ZOMAAR^! VAN DE FILIALEN pagina 12 FLITSEN dubro 696 68 AM Albert Heijti filiaal 5612 is gesitueerd aan de fraaie en oude markt van Gouda. In de zelfbedieningszaak met een vloeroppervlakte van 180 vierkante meter heerst grote be drijvigheid kort na de openingstijd op maandagmiddag. Voor bedrijfsleider Wim Schmidt een vertrouwd beeld. "Wij hebben een regionale functie en een functie als buurtwinkel. Het is altijd druk. Anja is bijzonder actief in haar-vrije tijd. Ze doet mee in de klaverjas- competitie van de voetbalclub van haar verloofde. Maar erg goed is ze niet, bekent ze. "Ik sta ergens onderaan. Maar dat geeft niet. Het gaat om het spel. Mijn verloofde speelt beter. Hij staat nu tweede en heeft nog een kleine kans op de beker." Daarnaast is ze actief bij de Reeu- wijkse toneelvereniging VIOS ("Voorwaarts Is Ons Streven"). Dat betekent twee avonden per week re peteren voor de twee kluchten die de groep jaarlijks opvoert. "We spe len voor volle zalen. Zeker twee- tot driehonderd mensen. Ik vind spelen voor een volle zaal leuker dan voor een half lege zaal. Maar dat bete kent niet dat ik geen last van plan kenkoorts heb. Maar de souffleuse heb ik gelukkig nog niet nodig ge had." Motor Kees van Tok is een van de part timers in de zaak. Hij is bezig aan zijn laatste HAVO-jaar en gaat dan in militaire dienst. Hij werkt op donderdag en zaterdag, daarnaast springt hij in als het nodig is. Het werk is zonder veel problemen met zijn studie te combineren. "Ik moet er wel voor leren, maar cuum verpakte vleeswaren en kaas voor haar rekening. Ook de bestel lingen op dit gebied regelt ze: "Juist dat administratieve werk ligt me wel. Je voelt je echt betrokken bij de zaak als je dat mag doen." ver telt ze. Evenals Anja van Buren staat An- nemieke vaak op de planken van het amateurtoneel. Ze speelt alweer zes jaar bij de jongerenvereniging POC uit Haastrecht. Twee jaar zat ze als secretaresse in het bestuur. De vereniging speelt één blijspel per jaar. Meestal speelt ze een van de belangrijkste rollen. Maar dat laatste komt maar moeilijk van haar lippen. Ze zegt blozend: "Je wordt voor je rol gekozen door de regis seur. Dat bepaal jezelf niet." Naast haar toneelspel is ze actief als jeugdleidster bij een meisjesclub. "Elke zaterdag komen de meisjes van tien tot dertien jaar bij elkaar. We doen van alles. Sport, spel, handenarbeid. Ieder jaar gaan we op zomerkamp. Erg leuk werk, maar soms is het moeilijk omdat er grote verschillen zijn tussen een meisje van tien en een meisje van dertien. Je merkt ook verschil tus sen de meisjes uit de stad en de meisjes uit het dorp." Arie de Wit, groenteman in hart en nieren. Anja van Buren: "Afwisseling bevalt me uitstekend. ligt me wel. Hoewel sommige men sen wel eens kunnen zeuren." Ze trekt een zuur gezicht, maar die ge laatsuitdrukking verdwijnt vrijwel direct weer: "Dat zijn uitzonderin gen." Zusjes Diepvries, banket en huishoudelijke artikelen. Dat zijn de zaken die de 20-jarige Elly Vermeulen onder haar hoede heeft. Ze werkt vier jaar bij Albert Heijn en heeft het prima naar haar zin: "Het is erg gezellig. Praatje maken met de klanten, dat Elly Vermeulen: "De mensen leren je wel kennen in de loop van de tijd. mijn vakdiploma in gehaald. Je wilt de mensen toch deskundig te woord staan. Dat contact met de klanten vind ik erg leuk. Je kunt mensen met je vakkennis helpen. Dat stel len ze erg op prijs," vertelt hij. Buiten zijn werk en zijn gezin (vrouw, twee zoontjes) heeft Arie de Wit één hobby: "Ik zwem ontzet tend graag. Elke maandagavond ga ik samen met mijn vrouw zwem men. Lekker ontspannen." Klaverjassen Anja van Buren (19) is de volgende die ons op onze rondgang door de winkel begroet. Zij zorgt voor de zuivelafdeling. Vroeger stond ze bij de kassa. Nu wisselt ze die functies af. "De afwisseling bevalt me uitste kend. In een drukke zaak zoals hier kun je aan de kassa nauwelijks een praatje met de mensen maken. Dat kan bij de zuivelafdeling wel." Annemieke Streng bij de vleesafde ling "Jeugdleidster is soms moeilijk, maar wel leuk. Kees van Tok: "Je moet geen gekke dingen doen op een motor. echt moeite met mijn studie heb ik niet. Ik werk erbij om een zakcent te verdienen, maar ook omdat ik het leuk vind. De sfeer hier is goed. Ik kan het goed vinden met iedereen." Kees heeft twee favoriete hobby's: fotograferen ("Aan het afdrukken ben ik nog niet toe. Dat is ook een kwestie van geld.") en het motorrij den. Hij heeft een proefrijbewijs waarmee hij in Gouda mag rijden. Het examen volgt spoedig. "Ik heb een Suzuki 500. Ik kan me best voorstellen dat mensen terugschrik ken voor een motor. Achterop zou ik bijvoorbeeld ook niet zonder angst gaan zitten. Maar als je zelf rijdt, dan heb je het zelf in de hand. Ik ga echt geen risico's ne men of gekke dingen doen. Als je die achterwege laat, dan valt het al lemaal best mee." Toneel In het tweede 'winkelstraatje' is An nemieke Streng (22) de eerste die we op onze weg ontmoeten. Ze werkt vier jaar in dit filiaal. Ze neemt het brood, het vlees en de va- Tuinieren en het zorgen voor de ko nijnen en vissen zijn de voornaamste bezigheden van Elly in haar vrije tijd. "Ik heb me met mijn vriend voorgenomen deze zomer wat te gaan joggen. Lekker sportief en bij ons is de omgeving daarvoor ideaal." Sinds enige maanden werkt haar 17-jarige zusje Christa ook in het filiaal. Zij wil caissière worden. Elly lacht: "Thuis wordt over Albert Heijn gepraat. Dan passeren de ver halen wat we die dag hebben mee gemaakt, de revue. Dat is best aar dig. Dan ga je naar bed, denk je even niet meer aan je werk en dan zit je zusje hardop uit de handlei ding voor caissières te studeren en je dingen te vragen." Ze lacht: "Ruzie? Nee hoor. ik help haar graag." Bedrijfsleider Wim Schmidt voor het Albert Heijn filiaal: "Ik woon prima in het centrum. Je kunt de rekken bij wijze van spreken niet vullen of ze zijn al weer half leeg. We hebben veel vaste klanten. Mensen die bijvoor beeld één keer per week naar de stad rijden en dan hier hun inkopen doen. Wat de ruimte betreft zitten we aan de krappe kant. Ik zou best voor uitbreiding voelen, maar dat kan eenvoudig niet. Het gevaar bestaat dat je in een dergelijk kleine winkel met veel personeel elkaar voor de voeten gaat lopen. Gelukkig is dat bij ons niet het geval. Er is nauwelijks personeelsverloop. Het is een vaste club mensen. De sfeer is prima." De 35-jarige bedrijfsleider is inmid dels 21 jaar in dienst bij het con cern. Hij begon met het vullen van rekken en maakte promotie. Oor spronkelijk komt hij uit Brabant, maar vier jaar werkt hij nu in Gou da. "Ik heb het naar mijn zin. Ik woon ideaal. Boven de zaak, middenin het centrum. Het gevaar bestaat dat je 24 uur per dag bezig bent als je boven je eigen filiaal woont. Ik probeer dat zoveel moge lijk tegen te gaan." Vrije tijd is er weinig, maar die spaarzame tijd is de heer Schmidt vaak bezig met fotografie of het le zen van met name historische boe ken. Zelf zegt hij lachend: "Lezen schiet er wel eens bij in. Maar Bra bantse nachten zijn lang." Groenten Wie het filiaal bezoekt, komt eerst langs Arie de Wit. Hij beheert de groenteafdeling. Dat doet hij met erg veel toewijding. "Ik heb altijd bij een groenteman gewerkt voordat ik twee jaar gele den hier kwam. Ach, als het moet kan ik ook op een andere afdeling staan. Maar mijn grote liefde ligt toch bij de groenten. Ik heb er ook

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 12