'De Lunet' geopend Prijsmenu's helpen de huisvrouw bij dagelijkse menukeuze Simon BL-dagen: pagina 2 FLITSEN (vervolg van pag. 1) Wijde omgeving "De Lunet" zal met een verkoopopper' vlakte van bijna 8.000 vierkante meter en een twintigtal afdelingen een sterke regionale functie krijgen. "Het is een goed bereikbaar winkelcen trum met ruime parkeerfaciliteiten. Het is een unieke zaak, naar alle waarschijn lijkheid het grootste zelfbedieningswa renhuis in West-Brabant", aldus de heer J.J. van der Burg. De ondernemers die in "De Lunet" samenwerken zullen hun zelfstandig karakter behouden. Wel zal het winkelcentrum zich in regionale reclame-activiteiten regelmatig als één geheel aan de klant presenteren. "Er zijn een aantal spelregels ontworpen waar iedereen zich aan dient te houden. "De Lunet" is als het ware een paraplu boven de verschillende afdelingen. Ik zou het vrijheid in gebondenheid willen noemen. Maar de samenwerking met onze participanten is uitstekend", meen de de heer Bulthuis, directeur van Ver- brumar bv, waaronder "de Lunet" hoort. Dagelijkse vraag Simon is van mening dat het in deze tijd niet meer voldoende is alleen weekaan- biedingen van min of meer willekeurige artikelen te doen of "vaste lage prijzen" te garanderen. Daarbij komt het gege ven dat de consument weinig duidelijk heid meer vindt in de prijsslag tussen de kruideniers. Ook de prijzen van vooral merkartikelen bij verschillende kruide niers zijn op een zodanig peil gekomen dat koopjes lopen vaak geen zin meer heeft. Vers heeft veel nadruk in de supermarkt van ,,De Lunet". van 550.000 exemplaren verschijnt en in de buurt van de Simon-filialen huis-aan- huis wordt verspreid, komt nu voortaan uit in een normaal krantenformaat. Tot nog toe verscheen de krant op half for maat. De vergrote krant biedt zowel ruimte om een flink aantal prijsmenu's af te drukken als een zeer compleet pak ket extra laag geprijsde artikelen aan te bieden. Daarnaast valt de krant in zijn huidige verschijning sterk op. De be drijfsleiders van Simon waren verrast en zeer enthousiast over "hun" nieuwe krant. Brede discussie Tot het service-pakket aan de klant, hoort voor Simon als buurtwinkel zeker ook een hoge mate van klantgericht den ken. Dat was het derde onderwerp dat met de bedrijfsleiders werd besproken. Simon zal hier de komende tijd zeer veel aandacht aan besteden. Na een intro- ductiegesprek van de bedrijfsleider met zijn medewerkers volgen elke week gesprekken over veel voorkomende situ aties in de winkel. Deze worden begeleid door een speciaal ontworpen "flip-over", waarop deze situaties in beeld zijn ge bracht. Hierdoor en door verschillende vragenlijsten hoopt men te komen tot een "brede discussie" over wat de klant wil en hoe men jegens hem of haar moet optreden. Hiermee verwacht Simon zijn medewer kers te kunnen helpen zich meer bewust te worden van hun houding tegenover de klanten. Een blik in de winkelruimte van één van de zelf.slundipe ondernemers binnen ..De Lunet". Volgens Simon gaal het de huisvrouw niel alleen om de prijs van afzonderlijke artikelen, maar mei name om de sa menstelling en de kosten van de dage lijkse maaltijd als geheel. Simon heelt er daarom voor gekozen een antwoord te geven op de dagelijks weerkerende vraag 'Wat eten we vandaag en wal gaat het kosten'/" De burgemeester Breda, de heer Ir. W. Merkx samen met zijn echtgenote, m gesprek met de heer J. Bulthuis tijdens de openingsreceptie. Simon gaat de consument op een nog niet eerder vertoonde wijze voorlichten over de samenstelling en prijs van de dagelijk se maaltijd. In wekelijks terugkerende dagbladadvertenties en in de Simon Thuiskrant wordt niet alleen aandacht gevraagd voor aanbiedingen uit het gehele assortiment kruidenierswaren en verse artikelen, maar worden ook suggesties gedaan voor complete menu 's, die tegen een zeer voordelige prijs zijn te be reiden maar ook lekker en gezond zijn. Simon noemt ze "prijsmenu's". Scherpe prijzen De heer Molenaar, die in de aanloopfase met het algemeen bedrijfsleidersschap van "De Lunet" is belast, vertelt over de nieuwe opzet: "Van de 120 werknemers van "De Lunet" zijn er 56 in dienst van Ahold, waarvan 26 full-time. Naast de supermarkt maken ook de sigaren- en si- garettenafdeling en de grammofoonpla- tenafdeling deel uit van onze eigen ex ploitatie. We bieden de klanten een breed assortiment tegen scherpe prijzen." Van het succes van "De Lunet" zal af hangen of Ahold deze formule ook elders in Nederland zal gaan toepassen. Drs. J.J. van der Burg daarover: "De naam geving zal telkens een sterk regionaal ka rakter dienen te krijgen. Als de formule aanslaat dan verdient het overweging om zoiets elders ook te starten." De vijf resterende Nettomarkten zullen zolang daarover nog niet beslist is onder hun eigen naam blijven functioneren. Start "De Lunet" ging goed van start. Een zeppelin boven het winkelcentrum wees het publiek de weg. De belangstelling was dan ook erg groot tijdens de ope ning. Burgemeester ir. W. Merkx van Breda complimenteerde de betrokkenen met het resultaat: "Binnen een tijds bestek van ruim een jaar hebben we hier een compleet nieuw gebouw gekregen. Het mag rustig gezegd worden: Het ge zicht van Breda is er aantrekkelijker op geworden." Dat was één van de belangrijkste onder werpen op de bedrijfsleidersvergaderin gen die in augustus op verschillende plaatsen in Nederland zijn gehouden. Eén van de sprekers op deze vergadering was de heer Th. van Duimen, filialen- directeur van Simon. "Er is dit jaar heel wat gebeurd op de levensmiddelen markt. Natuurlijk hebben wij ons als Simon daar ook intensief mee bezig ge houden. We hebben de harde acties van de verschillende kruideniers en de reac ties daarop bestudeerd en ons afge vraagd hoe Simon haar eigen voor de klant aantrekkelijke prijsniveau, op her kenbaarder wijze zou kunnen communi ceren." Daartoe worden door de onafhankelijke voedingsadviseuse Heieen Nieuwenhuis uit Amstelveen prijsmenu's samen gesteld. Zij stelt een menu op en aan de hand daarvan bepaalt Simon zijn aan biedingen. Bij de samenstelling gaat Heieen Nieuwenhuis uit van smaak, prijs en afwisseling. Simon Thuiskrant Een tweede onderwerp dat ter sprake kwam op de vergaderingen van de be drijfsleiders was de nieuwe vorm van de Simon Thuiskrant. Deze krant, die al weer voor het derde jaar in een oplage

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 2