Tony vindt veel Nederlanders beetje eigenwijs"... NIEUWE AH-VESTIGING IN HELLEVOETSLUIS Miro Heerhugowaard aan de wandel FLITSEN pagina 11 Ja, natuurlijk had hij zich een beeld van Nederland gevormd! Maar in Oxford wist Tony Glanville ook niet beter of de klom pen, molens en bloemen overheersten. Dus toen hij ruim vier jaar geleden voet aan wal zette kreeg hij prompt de grootste desillusie van zijn jonge leven te slikken. "Het was hier net als in Engeland", vertelt hij met een onder toon van teleurstelling. "Maar dat was tegelijkertijd de grootste meevaller toen ik hier kwam", voegt Tony daar filosofisch aan toe. "Ik heb trouwens gemerkt, dat de Nederlanders zo onge veer hetzelfde karakter als de Engelsen hebben. Dat scheelt niet zo veel. Van iemand die hier nu een paar jaar rondstapt mag je toch wel een vrij duide lijk oordeel over ons volk verwachten. "Ik vind", zegt Tony uit zichzelf, "dat veel Nederlanders een beetje eigenwijs zijn. Ja, ja, dat moetje erin zetten! Hier zeggen de mensen vaak: dat maak IK wel uit! In Engeland geloven de mensen iemand anders sneller: oh, als hij dat zegt zal het wel zo zijn, maar in Neder land geloven ze bijna niemand Tony Glanville, werkzaam bij het Ahold Computer Centrum op ons hoofdkan toor in Zaandam, barst uit in een van zijn hartveroverende lachbuien. Noemt de Nederlanders onmiddellijk daarna "heel erg energiek" en vindt ie dereen in dit piepkleine landje "hartstik ke vriendelijk". Nee, geen kwaad woord van Nederland; hij is er in die paar jaar van gaan houden. Tony spreekt onze taal ook vloeiend, al zint de uitspraak, ZIJN uitspraak, van woorden als "rom melig" hem nog allerminst. De bandre corder ("Taperecorder", zegt Tony) be wijst in dat opzicht goede diensten. kosmopoliet Wij als Nederlanders mogen trouwens best de pet afnemen voor mensen als To ny Glanville, die bereid zijn onze moeilij ke taal te leren, ook al is het hun bedoe ling niet eeuwig in dit land te blijven wo nen. "Ik weet nog niet wat ik zal doen", bekent de dertigjarige liefhebber van zweefvliegen, "maar in elk geval wil ik niet naar Engeland terug voor ik nog wat meer van de wereld heb gezien. Dat hoort toch bij je algemene ontwikkeling? Ik vind het interessant om met andere mensen te kunnen praten en in andere landen te kunnen kijken. Veel Engelsen zijn lui, vind ik, die blijven maar in hun eigen omgeving hangen. Ik ben meer kosmopolitisch ingesteld. Ik voel me ook geen Engelsman, en geen Hollander, maar méns." Tony ontpopt zich als iemand die veel belangstelling voor anderen heeft. Daar om is het in feite niet vreemd dat hij zegt: "Ik weet nog niet of ik wel doorga in dit vak. Ik houd erg veel van techniek hoor, maar een machine blijft een ma chine. Daar kan je tegen praten zoveel als je wilt, maar hij zal je nooit vertellen wat hij mankeert. Van machines heb je geen kom, hoe is dat woord ook al weer o ja, geen feedback. Ik ga liever met ménsen om. Daarom zoek ik het straks waarschijnlijk toch in een ander vak. Beetje creatiever. Ik zou bijvoor beeld wel interieur-inrichting willen doen, of journalistiek Tennis behoorde in Engeland tot een van zijn favoriete vrijetijdsbestedingen. En skiën, niet te vergeten. "Dat heb ik op een kunstskibaan geleerd, maar als je eenmaal naar de sneeuw bent geweest vind je dat niks meer. Vorig jaar was ik in Zwitserland. Saas-Fee. Erg mooi ja, maar wel moeilijk. Ik wil eigenlijk een beetje te hard op mijn ski's." Het blad van de Nederlandse Ski Vereniging leest hij trouw - zoals veel andere neder- landstalige kranten en tijdschriften, zelfs letterkundige werken - en het be richt dat op het circuit van Zandvoort cursussen voor beginnende autocoureurs worden gegeven brengt hem prompt weer op nieuwe ideeën. De vriendschap met zijn Nederlandse vriendin is inmid dels tóch wat bekoeld, dus Tony heeft al le tijd van de wereld. De jonge Engelsman is eigenlijk nooit van plan geweest zich in Zaandam te vestigen, maar ja, hij had hier een vriend, en die wist hem op zeker moment zo gek te krijgen hier een baan te zoe ken Pa en ma in Oxford waren niet en thousiast - die missen hun enig kind nog steeds - maar iemand die iets van de wereld wil zien laat zich daardoor niet afleiden. Hij was ook al in Ecuador en krijgt nu weer aanvechting een tijdje naar Amerika te gaan. Als je oud bent hoeft het niet meer, is Tony's devies. Toch doemt bij dit alles een groot pro bleem op. In tegenstelling tot zijn Turk se en Marokkaanse collega's krijgt de Engelsman géén extra dagen om weer eens naar huis te kunnen. "Ze denken waarschijnlijk: hij is tóch zo thuis. En dat is natuurlijk ook zo. Van Zaandam tot Oxford is het precies anderhalf uur. Tja, toch maar eens vragen aan mijnheer Paineijer, mijn chef." Aan zijn tweeëntwintig dagen per jaar heeft Tony Glanville echter nauwelijks genoeg, omdat zijn ouders hem toch wel thuis verwachten in de vakantie. En ja, dat is voor onze collega natuurlijk geen vakantie in de ware betekenis van het woord. Wat hij voor zichzelf overhoudt is daardoor te weinig om reizen naar pakweg India of Canada te maken. Maar ja, het leven in Zaandam is verder best uit te houden, ook al door de puike sfeer op de afdeling, dus in wezen heeft hij niet te klagen. Alleen is hij gis genoeg om de kans van zo'n interview in Flitsen niet te laten liggen. Hoewel, was het niet de interviewer die hem de vette kluif uit dagend voorhield? Ja, want je wilt toch graag wat negatiefs óók horen, uit de mond van zo'n Engelsman. Anders is er geen mens die zijn lofzang op Nederland geloofwaardig vindt. Tony zegt het toch zelf? We zijn een beetje eigenwijs, met z'n allen, en geloven niet blindelings wat een ander zegt. Zo is het toch, Tony? 28 Medewerkers uit de Miro aan de Middenwaard in Heerhugo waard behoorden op 15 juni jl. tot de 1.100 deelnemers aan de avondvierdaagse in die plaats. Hoewel de dagelijkse werkzaam heden even plaats maakten voor sportievere zaken, wilden de 28 toch wel laten weten waar zij da gelijks te vinden zijn. In nieuwe bedrijfskleding werd de mars uitgelopen, zodat donder dags een groepsmedaille mee naar de Middenwaard kon worden ge nomen. Op 17 mei jl. is het personeel van AH-filiaal 1256 te Nuenen een dagje naar Phantasialand ge weest. De dag was zo geslaagd dat bedrijfsleider A. Brocks niet meer naar huis wilde. Commentaar van medewerker Wim van der Lubbe: "We halen hem nog wel eens op De dag werd besloten met een di neetje in AC Restaurant te Seve- num. Monique (11) en Sandra (6), doch ters van bedrijfsleider Leenheer, heb ben op 4 juni jl. de officiële opening verricht van het nieuwe AH-filiaal in De Struytse Hoeck in Hellevoetsluis. Naast de reeds bestaande AH- vestiging op het Evertsenplein be schikt AH nu ook over een ruim 1000 m2 grote winkel in De Struytse Hoeck. Dit nieuwe filiaal is de grootste en modernste AH-vestiging in de regio. Op het moment van opening stond buiten voor de deur reeds een groot aantal klanten te wachten op het mo ment dat zij de winkel "in bezit" mochten nemen. Vanzelfsprekend kreeg iedere deelnemer ook nog een aparte medaille. Op Hemelvaartsdag deed filiaal 1120 uit Enkhuizen mee aan een bedrijfsvolley- baltoernooi. De AH-ers hadden met twee teams ingeschreven en één van de twee werd winnaar in zyn poule. De voetbalclub van de AH Groentecentrale in Utrecht (FC GCU) werd uitgenodigd voor het spelen van een voetbalwedstrijd tegen de aardappelengroothandel Meijer uit Swifterbant. De zege kwam via een 2-1 overwinning in handen van de Swifterban- ders. Voor FC GCU reden tot het aanvragen van een revanchewedstrijd.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 11