"Als je geen enthousiaste mensen om je heen hebt kun je het wel vergeten Riek Schagen exposeerde in AH Extra te Leiderdorp aan verwachting Beveiligingssysteem hoofdkantoor voldoet JACQUES BOREL CATERING ORGANISEERDE PRIJSVRAAG Mevrouw H.R. Mützelfeldt (TNO) vliegt naar Nice HARRY KNOPPERT AH EXTRA OVER SUCCES MAANDMARKT LEIDERDORP: ^foorwie.vanl afWrssding houdt J Op 17 en 18 juli jongstleden exposeerde Riek Schagen, die grote bekendheid kreeg door haar rol als Saartje in de televisieserie Swiebertje, een kleine twintig schilderijen van eigen hand. De expositie werd geopend door de Burgemeester van de gemeente Leiderdorp, de heer M.A. van de Have. Overal in en voor het AH Extra-filiaal stonden marktkramen (in totaal 16), waar broodjes werden verkocht, T- shirtjes werden aangeboden en waar wijn en pizza-demonstraties werden gehou den. "Op zaterdag waren Saartje en Bromsnor van de partij en dat was een feest voor de kinderen. Ze deelden aller lei presentjes uit. Er was een grabbelton, de kinderen mochten touwtje trekken en de klanten konden het gewicht van een rollade en een groot suikerbrood raden. Kortom: activiteiten genoeg!" Erg ver moeiend vond Harry Knoppert. "Maar zeker geslaagd en dat motiveert ons hier om elke maand een maandmarkt te or ganiseren." Het vergt allemaal een goede voorberei ding volgens de AH Extra-man. "Het begint al met de voorbereiding. Avonden vergader je met de winkelierscommissie over de opzet en organisatie van zo'n maandmarkt." Harry Knoppert vindt het belangrijk dat een winkelcentrum aan de weg timmert. "Op een dergelijke manier krijg je ge woon klanten binnen in je centrum en dat is voor alle winkeliers even plezierig. Je ziet direct resultaten van je werk want de omzetcijfers tijdens zo'n manifestatie en van de dagen daarna liegen er niet om." "verkopen" De maandmarkt werd via de kranten in grote advertenties aangekondigd en over publiciteit via de pers was niet te klagen. "Toen we de markt voor het eerst hiel den, hadden alle winkeliers uit het cen trum een advertentie staan in de weke lijkse huis-aan-huis-krant. Jammer ge noeg stonden ze her en der in het blad. Dat valt natuurlijk niet op en daarom ben ik met Ahead wezen praten om tot een pagina-grote advertentie te komen waarin alle winkeliers een advertentie hadden. Bert Ditvoorst en Rob Slijpen van Ahead hebben toen een dergelijke pagina in elkaar gezet en ik vind dat die er best mag wezen," stelt Harry Knop pert vergenoegd vast. Bedrijfsleider Knoppert: "Het heeft geen zin om in je eentje wat te organise ren. Je bent namelijk pas wat wanneer je hele winkelcentrum bruist en daarom vind ik dat iedere winkelier zeker lid moet zijn van een winkeliersvereniging." enthousiast Volgens Harry Knoppert moet niet al leen de winkelier enthousiast zijn. Ook zijn medewerkers moeten achter een der gelijk evenement staan. "Ik kan niet an ders zeggen dan dat mijn "mensen" en thousiast bezig waren. De avond van te voren waren ze allemaal nog tot tien uur druk met de voorbereiding bezig en de andere morgen zaten de caissières achter de kassa's nog ballonnen op te blazen! Geweldig zo'n spontane inzet." Van de zijde van de verkoopleiders heeft bedrijfsleider Knoppert veel medewer king gehad. "Zij hebben zich voor hon derd procent ingezet door mee te denken over activiteiten. Ze hebben demonstra tie voor ons geregeld en ervoor gezorgd dat we voldoende artikelen in huis had den. Op dat moment zie je dat je er als bedrijfsleider echt niet alleen voor staat Twee maanden geleden startte Jac ques Borel Catering in de door hen gecaterde bedrijfsrestaurants een kaasactie in nauwe samenwerking met het Nederlands Zuivelbureau. Alle gasten die in de bedrijfsrestau rants kwamen eten, konden meedoen aan het raden van het gewicht van een kaas. Tevens konden zij meedin gen naar de hoofdprijs die bestond uit een reis voor twee personen naar Nice (t.w.v. 2000,-). Uit handen van de heer A. van Daele ontvangt mevrouw Mützelfeldt haar reis naar Nice. Op het wedstrijdformulier stond een groot aantal soorten kaas en een lijst met vetgehalten. Aan de deelnemers werd gevraagd of zij de vetgehalten van zeven verschillende soorten kaas bij elkaar konden zoeken. In totaal werden ruim 2200 wedstrijdformulie ren ingezonden en de hoofdprijs (vliegreis naar Nice) werd gewonnen door mevrouw H.R. Mützelfeldt - Bolte, werkzaam bij TNO in Apel doorn. De tweede prijs, die bestond uit een dinerbon voor twee personen (t.w.v. 150,-), kwam in handen van de heer J. van Volst van Albert Heijn, terwijl de derde prijs in ontvangst werd genomen door mevrouw N. Filius van het Rotterdamse bedrijf Dura. Zij ging met drie flessen cham pagne naar huis. Op 29 juni jl. bood general manager van Jacques Borel Catering, de heer A.L.R. van Daele. tijdens een feeste lijke bijeenkomst in de Club van de Verzekeringsmaatschappij Nieuw Rotterdam te Rotterdam, de prijzen aan. Tijdens zijn toespraak bedankte hij tevens het Nederlands Zuivelbureau voor de zoals hij noemde fantastische samenwerking. pagina 4 FLITSEN "Voor de tweede keer hebben we hier met alle winkeliers van "De Winkelhof" een tweedaagse maandmarkt georganiseerd. Dat is een soort braderie en ook ditmaal is die weer een groot succes geworden en dat komt alleen maar omdat je ontzettend enthousiaste mensen om je heen hebt die niet alleen hard wer ken maar ook meedenken over de organisatie van zo 'n maand markt, aldus bedrijfsleider Harry Knoppert van de AH Extra in het winkelcentrum "De Winkelhof" in Leiderdorp. De eind maart geplaatste tourniquets van het hoofdkantoor '71, voldoen aan de ver wachting. Deze waren namelyk gericht op het inbouwen van een 'drempel', waardoor de toegang voor onbevoegden niet meer mogelyk is. Over de ervaringen tot nu toe sprak "Flitsen" met de heren P.C. Vink, directeur al gemene zaken en F. van der Boor, hoofd kantoordiensten. "Al geruime tijd was duidelijk dat een plein noodzakelijk was geworden, zekere controle op de toegang tot de Er werden mensen aangetroffen die er kantoren aan het Zaanse Ankersmid- niets te maken hadden, die - hoe bedenk je het - in het personeelsrestaurant kwa men eten. Bovendien werd regelmatig aangifte gedaan van het verdwijnen van privé-eigendommen, terwijl ook de con trole op in- en uitgaande goederen onvol doende was. Het nieuwe systeem richt zich vooral op de controle bij de ingang. Deze is uitge rust met 4 tourniquets die Ahold- De keycard heeft enkele Ahold- medewerkers in een achteraf ko mische situatie gebracht. Bij het verlaten van één van de winkels in de buurt van het HK, bleek het beveiligingssysteem in werking te zyn gebracht.Niet om dat zy zonder betaling goederen hadden meegenomen, maar om dat het systeem reageerde op de Ahold-keycard. Eenzelfde ervaring werd ook al gemeld vanuit een boekwinkel in Castricum. Eerste vraag bij vermeende win keldiefstal is daar nu: "Werkt u soms bij Ahold?" medewerkers, die in het bezit zijn van een keycard, toegang verlenen. Incidentele bezoekers ontvangen bij aan komst een dagpas of bezoekerspas. Daartoe worden hun namen een dag te voren door de ontvangende afdeling doorgegeven aan de beveiligingsbeamb te. De pasjes liggen dan al klaar als de bezoeker zich meldt. Door het nieuwe systeem is het duidelij ker geworden dat het aantal bezoekers veel groter is dan altijd werd gedacht. Niet dat er nu veel meer mensen op be zoek komen, maar omdat vroeger veel mensen doorliepen zonder zich te mel den. Die situatie is nu voorbij." Volgens beide heren zijn de nieuwe maatregelen in het algemeen goed ont vangen. "Natuurlijk roept elke beper king van vrijheid een zekere reactie op. Maar vrijwel iedereen is toch van mening dat de oude situatie, waarbij iedereen in feite kon binnenlopen, ook niet houd baar was. Natuurlijk heb je altijd men sen die van zulke maatregelen een pro bleem maken; maar het is nu eenmaal algemeen bekend dat veranderingen weerstanden oproepen". Sinds de in gebruikneming van de tour niquets is de afgelopen maanden eerst de nodige praktische ervaring opgedaan. Dit heeft al geleid tot uitgifte van key- cards aan uitzendkrachten, die langere tijd op het HK werkzaam zullen zijn. De heren Vink en Van der Boor bestrij den niet dat de ontvangst van bezoekers, na de invoering van het systeem, onper soonlijker overkomt. "Maar", zo zeggen ze, "dat is het gevolg van de ontwikkeling in de maatschappij, waar het 'open huis'-idee niet langer ver antwoord is. Toch hoeft dit nieuwe systeem niet onvriendelijk te zijn. Verge lijk het maar met verschillende andere bedrijven, waar vaak al jaren op deze manier gewerkt wordt."

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 4