AH bij AC Gereduceerde huurprijzen "Lichtgevende" stenen een boeiend verschijnsel in Belgisch bungalowpark "Domaine du Bonsoy" Medewerk(st)ers AH winnen bedrijfskegel- competitie FLITSEN pagina 11 De niet-alledaagse hobby van mevrouw De Beurs: "Ja, ze zeggen wel eens tegen me: wat moet je toch met al die keien? Ik heb thuis óók nog een vrachtje grind liggen; als je soms belangstelling hebt...," Me vrouw G.A.W. de Beurs-Mersmann (40) is die spottende geluiden inmiddels ge wend. Ze werkt als caissière in het Simon-filiaal aan de Amsterdamse Jan van Galenstraat. Al zes jaar lang zoekt ze in haar vrije tijd heel Europa af naar fluorescerende mineralen. Zeg maar brokken steen die onder het schijnsel van een speciale kortegolflamp - "Black light," verduidelijkt haar man - in fraaie tinten oplichten. Soms zelfs blijven na gloeien. Het zoeken gebeurt dan ook vaak 's avonds, wat de hobby extra span nend maakt. Eerst de onzekerheid óf er wat gevonden wordt, daarna de vraag of de prooi heelhuids en zonder ongeluk ken thuis komt. Met veel plezier wordt verhaald van die speurtocht in het Zwarte Woud, waar eerst de mijn - want stenen bikken doen de drie leden van het gezin De Beurs al leen in oude steengroeven - niet eens te vinden was. "Maar toen we een echte wandelkaart hadden gekocht bleek dat er aan het eind een splitsing was en daar stond inderdaad een mijntekentje bij, dus toen hebben we de plek inderdaad gevonden," aldus de heer des huizes, die altijd meegaat om de zwaardere gereed schappen, zoals een koevoet en voorha mer, te dragen en het gevonden materi aal uit de rotsen los te hakken. Uranium Vlak bij de ingang van die mijn was het geklop van andere verzamelaars al te ho ren en tot hun grote voldoening kregen de Nederlanders van deze mensen te ho ren waar ze het best konden zoeken. Succes liet dan ook niet lang op zich wachten, maar nauwelijks waren de eerste stenen geraapt of uit de mijnin gang kwam een man tevoorschijn, die al leen maar "Weg!" commandeerde. Het ging dan ook om een groeve waar urani umhoudend gesteente werd gedolven. Daags nadien keerde het gezin De Beurs gewoon terug en toen lukte het een vrij grote klomp steen los te hakken vóór de komst van een auto de nodige onrust te weegbracht. "Het jaar daarop zijn we wéér gegaan," aldus de heer des huizes, "maar toen was alles onherkenbaar ver anderd. Toen stond er ook een hek van prikkeldraad. Maar dank zij de lamp vonden we tóch nog wat. Gitzwart Het is één van de vele herinneringen aan een niet-alledaagse hobby die het gezin - want zoon Gijs ontbreekt zelden, vindt Samen met zeven andere in Apel doorn gevestigde bedrijven nam filiaal 1036 met een team van acht personen deel aan een "Bedrijfs- kegelcompetitie" met als inzet een prachtige wisselbeker. Boven dien werden er bekers voor de best kegelende man of vrouw be schikbaar gesteld. Na een zeer enerverende strijd over tien kegelavonden, die ge houden werden in Sportcentrum "De Maten" in Apeldoorn, geluk te het hen op de medewerk(st)ers van het filiaal aan de Deven- terstraat, met ruime voorsprong de eerste plaats in de wacht te sle pen. Bovendien wist Linde Mul der bij de heren beslag te leggen op de eerste plaats. Na het gooien van in totaal drieduizend ballen voorwaar een prima resultaat. hakken leuk tijdverdrijf - onder meer kruipend in een kolenmijn in het Belgi sche Waterschei bracht. "Na afloop zijn we wel onder de douche geweest, maar als je thuis komt voel je je vies, dus ga je nóg een keer. Toen we de volgende dag opstonden zeg ik tegen m'n man: Kijk dat béd eens! Was nóg zwart!" Hoe komt iemand eigenlijk zo gek? "Ja, we waren een keer in Oostenrijk op va kantie en toen zeg ik opeens tegen m'n man: moetje eens zien hoe mooi die ste nen glinsteren... Dat waren van die kei en die ze in de bocht van de weg hadden gelegd. Nou ja, toen hebben we daar wat staan kijken en toen we weer in Amster dam waren zijn we naar zo'n beurs in Marcanti gegaan. En sinds die tijd zijn we besmet, kan je wel zeggen. Besmet Het Ostara vakantiepark t Wolfsven in Mierlo is, wanneer er moet worden vergaderd, zeer in trek bij de diverse werkmaat schappijen van Ahold. Dit blijkt wel uit het feit dat o.m. AC Restaurants, Toko, Alberto, Jacques Borel Catering, maar ook de COR gebruik maken van de prachtige accommodatie van het vakantiepark, waar men niet alleen kan vergaderen maar ook kan overnachten. Begin april kwamen 47 controllers en administrateurs van Ahold naar 't Wolfsven om aldaar twee dagen te vergaderen (zie foto). Het bijna voltallige personeel van AH- filiaal 5612 in Gouda ging op 14 februari jl. op bezoek bij het AC Restaurant in Reeuwijk om daar de personeelsavond door te brengen. Hieronder het verslag, gemaakt door één van de AH-ers in Gou da. met het keienvirus." Een ziekte waar mevrouw De Beurs ondertussen aller minst onder gebukt gaat. Integendeel, ze is zelfs secretaris van Amathysta in Purmerend, een vereniging van zo'n 250 liefhebbers die regelmatig beurzen, le zingen en excursies houdt. Tijgeroog "Het gebeurt ook vaak genoeg," zegt mevrouw De Beurs dan ook, "dat ze te gen me zeggen: Hé Beursje, jij hebt ver stand van stenen, kijk eens, ik heb hier een ouwe ring van mijn grootmoeder. Is dat nou een échte tijgeroog of niet? Nou, zeg ik dan tegen ze, kom maar naar Marcanti, daar is van de week een beurs en daar zijn studenten met speciale meetapparatuur. Ik wil hem óók wel meenemen hoor. Nou en dan hoeft het niet meer. De mensen willen toch niet graag het risico lopen dat ze te horen krijgen wat ze diep in hun hart mis schien al vrezen." Het aardige van stenen, althans de aard- appelvormige geodes, is dat je ze thuis met een diamantzaag kan klieven en dat daar aldus de fraaiste panorama's kun nen ontstaan. Meestal nog niet direct, maar wanneer met zoutzuur het calciet (soort kalk) is weggebruist, klinken soms verrukte kreten op in huize De Beurs. Dat zagen is een klus die pa voor zijn re kening neemt. Graag zelfs, omdat het telkens weer een verrassing oplevert. Ook op beurzen - "De praktijk is, dat daar nauwelijks wordt geruild; alleen maar gekocht," zegt hij - fungeert de enthousiaste echtgenoot van Beursje trouwens als voorzager. Dat zegt genoeg over de inzet. "Al weken werd door het personeel naar 14 februari uitgekeken en eindelijk was het dan zover. Tegen half acht was ieder een aanwezig in het AC Restaurant in Reeuwijk en om 20.00 uur kon dan ook de fondue beginnen. Dat dit etentje in goede aarde viel was duidelijk aan de stemming te merken. Zelfs één van de fonduepannen deelde in het enthousi asme door ietwat te goed te branden. Na het fonduen werd een pauze ingelast voor een verloting. Toen gingen de tafels aan de kant en kon het feest beginnen. Voor de muziek was discjockey "Kees" ingehuurd. Het initiatief tot dansen werd genomen door onze bedrijfsleider Schmidt en daarna begaf iedereen zich langzamerhand op de dansvloer. De consumpties werden rijkelijk verzorgd door het AC-personeel. Het bier, dat wel de populairste drank bleek te zijn tijdens deze avond, stroomde rijkelijk zodat de stemming er goed in kwam. Al gauw werden dan ook polonaises ingezet en Voor Ahold medewerkers en hun gezin bestaat de mogelijkheid om gedurende het ge hele jaar tegen een GEREDUCEERD TARIEF een bungalow te huren in het recrea tiepark: "DOMAINE DU BONSOY" Het Ahold pensioenfonds bezit daar 40 bungalows, die verpacht zijn aan de Gestion du Bonsoy. Het fonds heeft dus zelf niets met de verhuur ervan te ma ken. Dit park is gelegen in de Belgische Ar dennen nabij Blaimont, een klein dorpje op de rechteroever van de Maas, stroomafwaarts van Hastière. Zo'n 10 km ten zuiden van Dinant. het hossen kon beginnen. Dit ging door tot een uur of één, waarna iedereen moe van het dansen maar tevreden naar huis ging met de gedachte dat een dergelijk feest zeker voor herhaling vatbaar is." Gezelligheid kent geen grenzen tijdens een fondue. Valhelm Overigens is het verzamelen van keien allerminst ongevaarlijk. Er vallen zelfs doden tijdens het "zoeken" en valhel men zijn dan ook dringend gewenst. Verder heeft pa De Beurs verordonneerd dat minstens één van de gezinsleden op de uitkijk blijft staan, want de kans op neerstortende rotsblokken is verre van denkbeeldig. "Ik kijk ook eerst of het wel verantwoord is om te gaan hakken in zo'n bergwand", zegt hij. Nog altijd wil mevrouw De Beurs een keer terug naar Monte Cassini in Italië, omdat daar fluorescerend strontium ar- goniet te vinden moet zijn. Tot dusver is het de familie De Beurs nog niet gelukt. "Volgens ons is die mijn al tien jaar dicht," klinkt het tamelijk sceptisch, "maar d'r zijn mensen die bij hoog en laag volhouden dat 't er nóg te vinden is." Monte Cassini trekt dan ook meer dan Turkije, waar ze net weer een uitno diging voor binnen kreeg. Maar ja, die kosten De bungalows zijn gelegen op de beboste hellingen in een park van 70 ha. Behalve de woningen, vindt men er ook het restaurant "AUBERGE DU BONSOY". Tevens een mini supermarkt. Er zijn tennisbanen, volleybalvelden, mini golf, speelgelegenheden voor kinderen, visvij vers (forellen) en in de zomer een wa tersportclub, verwarmd zwembad, sola rium, bar, verhuur van boten. De bungalows bieden veel comfort en ge zelligheid: dubbele beglazing, open haard, elektrische verwarming in elk vertrek, een ingerichte keuken (met elektrisch fornuis, oven en koelkast), met huishoudmateriaal, een badkamer of douche (warm water) en televisie. Huishoudgoed (lakens en handdoeken) dient te worden meegebracht. Het Ardenner landschap biedt in alle jaargetijden vele mogelijkheden tot het maken van wandelingen in een mooie, steeds van uiterlijk wisselende natuur. Gezien de vele mogelijkheden, die het bungalowpark biedt, met 7 villatypes in oppervlakte variërend van28 tot 62 m2 en logiesmogelijkheden van 2 tot 9 perso nen, is het niet mogelijk hier een volledi ge tabel met huurprijzen op te nemen. De huurprijzen zijn uiteraard af hankelijk van het seizoen en de sa menstelling van het gezin. Het is mogelijk te huren voor een week end, één of meerdere weken of voor een midweek. (Maandagmiddag tot vrijdagmorgen). Voorbeeld gezin van 4 personen (2 volwassenen en 2 kinderen) Per week: Laagseizoen f 272,-- Middenseizoen f 400, Hoogseizoen f 798,-- De bungalows zijn gelegen in een heuvelachtig gebied. Hierdoor zijn ze helaas niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn. De uit gestrektheid van het vakantiepark maakt tevens de beschikking over eigen vervoer noodzakelijk. RESERVERINGEN en alle infor maties over de mogelijkheden, prij zen en folders worden u verstrekt door de heer J. F. M. Koper (HK 1322 - tel. 075-592689).

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 11