"Uit het leven van een winkelwagen" J. H. Kelderman nieuwe directeur Marvelo bv Vakantiepark "De Krabbeplaat" organiseert paalzitten Winkelwagen 0mm FLITSEN pagina 11 Niets eenvoudiger dan het winkelwagentje van de supermarkt, denkt u misschien. Je neemt gewoon een vogelkooi, voorziet die van handvat en wielen, en klaar is Kees. Ja- ja, morgen brengen! Wist u dat er maar liefst dertig modellen zyn? Niet alleen qua inhoud variëren ze - van zestig tot honderdvyftig liter - maar ook qua uitrusting. Zo kan het wagentje een bodemplaat hebben of niet, vier zwenkwielen of niet enfin, stapt u even binnen by de heer F.C. Blok aan de Westzyde in Zaandam en laat u de documentatie aanreiken. Dan staat u waarschynlyk versteld van de keuze. De heer Blok is o.a. belast met de inkoop van dit rydend materieel en wordt dus overstroomd met documentatie. Omdat Ahold de voorraad jaarlyks met vyf- tot zesduizend wa gentjes moet aanvullen wil de fabrikant hem graag te vriend houden. "Brengt u mij liever naar mijn plaatsje in de winkel terug. Kleuterwagentjes Er is een tijd geweest, dat Ahold speciale kleuterwagentjes had, omdat een kind niets zo mooi vindt als zelf inkopen doen, maar daar is het bedrijf toch gauw weer van afgestapt. De lieve jeugd ging er nogal eens mee aan het rossen in de winkel en dat was natuurlijk niet zo leuk voor het publiek. Zoals het evenmin leuk was, dat de mobiele boodschappentas herhaaldelijk tegen de keien sloeg, om dat het speelse grut weer eens op de zij kant van moeders wagentje was geklom men. Dergelijke rampspoed is er tegen woordig niet meer bij, omdat de huidige modellen moeten voldoen aan Duitse DIN-normen en dus veilig zijn. Om slaan is voorbij. Onderhoud Wanneer u weet dat Albert Heijn zo'n kleine vijftigduizend van die wagentjes heeft rijden (Miro zeventienduizend, Si mon acht- a tienduizend), en u weet dat de gemiddelde supermarkt zo'n negen duizend klanten per week heeft, is het niet moeilijk voor te stellen dat een doorsnee winkelwagen na zes jaar wel richting schroothoop kan. En het onder houd dan? "O ja, dat is misschien wel leuk", veert de heer Blok verheugd op. "Voor Albert Heijn, hebben wij een on derhoudscontract met een firma in Duitsland. Die komt ieder jaar met een soort transitbusje om alle wagentjes te wassen. Dan gaan er een stuk of zes te gelijk in, en die worden volautomatisch gewassen en gedroogd. Net als een auto. Die mensen geven meteen alle wielen een spuitje grafietolie, repareren en richten de wielen zonodig Ja ja, want denk Op 10 augustus jl. volgde de heer J.H. Kelderman de heer W. Wachter op als directeur van Marvelo bv te Zaandam. De heer Kelderman (33) heeft aan de Landbouw Hogeschool in Wageningen Bedrijfskunde gestudeerd en hij kwam in 1976 als stageaire in dienst bij Marve lo. Zijn eerste project bestond uit het mede opstellen van een plan voor de re novatie van de wijnbottelarij. Na zijn opleiding te hebben voltooid, trad de heer Kelderman in vaste dienst van Mar velo waar hij Hoofd Bedrijfsbureau werd. Wij wensen de heer Kelderman veel suc ces in zijn nieuwe functie. M erom dat die dingen wat te verduren krij gen in zo'n winkel en op - vaak slecht bestrate - parkeerplaatsen." Experiment Nieuwe ontwikkelingen zijn voorlopig niet te verwachten voor wat betreft het winkelwagentje. Zelfs Amerikanen wer ken nog altijd niet met rollende trottoirs, drive-in-supermarkten of lopende band. Het winkelwagentje is ook daar nog al tijd die kleine Sing-Sing op wielen. Ahold heeft wel eens geprobeerd of de klant niet liever met kunststof exempla ren in oranje kleur reed, maar dat expe riment is niet geslaagd. Zoals ook de vier zwenkwielen zijn teruggekeerd. Bleek tóch comfortabeler bij de "slalom" langs de schappen. En het bodemrooster maakt eveneens kans op een triomfante lijke terugkeer. Het ding was afgeschaft, omdat té veel artikelen ongezien de kas sa konden passeren, maar ja, je moet ook aan de klant denken, meent de heer Blok. Wat beslist niét zal worden afgeschaft is de verplichting gebruik van de wagens te maken. Ondanks de zestig brieven per week die zich afvragen waarom in vre desnaam voor dat ene pak lucifers, of zout, die hele rit met dat getraliede wa gentje moet worden gemaakt. Ahold heeft daar nu eenmaal zijn redenen voor, en schrijft dus aan iedereen terug dat het systeem niet zal worden afgeschaft. Er zullen dus mensen blijven rondrijden met een boodschappentas die ze niet no dig hebben, maar die voor het merendeel van de supermarktbezoek(st)ers een wa re uitkomst is gebleken. En voor een niet gering deel van de natie bovendien een leuk stukje speelgoed is. Op vrijdag 17 juli werd voor het twee de achtereenvolgende jaar een paal- zitwedstrijd georganiseerd door de watersportvereniging van "De Krab beplaat", één van de vakantieparken van Ostara bv. 's Avonds om half acht verzamelen zich 34 aspirant-paalzitters die om acht uur op de niet al te comfortabele palen, die in het water waren ge plaatst, plaatsnamen. Om drie uur 's nachts was de eerste pauze van tien minuten. Toen zaten nog 25 mensen op hun wankele zit plaats. Zondagmorgen om acht uur zaten er nog twee deelnemers op de palen en 's middags drie uur werd er een eind gemaakt en eindigden de twee stugge doorzetters, Frank Wal- chenbach en Martin Verhey, met ruim 43 uur op een gedeelde eerste plaats. Door camping "De Krabbe plaat" werden twee grote bekers be schikbaar gesteld. Ik ben een ding van ijzerdraadjes. Die op drie, vier wielen staat, Welke ied're kant uitzwenken. Behalve waar men henen gaat. Ik wrik en krik langs winkelvak ken, Meestal niet op mijn gemak. Want dan word ik volgeladen Tot ik door mijn wielen zak. 'k Schamp langs enkels, hielen, schenen, Vóórrang geef ik wèl of niet, Naar gelang mijn "klant is ko ning" Nog wat aan beschaving biedt. Men pakt mij vol met vele zaken: Aar'pels, boter, groente, fruit, Drank, vlees, kip en sjoo -koo -laa-de, 't Komt me vaak m 'n strot nog uit. Kreunend, piepend en laverend, En per slot geheel bek-af, Steven ik ten langen leste Op de kassa-groepen af. 'k Vecht daar voor een eerste plaatsje, Alhoewel, gelooft U mij, Ik ben niet zoals de mensen, Ik ben WEL blij in de rij. Langzaam schuif ik daar naar vo ren, Ook mijn voor-gang-urs zijn vol, 'n Zo te samen maken wij dan De kassieres stapel-dol. Eind'lijk gaat men mij ontlasten, Mij-en nog één, dat is twee, Ik dus, dus de winkelwagen, En de klant z'n port-mon-nee. Echter is dat niet het einde Van mijn moeilijke trajekt; Weed'rom word ik volgeladen. Zeer vak-kundig dus ge-nekt. Ramm 'lend over de kasseien Word ik verder voortgesleurd Naar de auto-stal-parkeerplaats, Waar wat anders weer gebeurt. Daar pakt men mijn inhoud over Achter in een autobak, En dan wordt ik weg gedonderd Als een ouwe voddezak. Dwars liefst voor een and're auto Van nog weer zo'n zelfde klant. En die lazert mij dan nijdig Ook nog weer eens aan de kant. Mocht ik dat nog overleven, Ach begrijp dan hoe ik lijd, Als mijn baas mij later ophaalt, En naar de revisie rijdt. Daar gaat men mij weer herstel len, Wat mij zeker niet bekoort, Want dan word ik bij herhaling Steeds opnieuw TOCH weer ver moord. 'k Wil de klanten graag van dienst zijn, Er rest mij daarbij slechts één wens, 'ik Wou dat ik HEN kon be hand 'len Zoals zij MIJ doen: "Als een mens. Heintje Rozijntje

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 11