mm AH chef-slager behaalt Gildepenning De dames van de informatiedesk vinden het gezellig druk Nieuw Distributiecentrum voldoet volledig aan de eisen van ETOS Zuivel Algemeen bedrijfsleider Evers is best tevreden yy FLITSEN pagina 5 Eerste verkoper van Zalinge: "De zaken zijn bij Miro nu eens goed aangepakt" "Ik weet niet of het allemaal zal lukken. Dat hangt ook voor een deel van de concurrentie af. Maar het feit, dat nu de zaken bij Miro eens goed zijn aangepakt geeft mij een stuk vertrouwen." Dick van Zalinge, eerste verkoper 'vers' heeft het zeker niet minder druk gekregen door de nieuwe aanpak bij Miro. "Er mogen overdag geen pallets meer in de winkel en daarom kunnen de vul- ploegen pas 's avonds aan de slag. Dat betekent, dat of m'n chef Guus Stomebrink of ik er 's avonds bij moet zijn." Druk heeft de heer Van Zalinge het ook met de uitleg aan klanten. "Je hoort de mensen er met elkaar over praten en velen snappen die prijsafspraak niet. Ze zeggen dan: dit of dat is hier toch duurder dan bij die en die. Dan stap ik er op af om te vertellen dat zo'n prijsver schil door Miro wordt terugbe taald. Maar dan merkje ook dat de mensen het vervelend vinden om kleine bedragen terug te •vra gen." Dick van Zalinge, eerste verkoper 'vers' heeft er vertrouwen in. Maar over de resultaten van zijn afdeling is de heer Van Zalinge best te spreken: 50% meer omzet en vooral veel nieuwe gezichten. Een belangryke schakel in de nieuwe opzet van Miro wordt gevormd door de dames van de informatiedesk. Zy leggen o.a. de prijsafspraak aan de klant uit en betalen eventuele prys- v er schillen terug. Mevrouw R. van den Broek heeft het er, met haar twee collega's, druk mee. "Gezellig druk", zegt ze. "De kunst is vooral om ook tijdens de pie ken de klanten zo goed mogelijk ant woord te geven op de meest uiteenlo pende vragen." Algemeen bedrijfsleider R. Evers is best tevreden over de bereikte resultaten. Het aantal klanten in Purmerend is met zo'n 25% om hoog geschoten en die groei heeft zelfs zijn hooggespannen ver wachtingen overtroffen. "We hebben nu een hypermarkt zoals ik die ook in het buitenland meermalen heb gezien. Modem, agressief, een winkelbeeld dat het publiek bijzonder aanspreekt," aldus de heer Evers, die elke gele genheid benut om te horen hoe de klant de vernieuwde Miro ervaart. "Tot nu toe uitsluitend positief, ik heb tenminste nog geen klacht gehoord", laat de bedrijfsleider weten, die veel respect heeft voor de inkoopafdelingen die zo'n be langrijke bijdrage aan de nieuwe opzet hebben gegeven. "Dat mag ook wel eens een keer worden ge zegd." Bedrijfsleider R. Evers temidden van een aantal medewerksters in nieuw tenue. De dames van de informatiedesk, rechts mevrouw R. van den Broek Het is haar inmiddels wel duidelijk geworden dat veel mensen nog geen idee hebben wat de prijsafspraak van Miro precies inhoudt. "Men gelooft vaak niet, dat we alleen al op vertoon van uitgeknipte advertenties van con currenten prijsverschillen terug betalen. Maar ook moet ik eerlijk zeggen, dat veel huisvrouwen het kennelijk niet de moeite waard vin den om voor kleine bedragen naar ons toe te komen." Mevrouw Van den Broek heeft zelf de proef op de som genomen. "Ik deed altijd een deel van de bood schappen in mijn woonplaats Hoorn. Nu loont het echter beslist de moeite om alles bij Miro te kopen. Op het to tale levensmiddelenpakket scheelt dat toch vele guldens." Tijdens een feestelijke bijeen komst, die op 5 maart j.l. in Utrecht werd georganiseerd door het Instituut Slagersvak onderwijs (SVO), reikte de heer J. J. G. Jonker, directeur van SVO aan een viertal in middels gediplomeerde cur sisten de "Zilveren Gildepen ning" uit. Deze penning wordt alleen uitgereikt aan die cur sisten, die de zgn. Patroons- cursus hebben afgerond met een diploma en als eindcijfer tenminste per vak een zeven hebben gescoord. Eén van hen is Jos Kuppen, chef-slager van het AH-filiaal aan de Molen weg te Nijmegen. Tijdens zijn toespraak merkte de heer Jonker op, dat de "Zilveren Gildepen ning" reeds sinds 1928 wordt uitgereikt. De laatste drie jaar kwamen er voor dit edelmetaal geen cursisten in aanmer king. De heer Jonker: "Deze medaille wordt alleen uitgereikt aan die mensen die tij dens hun cursus blijk hebben gegeven van ambitieus werken, anders kan een dergelijk resultaat niet worden bereikt. Deze mensen, en dat heeft de ervaring geleerd, zullen hun vak als slager ook met bijzonder veel ambitie uitvoeren." Jos Kuppen (l.) ontvangt uit handen van de heer J. J. G. Jonker, directeur SVO de "zilveren Gildepenning". "Kan beter" De reactie van Jos Kuppen op het beha len van deze onderscheiding was als volgt: "Ambitieus zijn is mijn werk. Ik streef naar optimalisatie, daarom stel ik hoge eisen aan mijzelf. Daardoor ben ik nog steeds niet tevreden over de produk- ten die ik maak; het kan altijd beter," aldus een toch trotse Jos Kuppen. "Liefde" De heer Jonker stelde tijdens zijn be toog dat men wel bijzonder veel liefde voor het vak moet hebben om een derge lijke onderscheiding te krijgen. Hoe denkt Jos Kuppen daar over? "Dat groeit eigenlijk vanzelf. Na drie jaar middelbare school had ik het wel gezien. Direct kwam ik eigenlijk al terecht in de "branche" bij een vleesverwerkende in dustrie in het zuiden van het land. Daar heb ik alle mogelijke diploma's gehaald voor het slagersvak en in '78 ben ik in Nijmegen in het AH-filiaal Daalseweg bij de chef-slager de heer v. d. Brink terecht gekomen. Daar werd ik in januari 1980 benoemd tot eerste assistent. In au gustus 1980 werd ik gevraagd voor de functie van chef-slager i.o. in het filiaal Molenweg. De aanstelling tot chef-slager volgde in januari 1981 nadat ik het Albert Heijn examen had afgelegd." Tijdens zijn loopbaan binnen het slagersvak heeft de heer Kuppen al heel wat onderscheidin gen gehaald. Hiervan willen we de "Zil veren Slagersspeld" noemen, maar ook de tweede prijs in de toonbankwedstrijd, welke door de Slavakto (slagersvak beurs) werd georganiseerd. Op de vraag of hij van plan is om ook nog eens de "Gouden Slagersring" (de hoogste on derscheiding binnen het slagersvak) te halen, ging Jos Kuppen niet in. Wel pro duceerde hij een geheimzinnige glim lach. Etos in voormalig DC AH Grootverbruik Het distributiecentrum van Etos is verhuisd van het voormalige kaaspakhuis naar het zogeheten Blauwe Pand in de Achtersluispolder van Zaandam. Voorheen was hier AH Grootverbruik gehuisvest. "Van een ruimte met 2.000 m2 vloeroppervlak met twee los- docks, naar 3.500 m2 vloeroppervlak met 5 laad- en losdocks. Een enorme verbetering," aldus de heer D. van Dyk, hoofd distributie Etos. "Het was een gigantische operatie om de voorraad van 2.000 artikelen van tevoren in verband met de verhuizing goed in te delen, de pick-plaatsen leeg te halen, inladen, lossen en op de nieuwe locatie onder te brengen. Wij hebben dat in twee-en-een-halve dag ge klaard en ik denk dat men er bij de 64 Etos-filialen nauwelijks iets van heeft gemerkt," vertelt de heer Van Dijk. Aan die operatie is een flinke tijd van voorbereiding en overleg vooraf gegaan. Ongeveer anderhalfjaar tevo ren was bekend dat het voormalige kaaspakhuis in de loop van 1981 te klein zou worden. Ook bestond reeds het gegeven dat Grootverbruik het Blauwe Pand zou verlaten. Wij konden er in en daar zijn we reuze blij mee. In het oude kaaspakhuis hadden we ruimtepro blemen en moeilijkheden met de aan- en afvoer, want er was maar één deur met twee docks. Bovendien stond de voorraad verspreid over het distributiecen trum. "Nu hebben we letterlijk alles overzichtelijk en ruim ondergebracht in één pand. Een accuhok om materialen te kunnen opladen, kantoren op de begane grond, eigen voorzieningen en een kantine. De voorbe reiding voor de verhuizing hebben wij als groep geheel alleen getroffen. Dat kan als je een betrekkelijk kleine kern van gemotiveerde mensen hebt. Zelfs de routing en het opnieuw indelen van de circuits hebben we zelf voorbereid. De mensen hier lópen de afstanden. Daar om bepaalden zij zelf het aantal artikelen per circuit. Bovendien heeft het pand een face-lift ondergaan, want er zijn lichtkapellen op het dak gekomen. We zijn bepaald trots op dit pand en hebben het gevoel of we hier altijd al hebben gezeten," vertelt de heer Van Dijk. De komst van Etos in het Blauwe Pand betekent nog geen einde aan de bouwactiviteiten in dit gebouw. Er wordt nog hard gewerkt aan nieuwe kantoorruimten waarin begin 1982 het hoofdkantoor van Etos wordt gevestigd. "Dan is Etos geconcentreerd in het Blauwe Pand en hebben we alles bij elkaar," aldus de heer Van Dijk niet zonder voldoening.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 5