Toko geeft informatieblad voor kampeerders uit DE "ZONNIGSTE" ZW ART/WIT-FOTO Volautomatisch kassasysteem voorlopig science fiction HOTEL RESTAURANT MOES WORDT AC RESTAURANT Flitsen op het juiste adres UIT&THJL yllNOfr*. AC Voorjaarskrant voor de regio FLITSEN pagina 3 "Kinderen 'Kinderen nooit lastig Onlangs stonden in diverse kranten berichten over het verdwynenvande caissière. Zij zou, als wy deze berichten moeten geloven, worden vervangen door een zgn. volauto matisch kassasysteem. Uit de berichten maken wy op, dat er een volautomatische kassa in ontwikkeling is, waarby de consument zelf de artikelen, die zyn voorzien van een streepjescode, over een transportband moet voeren, waarin een leesvenster zit dat de codering kan "lezen". De artikelen verdwynen, na te zyn "gelezen", in een koepel van plexiglas. Met behulp van de credietkaart van de klant, een plastic kaartje met daarop magnetische gegevens van de klant, wordt het aankoopbedrag direct van de giro of de bank afgeschreven. Daarna gaat de koepel open en ....zie daar, als bij een kwis komen de prijzen te voorschyn. In theorie zou een dergelyk systeem mis schien wel mogelijk zyn, maar op dit moment is van soortgelijke plannen by onze deskundigen met hun wereldwyde contacten op dit gebied niets bekend. Waar zouden w(j trouwens met ons klantgericht denken en handelen blyven als er niemand meer aan de kassa zit die de klanten behulpzaam is. In "Flitsen" van oktober 1980 werd al eens geschreven over de Miro Rarakwis. De winnaars zijn nu bekend en hebben inmiddels al van hun prijs genoten. Begin april vertrokken twee groepen Miro-klanten vanaf Schiphol voor de reis van hun leven: Vijf dagen New York. Jaap Groot van Miro (rechts op de foto) deed beide groepen uitgeleide. Hotel Restaurant Moes in Pesse. Nu staat daar de huidige naam nog op, maar die zal plaatsmaken voor AC. Hotel Restaurant Moes aan Rijksweg A 28 in Pesse gaat verdwynen. Eigenaar J. Bijker heeft het complex verhuurd aan Ahold die hierin het tweede AC Restau rant in het Noorden gaat vestigen. Zoals byna elk jaar organiseert Flitsen weer een fotowedstrijd. Dit jaar onder het thema "de zonnigste zwart/wit-foto". Het is dan ook de be doeling dat u tjjdens uw vakantie of vrije tyd een plaatje schiet van een "zonnige" situatie. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat tijdens de opname de zon moet schy- nen. "Zonnig" heeft nog andere beteke nissen. Namelijk gezellig, opgeruimd of lachwekkend. Flitsen stelt drie "zonnige" prijzen be schikbaar. De eerste prijs is een Minolta Weathermatic t.w.v. 270,-. Met deze camera kunt u onder alle weersomstan digheden fotograferen en zelfs onderwa teropnamen maken, want hij is volko men waterdicht. De tweede prijs is een Afga Optima 335, een volautomatische, <0>: f j::Si ,vv~ Jb fMr ir<«» matig thuis in de bus dank zy de ij - 1 is Dit forthulkr ts in bezit van uw chefs hb kan de zaak dus voor u oplossen! Nu u dit weet, wórdt misschien ook duidelijk dat meerdere mede werkers uit één gezin hun eigen exemplaar van "Flitsen" ontvan gen. Daar valt helaas niets aan te veranderen. Na een grondige verbouwing zullen o.a. de tien hotelkamers vervallen en het te genwoordige restaurant wordt zelfbedie ningsrestaurant, de vergaderzaal wordt ingericht tot eethuisje en de keuken- en halaccommodatie wordt uitgebreid. Hierdoor komt de zitcapaciteit op 214 zitplaatsen. Tevens krijgt men de be schikking over ruimtes voor vergaderin gen en partijen. De nieuwe vestiging is gunstig gelegen aan Rijksweg A28 waar gemiddeld 20.000 voertuigen per dag voorbij ko men. De onderhandelingen met betrekking tot de overname van dit restaurant hebben ongeveer een jaar geduurd. De Horeca- bond van de FNV is duidelijk ingenomen met het feit dat AC Restaurants dit com plex heeft overgenomen, want de werk gelegenheid zal met 25 man worden uit gebreid en in het hoogseizoen zelfs met 40. In het totaal werken bij de in ons land gevestigde AC Restaurants ruim 800 mensen en in de zomer zeker 1.200. Rondom de nu 15 Nederlandse vestigin gen heeft AC Restaurants met Pasen voor het eerst een "AC Vooijaarskrant" verspreid. Met de krant die een totale oplage heeft van 600.000 wil AC Restau rants nog eens benadrukken dat de restaurants zeker niet alleen een "weg- functie" hebben, maar een steeds be langrijker rol als restaurant voor de regio spelen. In de Voorjaarskrant kwam dit o.m. tot uiting in een beschrijving van de ver schillende eetmogelijkheden die de restaurants bieden (Eethuisje, Self Servi ce en Truckstop). Daarnaast gaf de krant culinaire informatie en ideeën voor toeristische uitstapjes. De Kromme (Willem van Hanegem) kwam aan het woord over zijn rol als docent Horeca en AC-medewerkster Marleon Admiraal over haar hobby, het houden en fokken van schapen. Het meest opvallend was het openingsartikel, de aankondiging van een Paasei-schilderwedstrijd voor kinderen. De hoofdprijs was een reis voor het gehele gezin naar de Ameri kaanse staat Florida met als hoogtepunt een bezoek aan het schitterende amuse mentspark Walt Disney World. probleemloze, kleinbeeldcamera t.w.v. 132,-. Het boek "Alles over fotografie" ontvangt de derde prijswinnaar. In dit boek, t.w.v. 52,- kunt u alles aantref fen over foto's maken, zelf ontwikkelen en praktische tips. Voorwaarden De foto's, die u toestuurt, dienen afge drukt te zijn op zwart/wit-papier (glans), bij een minimale grootte van 9 cm x 13 cm of 9 cm x 9 cm. De foto's moeten vóór 1 september a.s. in het bezit zijn van Ahold nv, t.a.v. mevrouw T. Plooijer, afdeling Public Relations, Ka mer 1701, Ankersmidplein 2, 1506 CK Zaandam, onder vermelding "Foto wedstrijd". Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd of getelefoneerd en de foto's blijven eigendom van Ahold De afgelopen paastijd is op een vijftigtal Nederlandse cam pings en recreatieparken voor het eerst een nieuw gratis in formatieblad voor de recreant verspreid. Het is "Uit Thuis op de camping", uitgegeven door Toko Rekreatie Service bv. Het blad maakt de kampeerder een beetje weg wijs in de omgeving van de camping. Er wordt een aantal toeristische en recreatieve activiteiten naar voren gebracht, om het verblyf op de camping en daarbuiten zo aangenaam mogelijk te maken. De heer J. de Vries, manager van Toko over "zijn" nieuwe blad: "We zijn tot "Uit Thuis" gekomen omdat we merkten dat de gasten van de campings, waar wij onze vestigingen hebben, eigenlijk veel recreatiemogelijkheden in de buurt van hun camping over het hoofd zagen. Sommi ge campings kunnen niet alles "in huis" hebben, maar je hoeft vaak slechts één pas buiten de camping te doen en de mogelijkheden zijn legio. Op wisselpagina's per regio geven we in het blad een aantal suggesties voor uitstapjes vanaf de camping. We kunnen natuurlijk niet alles noemen, maar de mensen worden in ieder geval op ideeën gebracht. "Uit Thuis" geeft, zoals van een blad van een campingwinkel organisatie mag worden verwacht, tevens informatie op het gebied van het koken en het dagelijks "huishouden" op de camping. Er worden tips gegeven over veiligheid, hygiëne en hoe kinderen op de camping op een leuke wijze bezig zijn te houden. Tot slot komen wandelen, bewegen, trim men. etc. ook aan bod. Het blad dat 24 pagina's telt, wordt gedrukt op kringlooppapier, iets wat de natuurliefhebber zal aanspreken. "Uit Thuis" verschijnt in 1981 driemaal, met Pasen, Pinksteren en in het hoogseizoen. De totale oplage is 200.000 UIT THUIS OP DE CAMPING

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 3