BOUW GROENTECENTRALE AH BEVERWIJK GESTART Ahold in Het Parool Simon ontving de "Zilveren Meetlat" voor de beste promotionele actie in 1980 Personeelsleden aandeelhouders Ahold opgelet personeelsblad ahold n.v. flitsen I GO li i t li FMsen°Landehjk mei 1981 38ste jaargang no. 4 - mei 1981 Op het industrieterrein Kagerweg te Beverwijk werd dinsdag 24 maart door J. van Buren, Hoofd Groentecentrales Albert Heijn bv de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van de Groente centrale te Beverwijk. Vanuit dit distributiecentrum zullen in de toekomst ruim vijftig AH-filialen in Noord-Holland van aardappelen, groente en fruit (AGF) worden voorzien. Op dit moment zijn reeds twee centrales in Tilburg en Utrecht in gebruik. Dit jaar zullen naast die te Beverwijk nog twee groentecentrales worden gebouwd in Barendrecht en IJsselmuiden, zodat in heel Nederland alle AH-filialen vanuit deze complexen zullen worden voorzien van AGF. Als alle nieuwbouw is gereali seerd. beschikt AH over 13.300 m2 netto In een drietal artikelen heeft de heer E. Peereboom, speciaal economisch re dacteur van "HET PAROOL" Ahold beschreven. Deze serie is over het alge meen zeer positief ervaren, doch onder de medewerkers van de levensmiddelen industrie Ahold is er enige onrust door ontstaan. Het commentaar van de RvB op het arti kel is dat de heer Peereboom de mening binnen Ahold over LIA wel juist heeft weergegeven, maar dat hij in het korte bestek van het artikel vanzelfsprekend niet voldoende genuanceerd heeft kun nen zijn. Het standpunt van de RvB over de eigen levensmiddelenproduktie van Ahold is onveranderd en dat is in de Flitsen van februari duidelijk weergegeven door het RvB-lid de heer R. Zwartendijk. Ook het bovenstaande kan in het bestek van dit korte bericht niet genuanceerd klinken. Vandaar dat in het juni- nummer van Flitsen nogmaals wordt te ruggekomen op de ontwikkeling van LIA, om een ieder en vooral de betrok kenen een zo duidelijk mogelijk beeld van de toekomst te geven. distributie- en magazijnruimte voor groente en fruit. Op het terrein van in totaal zesduizend vierkante meter neemt de in Beverwijk nieuw te bouwen groentecentrale onge veer de helft van de oppervlakte in beslag voor magazijn, kantoren en kanti ne. De eigenlijke opslag en distributie ruimte beslaat een duizend vierkante meter. Verder komen er acht verstelbare laadperrons, waar vrachtwagens kunnen laden en lossen. Opslag van verse groen te geschiedt in een koelafdeling in de dis tributiehal. In de kantoorruimte zal on der meer een computer worden ge plaatst, die is aangesloten op die van de hoofdcentrale in Zaandam. De nieuw bouw zal 15 augustus aanstaande wor den opgeleverd en zal werk bieden aan 25 man personeel. J. van Buren heeft zojuist de eerste paal geslagen. Op zaterdag 14 maart ji. ontving Simon de "Zilveren Meetlat" voor Nederlands beste promotie in 1980. Deze onderscheiding werd toegekend door de Junior Marketing Groep (JMG) van het Nederlands Instituut voor Marketing (NIMA). Het gaat hier om de actie 'n halfjaar lezen voor half geld", die tot stand kwam in samenwerking met de uitgeverijgroep "Medianet" van de VNU. Verder in Flitsen Wijziging automobiel contract ziepag. 2 Toko geeft kraint uit ziepag. 3 Nieuwe aanpak MLro zie pag. 4 COR-relatie zie pag. 6 en 7 Het was wel een aanslag op mijn portemonnaie zie pag. 10 De dagbladen maakten onlangs melding van het feit dat de banken, met toestem ming van de Minister, hebben besloten om een aantal effectenprovisies, welke in rekening worden gebracht aan de zoge naamde thuisbewaarders, drastisch te verhogen. Hierbij is in aanmerking geno men dat de betreffende provisies jaren lang ongewijzigd zijn gebleven. Onderstaand zijn deze verhogingen weergegeven voor zover deze van toepas sing zijn op aandelen. bij het incasseren van dividendbewij zen geldt sinds 1 januari 1981, naast de gebruikelijke provisie een tarief van ƒ5,- per fondsensoort. met ingang van 1 juli 1981 geldt een uitleveringsprovisie van 50,-- per fond sensoort. Deze provisie wordt ook in re kening gebracht bij uitlevering van aan delen voortkomende uit de verwisseling van Stock-dividenden, 0 met ingang van 1 januari 1982 geldt een deponeringsprovisie van 50,-- per ingeleverd fondsensoort. De verhoging van het uitleveringstarief tot 50,- en de invoering van het depo- neringstarief van 50,- betekent voor een thuisbewaarder dat na 1 januari 1982 de afwikkeling van een Stockdivi dend tenminste 100,- gaat kosten. Bovengenoemde kosten kunt u vermij den door uw aandelen in openbewaarne- ming te geven bij een bankinstelling wel ke hiervoor echter het zogenaamde be- waarloon in rekening brengt. Dit bewaarloon bedraagt bijvoorbeeld bij de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. 0,1% (maximaal) over de beurs waarde, plus 2,50 per fondsensoort. Het bewaarloon geldt als aftrekpost bij uw opgave voor de Inkomstenbelasting. De "Zilveren Meetlat" is drie jaar gele den in het leven geroepen door de JMG om met name te bevorderen dat doelstel lingen en effectmetingen van promotio nele acties scherper worden omschreven. Hierbij spelen de criteria praktische in zetbaarheid, creativiteit van het idee en de uitwerking ervan een belangrijke rol. De actie is in opdracht van Simon ont- De heer H. van Petten (l) ontvangt uit handen van de heer E.A. van Eunen (Ju ry voorzitter) de "Zilveren Meetlat" wikkeld door Ahead Advertising. Roy Stavorinus had de supervisie, Henk van Petten was verantwoordelijk voor het concept, Wim Kok voor de kopij, Cor Versteeg voor de art direction en John Grooteman voor de begeleiding en uit voering Goed gescoord Uit cijfers blijkt dat Simon met deze ac tie goed heeft gescoord want 94% van de Simon-klanten vond dit een prima actie. Van hen heeft 41 de zegeltjes gespaard en zelfs 12% van niet Simon-klanten was het eens met de stelling: "Die actie is zo aantrekkelijk, dat je vanzelf vaker naar Simon gaat". Voor de bladen, die aan deze actie meededen, hebben zich 42.000 nieuwe abonnees aangemeld. Nog nooit heeft een abonnementen wer vende actie zó hoog gescoord in Neder land. Tevreden Simon is tevreden over het verloop van de actie. De onderzoekresultaten, ge pleegd door JMG hebben beantwoord aan de door Simon gestelde verwachtin gen. Zo is de winkeltrouw bevorderd en het imago van Simon als gezellige buurl- winkel uitgebouwd. Bovendien heeft Si mon door deze actie veel nieuwe klanten kunnen aantrekken Sesam open u een veel gehoorde kreet hij de ingang van het hoofdkantoor Ankersmidplein. sinds duur de veelbesproken tourniquets zijn geplaatst. Iede re medewerker van dit gebouw heeft nu een eigen pasje, waarmee de tourni quets in werking worden gesteld. Het systeem went. maar te zien aan de gespannen gezichten niet zonder moeite.

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 1