaar. Reiskosten bij bezoek aan gezinsleden, verpleegd in ziekenhuizen, sanatoria, herstellingsoorden e.d., tot een maximum van 25ct. per km., kortste weg- afstand tot een maximum van één bezoek per dag, bij gebruikmaking van een personenauto (geen taxi); bij gebruikmaking van openbaar vervoer. 2e klas se, maximaal de kosten van 2 bezoekende gezinsle den. Extra kosten, voortvloeien de uit een dieet, voorge schreven door een medi cus. Uitzending naar kinderte huizen op medisch advies. Kunst- en hulpmiddelen. Deze moeten zijn voorge schreven door huisarts of specialist. Dit betreft o.a. beugels. orthopedisch schoeisel, kunstledematen e.d. Periodieke tandheelkundi ge hulp tot max. 750.- per persoon per jaar. Regulatie tot max. 1.000.- per persoon per jaar incl. tandheelkundige hulp. Éénmaal per 3 jaar: Volledige gebit-prothese tot max. 900.-*) Bril montuur tot max. 125.-*) Brilglazen tot max. 175.-*) Contactlenzen 300,-*) Bovengenoemde maximum bedragen worden dus in de 4% berekening opgeno men en dienen niet gezien te worden als afzonderlijke maximale vergoedingen De kosten die niet door het fonds worden gedekt, zijn: Normale bevallingskosten Premie ziektekostenverzeke ring Kosten welke op grond van onze collectieve ziektekosten verzekering worden vergoed. Twijfelgevallen In twijfelgevallen of bepaalde kosten onder deze regeling vallen zal het bestuur van het fonds uitspraak doen, eventueel na overleg met een medisch adviseur. Bij deze regeling is ervan uitgegaan dat de betreffende personeelsleden, voor zover niet verplicht verzekerd, zich volledig hebben verzekerd voor ziekenhuis-, sanatorium- en specia listen kosten. Indien door een verzekerde een risi coregeling c.q. risico-bedrag is aan gegaan waardoor de premiebijdrage wordt verlaagd, zullen de kosten ge durende de risicoperiode of die van het risicobedrag niet voor tegemoet koming in aanmerking komen. Voor de goede orde dient te worden opgemerkt dat men. alvorens een vrijwillige ziektekostenverzekering af te sluiten goed moet bekijken of men het "eigen risico"-bedrag op kan brengen. Want zoals eerder gesteld wordt dit bedrag niet door het fonds uitgekeerd. 'Verplicht" verzekerden, die een medische behandeling ondergaan op "particuliere basis" en daardoor ver goeding uit het ziekenfonds derven, doen er verstandig aan zich eerst met de secretaris van het fonds in verbin ding te stellen over het al dan niet in aanmerking komen voor vergoeding uit het fonds. Aangeraden wordt in gevallen van twijfel informatie in te winnen bij het bestuur, voordat er kosten worden gemaakt.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 4