"Ik ben zo langzamerhand een halve Nederlander geworden Alberto filiaalbeheerder bezocht Californische wijnproducent BLIJ, DAT IK RIJ AH Citrus uit (in) de kunst! Ode aan Albert Heijn Beverwijk SVEN ERIK LARSEN (DC): FLITSEN pagina 9 Op zes en zeven maart jongstleden was het feest b(j Albert Heijn aan de Wjj- kerbaan in Beverwijk. Óp die dagen werd aan alle klanten die deze winkel be zochten een roos uitgereikt ter gelegenheid van het 12 Vj-jarig bestaan van de vestiging. Een van de trouwe klanten van deze vestiging schreef een gedicht over dat 12V}-jarig bestaan, dat wij hier gaarne afdrukken. 12'A jaar Albert Heyn op de Wijkerbaan Alweer 12 Vs jaar geleden ging hij open En konden we bij "Appie" gaan kopen Wie kreeg toen met de "kinderziektes" te kampen? Ja, dat was bedrijfsleider, de heer Trampe Hij voerde het filiaal door de eerste moeilijke tijd want er ontbrandde een hevige concurrentiestrijd Maar zie, de kwaliteitshaan kraaide "Victorie"! en dat is tegenwoordig niet makkelijk, potverdorie! Nu, 1216 jaar later, HOERA voor die dag Ging Albert Heijn, landelijk, in de prijzenslag De klanten mogen profiteren van lage prijzen Terwijl die elders de pan uit rijzen Je ziet dan ook steeds blijde gezichten in de zaak Die lage prijzen zijn een schot in de roos, helemaal raak! Tja, onze "Appie" heeft van alles in huis En wordt nu vakkundig geleid door Gerrit Oudhuis Ik zou zeggen: Appie en Gerrit, de beste wensen, proficiat van mij en alle mensen! Nu jullie vieren dit koperen bestaan op onze eigen "Wijkerbaan". Mevrouw M.M.M. Lelie, Beverwijk. Ik zit er diep voor in de schuld, Maar wat bij mij de pil verguld: Ik heb mijn status en mijn slee, Daar ben ik ZO gelukkig mee, Ik ben zo blij, ik ben zo blij, Ik ben zo blij, dat ik nog rij. De brandstof is verrekte duur, En dat is toch wel ietwat zuur. Maar mooi, dat mij dat geen moer doet, Omdat mijn baas betalen moet, Dus ben ik blij, dus ben ik blij, Dus ben ik blij, dat ik nog rij. lemaal verwaterd." Omdat hij al zo lang in Holland is kan hij niet direct verschillen opnoe men tussen de levenswijze hier en die in Noorwegen. Svens moeder kookt meestal een "Hollandse pot" en voor al groenten als andijvie en postelein laat hij zich goed smaken. "Die heb je daar niet." Voor het overige merkt Sven op: "Ik weet betrekkelijk weinig van het Noorse leven. Het klimaat vind ik in Noorwegen wat aantrekke lijker, maar erg veel maakt dat ook niet uit. Ik heb dan ook beslist geen plannen om naar Noorwegen terug te gaan. Hier heb ik mijn werk. Dat is belangrijk voor me." Hoewel zijn wieg in Oslo stond, is Sven Erik Larsen (41) zo langzamerhand toch wel een 'halve Nederlandergewor den. Een halve, want hij houdt vast aan zijn Noorse natio naliteit. 'Ik zie niet in waarom ik Nederlander zou wor den, "zegt hij, "Het enige verschil zou zijn, dat ik dan ook zou mogen stemmen. Maar of die ene stem nu zo belang rijk zou zijn?" De moeder van de heer Larsen trouw de in 1945 met een Nederlander en dit is er de oorzaak van geweest, dat hij uiteindelijk ook in ons land te recht kwam. Sven bleef om gezond heidsredenen nog een aantal jaren in Noorwegen, maar in 1954 kon hij bij zijn ouders gaan wonen. Nadat hij onder meer bij enkele Zaanse le- vensmiddelenfabrieken had gewerkt kwam hij zo'n 15 jaar geleden bij Al- bert Heijn. "Dat was in een tijdelijke functie in de kaasafdeling van het Distributiecentrum in Zaandam," vertelt de heer Larsen. Het 'tijdelijke' bleek vrij lang te kunnen duren, want hij houdt zich nog immer met de ka zen bezig. "Het bevalt me goed, want anders was ik wel weggeweest," deelt hij mee. Vorig jaar ging Sven Larsen voor het eerst in 25 jaar weer eens naar Noor wegen. Dat die reis hem goed beviel bleek wel, want kort daarna ging hij voor de tweede keer op familiebezoek in zijn moederland. De taal levert hem geen problemen op, hoewel thuis meestal Nederlands wordt gesproken. Hij zegt: "Het is jammer, dat er verder in het bedrijf geen land genoten van mij werken. Dan kun je nog eens een praatje maken." Enkele jaren geleden kwam er wel een Noors meisje bij het DC. Sven ging er van zelfsprekend direct op af; tot zijn te leurstelling sprak zij echter uitslui tend Nederlands, want zij had al op driejarige leeftijd Noorwegen verla ten! De heer Larsen woont nu met zijn ou ders in Purmerend en heeft het best naar zijn zin. Hij is blij, dat hij destijds naar Albert Heijn is gestapt naar aanleiding van een advertentie. In die advertentie werden meisjes ge vraagd. Dan zullen ze ook wel jon gens nodig hebben, dacht hij. Dat was goed gezien, want hij kreeg een baan, hetgeen mede te danken was aan de prima getuigschriften die hij kon laten zien. Speciale liefhebberijen heeft Sven niet. Hij luistert wel graag naar mu ziek. Vroeger ging hij vaak zwem men, maar dat is, zoals hij zegt, "he- Op een expositie in Galerie "Lieve He mel" (stootje hoofd niet!) aan de Vijzel gracht te Amsterdam ontdekten fruitin- kopers een schilderij van de bekende schilder Hans van der Kroef voorstellen de een Chico citruskrat met een antieke pop en radio. De schilder legt een relatie tussen dingen die vroeger gewoon waren, zoals nu onze Chico krat en nu antieke waarde hebben. Na overleg met onze Chico exporteurs Martinavarro in Spanje werd het doek door onze inkoopleider de heer P.A. Haagsma aangekocht. Het zal een plaatsje krijgen in het nieuwe kantoor van Martinavarro in Spanje. Uit een gesprek met de schilder bleek dat hij de krat (met boodschappen) had meegenomen uit ons filiaal te Oostburg, waar de heer v.d. Kroef regelmatig koopt. Al is de weg soms super-glad, Dan lap ik dat mooi an-me-gat, Want ik slip echt niet onderuit, Daar kijkt die ANDER maar voor uit. Want ik ben blij, want ik ben blij, Dat IK altijd zo heel safe rij. Ik rijd zéér snel, ik ben steeds laat, Men noemt mij wel eens wegpiraat. Doch ik wil nimmer in de rij, Ik dring en raas: "Opzij, opzij, Ik ben zo blij, ik ben zo blij, Dat ik stééds weer het hardste rij. Aan rust en stilte heb ik 't land, Ik maak lawaai en stink navrant, Gezond miljeu is all'maal nep, Zolang ik nog mijn blik maar heb. Wat ben ik blij, wat ben ik blij, Dat ik nog in mijn stinkblik rij. Het is mijn super-heil'ge koe, En daarin word ik nimmer moe. Al raakt mijn hart er van vervet. Het rijden blijft toch "je-van-het, En daarom ben ik steeds weer blij, Dat ik nog kan, dat ik nog rij. Heintje Rozijntje hallen zijn twee bottellijnen onderge bracht die samen goed zijn voor 118 fles sen per minuut. Het hele jaar door wordt bij Wente gebotteld. Het bedrijf ver werkt niet alleen wijn van eigen gaarden, maar ook van andere wijnboeren uit heel California. Ter ere van hun 12 Vx-jarig huwelyk be zochten de heer en mevrouw Oosterbaan Mexico en maakten aansluitend een rondreis door de Verenigde Staten. Tij dens hun verbluf aldaar brachten ze een bezoek aan de wijnproducent Wen te- Bros in Livermore (California). De fa milie Oosterbaan koppelde op die ma nier een werkbezoek aan deze vakantie, want de heer Oosterbaan is filiaal beheerder van een Alberto vestiging in Venlo. Door de tussenkomst van de heren Röve- kamp (inkoper Alberto) en Ter Schure (wijninkoper Albert Heijn) werd het mo gelijk een uitgebreid bezoek te brengen aan eerdergenoemde wijnproducent. De heer Oosterbaan: "We hebben de beide heren bereid gevonden een introductie brief voor ons te schrijven omdat we niet de 'standaardbehandeling' wilden die de normale bezoekers krijgen. Die bestaat namelijk uit een uurtje rondneuzen, een wijntje proeven en een prijslijst in ont vangst nemen en dan weet je feitelijk nog net zoveel als toen je binnenkwam. Door de introductiebrief die de heren Röve- kamp en Ter Schure voor ons geschreven hebben, had de firma Wente een hele dag voor ons uitgetrokken." Eén van de hoogtepunten van het bezoek was volgens de familie Oosterbaan het proeven van veertien verschillende wij nen met als specialiteit een Gewurztra- miner genaamd "Chateau Wente", een volzoete kruidige wijn die te vergelijken De heer Oosterbaan in gesprek met Caroline Wente die de familie heeft rondgeleid in het bedrijf. is met een Duitse Beerenauslese, alleen zonder zijn specifieke, frisse zuren. Wat de heer Oosterbaan opviel bij de fir ma Wente was dat het bedrijf groot is opgezet en dat alle opslagplaatsen en werkruimten zijn voorzien van aircondi tioning die de temperatuur constant op 18°C houdt. In één van de grote bedrijfs-

Personeelsbladen | 1981 | | pagina 9